מקבץ מוניציפאלי קצר

כצפוי, הכרזת המועמדות של דב חנין לראשות העיר תל-אביב-יפו זרקה את כל המערכת הפוליטית המקומית לתוך קלחת בחירות אמיתית והשבוע סופסוף התחילו להיערם כתבות לקראת הבחירות. בפוסט זה אנסה לעשות סדר קצר בחלק ממה שנכתב בשבוע האחרון.

1. נתחיל במגמה מבטיחה לטובת דב חנין. חנין אמר כבר שאין לא את תקציבי המיליונים שיש לחולדאי (שנשען על המנגנונים של העבודה וקדימה), אבל לעומת זאת לחנין יש אהבה. כלומר, אוהבים את חנין לפחות באינטרנט.

צביקה בשור, איש אינטרנט אם אפשר להגדיר מישהו כך, כבר הקים בלוג תמיכה יצירתי בדב חנין. אתם מוזמנים להתרשם ולהצטרף למאמץ הקבוצתי. היזומה החביבה של צביקה כבר הספיקה להתפשט דרך הבלוג של עידו קינן ודרך סוכן תרבות. וכמובן הורמה השבוע קבוצת פייסבוק שכבר עברה את 1,000 הנרשמים, שאני מקווה שיש להם כתובת בעיר שלנו ובבוא היום הגדול הם יצביעו (וגם שוקי מעריך את חנין, ואפילו יונית מסמפטת אותו).

2. אני לא מתכוון להחליף את וולווט בביקורת תקשורת, אבל כמות הכתבות השבוע בתחום המוניציפאלי נותנת אפשרות לקרוא את דעתם של הכתבים ונטיית הלב שלהם יותר משהיא מחדשת או מוסיפה מידע לעתים.

יגאל חי בהארץ מתמקד בשני המועמדים המובילים לראשות העיר, דב חנין ורון חולדאי, ונותן מידע רלוונטי על פעילותו הציבורית של כל אחד מהם.

עומר אורי במיינט, עושה כתבה אנטי-חנינית כאשר הוא מחליט להציג את המועמד הקיקיוני ויסנר (שדרך אגב התמודד בפעם שעברה וגרף 8% מהקולות!) לפני חנין, למרות שויסנר הוא יד ימינו של חולדאי בחמש השנים האחרונות (ההבדל המרכזי בין ויסנר לחולדאי הוא שלויסנר יש קרחת ולחולדאי יש קצת יותר שיער על הראש).

מיכל שפירא בנארג' מסקרת את הנושא באופן פרו-חולדאיסטי ואף נסחפת במקצת כשהיא קובעת שחולדאי "בזמן כהונתו הצליח להפוך את תל אביב לעיר המרכזית בישראל". אפילו חולדאי לא יעז לתת לעצמו כזה סופרלטיב מופרך. כנראה שלפי מיכל שפירא העיר המרכזית בישראל לפני 1998 הייתה עפולה.

רק כדי לעשות סדר בנושא – ב-1948 הוכרזה הקמת מדינת ישראל בתל-אביב (בבית דיזנגוף בשדרות רוטשילד). ב-1993, מייקל ג'קסון ומדונה הופיעו בתל-אביב בפארק הירקון. ב-1982, התקיימה הפגנת הארבעמאות אלף בכיכר רבין בתל-אביב. מאז קום המדינה מערכות התקשורת הגדולות של העיתונים הישראליים נמצאות בתל-אביב. מאז קום המדינה המטות המרכזיים של הליכוד והעבודה יושבים בתל-אביב. מאז קום המדינה הפעילות הפיננסית העיקרית במשק מתרחשת בתל-אביב.

תל-אביב הייתה העיר המרכזית בישראל הרבה לפני חולדאי והיא תהיה גם אחריו.

3.מאיר שטרית, שר הפנים לצערנו, מנחית מכה אנטי-דמוקרטית קשה על מועצות הערים. במקום לתת שכר לחברי מועצות הערים כדי שיוכלו למלא את תפקידם בצורה טובה יותר, שטרית החליט באופן חד-צדדי לצמצם את מספר חברי מועצת העיר. במקרה של תל-אביב זה אומר שאנחנו נרד ל-27 חברי מועצה (במקום 31 כיום) ויידרשו יותר קולות כדי להיכנס. כמובן, שהמרויחים הגדולים יהיו הסיעות הגדולות שמייצגות בדרך-כלל את המפלגות השמנות והמסואבות (כמו קדימה ששטרית נמנה עליה) והנפגעים יהיו הכוחות הקטנים כמו סיעת זץ של גילה הרץ וסיעת המפד"ל בתל-אביב ששתיהן סיעות יחיד במועצה הנוכחית. בעוד שאין לי סימפטיה גדולה לחברת מועצת העיר, גילה הרץ, אני חושב שהיא הכניסה לא מעט מקלות בגלגלים של חולדאי ולא פעם באמת עשתה כבוד למועצת העיר שלנו. פרטי הקיצוץ המלא כאן.

4. עוד רשימה קיקיונית רצה למועצת העיר. אני מניח שרובכם שמעתם שהזמר בעבר והמנעולן בהווה, אריק סיני, רוצה לרוץ למועצת העיר ו"לפתור" את בעיית החנייה. אריק סיני רוצה חנייה שפוייה בעיר. אריק, אני ממליץ לך להסתובב בגבעתיים בשעות הלילה ולראות את הפתרון הקלוקל של העירייה שם לבעיות החנייה. בגבעתיים מותר לחנות על כל מדרכות העיר משעות הערב ועד הבוקר, ואי-אפשר ללכת שם בכלל. אם זה מה שאתה מציע לנו, עדיף שתמשיך להתקין מנעולים. חוצמזה, בראש הרשימה הקיקיונית אמור לעמוד יאיר צברי, שהוא מועמד כל-כך אלמוני, שאפילו בגוגל אי-אפשר למצוא אותו.

יש כבר כל-כך הרבה מועמדים איזוטריים (גלעדי, רנר, ויסנר ואסמא אגבריה) ועוד ערימה של רשימות מופרכות שהעניין הזה מצדיק פוסט נוסף.

פוסט זה פורסם בקטגוריה מוניציפאלי, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על מקבץ מוניציפאלי קצר

  1. כרמית הגיב:

    אוי לך בזלזול באריק סיני
    טול קורה מבין עיניך

  2. לרמן הגיב:

    רק בתור מועמד למועצת העיר. בתור זמר הוא היה מצוין.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s