אודות

נולדתי ב-1977 בצפון הארץ ומאז הספקתי לטייל קצת, לקרוא קצת, לעשות שלושה תארים (הראשון במדעי המחשב, השני במנהל עסקים ודוקטורט בגיאוגרפיה), לשחק בפוליטיקה, לעבוד בהייטק, לעזוב את חיפה, לחזור אליה ולעזוב שוב. יצא לי גם לגור בפורטלנד שבחוף המערבי של ארה"ב, לחלום את החלום האמריקאי ולראות אותו נשבר. בסופו של דבר התגלגלתי לתל-אביב ואחרי כמה שנים טובות בתעשיית ההייטק החלטתי לעבור למחוזות מעניינים יותר ולאחרונה סיימתי דוקטורט במחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטת תל-אביב. את המחקרים והפרסומים שלי תוכלו למצוא כאן.

כיום אני מתכנן עירוני במסגרת מפעל תכנוני בו אני שותף ואשר נקרא PlaNet. המומחיות שלנו נעוצה בהערכת פוטנציאל מרחבי ושיפורו בעזרת מגוון ניתוחי נגישות והסתמכות על המתודולוגיה של תחביר המרחב (space syntax). אנחנו משתדלים לעבוד עם כולם — גופים ממשלתיים, רשויות מקומיות ומתכננים ויועצים פרטיים בדרך ליצירת פוטנציאל לעירוניות של ממש בישראל ובעולם. יש לנו ניסיון עם תכנון של אזורים מופרים (brownfields), התחדשות עירונית, מוקדי תחבורה מורכבים וגם שכונות ורבעים חדשים.

בזכות הבלוג זכיתי בפרס פראט לתקשורת עצמאית בנושאי סביבה בשנת 2010.  אם אתם נהנים מהתוכן כאן ומעוניינים לסייע – הבלוג פתוח לתמיכה.

ואם בא לכם לזרוק לי משהו באופן אישי אתם מוזמנים לשלוח מייל ל-yoavlerman בג'ימייל דוט קום ואפשר גם להתקשר בטלפון למספר 054-4406912.

ProfileYoav