מקבץ לינקים לסופ"ש

תודה לכל מי ששולח לינקים – השבוע נקבע שיא חדש.

1. צ'יקי הקריא שירה ממגפון במרפסת ועוכב לחקירה. צ'יקי, בפעם הבאה שאתה רוצה לעשות רעש, קח חסות של נייקי או איגוד הקבלנים או משהו. רק כשיש כסף מאחורי העניין זה בסדר. דיווח על הנושא בווינט.

2. תומר ליכטש מתייחס לעיכובו של צ'יקי ותרשו לי לצטט:

"צ'יקי לא נעצר על רקע פוליטי, לא מטעמים 'ספרותיים' ולא פליליים. הוא נעצר מסיבות בטחוניות ומסיבות כלכליות ומסיבות כלכליות-בטחוניות. השאלה אינה נוגעת לאיכות השירה או לפופולריותה בכלל, אלא לאופן המסויים שבו הוצגה – ללא אישור, ללא תיאום. באותו רגע קוטלגה הקראת טקסט מאקט אמנותי כ'פעילות בלתי מתואמת'. רצון חופשי, חופש ביטוי, אלה מקוטלגים היום תחת קטגוריה ברורה: תאמו איתנו קודם. ובלחש אומרים: "אנחנו רוצים לראות מה יוצא לנו מזה". עכשיו, יצא לי לשוחח עם כמה קפיטליסטים בחיי. הם לא אוהבים לשמוע מלים כמו "כלום", "אין", "לא"."

"אני לא אומר שהשוטר טיפש. לא בהכרח. מה שכן, המלה כתובה, הדיבור חופשי, חופש ביטוי, חופש תנועה, חופש התקהלות, ערכים אלה, סיכנו בעיניו את תל-אביב. הם נחשבו להפרעה. לעומת זאת, הפיכת העיר לבית ברבי מצועצע לרגל חגיגות המאה – נחשב 'תרבות'. בשם התרבות העירונית המתוכנתת הזו נמחקת אמנות הרחוב מהקירות, בעלי עסקים עצמאים שאינם מסוגלים (או מוכנים) לשלם כסף לפרסום בלוחות מודעות (שהופרטו לפני כמה שנים) נקנסים ומופעי רחוב לא-מתואמים נחשבים כהפרעה ומטופלים בהתאם."

3. בניגוד לצ'יקי שמקריא שירה ולא חוסם את המרחב הציבורי, כשחולדאי חוסם ומפקיע את המרחב הציבורי לטובת אירוע פרטי, יש אינטרסים כלכליים ברורים והכל מתואם עם הרשויות. שני אקטים שמסבירים טוב מאוד מה ראוי לתל-אביב (השתלטות כלכלית על מרחבים ציבוריים) ומה לא (הקראות שירה).

4. 25 אלף דולר ויש לכם חתונה במוזיאון תל-אביב, ואם צריך יסגרו אותו בשבילכם וימנעו מהקהל הרחב להיכנס ועוד יוציאו קטלוג מיוחד לחתונה המוזיאלית שלכם.

5. ואם כבר כסף עירוני – עיר לכולנו פותחת קורס לציבור הרחב בנושא תקציב העירייה. עוד פרטים באתר עיר לכולנו (ויש גם קבוצה בפייסבוק).

6. חבר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, אהרון מדואל, מדווח על אי-סדרים רציניים בעבודתם של פקידי הועדה ובראשם היועצת המשפטית, שרי אורן (הדגשה שלי):

"הדיון בוועדה היה סוער. מתברר כי שרי אורן, היועצת המשפטית, ומהנדס העיר חזי ברקוביץ, לא מילאו אחר החלטת הוועדה המקומית מלפני כחודש, לפיה יש לערער לוועדה המחוזית על הפיכת השטח ברחוב בן יוסף ברמת אביב (גן הזיכרון) לשטח לבנייה רוויה. שרי אורן טענה כי אינה שלמה מקצועית עם הערר, ולכן אינה יכולה להכינו. לשאלתי מדוע התנגדה אם כך לדרישתנו לקחת עו"ד פרטי לצורך הערר, התפתלה גברת אורן וענתה כי היא תלווה את הצוות המקצועי בעניין. הוחלט כי הערר יוגש באופן מיידי, בתקווה שלא איחרנו את המועד."

נראה שפקידי העירייה מפרים את החלטותיהם של נבחרי הציבור – לדעתי, מדואל צריך לערב את מבקר המדינה בנושא זה. המבקר כבר מכיר מקרוב את הבלגן של הועדה המקומית וודאי ישמח לעזור.

7. אמנון רכטר מרחף הרחק מעל כיכר אתרים אותה תכנן אביו ואומר:

"היה לו קשה עם זה שהציבור לא הבין את האמירה הארכיטקטונית של המקום. זה הקדים את זמנו, אך אני שמח כי היום הכיכר זוכה אט-אט לעדנה. הרבה אנשים שאני פוגש מדברים על הכיכר באהבה רבה. מלבד זה, היא נותנת השראה לעבודות סטודנטים ".

הציבור דווקא הבין יפה מאוד את האמירה הארכיטקטונית של כיכר אתרים – "אל תבואו, בבקשה, אלא אם כן אתם צריכים להשתין" . גם התחנה המרכזית החדשה היא מוטיב חוזר בעבודות סטודנטים ובעלת ערכים אדריכליים לא פחות ברורים.

8. הקרב על מגדל אסותא עוד לא הסתיים. מגדל נוה-צדק של הצפון הישן עוד לא סגור.

9. ישראל כץ הוא שר התחבורה. מינוי מופרך כזה לא היה כאן כבר שנים. צפו להמשך הגדילה של הפקקים באופן אקספוננציאלי בעוד שכץ מתאמץ בכל כוחו להפחית את האפשרות של ישראלים לנסוע באופניים לעבודה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה לינקים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על מקבץ לינקים לסופ"ש

 1. יוני הגיב:

  לגבי צ'יקי-ארד – נו באמת, זה בערך כמו שפוקס עושים פרסומת עם הרבה סקס רק בשביל שיפסלו אותה – ואז יהיו המון כתבות שכתוב בהן – "פסלו את הפרסומת של פוקס".

  מי שעומד ביום שישי בשלוש בצהריים עם מגפון, שם את הווליום על מקסימום, ועושה רעש בכל השכונה – ידע מראש בדיוק מה יקרה (שהשכנים יתלוננו) – והוא קיבל בדיוק מה שהוא רצה – אם הוא לא היה נעצר אף אחד בכלל לא היה שומע על האירוע הזה. זה הכל מערכת של יחסי ציבור.
  אם הייתי שומע שהוא בעצמו התלונן במשטרה כנגד עצמו – הייתי עוד יכול לחשוב שזה מהלך גאוני.

  ללא קשר –
  אני ממליץ על ביקור באזור בריכת גורדון שאוטוטו הולכת להפתח – פשוט מרהיב מה שעשו שם. המקום נראה פי אלף יותר טוב – והמרחב הציבורי, כמו גם הטיילת, מקבלים התייחסות מרשימה לעומת מה שהיה שם קודם לכן. בהחלט ביצוע מרשים.

 2. לרמן הגיב:

  יקי, רק לא מזמן גיליתי שהבלוג מודיעין-ווטש חדל להתקיים, החליף את שמו והפסיק לעסוק בנושאים של מודיעין, ולכן הסרתי לינק לבלוג שכבר הפסיק להיות רלוונטי. מסכים איתך שאני צריך לתת תשומת לב רבה יותר לגבי הבלוגים שמופיעים בבלוגרול שלי, ולוודא מדי פעם שהבלוגים שמופיעים שם באמת ראויים להיות שם.

 3. אליאב הגיב:

  מבלי לטעון דבר לגבי חוקיות/אי חוקיות מעצרו של צ'יקי, הייתי מת להיות עד לכל ההתרחשות הזאת 😆

 4. לרמן הגיב:

  כן, גם לי חבל שלא יכולתי להגיע (ככה זה כשיש מבחן בצרפתית להתכונן אליו). מעניין מדוע לא עצרו היום את המוזיקה של האוזן השלישית בקינג ג'ורג' בצהריים או את ההופעה שהייתה ליד החנות של ניקי בסנטר בשתיים וחצי וחסמה את המדרכה של דיזנגוף. אין מה לעשות – זה לא חוקי לעשות רעש אם אי-אפשר להרוויח כסף מזה.
  אגב, צ'יקי לא נעצר אלא עוכב לחקירה בניידת עד שמאות אלפי האנשים שבאו להשקת ספרו התפזרו מרצונם.

 5. לרמן הגיב:

  וואלה. אני חושב שהפיד של ביבי עלה על הפיד של מודיעין ברסס, תודה על תשומת הלב. עכשיו רק נותר לקוות ששרי אורן תצליח להגיש את הערר בחמשת הימים שנותרו לה (ואחרי זה יש לה עוד ערר לכתוב על מגדל ליבר הסמוך למגדל  נוה-צדק ואולי היא תהיה יותר שלמה עם הערר הזה).

 6. לרמן הגיב:

  באמת שלא היה לי ברור מדוע הפסקת לכתוב על מודיעין. נראה שרוצים לעשות לכם את מה שעשו בעבר לאור יהודה עם המטוסים.

 7. שי הגיב:

  בהמשך לדבריו של יקי "גם על הדיווח על ישיבת הועדה המקומית לתכנון ובניה של חבר מועצת העיר מטעם עיר לכולנו אהרון מדואל אי אפשר כמובן לסמוך" בלי להיות קטנוני ממתי רח' שד"ל מגיע לירקון? למיטב ידיעתי הוא בפינת יהודה הלוי ורוטשילד

 8. אולד סקול הגיב:

  לכל מי שמחפש בילוי איכותי בסוף שבוע
  תנסו במועדון אולד סקול בנמל תל אביב

 9. לרמן הגיב:

  שי, איפה זה מופיע?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s