מרצ קוברת את התחבורה הציבורית בשבת – תיעוד וידאו

עיריית תל-אביב-יפו התקדמה משמעותית בנושא השקיפות בשנים האחרונה וכך פחות משבועיים אחרי הדיון במועצה אפשר כבר לראות בוידאו ובטקסט את העדויות לקבורת הנושא של התחבורה הציבורית בשבת. הנושא הובא לקבורות בישיבת המועצה האחרונה ב-20 בפברואר ונשלח למנוחת עולמים בועדת ההנהלה העירונית.

לפניכם תיעוד של ההצבעה במועצת העירייה על נושא תחבורה ציבורית בשבת. בפרוטוקול ניתן למצוא תמלול מלא של הישיבה, כאשר הנושא הרלוונטי מופיע בעמודים 69-106. במסגרת ההצבעה 13 חברי מועצה (כולל תמר זנדברת מסיעת מרצ שהעלתה אותה) שלחו אותה לקבורות, 7 תמכו בהורדתה מסדר היום ו-6 תמכו בדיון במועצה, הזירה השקופה והרלוונטית שבה ראוי לדון בכך (וגם לא ניתן להתחמק). מעניין לציין שבכל מערכות התקשורת המוסדית העובדה ששישה חברי תמכו בדיון שקוף ודמוקרטי בנושא במליאת מועצת העיר לא קיבלה ביטוי. מזל שאף לא מקבל החלטות לפי מה שכתוב בעיתונים. על-מנת לחסוך מכם את העיון המתיש בפרוטוקול קבלו קודם כל את תיעוד הוידאו של ההצבעה כאן בזמן 1:43:00:

הדיון כולו מתחיל בזמן 1:04:30. מעניין לציין שגם ההצעה לסדר שלפני כן, שהעלה חבר המועצה שלמה מסלאוי מסיעת הליכוד (שגם היא שותפת בקואליציה העירונית) בנוגע לפליטים בדרום תל-אביב (או בלשונו העדינה, מסתננים) נקברה גם היא בועדת ההנהלה (קוברים שם בקומות בגלל הצפיפות). בכל מקרה, הנה תוצאות ההצבעה בנושא תחבורה ציבורית בשבת:

תומכים בדיון במועצת העירייה על ניסוח הצעה לתחבורה ציבורית בשבת:

1. יואב גולדרינג (עיר לכולנו)

2. שרון מלכי (עיר לכולנו)

3. שרון לוזון (עיר לכולנו)

4. סמי אבו שחאדה (יאפא)

5. ראובן לדיאנסקי (לתת לחיות)

6. חנה תמיר (לתת לחיות)

מעדיפים לקבור את נושא התחבורה הציבורית בשבת במרתפי ועדת ההנהלה:

1. רון חולדאי (תל-אביב 1)

2. דורון ספיר (תל-אביב 1)

3. שמואל מזרחי (תל-אביב 1)

4. יעל דיין (תל-אביב 1)

5. מיטל להבי (מרצ)

6. תמר זנדברג (מרצ)

7. אחמד משראוי (מרצ)

8. אסף זמין (רוב העיר)

9. אלון סולר (רוב העיר)

10. יניב ויצמן (רוב העיר)

11. משה טיומקין (הגימלאים)

12. חביבה אבי-גיא (הגימלאים)

13. דן להט (הירוקים)

מתנגדים בכלל לחרות וניידות חברתית ואישית לאוכלוסיות רבות ובפרט בשבת:

1. כרמלה עוזרי (צדק חברתי)

2. ארנון גלעדי (הליכוד)

3. שלמה מסלאוי (הליכוד)

4. מאיר מוזס (הגימלאים)

5. שלמה זעפראני (ש"ס)

6. בנימין בביוף (ש"ס)

7. נפתלי לוברט (בגד)

נראה שמרצ לקחו את הספין של עצמם צעד אחד רחוק מדי וחבל. זה דבר אחד להיעזר במנגנון של חולדאי ולקבור את הנושא במרתפי הבירוקרטיה הרחק מהעין הציבורית, אבל לצאת בקמפיין שלם מסביב לספין שקרי ולשחק אותה ליברלים או חופשיים זו כבר ממש צביעות. אני מקווה שלפחות מתחת להצהרות בתקשורת זהבה גלאון וניצן הורוביץ מודעים לכך שעיריית תל-אביב לא אישרה הפעלת תחבורה ציבורית בשבת ואפילו לא פנתה למשרד התחבורה בנושא, אלא החליטה, בתמיכת הנציגים המקומיים של מרצ לקבור את הנושא לעד בקטקומבות של ועדת ההנהלה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה מוניציפאלי, תחבורה, תל-אביב, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

11 תגובות על מרצ קוברת את התחבורה הציבורית בשבת – תיעוד וידאו

 1. יהונתן הגיב:

  זה סיפור מעולה על פוליטיקה במיטבה.

 2. נחום כהן הגיב:

  אולי זה ילמד את כולם כי אסור לסמוך על פוליטיקאים.
  והאם עמותת מרחב, עמותת האדריכלים, המכללה החברתית, התקשורת ,,,,,,
  תמכו בתחבורה בשבת?

 3. עירית הגיב:

  יואב, מה באמת קרה? למה מרץ כולל תמר הצביעו בדרך הזאת?
  יהיה מעניין לשמוע את התגובה שלהם

 4. לרמן הגיב:

  עירית, הכל נועד בשביל ספין וזה הצליח מעל למשוער. מרצ לא יודו (ואת יכולה לראות את זה בדף הפייסבוק שלהם) שלא אושרה הפעלת תחבורה ציבורית בשבת. הם הסתמכו על כך שהעיתונאים לא בקיאים בתהליך המוניציפאלי והם צדקו.

 5. לירן הגיב:

  נחום עמותת מרחב נקנתה על ידי פוליטיקאים כאשר הסכימה להשתתף בסרטון הקיימות העירונית של עיריית בת ים. מדובר על סרטון תדמית לכבוד ראש העירייה החשוד בפלילים שאת התנהלותו אפשר היה לראות בקצרה בתחקיר של אמנון לוי בערוץ 10.

 6. לרמן הגיב:

  לירן, אני לא בטוח שראית את הסרט הנכון וכנראה התבלבלת. זה הסרט. חוצמזה, חבל שבתל-אביב-יפו (ובמקומות אחרים, הרבה פחות מוצלחים) אין ראש עירייה אורבניסט כמו שיש בבת-ים. אני מקווה בשביל בת-ים וגם בשביל ישראל שהוא יצא נקי. נדיר שיש ברשות עיר מישהו שמבין את החשיבות של התכנון העירוני האורבני, המושתת על רשת דרכים צפופה, עם עירוב שימושים ואינטנסיביות כמו לחיאני, ויחד עם זאת מקדם שקיפות בתכנון שנדירה מאוד במקומותינו.

  אגב, נחום, במרחב תומכים בתחבורה בשבת, ציבורית, פרטית, עם אופניים, רחפות ומה שתרצה, כל עוד זה תורם להגדלת ההזדמנויות החברתיות, התרבותיות והכלכליות של כמה שיותר אנשים. הבעייה היא רק שאין לנו תקציב כמו שיש לעיריית תל-אביב יפו (4.5 מיליארד ש"ח) ולכן אנו לא יכולים לפעול באופן מעשי למימון תחבורה כזו, בניגוד לעיריית תל-אביב-יפו. אפילו אחרי שלחיאני רכש את מרחב כמו שציין לירן אין לעמותה מספיק מזומנים כדי לממן תחבורה ציבורית. לצערנו, עיריית תל-אביב-יפו שהייתה יכולה לממן כמה קווים כאלה בלי צורך במשרד התחבורה מתנהלת תחת הסכם הקואליציוני שלא מאפשר זאת. ובכל זאת, מרחב פועלת לקידום יצירה של סביבות עירוניות שמאפשרות תחבורה ציבורית ללא סובסידיה שיותר קל ליישם במסגרת המערכת הפוליטית הקיימת.

 7. לירן הגיב:

  יואב בביקורת שלך אתה רק ממחיש את מה שאמרתי למעלה, לצערי הרב הדיוק אתה בוחר לשרטט מציאות לא נכונה ומטעה. משפחתי גרה בבת ים ואני רואה את אותם הדברים שאתה רואה על העירייה שאתה מתאר, יש דברים טובים מבחינת שקיפות בנוגע להחלטות הועדה המקומית אבל הן נופלות בהרבה מהשקיפות תאמין או לא של עיריית תל אביב. אין שבילי אופניים, אין עירוב שימושים, אין תח"צ ואין תכנון נכון (כולל הפינוי בינוי המתוכנן מוטה הרכב הפרטי ואשר אינו מערב שימושים).

  קרוב משפחתך הרחוק מאוד מקוריטיבה אמר שלהפוך עיר לטובה זו לא שאלה של כסף אז התירוצים לפח. בת ים עיר מושחתת מהיסוד ומתנהלת בצורה לא תקינה כבר שנים רבות, רק שהתקשורת מגויסת להגנת ראש העיר שיודע לתעל את כספי העירייה שלו לפרויקטים חסרי תכלית כמו סרטי התדמית המגוחכים הללו.

 8. לרמן הגיב:

  עכשיו הדבקת לי קרוב משפחה מקוריטיבה. ומבחינת תחבורה ציבורית – בת-ים היא העיר הכי מקושרת בישראל. בינתיים, בקדנציה הנוכחית בתל-אביב-יפו הורשעו שני סגני ראש עירייה ובבת-ים טרם הורשע אפילו אחד.

 9. לירן הגיב:

  זה בסדר יואב תמשיך לתת גב להתנהלות לא תקינה, יכול להיות שמחכה עוד סרטון תדמית שלך נוסע ברחבי הארץ ומספר איך בת ים שומרת על חוף הים שלה. אגב למי שלא יודע קו החוף "מערב השימושים" של בת ים כולל בעיקר מאעכרים שהשתלטו על החוף.

  חיפשת מקום מפגש לכבוד היובל לבלוג שלך, יש לך הזדמנות לקחת את הפורום בלטיול בבת ים האורבנית. תרכבו על שבילי האופניים שלה (רגע איפה הם?), תשתו בפאבים העובדים בה רוב שעות היום ( יש דבר כזה?) תקנחו בשיזוף קל על חוף ימה (שנשדד על ידי כרישי הון ומאעכרים) ותסיימו בבית המלון (דירות) החדש שנבנה על קו החוף.

 10. לרמן הגיב:

  אכן, יום אחד לתל-אביב יהיה קו חוף שאפשר יהיה לשתות בו קפה מול הים, כמו בבת-ים.

 11. לירן הגיב:

  מסבסדים יפה חנייה פרטית ליד הים, שיהיה לבגאז על מה להסתכל…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s