מעשה בחמישה מוקיונים (שהם גם סגני ראש-העיר שלי)

לשם שינוי הפוסט הזה לא ייגע ברון חולדאי, אלא בחמשת המשת"פים שלו שמקבלים 30,000 ש"ח בחודש והרבה מאוד כיבודים בתמורה להרמת היד כשחולדאי אומר להם. אני מעוניין להרחיב על חמשת סגניו של ראש-עיריית תל-אביב, אשר כל אחד מהם הוא איש ציבור אלמוני יותר ממשנהו ומכיוון שאחנו משלמים להם את המשכורת (ומשלמים ביוקר על הצבעותיהם הקלוקלות במועצת העיר), אני אציג אותם פה לפי הסדר וגם אשים תמונות כדי שתוכלו לזהות אותם במקרה שתתקלו בהם ברחוב. להלן ממשלת החבובות של חולדאי:

1. פאר ויסנר

20070828peer_greens
(מקור תמונה ויסנר)

המשת"פ מספר אחד של חולדאי. ראש סיעת הירוקים הוא עלה התאנה של כל תוכניות הריסת העיר, החל מהרחבת דרכי הגישה, האוטוסטרדות, זיהום הים והבנייה המתוכננת בפארק הירקון. ויסנר נתן שואו רציני במהלך פירוק אוסישקין, כאשר לכאורה הצטרף לכת מאמיני אוסישקין, מהלך שהוביל לפיטוריו מתפקיד סגן ראש-העיר, אליו חזר לאחר שפירוק אוסישקין הושלם. שיטת ההתפטרות בהסכמה מראש עם חולדאי עוד תשוב אלינו לטובת סיבובי כתבות מקומונים.

עיקר הישגי סיעת הירוקים בעיר נוגעים כמדומני לבעלי החיים בגינות הציבוריות (זה הנושא היחיד שחברת המועצה אורנה בנאי עוסקת בו), אך גם אם לכלבים יהיה פה גן-עדן, לא בטוח שלבני-האדם תהיה סיבה לגור בעיר הזו. ויסנר אוהב לכתוב דעות ומאמרים שונים ומשונים בנושאי סביבה ולכאורה אפשר ניתן היה לחשוב שמדובר באקולוג. במציאות ארבעת הקולות של סיעת הירוקים במועצת העיר הם גוש אפור אחד, וההישג הגדול ביותר של מפלגת הירוקים הוא סידור משכורת לא רעה לויסנר.

2. יעל דיין

20070828dayan_yael
(מקור תמונה דיין)

לאחר שלא הצליחה להיכנס לכנסת (מקום 12 במרצ, פחחח), מצאה דיין סידור עבודה בדמות ישיבה על כסא עם דבק נגרים ליד חולדאי. בין השאר דיין ויתרה על תיק החינוך לטובת תיק הרווחה בעירייה, בניגוד להצהרותיה לפני הבחירות. עקבותיה נעלמו מאז שקיבלה את הג'וב אצל חולדאי, ולא ברור מה היא עושה מלבד לקבל המשכורת. הצליחה גם לאבד את אחד מחברי הסיעה שלה (איתי פנקס, שהתמנה ליו"ר השפד"ן) לטובת סיעת העבודה בעירייה במהלך הקדנציה הנוכחית.

3. ארנון גלעדי

20070828giladi
(מקור תמונה גלעדי)

ארנון גלע-מי? ראש סיעת הליכוד במועצת העיר הוא בן-אדם שרוצה להפסיק את החיים שלנו בעיר, בגלל שהוא לא מבין איך היא מתנהלת. כמו כן, הוא יושב בתור ראש הועדה לרישוי עסקים ולמעשה מהווה המוציא לפועל של תוכנית המתחמים של חולדאי (התוכנית שתהרוס את תל-אביב בסופו של דבר).

4. דורון ספיר

20070828sapir
(מקור תמונה ספיר)

מספר 2 של חולדאי הוא גם יושב ראש ועדת תכנון ובנייה האמונה על אישורי הבנייה לכל המגדלים בעיר. בגדול, הקו המנחה אותו הוא לאשר כל מגדל, בכל שטח ועדיף קרוב לים בצורה שחוסמת את האוויר בצורה מקסימלית. קשה, קשה למצוא עליו מידע נוסף (והתמונה שלו פה היא מלפני 20 שנה), אבל אני יודע שהוא עורך-דין.

5. נתן וולוך

20070828wolach
(מקור תמונה וולוך)

ותיקי העיר מספרים שכבר כשדיזנגוף התמנה לתפקיד ראש-העיר, נתן וולוך כיהן כסגנו. המציאות לא כל-כך רחוקה. וולוך עסוק בעיקר במשלוח דואר עם מבצעים שונים ומשונים לקשישי עירנו המבוססים ופועל כל הקדנציה לשם כך שייבחר שוב עם מספיק מושבים בשביל להמשיך לקבל משכורת וכיבודים מהעירייה. מוביל באופן מסורתי את טבלת ההוצאות האישיות של חברי מועצת העיר. וולוך נחקר מספר פעמים בפרשות שחיתות שונות והוא אחד החשודים בפרשת שוחד החניונים.

אם יש בן-אדם אחד שמייצג את אדישות הציבור לנבחריו, ואת פרצופה העצוב של הפוליטיקה המוניציפאלית בישראל זהו וולוך, איש שמכהן כבר עשרות שנים בעירייה ואף אחד לא יודע מי הוא.

פוסט זה פורסם בקטגוריה ביקורת, מוניציפאלי, תל-אביב, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על מעשה בחמישה מוקיונים (שהם גם סגני ראש-העיר שלי)

 1. מרגוליס הגיב:

  אבל השאלה הגדולה היא איפה האלטרנטיבה? יהיה לנו בכלל במי לבחור בבחירות הבאות?

 2. יהונתן הגיב:

  מרגוליס,
  עובדים על זה.

 3. נויף הגיב:

  נדמה לי (ותקן אותי אם אני טועה), שהירוקים כסיעה יושבת באופוזיציה. ורק פאר ויסנר "ערק" והצטרף לקואליציה.
  הירוקים התנגדו לכל מיני תוכניות של חולדאי (ספציפית אני זוכר את התנגדותם למוזיאון ת"א ע"ש סמי עופר). את שאר הדברים שעשו או לא עשו אני פחות מכיר.

 4. לרמן הגיב:

  נויף, הרשה לי לתקן אותך. כל סיעת הירוקים זה אומר פאר ויסנר, וירשובסקי, הדס שכנאי ואורנה בנאי יושבים בקואליציה הענקית של חולדאי. ויסנר לא ערק ולא בטיח, הם כולם ערקו, ערקו מהתושבים שהצביעו להם.
  בעניין מוזיאון ת"א ומכירתו לסמי עופר, וירשובסקי ערק מהקואליציה לאופוזיציה (ובסוף התוכנית נפלה, למזלנו, בעקבות לחץ ציבורי מסיבי). הירוקים תומכים בחולדאי באופן עקבי.

 5. דודו הגיב:

  אנא אל תוציאו את שם עירכם לרעה, עוד לרגע תחשבו שאתם חלק ממדינת ישראל. והרי אתם מתאמצים לחשוב שאתם גרים בכרך בינלאומי שהוא דוגמא ומופת.
  יואב! האם ככה נראית ומתנהלת עיר "מצליחה"? מה קרה לכל שירי ההלל? האם הכתבה בסופשבוע של מעריב הוציאה לכם ולעיריית ת"א את האוויר מהפסאודו-קוסמופוליטיות של עירכם?

  עיר שהיא לא נקייה(כמו רוב הערים בישראל מלבד מרעננה או קיסריה) ומכוערת שהצליחה ליצור לעצמה יחסי ציבור ולבנות לעצמה תדמית שהיא רחוקה מן המציאות רק בגלל כמה פיסות דשא שזרקו בשדרות רוטשילד ובשדרות בן-גוריון.
  תהיו בריאים ונתראה בפרברים!!!

 6. גת הגיב:

  אין מילים בפי… לשם שינוי אני מסכימה עם הנאמר לעיל, ולעת עתה לא אוסיף הערות עסיסיות משלי…

 7. סלע הגיב:

  יעל דיין איבדה גם את חברת מועצת העיר יפה כחלון.
  ולא רק את עו"ד (עוד) פינקס.

  אגב , זה לא שהאופוזיציה משו משו…
  מר סלע.

 8. עמית הגיב:

  לרמן, תרים טלפון כשתעברו את השיא של ירושלים בימי אולמרט- 8 סגנים!!! עד אז חבל לכם על הזמן. אני עדיין לא מבין איך נשיא ארה"ב מסתדר עם סגן אחד לנהל את האימפריה ואצלנו צריך תמיד סגן, משנה, המשנה למשנה, ממלא מקום ומישהו שממונה על עניינים אסטרטגיים.

 9. נמרוד ברנע הגיב:

  בע"ה בבחירות הקרובות יתמודד יוסי שריד על ראשות העיר
  כמו כן בראשות מרצ, כולי תקווה, תעמוד מיטל להבי – שכל מי שמכיר אותה, אם דרך הארגונים הירוקים, פעילות השכונות או המפלגה, מבין שאין מה לדאוג בהקשר של משת"פיות עם חולדאי.

 10. שרוןמה הגיב:

  דיון פתוח בנושא:
  חולדאי הורס את תל אביב יפו …

  בהשתתפות:
  פרופ' דני רבינוביץ החוג לסוציולוגיה אוניברסיטת ת"א
  הנא עמורי הוועד העממי נגד הריסת הבתים ביפו

  יום ראשון 2 בספטמבר בשעה 20:00

  אחד העם 70 תל אביב, באולם הגדה השמאלית

  כניסה חופשית

  פרטים: 054-4464211

 11. לרמן הגיב:

  דודו, ידידי, הביקורת שלי על התנהלות עיריית תל-אביב וספציפית על האנשים שמכהנים בתפקידי סגן ראש-העיר אין בה כדי לגרוע מאהבתי לעיר, לרחובות שלה, לשכונות שלה ולמשוגעים שמסתובבים בה. אני חושב שתל-אביב ראוייה לנבחרים טובים יותר ואני מקווה שבבחירות הבאות נבצע תיקון בגזרה הזו.
  רק כדי להדגיש את דבריי אני אוסיף שלדעתי, תל-אביב היא ההישג המשמעותי ביותר של התנועה הציונית והמקום השפוי היחיד בכל המזרח-התיכון. תל-אביב היא האמא של מדינת ישראל ולמרות מאמצים בשנים האחרונות עוד לא הצלחנו להכריז על תל-אביב כמדינה עצמאית. לא נראה לי שנתראה בפרברים, משום שגם תושבי הפרברים פוגשים אחד את השני בתל-אביב (רבאק, אין אפילו פאב אחד בגבעתיים).

  נמרוד, ידוע לך מתי הפריימריס הפנימיים במרצ?
  עמית, תמיד צריך מישהו שיהיה ממלא המקום של הסגן וגם הוא צריך סגן משלו.

 12. דודו הגיב:

  יואב
  גם אהבתי לירושלים איננה מונעת ממני להיות מלא בביקורת כלפי הטפילים שמנהלים את עירייתה אבל קצת פרופורציות, לשני הצדדים, הפכתם את ירושלים לכפר ערבי-חרדי אחד גדול(אנחנו אמנם בדרך אבל יש עוד זמן) ומנגד הפכתם את ת"א למנהטן הקטנה, דבר הרחוק מהמציאות, לדעתי לפחות, אבל שיבושם לכם. אם אתם רוצים להיות כ"כ ניו-יורקרים תדאגו שראש עירכם ידאג למעמד הביניים כפי שבלומברג דואג לחוקק חוק בנוגע לבניית מספר קבוע של דירות בכל בניין חדש שימכרו גם למעמד הביניים ולכאלה ששם משפחתם אינו טראמפ/רוקפלר במקום להתעסק בקשקושים על בינלאומיות וקוסמופוליטיות בגרוש.
  ולסיום אנחנו נתראה גם נתראה בפרברים אלא כן תזכה בלוטו או תתחתן עם שרי אריסון, אם לא שמת לב גם אתה טענת שכל מה שמעניין את חולדאי זה נדל"ן וכסף וכאמור לאנשים שכמותך אין מקום בתוכנית אלו, אז אולי תבוא לבלות בת"א אבל האם תוכל לעמוד בעלויות של מסעדות/פאבים לעשירים בלבד? נדמה לי שלא, מקווה שלא ייקחו לכם את השדרות כמו שגונבים לכם את העיר.

 13. דודו הגיב:

  ועוד משהו ששכחתי.

  אחרי שנים שהעיתונות/הדרים בעיר/ וכל שוחרי טובתה של ת"א נהנו מליטוף חם ומחבק הגיע הזמן שתתמודדו עם ביקורת שאיננה משוחדת, האוטומטיות בה התייחסו לת"א כדבר המושלם ביותר שיש במדינה הזו בעוד שכולנו בשאר חלקי הארץ, נאנדרתלים(אולי זה עדיף כי בכל זאת מוצאם באירופה),האוטומטיות הזו מתחילה להתפוגג.
  אנא עשו הכרה עם גורם שנהפך לחלק אינטגראלי מאיתנו (בעיקר הירושלמים שביננו), הצורך לגונן על עירנו. אגב לרמן אם ת"א באמת הייתה מושא הקנאה של כל מדינת ישראל ולא רק של וירשובסקי (עם עוד כמה שעומדים לעבור לעולם שכולו טוב) יחד עם כמה פעילים חברתיים שזועקים על הסכנה להיכל התרבות/אולם אוסישקין/כיכר רבין אז היה קם קול צעקה במדינה ולא רק בת"א. כשנוח לכם אתם, התל-אביבים, רוצים שכל אזרח ייקח חלק במחאה על עוולות שנעשות בת"א(במקרה אתמול נתקלתי בכתבה ישנה של אבירמה גולן הקוראת לכל אזרח להיות מודאג בקשר לעתידה של הכיכר ולהצטרף למחאה כנגד החניון המתוכנן בה), אך על עוולות שמרכזיותה של ת"א גורמת למדינה ולפריפריה אינכם פוצים פה, מטעמי נוחות.
  להזכירכם העיר שנמצאת אי שם בג'ונגל ההררי הצליחה לגרום ל-16 אלף התנגדויות לתוכנית ספדי, מכל הארץ. מה הצלחתם להביא לאוסישקין?, ובנוגע להיכל התרבות? מלבד רעש של כמה אנשי מקצוע ועיתונאים מה עשיתם? אבל למרות הכל ת"א היא העיר הכי חשובה בארץ. לרמן בבקשה אל תפחד, אתם מפחדים כשאומרים לכם שת"א לא עושה לנו כלום. זוהי בדיוק דוגמא לפחד שלכם מירושלים ואתם לא מבינים כיצד אנחנו לא מתנהגים כעדר סמא עיניים המסרב להצטרף לכל מהללי העיר ת"א.

 14. לרמן הגיב:

  דודו, בדבר אחר אני מסכים, תל-אביב לא צריכה לנסות להיות ניו-יורק וגם כתבתי על זה.
  זכותך וזכות כל אחד לא להלל את תל-אביב. למרות הסתייגותך מעירנו, היא עדיין פנינת המזרח.

 15. דודו הגיב:

  היי יואב
  הבעיה הגדולה שאתה ודעותיך מייצגים זרם שולי עד מאוד בכל התפיסה הנוגעת לת"א, אינך חד משמעי ובעיקר יודע ביקורת מהי!. בעבר שנאתי את ת"א כיום אני לא שונא אותה. אולי אתה חיפאי במקור אך הסתגלת במהרה, עצם האמירה שלך "זכותך וזכות כל אחד לא להלל את ת"א" נובעת מהנחתך הבסיסית שהעיר דורשת שנקרא עליה את ההלל (זאת אני מוכן לעשות רק ביום העצמאות למרות שאני ודת רחוקים כמרחק שמיים וארץ). פה ידידי אתם צריכים להחליף דיסקט, כפי שעמית כתב הבעלות שאתם לוקחים על כל מה שמודרני ומתקדם רחוקה מהמציאות. כידוע לך ניו-יורקי אמיתי יכול לגרום לכם לרגשי נחיתות בין רגע לכן קצת פרופורציות. ערים נוספות במזרח התיכון כגון קהיר, ביירות, אלכסנדריה שמכילות בתוכן חיי לילה מסעירים, אורח חיים הקרוב למערב אירופאי וחופש ים תיכוני יכולות אף הן להיקרא פנינות המזרח מה שכן קרבתן של אלו לים כמו קרבתה של ת"א מסייעות להן לא מעט בכך. הרגשת התל-אביבים של מעטים וצודקים לעומת השיממון הישראלי שגוייה, גם אני הייתי רוצה שלמדינת ישראל יהיו פנים יותר מתקדמים כפי שקיים בת"א במובנים וברבדים שונים ובוודאי בכל הקשור לאורח חיים חילוני אבל במקום להסתגר בד' אמותיכם, ת"א צריכה להפיץ את הבשורה ולא להפיץ בשורת אנטגוניזם כלפי החברה הישראלית כי בסופו של דבר אתם תפסידו. עד כמה שת"א מהווה אבן שואבת כיום מנגד היא גם מהווה דוגמא לניכור ששכבות רבות בחברה הישראלית מרגישות כלפיה וכלפי מה שהיא מייצגת, אתם לא יכולים להסתכל מהצד ולומר אנחנו לא חלק מישראל. אינני רוצה חלילה שת"א תהיה נתיבות או חצר של הרב אלישיב אבל כוחה של ת"א הוא להתנגד לכל הזרמים שמהווים סכנה למדינה כמדינה, כי היא הדוגמא לאלטרנטיבה שהתנועה הציונית העמידה למול הישוב הישן, להסתגר לא יעזור לכם כי הדמוגרפיה תנצח גם את אורח החיים התל-אביבי והחילוני.

 16. עומר הגיב:

  יש כתבה נחמדה בדה-מארקר נדל"ן על הכח שהשיגו לעצמם תושבים בעיר הקודש.
  לא שאני (חלילה) מפריד את עצמי משאר העצלנים שיושבים בסלון ומתלוננים, אבל אולי מישהו פה מכיר איזה מישהו שיסכים לקחת על עצמו מן פרוייקט כזה לקידום הכח של תושבי העיר?

  לדעתי אפשר להתחיל מהחניון ההוא בקרית ספר. הוא הכי מעצבן כרגע, לא?

 17. דודו הגיב:

  בהמשך לדבריו של עומר ובהמשך לתגובותיי הקודמות בפוסט זה(בהקשר לתוכנית ספדי) ביקשתי להעלות את הקישור אבל חשבתי שעיצבנתי את יואב מספיק (או יותר נכון התשתי אותו) אבל אם עומר ציין זאת אז מותר לי. הייתכן שיש עדיין בי-ם אנשים שפויים!?

  http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=899415&contrassID=2&subContrassID=10&sbSubContrassID=0

 18. לרמן הגיב:

  עומר, קריית-ספר הוא רק אחד משורה של פרוייקטים מעצבנים. גם בתל-אביב יש התארגנויות. השבוע הצליחה התארגנות של תושבי פלורנטין לעצור תוכניות פיתוח בעיתיות בשכונה בדיון בועדת תכנון ובנייה בעיר, ולהגיע לתהליך של הידברות עם בין העירייה והתושבים. אתה יכול לקרוא על כך בבלוג של מאבק פלורנטין.

 19. משה הגיב:

  לא מבין את האתר שלך – אתה בן אדם שלילי ביותר
  הכל ביקורת אין שום דבר חיובי
  לדעתי פשוט תעזוב את העיר או את ישראל
  בן אדם שמבקר צריך גם לעשות
  לפחות שניים מהחמישה עושים ועשו בפוליטיקה
  לעומת זאת לא שמעתי שאתה הובלת מאבק כל שהוא או יצרת משהו חיובי חוץ מלזרוע שנאה

 20. לרמן הגיב:

  משה, נראה לי שכן הבנת את הבלוג. תודה על ההמלצה לעזוב את המדינה. הנושא נבדק בעבר.
  מתחת לביקורת שלי (שמתייחסת בעיקר למהלכים שפוגעים בתל-אביב ולדברים שדורשים תיקון), מסתתרת אהבה גדולה לעיר הזאת, למרקם שלה, לאנשים שלה, ולעובדה שהיא כל כולה נס אורבני. אני חושב שתל-אביב יכולה להיות אפילו הרבה יותר טובה ממה שהיא כבר כיום. אני מקווה שגם אתה חושב כך.

  אשמח אם תוכל לפרט מי מחמשת הליצנים תורם כיום לעיר תל-אביב ובאיזו צורה (ולא רק לוקח 30,000 ש"ח בחודש).

 21. פינגבאק: סדקים ראשונים בממשלת הפיונים של חולדאי | עוד בלוג תל-אביבי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s