אופק אקדמי וכמה כנסים שאולי יעניינו אתכם

שנת 2013 מתקרבת לקיצה וזה הזמן לעשות קצת סדר במה שקורה במגדל השן בו אני מתבצר. בשנה הזו סופסוף התחלתי את הקריירה האקדמית שלי (שנמדדת בפרסומים אקדמיים באנגלית) וכמו כל אקדמאי טוב, הייתי עסוק הרבה יותר בכתיבה מאשר בהסתובבות בעולם האמיתי. התוצאה של כל ההתבצרות הזו היא פרסום של מאמר שהובלתי, שותפות במאמר נוסף, השתתפות בשני כנסים בחו"ל, דו"ח מחקר גדול (שאני מקווה שיעלה בקרוב לרשת) לרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, הגשה של מאמר נוסף לשיפוט והכנות לעוד מאמר. בנוסף, הדוקטורט שלי מרגיש טוב, ואני מחזיק לו אצבעות שהוא יוגש במהלך החודשים הקרובים לשיפוט.

אם הכל ילך כמתוכנן שנת 2014 תהיה שנה של חוסר ודאות מוחלטת שבה יוגשו יותר מאמרים ויתבצע המהלך הגדול הבא שהוא התמודדות על משרת פוסט-דוקטורט במרכז העשייה האקדמית של מחקר הערים בצפון-אירופה. עד שזה יקרה צריך לחשוב לאלו כנסים ניסע בשנה הבאה. על-מנת לחזק את הקשרים האקדמיים שלי בארץ (אני מניח שכמעט כל מי שקורא פה באופן קבוע לא ממש מתעניין בכנסים האלה) ואולי גם לעזור לנוכחות הישראלית בתחום האקדמי הזה – הנה רשימה של הכנסים הפוטנציאליים שלי לשנה הבאה. אם אתם קוראים כאן על אחד מהכנסים האלה ומתכוונים לנסוע אליו, אנא עדכנו אותי בנושא, על-מנת לחזק את הקשרים של הקהילה הקטנה דוברת העברית שעוסקת בנושא. כל הכנסים להלן עדיין פתוחים לשליחת תקצירים.

1. Applied Geography Conference. למרות שקשה מאוד לארגן כנסים אקדמיים בינלאומיים במקומות פריפריאליים, בשנה הקרובה יתקיים כנס של גיאוגרפיה יישומית במלון קרלטון בתל-אביב בחודש מאי (ממש ליד הבית). הכנס מאורגן ע"י אוניברסיטת בן-גוריון. אם אתם סטודנטים לדוקטורט או למאסטר זו הזדמנות מצויינת להשתתף בכנס בינלאומי ללא עלויות של טיסה ומלון. למרות שלא מצויין באתר הכנס, ישנה הנחה משמעותית ביותר לסטודנטים (200 ש"ח ליום, זיל הזול בהשוואה לעלויות של השתתפות בכנס בחו"ל). אני מתכוון להגיש תקציר לכנס הזה ומקווה להיות בו לפחות ליום אחד.

2. ISUF – International Seminar on Urban Form – כנס מומלץ ביותר למי שרוצה לעסוק בתחום חקר הצורה העירונית. השנה הכנס יתקיים ביולי, בפורטו שבפורטוגל.

3. Walk 21 – הכנס המקצועי המרכזי על תכנון להולכי רגל שמשלב אקדמיה, רשויות ומתכננים. הפעם הם הרחיקו עד סידני:

4. הכנס ה-17 בנושא GIS באירופה (מערכות מידע גיאוגרפיות) מיסודו של ארגון AGILE יתקיים השנה ביוני בקסטליון שבספרד. זה אחד הכנסים שניתן לשלוח אליהם מאמר מלא לשיפוט אקדמי, ולכן הרמה של הכנס הזה די גבוהה. בכנס האחרון שהיה בלוון שבבלגיה השתתפתי (כולל הפרסום האקדמי וכו') והכנס הזה בהחלט מומלץ לגיאוגרפים ולמי שמתעסק הרבה עם GIS.

5. כנס דומה מאוד, שעוסק גם הוא ב-GIS, אבל עם דגש בינלאומי אפילו יותר יתקיים בספטמבר בוינה, וגם אותו ילווה פרסום אקדמי. לאור מיקום הכנס ולוח הזמנים אני בהחלט שוקל לנסות לדחוף לשם מאמר.

6. הכנס השנתי של איגוד בתי הספר לתכנון (AESOP) באירופה יתקיים ביולי באוטרכט שנמצאת בלב מעצמת התכנון הגדולה ביותר, הולנד. נראה מומלץ, עם פוטנציאל גדול למינגלינג ועוד באחד המקומות הטובים בעולם בתחום הזה.

7. עוד כנס אחד שכדאי לשים אליו לב יתקיים בצד השני של האוקיאנוס באוקטובר בטורונטו.

אלה הם הכנסים. עכשיו כל מה שנשאר זה לכתוב תקצירים, לגייס מימון לנסיעות ולפגוש חברים חדשים. כפי שכבר אמרתי, אם אתם קוראים את הפוסט הזה (גם אם אתם לא גרים בישראל) ומתכוונים להיות באחד הכנסים האלה, אשמח לעדכון.

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקדמיה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s