המרוץ לראשות עיריית תל-אביב – על קו הזינוק

ידידים ורעים, כמעט לא שמנו לב, ואנחנו כבר באמצע המערכה לראשות העיר העברית. אני רוצה להביא בפניכם את רשימת המועמדים הידועה לי, וכן להציע מספר מועמדים נוספים. אני אף מבקש את עזרתכם בהצגה של מועמדים נוספים לתפקיד הרם עליו יתמודדו החברים בעוד כשנה ומחצה, בסוף 2008.

ובכן, להלן סקירת המועמדים עד כה (ולהסרת כל ספק – חלק מהמידע מבוסס על שמועות וריכולים, ויכול להיות לא מדוייק):

1. רון חולדאי – ראש העיר הנוכחי, מכהן מ-1998. איש קשה, דורסני, אשר מתגורר בצד הלא נכון של הירקון. אחראי לקידום תוכניות נדל"ן שערותיות ללא כל התחשבות בדעות הציבור. אני לא מסכים עם הפוסט הזה שמתייחס אליו, אבל לא חסרים לחולדאי אנשים ששונאים אותו בעיר. אני באופן אישי נפגעתי מהאופן שבו הוא ניהל את השיפוצים ליד הבית שלי במרכז העיר, וזו אחת מהסיבות הרבות שבגינה אפעל נגדו במערכת הבחירות המתקרבת. ראש-עיר שלא מתיימר אפילו לחשוב על תושבי העיר, ראוי לו שיסתתר בביתו בשקט ולא ינהל את ענייננו.

הסיכוי שיתמודד: מאה אחוז, הוא מת לקדנציה שלישית.

20070613huldai

(מקור תמונה חולדאי)

2. דן להט – כפי שהתבשרנו ע"י עיתון תל-אביב, בנו של ראש העיר לשעבר, צ'יץ', שואף לרוץ גם. לא ידוע לי הרבה על האיש ופועלו, מעבר להיותו עורך-דין, ואפילו לא ידוע לי באיזו שכונה הוא מתגורר. התמודדות שלו נראית כמו מונרכיה, ולא ברור לי איזה בעלי עניין ותיקים הוא מביא מהגוורדייה של אביו. משהו מאוד מסריח לי פה. למי שמתגעגע לצ'יץ', נזכיר שלצד תוכניות מעולות כמו החייאת לב העיר ובראשו רחוב שינקין, הוא גם בנה את מחלף כיכר דיזנגוף.

הסיכוי שיתמודד: לא ברור. חבריו בעלי ההון בודקים את השטח (עדכון: בסופו של דבר רץ עם הירוקים).

20070613lahat

(מקור תמונה להט)

3. גדעון סער – ח"כ מהליכוד. בולט יחסית מבחינה תקשורתית. תושב מרכז העיר (רחוב מאז"ה כמדומני). המועמדות שלו לא בטוחה. במקרה של בחירות בעתיד הקרוב בהן הליכוד זוכה או מקבל נתח רציני מהשררה, גדעון סער צפוי להתמנות לתפקיד שר בכיר (משפטים או פנים). במקרה והבחירות לא מתקרבות (תיאורטית, הבחירות הבאות הן רק ב-2010), הוא ירוץ פה לרשות העיר.

הסיכוי שיתמודד: שווה לסיכוי שביבי לא יהיה ראש ממשלה בשנה הקרובה.

20070613saar

(מקור תמונה סער)

4. רונית תירוש – ח"כית מקדימה. אני מקווה שפה מדובר רק בשמועה, שכן לפי אתר הכנסת היא גרה ברמת-גן בכלל. אני לא יודע מה היא עשתה בחיים חוץ מלהיות העוזרת של לימור ליבנת במשרד החינוך (וזה לא נראה לי מי יודע מה). מתפרסמת בתקשורת בעיקר בהקשרים של בנה הדוגמן. תרוץ על פלטפורמה פופוליסטית, כאשר כבר היום היא עושה רעש עם הצעת חוק לשימור המבנה הלא-היסטורי (פחחח, 1980 זה לא היסטורי, זה אפילו אחרי שאני נולדתי) של אולם אוסישקין. רון חולדאי עושה עוול לאוהדי הפועל, אבל זו לא סיבה לשמור על המבנה המכוער ההוא שנבנה לא כל-כך מזמן.

הסיכוי שתתמודד: אני מניח שהיא לא תתמודד, בגלל שהיא גרה ברמת-גן. אבל בכל זאת, בפוליטיקה הכל אפשרי.

20070613tirosh_ronit

(מקור תמונה תירוש)

בכל מקרה, אני הייתי רוצה לראות את אחד המועמדים מצליח להעביר כספים לשיקום בית דיזנגוף, אשר בו הוכרזה הקמתה של מדינת ישראל.

לפני סיום אני רוצה למנות מספר מועמדים נוספים שהוזכרו בעבר: יוסי שריד, שייקה לוי וישראל גודוביץ', מהנדס העיר לשעבר.

אני חושב שצריך למצוא לתפקיד איש רוח שמבין מה קורה בעולם, או אדריכל/ארכיטקט שמבין ברוח. באופן אישי, אני חושב שהלל שוקן (ראש החוג לארכיטקטורה באוניברסיטת תל-אביב) מתאים לתפקיד. אודה לכם אם תוכלו להציע מועמדים ראויים נוספים.

אנחנו צריכים ראש-עיר ולא גנרל של קבלנים בשביל לחיות פה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה מוניציפאלי, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על המרוץ לראשות עיריית תל-אביב – על קו הזינוק

 1. נויף הגיב:

  איך שכחת את גילה הרץ?
  נדמה לי שהיא תמיד מתמודדת גם לראשות העיר, לא?

 2. יוחאי הגיב:

  גדעון סער גר ברחוב מאז"ה? מענין.
  נובמבר 2008 זה עוד הרבה זמן. עד אז יהיו עוד הרבה מועמדים פוטנציאלים.

 3. almost30 הגיב:

  חולדאי,תירוש וסער אינם ראוים בעיניי. חולדאי בגלל הקדנציה הנוכחית, תירוש בגלל משרד החינוך וסער אופורטוניסט כמו חבריו. את צ'יץ' ג'וניור אני לא מכיר ולכן אני בינתיים אדיש לגביו.
  יוסי שריד זו אופציה מעניינת- צריך לחכות לראות מה יהיה המצע שלו(בד"כ אמין והגון).
  אני לא מספיק בקיא בפוליטיקה בעיר,האם יעל דיין גם מועמדת?

  לרמן, אותך לא מעניין קצת להתחכך בשררת השלטון המוניציפאלית?

 4. לרמן הגיב:

  נויף, אני חשבתי על מועמדים שיכולים גם לנצח. אני לא יודע אם גילה הרץ תרוץ שוב, זה די מעייף כל העסק הזה.

  יוחאי, כן, אתה וגדעון סער באותה צ'כונה למיטב ידיעתי.

  כמעט30, יוסי שריד לדעתי לא ירוץ (הוא גם לא רץ פעם קודמת), ולדעתי גם יעל דיין לא תרוץ לראשות העיר (למרות שהיא כמובן רוצה לרוץ שוב למועצה). אני כמובן אהיה מעורב במערכת הבחירות הזאת בצורה כלשהי, אבל יש עוד מספיק זמן בשביל זה.

 5. arluk הגיב:

  אוקיי לרמן, Let the games begin
  כמה נקודות:
  1. רון חולדאי מוביל בע-נ-ק!!! וזה מפחיד!!! בבחירות הקודמות, אם אני זוכר נכון, היו איזה 30% הצבעה בלבד והוא קיבל בסביבות 70%. השאלה היא מה אנחנו מתכוונים לעשות עם זה? לא חסרים ברחבי העיר אנשים שממש, אבל ממש, רוצים לראות את הקיבוצניק הזה חוזר להיות ראש רפת במקום ראש עיר. אני אישית לא אשקוט עד שאני אדע, בלב שלם, שעשיתי הכל על מנת להעיף את הרברבן הזה מהקומה ה-12. מי איתי???
  2. בעקבות הסעיף הקודם, אחד הצעדים הראשונים שעשיתי לפני כמה ימים הוא להתפקד למפלגת הירוקים בראשותו של פאר ויסנר- מפלגה, שלעניות דעתי, הגיעה זמנה. שווה להציץ באתר שלה. אחלה אנשים, מצע מפורט ונכון, פעילות מבורכת. אני איתם. וחוץ מזה, רק על הקטע בו פאר ויסנר עמד מול המשטרה ודרש להסיר את המחסומים שמנעו מאוהדי הפועל להיכנס לישיבה על עתיד אוסישקין, מגיע לו את הקול שלי. אני הולך להריץ אותם ואותו דרך הבלוג שלי.
  3. יוסי שריד בהחלט מועמד ראוי ולו בגלל העובדה הפשוטה שבניגוד לתירוש/סער/צ'יץ' ג'וניור הוא לא יסתכל על התפקיד כקרש קפיצה. מעבר לשאר תכונותיו הטובות הוא לא איזה צעיר תאב קידום. יכול להיות שזה יתרון.
  4.

  רון חולדאי עושה עוול לאוהדי הפועל, אבל זו לא סיבה לשמור על המבנה המכוער ההוא שנבנה לא כל-כך מזמן.

  לרמן יקירי, אתה באמת רוצה להיכנס לזה?? מכוער??? הרי רוצים לעשות במקומו מגרש חניה. זה יותר יפה??? אני לא יודע איך עברה עליך ילדותך בחיפה, אך אני ממש גדלתי בתוך המבנה "המכוער" הזה. כמעט כמו בית שני. וכמוני, ככה גם עוד מאות מחברי האדומים. תיקרא את זה ואולי תנסה להבין למה יש ימבה סיבות לשמור על אוסישקין ולמה אנחנו נלחמים באהבה כ"כ גדולה….

 6. לרמן הגיב:

  1. בבחירות הקודמות היו 23% הצבעה בלבד, בעיקר כי לא הייתה התמודדות ריאלית על ראשות העיר.
  2. לפאר ויסנר יש לנד-רובר. כמו כן, הוא שותף להרבה תוכניות של חולדאי, מתוקף היותו סגנו. בזמן האחרון התחיל לעשות קולות של אופוזיציה בגלל הבחירות המתקרבות. אני לא הייתי קונה ממנו מכונית משומשת וגם לא חדשה, וגם אין לו סיכוי.
  3. אכן, שריד מועמד ראוי, אך יכול להיות שהוא כבר מבוגר מדי.
  4. אוקיי, קיבלתי. אני חשבתי שהולכים להפוך את המקום להמשך של פארק הירקון (איזה שטח ירוק ובית-קפה על המים). חוצמזה, הבנתי שהמקום לא כל-כך עומד על הרגליים. אם בכל זאת יפרקו אותו (אולי בכל זאת זה לא יקרה), צריך לחלק לאוהדים כמוך את הפרקט למזכרת.
  דרך אגב, בחופשה הסקי האחרונה שלי גלשתי עם זלוטיקמן, ואפילו ישבנו יחד בדרך חזרה (בשורה של יציאת החירום).

 7. אוהד הגיב:

  הניתוח הזה אינו מנבא טובות. אין אנשי חזון ברשימה זו, בעיקר פוליטיקאים דרג ב'. מגיע יותר לעיר המרכזית בישראל. גודוביץ’ הוא רעיון מעניין, אבל אני חושש שהוא יתגלה כחולדאי מספר 2.

  אצלנו, דרך אגב, היו בחירות בשבוע שעבר והתחלתי בתפקיד בתקופה לא פשוטה, עם משברים רבים על סף פיצוץ.

 8. לרמן הגיב:

  אוהד, בהצלחה, תשיג עוד תקנים לפני שכל המערכת האקדמית פה מתמוטטת לנו על הראש.
  אני מסכים עם המסקנה שלך. ראש עיריית תל-אביב זה לא עוד ג'וב פוליטי, זה התפקיד הכי חשוב בתחומי ארץ-ישראל. גודוביץ' לא ירוץ, הוא מבוגר מדי.

 9. חגי אייד הגיב:

  מג"י – מפלגת הגייז הישראלית, מתכוונת להתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר תל אביב ועדיין לא החליטה אם להציב מועמד לתפקיד ראש העיר, או לא

 10. לרמן הגיב:

  נראה לי קלוש שמועמד ממפלגה נישתית יוכל לנצח. טוב, זה גם תלוי במועמד עצמו, אז זה יכול לקרות.

 11. יקי הגיב:

  אפרופו מפלגת הירוקים – בבחירות האחרונות הדס שכנאי הודיעה על תמיכת מפלגת הירוקים באמנון מרחב לראשות מודיעין-מכבים-רעות, לאחר שהיא כביכול השוותה בין המועמדים השונים. זה היה קשקוש כי עם המועמד הכי ירוק, כיום סגן ראש העיר אלכס ויינרב, היא בכלל לא שוחחה.
  אלכס ויינרב באמת מקדם בצורה מעוררת הערכה את אג'נדת איכות ושימור הסביבה . העיסקה של הירוקים עם אמנון מרחב היתה כנראה תמורת הכנסת פעיל פוליטי שלהם, ירון גונדא, שבאורח פלא קיבל לאחרונה ללא מכרז ג'וב מהחברה הכלכלית למודיעין בראשות אמנון מרחב.

  לאור גלריית המועמדים שלכם אפשר לומר שהדשא של השכן אינו בהכרח ירוק יותר.. 😆

  יואב, נראה לי שאתם זקוקים למועמדות של מישהו כמו אמנון מרחב – אולי נצליח לשכנע אותו לעבור לת"א? 😆

 12. לרמן הגיב:

  יקי, זה בסדר. יש לנו כבר ראש-עיר אחד דורסני וחמישה (!) סגני ראש-עיר אימפוטנטים שכל אחד מהם הוא ליצן וכולם ביחד פארסה (פאר ויסנר, דורון ספיר, יעל דיין, ארנון גלעדי ונתן וולוך). עוד ליצן אחד וזו כבר תהיה טרגדיה.

 13. יקי הגיב:

  נו, זהו עצם העניין – אני מציע לת"א חיסכון מוכח של משרות: קחו אחד אמנון מרחב שהוא גם דורסני, גם ליצן, גם חסר יכולת ביצוע (לא רוצה להעליב אותו ולקרוא לו אימפוטנט ;)) וגם פארסה מהלכת על שתיים, וכך תוכלו לקצץ חמש משרות מיותרות של סגני שרים 😛

 14. פינגבאק: עוד בלוג תל-אביבי

 15. גילה מחיפה הגיב:

  הכתבה ביום ששי הציגה את הדמות החלולה של האג'נדה הירוקה התל אביבית.
  אין לי מושג מי הוא פאר ויסנר, אך בחבירתו לדן להט הוא ביסס לעצמו את נישת המיליונרים שיתגייסו לפעולה כדי שבחצר האחורית שלהם לא יקרו דברים שיגרמו להם חוסר נוחות בחיים.
  חיבור דמותו של להט הצעיר בעל הלסת המרובעת ועז המבע, הנראה כדמות שנלקחה מהיפים והאמיצים (וגם סיפור חייו האישי ויחסיו המשפחתיים והרומנטיים תורמים לכך כאילו נלקחו ישר משם), לאביו, לא מציבים אותו באור סימפטי במיוחד. האב המשתלח כמי שסובל מתסמונת טורט קשה המתירה לו לגדף ולקלל כל העת ואף להגדיל ולקרוא לכל מי שבעיניו גנב ורמאי בשם הגנרי: פלשתינאי בהסבירו כי זכות הלכות הנועם שמורה רק ליוצאי גרמניה והארצות האנגלוסקסיות, מציבות צאצא שלא ברור עד כמה הפנים את מסרי האב שכזכור גער בזמן מלחמת המפרץ הראשונה באנשי שכונת התקווה על רצונם להסתלק מהעיר מפחד ההפגזות וחוסר הביטחון וההגנה שלהם.
  והנה זה קרה מאד מהר, הבן לא מביע דעה על כלום כי אינו מצוי בחומר אבל הוא מספר 2 ונותר לשאול על מה ולמה, אבל דיעות מוצקות יש לו למי שקנה שיפץ וחי בוילה עירונית שערכה הכספי אגדי.הוא מלין כי נאלץ לנסוע עד רעננה כדי לשמוע זמרת (צ'זרייה אבורייה) וכי למה הוא צריך להטריח עצמו עד שם ומדוע היא לא מגיעה לתל אביב. הוא אחוז תדהמה על חולון כי מיתגה עצמה כעיר הילדים ומדוע לא תל אביב. בקיצור האיש הירוק הזה, לא מוטרד מחיי אנשי דרום תל אביב ויפו, אינו עסוק בשאלה איך שומרים איזון חברתי ואקולוגי (כי ירוק זה גם חברתי) בעיר שכולה משדרת עסקים הרבה מכרגיל וריכוז של עושר ותרבות, שאין דומה לו בארץ, אול לא די לו בכך. הוא אינו רוצה שלאחרים יהיה גם, הוא אינו מוכן להתחלק עם הסביבה, חשוב לו שיהיה לו את מה שטוב לו וכל היתר: not in my back yard, ואולי, לא מגיע למי שבחר לגור מחוץ לתל אביב, בניו ג'רזי של המדינה. ולא המנהטן שלו, כפי שאומר דן בלהט. אכן דימויים מעניינים המבטאים את תפיסת עולמו הישראלית השרשית.
  וכך חוזרת תל אביב , עיר ללא הפסקה, שגם בימי מלחמת לבנון השניה לא הפריעה לעצמה לחיות כרגיל וליהנות מההון הבלתי צפוי שזרם לעסקיה מכל תושבי הצפון שנמלטו לחיקה, (וגם אני הייתי שם) עדיין תושביה אינם יודעם שקיים עולם מעבר לתכנית ל' או הוילות העירוניות האקזוטיות של יפו ושל פיבקו וקסטיאל, אבל, העיקר שהם עם האצבע על הדופק על הטרנד הנכון. ובמקרה הזה הוא ירוק.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s