רוצים לחגוג 100 גם בפארק דרום

פוסט אורח מאת נעמי רמתי, תושבת שכונת כפר-שלם.

מאז שראיתי את תוכנית האירועים שמציעה מינהלת המאה. אני מתרגזת.. ומתרגזת.. ומתרגזת.. וזהו…

אני מציעה משנת 2004 טבלה של הצעות לאירועים בפארק דרום. שלחתי אותה בפקס למינהלת הרובע בדרום מזרח ת"א-יפו, שלחתי להנהלת גני יהושוע שאחראית גם על פארק דרום וגם לחברי מועצת העיר. לא ביקשתי כסף, לא ביקשתי קרדיט, רק ביקשתי שבפארק דרום שהוא חלק מהניהול של גני יהושע יהיו אירועים תרבותיים איכותיים לטובת השכונות השכנות בכפר שלם רבתי.

התשובה המקובלת שנמסרת לנו היא שאין מספיק חניה. למעשה, פיזית יש מספיק מקום להכין חנייה נאותה.

אני חושבת שהגיע הזמן להפסיק לקפח את שכונות רובע דרום מזרח מבחינה תרבותית. אנחנו רוצים פעילות פנאי איכותית גם אצלנו – אינלגנטית-וירוקה כמובן.

תוספת של לרמן: נעמי, אני מכיר את תשובת העירייה לגבי החנייה. לדעתי יש תכנון שמרבית ארועי המאה ישרתו את המטרופולין כולו, וכנראה שדרכי הגישה לפארק הירקון מהירות יותר מהערים הסמוכות. בכל מקרה, שמעתי משהו על תערוכת פסלים בפארק דרום, אבל אני לא בטוח. אני אנסה להביא לך תשובה בנושא (ואולי יצוץ משהו בתגובות). כמו כן, את וכל אחד אחר מוזמנים לפנות לאנשי המנהלת דרך הלינק.

פוסט זה פורסם בקטגוריה ביקורת, פוסט אורח, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על רוצים לחגוג 100 גם בפארק דרום

 1. נעמי הגיב:

  יואב יקר
  קודם כל תודה על האכסניה המכובדת.
  הפסלים זה אנחנו שהתייבשנו , מכל הפניות והפגישות שקבוצת פעיליי כפר שלם רבתי ערכנו עם הנהלת גני יהושוע. הגישו לנו דווקא קפה, והראו לנו חוברת יפהפיה עם תוכניות מדהימות לפני….שנה ובשטח כלום לא קרה.
  א. הגישה לפארק בגין מאוד נוחה מצומת מסובים תוך 5 דקות אתה בכניסה לפארק. ומתוך ת"א אתה יוצא באיילון דרום לקיבוץ גלויות 5 דקות ואתה בפארק בגין.
  לגביי חניה מכיוון שאנחנו רוצים אירועי תרבות מינוריי אבל איכותים לא צריך חניה ענקית.
  אפשר למשל כמו באירופה קונצרטים קאמרים. בפינות מוצלות שיפוזרו בכל שטח הגן דיינו.
  יש לי עוד רעיונות אבל לא הייתי רוצה לכתוב פה ולראות אותם מיושמים בפארק הירקון כמו ההצעה שלי עם תחרות השטת דגמיי סירות להורים וילדים. ניפגש בשמחות נעמי

 2. לרמן הגיב:

  בשמחות בפארק דרום

 3. מתן רמתי הגיב:

  שלום שמי מתן אני באתי לחזק את דבריה של אימי נעמי, קודם כל נתחיל בנימה חיובית שאני מרוצה מהפארק הוא מטופח ומתוחזק כראוי (פרט למגרשי כדורסל וכדורגל של הפארק) אבל מה שבהחלט חסר בו זה ה"רוח חיים" לארגן בו אירועים תרבותיים לכל הגילאים, שיתקרבו לפחות לתכיפות האירועים שמאורגנים בפארק הירקון שחלקם הם אירועי ענק שנתיים.
  לפי דעתי אין סיבה שבפארק הדרום שלנו לא יתקיימו אירועים כאלה, בקשר לחניה יש באמת המון שטח בסביבת הפארק ושטח בין כביש 1 לפארק שיוכל לשמש כחנייה נוחה עם כניסה ישר מהכביש.
  עם קצת השקעה יקום לנו אחד הפארקים הגדולים, המושקעים והיפים ביותר במזרח התיכון.
  שיהיה בהצלחה 🙄

 4. גיתית הגיב:

  כן, בחגיגות המאה יש תכנון להקים גן פסלים בפארק דרום, כאשר את הפסלים יתרמו ראשי ערים תאומות מחו"ל… נכון לעכשיו, לא הייתה היענות גדולה לפרויקט. רק שלושה ראשי ערים נרתמו לכך ולכן הסיכוי הוא שלא יוקם פארק פסלים.
  בכל מקרה אני חושבת שפארק פסלים זו לא הפעילות המתבקשת לפארק דרום. מה שצריך שם זה הופעות והפננינג בדיוק כמו אלו שמתרחשים בפארק יהושוע, או אחרים. הקירבה של פארק דרום לחיריה (פארק שרון) היא כזו שפשוט דורשת הקמה של שביל אופניים או שבילים מסודרים לסיורים רגליים.
  אני יודעת שהפארק כן פופולרי בקרב שוחרי הסביבה ועמותות שונות שמקיימות שם פעילויות, אבל לא מתרחש שום דבר ממלכתי, וחבל.
  ייתכן שהשינוי כאן צריך לבוא מלמטה, לשכנע איזה אומן או שניים שיופיעו שם וברגע שתהיה דרישה מטעם אומן להופיע שם אז הנהלת פארק יהושוע תרתם גם היא לפעילות…
  אפשר אפילו לקיים שם משהו כדוגמת "פסטיבל בשקל" וארועים דומים.
  בכל מקרה אני אתכם בחשיבה ונקווה שהשינוי כן יגיע בקרוב. לדעתי לא רחוק היום, אבל אולי אני פשוט אופטימית.

 5. עפר הגיב:

  שכיחה!!!!
  איך חגיגות ה100 לת"א פסחו על איזור שכונות דרום מזרח ת"א
  פארק בגין(דרום). בהבעת מבקשים שת"פ לתרום את חלקינו בסיפורים ראיונות
  עם זקני האיזור. תמונות מהעבר ועוד.
  למה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. נעמי הגיב:

  "הייד פארק" בשדרות רוטשילד ב – 2 2 יום שישי בשעה 12:00

  1]הפנמת שיתוף ציבור באוכלוסיות המוחלשות,
  2]פיתוח בר קיימא: "איכות הסביבה וצדק חברתי".
  3]שכנות לפארק המחזור המשמעות לשכונות כ.ש. רבתי

  בתחילה – מי זה כפר שלם ? האם רחוב אל נקווה פינת מח"ל ?
  או שכונת.כפיר וש. ברבור וש.ניר אביב ושכונת נווה צהל וכו'…
  זה עוד סימפטום של אוכלוסיה מוחלשת שאין בה גבולות מוכרים ומסומנים. ובכלל למה לא כפר שלם רבתי ? שכונות קטנות ואוכלוסיה הטרוגנית תחת מטריה אחת של אינטרסים משותפים טבעיים לכל אחד ואחת.
  איזה אינטרסים יכולים להיות לתושביי רובע 9 הוא רובע דרום מזרח,
  היום אפשר להכניס את כל הרצונות של התושבים להגדרה אחת.
  פיתוח בר-קיימא.[איכות הסביבה וצדק חברתי].
  אם נפרוט את זה לפרוטות , משפחת כהן ולוי רוצים לגור בסביבה מטופחת , שבהצצה מהחלון יגלו נוף ירוק.וכמובן כמו כל תושביי העיר בכל מקום בעולם שיהיו להם רחובות נקיים.
  לדוגמא: שיעיפו להם מהעיניים את הצפרדעים [מכולות הזבל הענקיות]. שזבל נשפך מהם לצדדים והם מהוות מטרד מסריח ומכוער.
  היום יש תהליך של ניסוי פרויקט בעיר ,אשפה מוטמנת," ובעזרת השם" נזכה פעם שיגיע גם אלינו.
  אנחנו תושבי כ. ש. רבתי כאוכלוסיה מוחלשת ,
  רגילים להסתמך על המשפט:" בעזרת השם".
  לעומת זאת האפשרות המעשית היא להטמיע את נושא שיתוף הציבור כפי שמוביל הפורום הירוק, וללמוד להשפיע על השיח הציבורי,זה יאפשר לנו לדאוג לאינטרסים שלנו.
  והייתי מתחילה בחינוך… החינוך… אין חשוב ממנו ! מוסדות החינוך אצלנו בכפר שלם רבתי מופקדות על דור העתיד. מה אבא כהן ואימא לוי רוצים עבור ילדיהם. את הטוב ביותר !. אם נגיד שוויון הזדמנויות נגיד הכול. יש לנו מוסדות חינוך מפוארים ולא תמיד מתפרסמים בציבור הרחב הסיפורים הקטנים על ההצלחות הגדולות. אבל במדינה שמפריטה את עצמה לדעת !
  צריכים בתי ספר בדרום ת"א-יפו את תמיכת ההורים. שזה בעייתי אצל הורים מעמדה סוציו –אקונומית מוחלשת העסוקים בטרדות הקיום היומיומי. הדרישה למצוינות מעמידה בתחרות לא שווה מול מוסדות החינוך מחלקים אחרים בצפון העיר . יש שם תקציביי חינוך , וגם להורים יש אפשרות להוסיף כסף פרטי וגם יכולת לגייס ע"י קשרים עסקיים מענקים רבים ותרומות רבות.
  גם אצלנו מקבלים תקציב מתחשב .אבל אם לקבל את הפרסומים על הישגים נמוכים של התלמידים בדרום ת"א-יפו, השורה התחתונה מוכיחה שצריך לבנות מודל חשיבה אחר בשיתוף עם ציבור ההורים, מכיוון שילדים רבים מהדרום מתחילים מבסיס יותר נמוך.
  החשיבות הגדולה של הטמעת כלים שיובילו לשיתוף ציבור באוכלוסייה מוחלשת כמו בכפר שלם רבתי תהווה שינוי גדול. ותעשה מהפך גדול אצלנו. זה ההבדל בין להישאר שכונות מעבר עניות, לבין לוקאליות וגאווה מקומית .
  אנו לדוגמא היום זקוקים להעצמה כדיי לאחד כוחות ולהגן על כבשת הרש .הריאה הירוקה שלנו פארק איילון
  פארק איילון העתידי יעניק לתושביי השכונות בדרום מזרח ת"א-יפו אפשרות ליישם מודלים של תרבות פנאי עשירה ואיכותית.שיקום נחל איילון ונחל שפירים יתרום לניקוז המים לאגנים ולהשקיית צמחיית הפארק וימנע את הצפת השכונות עזרא והארגזים בריטואל חוזר כל שנה בחורף.
  תושביי השכונות ב כ. ש. רבתי רוצים להוות שופר לדחיפות הטמעת נושא שמירה על איכות הסביבה וצדק חברתי [פיתוח בר קיימא], כפיי שמתקיים היום בפארק המחזור בחירייה. זאת תהיה תרומתם למדינה .לעשות הכול ולקרוא לאזרחיי המדינה להתגייס בדחיפות לשמור על המשאבים הטבעיים.

 7. נעמי רמתי הגיב:

  סופית הפארק [פארק בגין] נמכר לתושבי בני ברק [השאטלים עובדים בלי הפסקה]
  מרכז לחינוך סביבתי חיריה סופח לרמת גן
  החב' הממשלתית פארק שרון לא מחוברת בשום צורה לתושביי דרום מזרח ת"א-יפו שנלחמו כאריות נגד הבנייה ע"ח הירוק והוקמה בזכותם.
  ככה זנ שאתה שייך לקהילה מוחלשת וביבי לא שמע עלייך ועל מאמציך המתסכלים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s