לא שומע, לא מקשיב

חזרתי עכשיו מועידת ישראל לעסקים מהפאנל בנושא חזון לתל-אביב בשנת 2025. היה מאכזב מאוד.

נתחיל בזה שחולדאי הציג את הפאנל כבמה לדיון עירוני דמוקרטי, ולמעשה לא נתן לתושבים לדבר שם ודיון בכלל לא התקיים גם בין הדוברים הרבים. אם זו דמוקרטיה על-פי חולדאי אני מתרשם שיש לאיש בעייה קלה של הבנה. הפאנל לא היה ממש פאנל. דיברו הרבה אנשים, אך ללא דיאלוג וללא שיתוף הקהל. ח"כ דב חנין פתח בהצעות לשיפור העיר, גודוביץ', מהנדס העיר לשעבר אמר שעם החוברת שחילקו בדואר אין הרבה מה לעשות וחזי ברקוביץ, מהנדס העיר הנוכחי, אמר שיש לו סימפטיה לעיר תל-אביב.

חולדאי בא לחוץ ומתגונן והתעקש לעלות אחרון לסכם את ה"דיון" שלא היה. באותו שלב כבר היה ברור שלתושבי תל-אביב לא ייתנו לדבר. ידידי, יהונתן משעל, שמרכז את נושא מאבק הרנט קונטרול קם ממושבו וטען שגם לתושבים מגיעה זכות דיבור. בתגובה הגיע אליו הר-אדם בצורת גורילה ואיים לפרק לו את הצורה. לאחר מכן כמה תושבים מדרום העיר ומיפו התחילו לעשות רעש וגם אליהם הגיעו כמה גורילות. חולדאי לא מקשיב ולא רוצה לשמוע את התושבים. מהקומה ה-12 בעירייה הכל נראה מצויין.

מילא להפר הבטחות אחרי הבחירות, אבל להזמין אותנו לדיון על עתיד העיר ולא לשתף אותנו בו, זו פשוט חוצפה.

משם המשכתי להפגנה של תושבי רמת-אביב מול הקניון נגד סגירת הקולנוע. גם בצד השני של הירקון המכונה הקפיטליסטית מאכלת אנשים. נויפלד רק חזר לארץ וכבר עושה בלגן.

לא שומע אותנו
חולדאי נואם

תוספות:

כך נראה חלק מהזמנה של העירייה למפגש כפי שהודפס בטיימאאוט האחרון:

20071210tainvite

שימו לב לשורה הראשונה: "תושבי תל-אביב-יפו המעוניינים לשמוע ולהשמיע". איזה להשמיע ואיזה נעליים.

סיקור הארוע על-פי גלובס מפרש את הארועים בצורה אחרת.

ועוד הערה אחת, מי שהיה בארוע וראה את הנאומים של דני קייזר ונתן דטנר (שכנראה מיודדים מאוד עם אדוני ראש-העיר), יכול היה לחשוב שתל-אביב לא הייתה קיימת לפני 1998 עת עלה חולדאי לשלטון. אני חושב שאם צ'יץ' היה נוכח היו לו כמה הערות לסדר (שלא לדבר על דיזנגוף ז"ל או ישראל רוקח ז"ל, שנבצר מהם להשתתף).

פוסט זה פורסם בקטגוריה ביקורת, חולדאי, מוניציפאלי, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על לא שומע, לא מקשיב

 1. יוני הגיב:

  השתתפות קהל? נו באמת, זו ועידת ישראל לעסקים, לא ישיבת מועצה (שגם שם זה מוגבל) או פגישה עם תושבים.

  לא נראה לי שהייתה אפילו הרצאה אחת בכל הועידה שאפשרו בה "דיון" עם הקהל. כאשר מדברים על דיון בוועידה הכוונה היא בין חברי הפאנל ולא עם הקהל – בוודאי בסיטואציה כזאת ובזמן הקצר שיש.
  זו היתממות לחשוב אחרת.

  כמעט בכל ועידה שהייתי בה, תמיד הזמנה לדיון בנושא מסוים היא הזמנה לדיון בין חברי הפאנל. לעיתים רחוקות מאד נותנים לקהל להגיב.

  בכל מקרה – אני ממליץ לנסות ולהוסיף להודעות שאתה כותב יותר כתבות (כמו http://www.globes.co.il/serve/globes/DocView.asp?did=1000284381), בעיקר כאשר אתה מדבר על אירועים אבל מעדיף לא לפרט, כדי שנוכל לדעת יותר.

 2. לרמן הגיב:

  יוני, הוספתי לפוסט את המודעה שהעירייה שמה בטיימאאוט. גם אני הייתי מופתע שראש-העיר מזמין את התושבים לדבר איתו. התושבים בסך-הכל באו לדבר. חבל שחולדאי לא נתן להם, ובגלל התסכול הזה הם נאלצו להפריע לו.

  ודרך אגב, בישיבות מועצת עיר לתושבים לא ניתנת זכות דיבור.

 3. יוני הגיב:

  אחרי שראיתי את המודעה אני מסכים שבהחלט זה לא בסדר והייתה כאן הטעייה של הציבור – אבל לטעמי הבעיה היא יותר בכך שבכלל פרסמו את המודעה הזאת בניסוח הזה, כי בוועידה הזאת כמעט אף פעם אין זכות דיבור למי שלא בפאנל (ולעיתים גם מי שפאנל עצמו בקושי מוציא מילה כי דוחסים יותר מדי אנשים במעט מדי זמן).

 4. לרמן הגיב:

  אני מסכים שבדרך-כלל אין זכות דיבור בכאלה מקומות, אבל רוב התושבים שהגיעו חשבו שפה זה יהיה אחרת. בכלל, חולדאי יכול להרשות לעצמו (וגם צריך) לדבר עם התושבים. אם יש דבר אחד שמרגיז אותי אצלו (ולא רק אותי) זה חוסר שיתוף התושבים בבניין העיר תל-אביב. העיר תל-אביב הייתה לפני חולדאי וגם תמשיך להתקיים אחריו.

 5. Poet הגיב:

  נכון להיום, למרבה הצער, כפי שהעולם מתקדם,
  המקום היחיד שתל אביב תהיה בו בשנת 2025
  הוא 150 מטר מתחת לפני הים.

  😦

 6. לרמן הגיב:

  לפחות נוכל לחפש את נמו.

 7. פינגבאק: לכבוד אדוני ראש-העיר | עוד בלוג תל-אביבי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s