כיצד להצביע בקלפי ליד הבית במקום לנסוע לקלפי מרוחקת

זוהי רשימת קלפיות למוגבלי ניידות בישראל.

זוהי מפת קלפיות למוגבלי ניידות.

 

מדינת ישראל מתקרבת לבחירות שבהן יעלו בגורל 120 חברים ברי מזל. לכל אזרח מעל גיל 18 מותר להשתתף בבחירתם של ברי המזל שאמורים לכאורה לעזור לו אחר-כך בכנסת. לכל אזרח במדינת ישראל מותר להצביע בקלפי למוגבלי ניידות (ידועה גם כקלפי לנכים) לאחר שהצהיר שהוא מוגבל ניידות והוא אינו צריך להוכיח מגבלה רפואית כזו או אחרת לשם כך. לכן, אם אתם רוצים להצביע, אבל הקלפי ששלחו לכם נמצאת במקום מרוחק, במקום להפסיד יום שלם בנסיעות או לוותר על זכות ההצבעה תלכו לקלפי למוגבלי הניידות הקרובה למקום מגוריכם.

כדי להצביע ליד הבית במקום לנסוע לקלפי המיועדת שנמצאת אי-שם מעבר להרי החושך, זה מה שאתם צריכים לעשות:

1. לאתר קלפי לאנשים עם מוגבלות בניידות ליד הבית – כאן יש את הרשימה המלאה.

2. ללכת לקלפי הקרובה לביתכם שאיתרתם ברשימה.

3. להציג תעודת זהות או רשיון למזכיר הקלפי (הוא חייב לתת לכם להצביע).

4. להצביע למי שאתם חושבים (במעטפה כפולה).

5. הידד! השתתפתם בחגיגת הדמוקרטיה הישראלית!

אתם מוזמנים להעביר את המסר הזה לכל החברים שלכם וכך תחסכו גם להם נסיעה מיותרת.

רשימת הקלפיות המלאה לבעלי מוגבלות בניידות (שבהן מותר לכם להצביע גם אם אתם לא רשומים שם).

חשוב להגיד, מדינת ישראל משקיעה כספי ציבור רבים בשכנוע של אזרחיה להשתתף בחגיגת הדמוקרטיה. על-מנת לשמור על ישראל דמוקרטית גם בעתיד חשוב שכמה שיותר אנשים ובמיוחד הצעירים שבהם לא יוותרו על זכות ההצבעה שלהם לכנסת:

פוסט זה פורסם בקטגוריה גיאו-פוליטי, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

83 תגובות על כיצד להצביע בקלפי ליד הבית במקום לנסוע לקלפי מרוחקת

 1. רוני הגיב:

  חשוב מאוד,
  תודה!

 2. רן הגיב:

  יואב- לשם כך צריך אותו אדם לחתום על הצהרה שהוא "מוגבל ניידות". לפי החוק:

  "אדם מוגבל בניידות" – אדם שמפאת מצבו הגופני הוא מוגבל בניידות ומסיבה זו אינו יכול להצביע במקום הקלפי שרשימת הבוחרים הקשורה אליה כוללת את שמו.

  אני מסכים לגמרי שהמדינה צריכה לאפשר לכל אדם להצביא בכל קלפי, אבל האם עד אז באמת אתה קורא לאנשים לחתום על הצהרת כזב?

 3. מופתע מההצעה הגיב:

  האם אתה מציע שאנשים יצהירו שהם נכים ("מוגבלים בנגישות"), אף שאינם כאלה? בעצם, האם אתה מציע שאנשים ירמו ויצהירו הצהרה כוזבת בפני הרשויות?
  ולדעתך דווקא רמאות מסוג זה תחזק את הדמוקרטיה?

  נראה לי שכדאי לחשוב שוב, האם יש מקום לפוסט כזה, שקורא ביודעין להפרת החוק.

 4. לרמן הגיב:

  כן, זה יוצא גם הרבה יותר זול למדינה לעומת מימון נסיעות להצבעה. מוגבל בניידות זו הצהרה רחבה – נסיעה של יום שלם בשביל להצביע בפתק אחד היא מגבלת ניידות חמורה. זו לא הפרה של החוק, אגב. עוד פרטים בפוסט הזה מהבחירות הקודמות.

 5. מופתע מההצעה הגיב:

  לא מדובר על "אדם שמפאת מצבו הגופני הוא מוגבל בניידות". המגבלה על הניידות נובעת מנסיבות אחרות (לימודים, נוחות וכו') ולא מפאת מצב גופני המגביל את הניידות.

 6. לרמן הגיב:

  בכל מקרה, זה חוקי, לא צריך טופס ולא תעודה אלא לגשת ולהצביע. אגב, הנושא הזה רלוונטי בעיקר לסטודנטים ולצעירים (חיילים מצביעים בבסיס) שלא העבירו כתובת. חשוב מאוד שהאוכלוסיות האלה לא יצאו ממעגל המצביעים. המדינה השאירה את האפשרות הזו בכוונה כדי להוזיל עלויות של נסיעות. אם היו רוצים לסגור את זה היו משנים את החוק.

 7. נעם הגיב:

  חוק הבחירות לכנסת סעיף 68א קובע ש"אדם המוגבל בניידות המצביע בקלפי שנקבעה לפי הוראות סעיף זה, יזדהה בפני מזכיר ועדת הקלפי כאמור בסעיף 74(א) ו-(ב), ולאחר שחתם על טופס שבו הוא מצהיר כי הוא מוגבל בניידות…"
  בהמשך מופיעה הגדרה של אדם מוגבל בניידות: "אדם שמפאת מצבו הגופני הוא מוגבל בניידות ומסיבה זו אינו יכול להצביע במקום הקלפי שרשימת הבוחרים הקשורה אליה כוללת את שמו." אני חושב שקשה להכליל אדם שקשה לו לנסוע בתוך ההגדרה הזאת.
  בבחירות הקודמות לא הייתה חובה לחתום על ההצהרה הזו, ושינו את זה בגלל דברים שאתה ממליץ עליהם פה. אגב, חתימה על הצהרה כזו כאשר אדם איננו מוגבל מהווה הפרה של החוק שהעונש עליה הוא אדם שישה חודשי מאסר (כמפורט בסעיף 126 3א באותו חוק).
  אני לא נגד ההמלצה שלך, אבל זה לא כל כך פשוט כמו שאתה מציג את זה. החוק אוסר על זה, ויש גם איום (שספק אם ימומש) בעונש על הצהרה כוזבת.

 8. נעם הגיב:

  יואב, אתה ממש טועה פה, זה בהחלט לא חוקי.
  בהודעה הקודמת כתבתי "אדם שישה…", וכמובן שצ"ל עד שישה חודשי מאסר.

 9. לרמן הגיב:

  כל אחד יכול לטעון שהוא היה חולה או מצונן ושמשום כך היה מוגבל בניידות. זה מסוג הדברים שועדת הבחירות לא יכולה בכלל לאכוף. ואם כבר מדברים על עבירות בחירות שדינן ששה חודשי מאסר, ראוי היה להתחיל בראש הממשלה שעשה שימוש בזמרת בתעמולת בחירות בניגוד לחוקים (וגם העבודה וגם מרצ עשו זאת). בקיצור, לועדת בחירות יש הרבה איומים, אבל בפועל אנשים צריכים להצביע ואי-אפשר למנוע מהם את זה, במיוחד אם הם מצוננים והקלפי שלהםרחוקה.

 10. נעם הגיב:

  אני לא לגמרי מבין את הטיעון שלך. אם הם עוברים על החוק זה אומר שלכולם מותר? מוסרית אתה בהחלט צודק, עדיף שוועדת הבחירות תעסוק בנושאים מהותיים. אבל מה, אתה לא מכיר את החיים פה? אני משער שלהרבה גורמים יש דברים חשובים לעסוק בהם, אבל באופן פלאי האזרח הקטן נוטה להידפק יותר פעמים מהאזרחים הגדולים. מפתיע? לא ממש. הוגן? בכלל לא. אבל זה מה שקורה.
  אתה מוזמן להשאיר את ההמלצה שלך, אבל יהיה הגון להוסיף דיסקליימר שאומר שהמדינה עלולה לתבוע מי שעושה דבר כזה.

 11. לרמן הגיב:

  מה שאני אומר זה שאין פה עבירה על החוק, ובכוונה הוא כזה עמום.

 12. מופתע מההצעה הגיב:

  לרמן – ברור שיש פה עבירה על החוק, גם אם לא ניתן לאכוף אותו. נניח, ואתה יודע שאם תגנוב ארטיק מהמכולת לא יתפסו אותך והחוק לא יאכף (כי אין אף אחד בסביבה), האם מותר לגנוב? ברור שלא! צריך להבחין בין השאלה האם פעולה מסויימת תיאכף על ידי החוק לבין השאלה האם הפעולה עצמה חוקית.
  כמו כן, נניח ורוה"מ הוא בעצמו גנב, האם הדבר מצדיק שתגנוב בעצמך דברים מהמכולת?
  חמור מכך, האם לדעתך הפרת החוק האמורה היא זה שתעזור לדמוקרטיה? הפרת החוק סלקטיבית (חוק שאיננו בלתי חוקי בעליל) היא המתכון לפגיעה בדמוקרטיה.

 13. מופתע מההצעה הגיב:

  ואגב, אין שום עמימות בחוק. מגבלת הניידות אמורה לנבוע מפאת המצב הגופני. להיות סטודנט באוניברסיטה זה לא מגבלה הנובעת ממצב גופני.
  מדובר כאן בהמלצה מפורשת להפרת חוק. למעשה, אתה מסית כאן אנשים להפר את חוקיה של מדינת ישראל, מבלי ליידע אותם בכך שמדובר בהפרת חוק.

 14. לרמן הגיב:

  שוב, לדעתי (ולא רק לדעתי) החוק הזה עמום ומנוסח כך שכל אחד יכול להעיד על עצמו שהוא מוגבל בניידות בכוונה כדי שיתאפשר להצביע. תמיד יכול להיות שתכאב לך הרגל ביום הבחירות ולא תוכל להטריח את עצמך יותר מדי. פה אין מדובר בגניבה, אלא בהשתתפות פעילה בדמוקרטיה במעשה הדמוקרטי המשמעותי ביותר. להיפך, מדובר בחיסכון למערכת – במקום להשתמש בתחבורה ציבורית (שזה מה שנותן הפתק לבחור) אל הקלפי וממנה תוך השתת עלות גבוהה של זיהום + הוצאות למדינה, זול יותר לכולם להצביע בקלפי הקרובה להם.
  עד הבחירות ולפי התפוצה הראשונית שלה זוכה הפוסט הזה אני מקווה שעוד אנשים ידרשו לסוגייה הזו. בכל מקרה, גם בימי בחירות קודמים הסוגייה הזו תמיד עלתה. ועדת הבחירות לא אוהבת הצבעה במעטפות הכפולות, כי זה עושה לה בלגן. אבל כנראה שבכל זאת האינטרס של המדינה הוא שישתתפו כמה שיותר אנשים בבחירות האלה, לפחות מקרב הישראלים שאשכרה נמצאים בארץ.

 15. מופתע מההצעה הגיב:

  אתה מסרב להתייחס להבחנה בין החוק המהותי עצמו (רק נכים רשאים להצביע בקלפי של נכים) לבין היכולת לאכוף אותו ("כל אחד יכול לומר שכואבת לו האצבע").
  אם המדינה הייתה מעוניינת לאפשר לאנשים להצביע "בכל קלפי" היו משנים את החוק בהתאם. יש סיבה לכך שהחוק מגביל את אפשרויות ההצבעה בקלפיות הנ"ל רק לאנשים שמפאת מצבם הרפואי הם מוגבלים בניידות.

  שוב, חבל שבשם הדמוקרטיה אתה קורא לאנשים להפר את שלטון החוק (מבחינה מוסרית, ראוי להפר רק חוקים שהינם בלתי חוקיים בעליל, וברור שזה לא המצב בענייננו).

 16. לרמן הגיב:

  נסכים לא להסכים על הפרשנות. הקלפי לא נקראת קלפי נכים ואין צורך בתעודת נכה כדי להצביע בה. לאור הבחירות הקודמות והקודמות להן אין כאן הפרה של החוק. אני רואה את הקריאה שלי כתורמת לדמוקרטיה הישראלית ולסיכוי שלה לשרוד שתלוי בכך שאנשים צעירים לא יודרו מהתהליך.

 17. גילי ש הגיב:

  אני מסכימה עם דעתו של יואב, וחבל שמישהו חוקק את התיקון הזה (שאכן לא היה קיים בבחירות הקודמות) ובשם החסכון במעטפות חיבל בזכותם של לא מעט אנשים להצביע.
  אבל אני חייבת לומר שלעניות דעתי החוק מתייחס די במפורש למוגבלות בניידות כאל נכות ולא כאל קושי בנסיעה. לדוגמה: עמוד 32 בנוסח החוק- "היתה מוגבלותו בניידות של אדם ניכרת לעין, (או שהציג תעודה המעידה על כך שהוא מוגבל
  בניידות, רשאי מזכיר ועדת הקלפי לפטור.) אותו מחתימה על טופס כאמור בפסקה".

  ודרך אגב, לשון החוק מדברת על עונש של שישה חודשי מאסר או 1000 לירות. אני הייתי בוחרת בקנס http://www.knesset.gov.il/elections19/heb/law/3.pdf

 18. מופתע מההצעה הגיב:

  יואב – בניגוד לדבריך, אין פה בכלל עניין של פרשנות.
  הנוסח של החוק מתייחס רק לאדם ש"מפאת מצבו הגופני הוא מוגבל בניידות". אין כל דרך אפשרית לפרש את הסעיף כחל על אדם שמשיקולי נוחות בוחר לא לנסוע לקלפי מרוחקת.
  למעשה, הודית קודם שאתה קורא להפרה של החוק, רק משום שאין דרך לאכוף את החוק כלפי המפרים אותו.

  קריאה כזו היא לא מוסרית ולא לגיטימית (שכן מוסרי להפר רק חוק ש"דגל שחור מתנוסס מעליו" וזה איננו המקרה פה).

 19. מופתע מההצעה הגיב:

  חבל שחוסמים פה אנשים מלהביע את דעתם.

 20. מופתע מההצעה הגיב:

  טעות שלי. התגובה כן התפרסמה.

 21. דור הגיב:

  אני לגמרי בעד שכמה שיותר אנשים יצביעו, במיוחד סטודנטים שלומדים רחוק מהבית. אבל כדאי שלפחות תשנה את נוסח הפוסט כך שאנשים יבינו שיש בכך מן הסיכון, גם אם הוא אפסי.

  ב-2006 גבי גזית קרא ברדיו לעשות את זה ונכנסו בו. אומנם החשיפה שלך נמוכה לצערי מזו של רשת ב', אבל כדי שלפחות תכסה את עצמך: http://news.walla.co.il/?w=/9/882157

 22. גיל הגיב:

  אתה טועה ומטעה מדובר בעבירה על החוק, שבבחירות האלו ניתן יהיה לאכוף אותה ביתר קלות מאחר ונדרשים להציג תעודה המציינת נכות.
  אני הייתי מציע לך להסיר את הפוסט הזה.

 23. לרמן הגיב:

  עיינתי שוב בחוק, לא חייבים להציג שום תעודה, מספיק להצהיר ולחתום שיש מגבלה בניידות. ואם האפוקליפסה קורית ומדינת ישראל מעמידה למשפט אזרחים שמימשו את זכותם הדמוקרטית (למרות שהיו מוגבלים בניידות וכאבה להם הרגל באותו יום) היא עשוייה אפילו לקנוס אותם ב-1,000 לירות! עכשיו, לך תמצא 1,000 לירות.

 24. דני ליבליך הגיב:

  לכל מי שצוחק על ה-1000 לירות, כל הסכומים בחוק צמודים למדד החל מיום פרסומם. הקנס עומד על 3000 ש"ח, ומי שלא יכול או מעוניין לשלם אותו רשאי להמיר אותו ב-6 חודשי מאסר.

  בקיצור, במחיר הזה יכולתי כבר לחנות 6 פעמים באדום לבן ושיגררו לי את האוטו.

 25. יוני הגיב:

  לרמן, הלוואי שתזדקק לקלפי כזאת על באמת. מאחל לך גם חניית נכים צמודה לבית. חתיכת שמוק.

 26. D! בארץ הקודש הגיב:

  אני פשוט התקזזתי

 27. להב הגיב:

  יוני? מה זה צריך להיות התגובה הקיצונית הזו? מי אתה חושב שאתה? אם אתה גבר אני מוכן לסדר לך באופן אישי חניית מוגבלי תנועה, יא חצוף! אני מרשה ליואב לתת לך את הטלפון שלי, לקבוע פגישה..
  בינתיים עייפתם אותי כולכם עם הקפדנות המגוחכת שלכם, כל כך התעייפתי עד שנראה לי שאני מוגבל תנועה, ואצביע איפה שבא לי.
  כיוון שבתור חיפאי לשעבר שגר בתל אביב, החלפתי כתובת מזמן (מפני שאני יודע כמה חשוב להצביע גם בבחירות המקומיות, המתרגשות ובאות עלינו בקרוב ) ואני מצביע 20 מטר מהבית, נראה לי דוקא אני אלך להצביע בקלפי אחרת כדי שתבינו כמה אתם מעייפים אותי. כמה חשוב יותר להצביע, מאשר לחשוב שאתה יודע מה הפרשנות המדויקת של מוגבלות בתנועה..
  יאללה, אני הולך לישון קצת.. לרפא את המוגבלויות שלי.

 28. אופיר סמל הגיב:

  ברשותכם אתעלם מהסוגיה המשפטית גרידא של החוק היבש ואסתכל על הקריאה מן הצד המוסרי.

  לרמן, האם חשבת על קהל היעד האמיתי של הקלפי למוגבלי ניידות ?
  האם בקריאה לעשרות/ מאות (אלפים ?) של מצביעים שילכו להצביע בכזו קלפי -אין משום פגיעה ביכולת של הזקוקים לה באמת ?

  כולם יודעים כמה ארוכים יכולים להיות תורים בקלפיות השונות – אז בפרט כשיגיעו אליה מאות אנשים "לא מתוכננים".

  אני חושב שמצב כזה- יגרום לשינוי החוק כך שהוא עלול להביך או להשפיל אנשים עם מוגבלות פיזית אמיתית.

  ובהיבט הכלכלי – השתתפתי כחבר בועדת קלפי בבחירות הקודמות – והמעטפה הכפולה היא לא העניין – אלא עצם השעות הארוכות שצריך לסנכרן את המערכת באופן ידני (מה לעשות) – ועד השעות הקטנות של הלילה.
  מה שלמעשה עולה די הרבה כסף (בתשלום לכ"א) – ועלול גם לגרור טעויות מכורח העייפות ( העבודה בחלק מהקלפיות מתחילה ב6 בבוקר ומסתיימת בשעה 3)

 29. אבי הגיב:

  רעיון מעולה!!
  אני אצהיר שיש לי מלא אפצ'ים ובמצב כזה בחיים לא הייתי יוצא לעבודה או ללימודים.

  אתה יכול להוסיף קישור להסבר באתר ועדת הבחירות:
  http://www.bechirot.gov.il/elections19/heb/about/AccessibleStations.aspx

 30. לרמן הגיב:

  אופיר,
  אכן, העניין המוסרי פה הוא יותר מרכזי ובעיניי צריך לאפשר למי שהוא מוגבל קשה קדימות בתור, כמו שעושים היום לרוב בדואר למשל. אגב, יש מעל 1,500 קלפיות למוגבלי ניידות, כך שלא צפויים תורים מיוחדים מעבר למקובל. מסכים שיש עלות כספית למעטפות הכפולות, אבל יש גם עלות כספית לנסיעה לקלפי מרוחקת – דמוקרטיה עולה כסף. אני חושב שפתרון נוסף הוא לאפשר לסטודנטים הצבעה במעטפות כפולות בקמפוסים כמו שמתאפשר לחיילים ואסירים כיום עם כל העלויות הכרוכות בכך.
  נראה לי שכח עליון מדגים לנו בשעות אלו בדיוק מהי מוגבלות בניידות ועד כמה היא יכולה להקיף אחוזים ניכרים באוכלוסייה.
  בריאות ואושר לכולם.

 31. מופתע מההצעה הגיב:

  אני חושב שהעניין החוקי הוא הכי משמעותי פה. ישראל היא מדינת חוק וחובה לציית לכל חוק, אלא אם הוא לא מוסרי בעליל. כל התנהגות אחרת פוגעת בדמוקרטיה ואינה מוסרית.

  החוק פה ברור וחד משמעי. רק מי שמוגבל בניידות מפאת מצבו הבריאותי יכול להצביע בקלפי המיוחדת.

  מכאן שקריאה לאנשים להצביע בקלפי המיוחדת משיקולי נוחות הינה קריאה לא חוקית. מדובר בקריאה הפוגעת בדמוקרטיה ולא מוסרית.

  עדיין לא שמעתי מלרמן כל הסבר מניח את הדעת לכך שהוא נוקט בצעד לא מוסרי שכזה.
  ושוב, העובדה שהחוק אינו אכיף, היא איננה תירוץ להפרתו. גם העובדה שהחוק הינו מוטעה/גרוע היא לא הסבר סביר (האם חובה עלינו לציית רק לחוקים "נכונים"? מי יקבע אם חוק נכון או אינו נכון? לכן, חובה עלינו לציית לכל חוק, גם אם הוא שגוי בעיננו).

 32. יונתן שין הגיב:

  חבורה של טרחנים.. אין לכם במה להתעסק?
  למה שאבזבז שעתיים נסיעה לכל כיוון כדי להגיע לביתי במקום ללכת ולהצביע קרוב לבית ו"לבזבז" מעטפה אחת?

  יש חוקים מטופשים מאוד במדינה הזאת, אם באמת כולם היו מצייתים לכל החוקים שחבורת הדבילים מחוקקת מדי 4 שנים זו הייתה מדינה יותר דפוקה מכמה שהיא עכשיו.

 33. אבי רון הגיב:

  ט ר ח נ י ם!!!

  איזה היתפסות בחוק הזה, יש לכם מושג על כמה חוקים אתם עוברים ביום יום???
  אני אחדש לכם, עשרות אם לא מאות!!
  כל הרעיון של הבחירות היא בחינה מחדש והתנגדות לחוקים והמאמץ לשנותם.

  לגבי הענין המוסרי , הקלפיות הם עם גישה לנכים, כלומר שיש אפשרות לכיסא גלגלים וכו', זה לא קלפיות שסגורות רק עבור נכים, בוחרים שם כל התושבים הקרובים כולל נכים.
  לא מדובר בשום עומס, זה חלוקה רגילה בכל הארץ, עומס שעולה במקום אחד יורד מהאחר.

  רק בריאות.

 34. החוק שונה מאז הבחירות האחרונות הגיב:

  שים לב שהחוק שונה מאז הבחירות האחרונות, ומכאן נובע הפער מההתרשמות שלך לבין מה שכתוב בו בפועל. אכן עד הפעם שעברה היה חייב מזכיר ועדת הקלפי לתת לך להצביע רק על בסיס הצהרה בע"פ שאתה מוגבל בניידות, החל מינואר 2011, הוכנס תיקון המחייב חתימה על ההצהרה, או הצגת תעודה ומרתיע עם עונש מאסר.
  לא יודע אם השינוי נועד על מנת לאכוף הפעם באמת או לא, אבל בניגוד לפעמים קודמות יהיו להם כלים יותר משמעותיים לאכוף את הנושא.

 35. גו דו הגיב:

  עבורי הבחירה היא בין הצבעה ליד הבית בשיטה הנ"ל או לא להצביע מכוון שאני רשום בישוב אשר מרוחק מכל העולם המוכר לי ואני פשוט לא אסע אליו.
  החלטה בעייתית ועדיין לא גיבשתי דעה מוצקה בעניין.

 36. מזכיר ועדה הגיב:

  כמובן החוק מאוד ברור ואין פה שום מקום לפרשנות. בתור מזכיר קלפי בבחירות הקרובות מוטל עלי לזהות ולדרוש הצהרת מוגבלות מכל אדם שרוצה להצביע בקלפי מסוג זה. כמובן זו עברה פלילית להתחזות למוגבל פיזית בדיוק כמו התחזות לפני ועדה של ביטוח לאומי. האמת מאחורי ההגבלה על ההצבעה הזו, שאף אחד לא עלה עליה פה משום מה, היא בכדי לוודא שההצבעה אינה כפולה. אחד המסמכים הכי חשובים לטוהר הבחירות היא רשימת המצביעים בקלפי כל אזרח חייב להצביע רק במקום אחד. מגבלה זו היא בדיוק זו המונעת מאדם להצביע בקלפי אחרת. כלומר לכאורה אם אדם מצביע בקלפי למוגבלים בניידות הוא עדיין יכול להצביע בקלפי המקורית שלו כיוון שעד שיספרו הקולות בנפרד לא יגלו שהייתה הצבעה כפולה. כיום יש מערכת "מתוחכמת" מאוד למניעת הצבעות כפולות, אבל כל הכבדה על מערכת זו מסוכנת לדמוקרטיה ולטוהר הבחירות. אז תפסיקו להיות מפונקים דוחים תעלו על אוטובוס פעם בכמה שנים ותמלאו את חובתכם הדמוקרטית. המדינה נותנת לכם יום חג חופש לחגיגת הדמוקרטיה. שתפו פעולה

 37. להבה הגיב:

  להב, אני באה איתך

 38. אלון הגיב:

  עכשיו הכנסתם אותי לדילמה. אני מכיר בחורה שאמרה שלא תיסע שלוש שעות לכל כיוון כדי להצביע. אמרתי לה שנדמה לי שאפשר להצביע בקלפיות למוגבלי ניידות ושעדיף שתעשה כן ולא תוותר על זכות ההצבעה שלה.
  אז כשמצאתי את הפוסט הזה שמחתי ורציתי לרוץ לספר לה איפה הקלפי הקרוב לביתה ושתלך להצביע שם. עכשיו אני לא אסתיר ממנה את כל המידע הזה ולא רוצה להמליץ לה לעשות משהו שעלול לסבך אותה, במיוחד כשהיא יודעת שהיא משקרת (ועלולה לגמגם כשהיא עושה את זה).
  אז מה אגיד לה?

  לגבי כל וויכוח שלטון החוק הזה, ובמיוחד ל"מופתע מההצעה", אני רוצה לומר שהדקלום האינסופי הזה של ציות לחוק הוא מה שעושה את החברה שלנו (ובשאר העולם) כל כך הרסנית כלפי עצמה ונשלטת בידי מעטים. הפחד הנורא הזה מפני החוק כאילו ירד משמיים על ידי מלאכים הוא הדבר היחיד שמפחיד אותי באמת. החוק הוא לא מאלוהים והוא נמצא בידי אנשים שמשחקים איתו לפי ראות עיניהם ופתאום הוא הופך לכלי לשליטה. זה המקום שבו אני חווה את צדדי האנרכיסטים מתעוררים.
  על זה אני אוסיף כי גם אם הקריאה ללכת ולהצהיר הצהרה כוזבת ולא חוקית היא איננה חביבה, זה עושה אותה קריאה לא חוקית, היא לא פוגעת בדמוקרטיה ולגמרי לא מוסרית, זה בטח עניין סובייקטיבי, אבל כמה אנשים קוראים לחבריהם לעשן איתם סמים קלים? מי היה אומר שהם קוראים קריאה "לא מוסרית"?

 39. אלון הגיב:

  המשפט האחרון יצא לי לא טוב אז אחזור עליו:
  על זה אני אוסיף כי גם אם הקריאה ללכת ולהצהיר הצהרה כוזבת ולא חוקית היא איננה חביבה, זה לא עושה אותה קריאה לא חוקית, היא לא פוגעת בדמוקרטיה ולגבי לא מוסרית – זה בטח עניין סובייקטיבי, אבל כמה אנשים קוראים לחבריהם לעשן איתם סמים קלים? מי היה אומר שהם קוראים קריאה "לא מוסרית"?
  ואגב, היא די חביבה עלי.

 40. גיאוס הגיב:

  רבותיי יש לי שאלה חשובה: אני טס למזרח ביום הבחירות. אני טס עם חברת פלייאיסט שמוציאה אוטובוס מתל אביב ב6:30, מגיע למגידו ב7:30 ולמעבר גבול עם ירדן ב8:15. אני רשום וגר בתל אביב, הקלפי נפתחת בשבע. מאוד חשוב לי להצביע, אך משרד הפנים אינו יכול לבוא לקראתי וזה מאוד מקומם (ניסיתי לשנות קלפי ואין עם מי לדבר) אני לא מפחד מהצהרה כוזבת , מבחינתי אני אגיע עם גבס או קביים אם צריך , השאלה היא אם מה יותר חשוב? לממש את הזכות הדמוקרטית או ליפול לביורוקרטיה ולוחות זמנים ? זה לא נראה לכם מטומטם לא להצביע בגלל זה?

 41. מיכאל הגיב:

  יש איפשהו מסמך רשמי שאפשר להדפיס ולהביא איתי לקלפי – שמחזק את הכתוב פה? אני לא רוצה להסתכן לשווא ולאבד את הקול שלי

 42. לרמן הגיב:

  חברים, מזכיר הועדה חייב לתת לכם להצביע אם אתם חותמים שאתם מוגבלי ניידות. אין שום דרך שמזכיר הועדה יכול לקבוע שאתם לא מוגבלי ניידות. תמיד אפשר לטוען לכאב כזה או אחר או בעיות עיכול. ליתר ביטחון עדיף לשעות את זה מוקדם בבוקר, כשאין תורים ואין בעיות.

 43. מיכאל הגיב:

  איפה חותמים ? שם או במשרד הבריאותפניםדתות וכו?

 44. מיכאל הגיב:

  והאם אני צריך להביא איתי את "ההודעה לבוחר" ? כי היא רחוק רחוק

 45. לרמן הגיב:

  אתה חותם בקלפי ולא צריך את ההודעה לבוחר – רק תעודת זהות או רשיון נהיגה.

 46. פינגבאק: קריאה אחרונה להצבעה קרוב לבית בקלפי למוגבלי ניידות | עוד בלוג תל-אביבי

 47. קארין הגיב:

  לא הבנתי !
  כרטיס הבוחר שלי הוא לתל אביב.אני לומדת בעמק יזראעל וגרה שם ואני לא יכולה להגיע באותו יום לתל אביב כי יש לי דברים לעשות . אני יכולה לבחור שם או לא ???

 48. לרמן הגיב:

  קארין, את צריכה להצהיר ולחתום שאת מוגבלת ניידות. החוק לא מגדיר במדויק מיהו מוגבל ניידות כמו שנאמר כאן.

 49. ורדית הגיב:

  מלבד ההצהרה על המוגבלות אני פשוט יכולה להצביע במקום הזה?
  האם סטודנטים בלי שקל על התחת באמצע תקופת מבחנים ושלא קיבלו בדיוק חופש מהעבודה לא נחשבים למוגבלים? לחסוך בזמן ולמצוא טרמפ ולשלם לו השתתפות או לנסוע חינם שעות באוטובוסים ולהפסיד שעות בהן אני יכולה ללמוד בבית? אני מרגישה לגמרי פייר להצביע איפה שמוגבליי ניידות מצביעים אני לא חושבת שזה כזה ביג דיל..! השאלה אם זה באמת אפשרי? אם כן אני מכירה לא מעט אנשים שישמחו לדעת כי הם וויתרו על האופציה כי הנסיעה עד הבית מורכבת להם (סטודנטים= סוג של מוגבלות).
  בהצלחה ושיהיו בחירות נכונות

 50. לרמן הגיב:

  כן, זה אפשרי. מזכיר הועדה אפילו לא יכול לשאול אותך מה יש לך, אלא רק לבקש שתחתמי על תצהיר. כמו שאמרו חבריי אין אפשרות להוכיח שאת לא מוגבלת ניידות באופן זמני (ונשים בכלל תמיד יכולות להגיד שהן במחזור או משהו כזה, ומהניסיון שלי זו וואחד מגבלה).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s