קליפ של תומכי חנין

בדיוק שבועיים מהיום לבחירות ומה שמסתמן כקליפ הויראלי ביותר במערכת הבחירות הזאת עלה לאוויר:

אהבתי ששי אביבי, ממובילי המאבק כנגד הקמת החניון מתחת לכיכר ביאליק, דורש אג'נדה אקולוגית מסודרת לעיר תל-אביב ב-1:36.

כמה מתומכי חנין הכינו גם אתר מיוחד לקליפ הזה בתוספת כמה אתרים רלוונטיים כאן.

לקריאה נוספת:

כך מצביעים בבחירות המקומיות ב-11.11

פוסט זה פורסם בקטגוריה חנין, מוניציפאלי, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על קליפ של תומכי חנין

 1. יואב,

  למה אתר הבחירות שלכם לא מדווח על הקליפ? כל העיתונים הכלליים כבר הספיקו, ורק האתר שמתמקד בבחירות פספס את זה? אני מניח שמדובר בעיכוב מחוסר זמן, אבל זה עדיין נראה קצת מוזר.

  אורי

 2. נויף הגיב:

  שלום, אורי.

  בתור מי שאחראי על אתר הבחירות, אני אענה במקום יואב.
  קודם כל, תשמח לשמוע, שהקליפ עלה עכשיו.

  אבל מעבר לעובדה שהאתר מתוחזק בהתנדבות ע"י בקושי שני אנשים, צריך לזכור שקורים בחיים של כולנו עוד כמה דברים (נניח עבודה?) שבאים לפעמים לפני הקמפיינים של המועמדים והרשימות השונות.

  אני יכול להבטיח לך שזה לא האייטם הראשון שעולה בעיכוב, וגם לא האחרון.

  תודה, ערן.

 3. היי ערן,
  שמח שהסרטון עלה לאתר, ומתנצל על הלחץ שעלה מהתגובה הקודמת, שנכתבה בהתרגשות של הרגע.
  אתם עושים מלאכת קודש.
  אורי.

 4. לרמן הגיב:

  שמח לראות שהתלונה הגיעה ליעדה הנכון וטפלה בזריזות. ערן, כמו שכבר אמרתי, אתה ועופר עושים מלאכת קודש בריכוז ים החומר שמצטבר בבחירות האלה.

 5. אסי הגיב:

  אהבתי את שי אביבי יותר בפרסומת לויזה……:) 😆 😛

 6. חיבוק דב הגיב:

  ותראו את דעתה המלומדת של אבירמה גולן על הקליפ הזה-

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1032435.html

 7. אני בטוח שעד הבחירות יש עוד לפחות 50 עיתונאים מלומדים, סופרים מודאגים ועוד ענקי רוח, שלא שמעו בחיים שלהם את
  המונח

  עירוניות מתחדשת,
  New Urbanism
  http://ecowiki.org.il/index.php?title=New_Urbanism

  ושגם הם לא קראו את המצע של חנין, או טרחו לדבר עם מישהו מתנועת "עיר לכולנו"
  ויפלטו שטיות כמו :

  "ולשאוף לשינוי שבעקבותיו לאיש מחבריהם בחיפה, שדרות או קרית שמונה לא תהיה עוד סיבה להישאר מחוץ לעיר ה"מגנובה" – היא חסרת אחריות. " – אני מניח שתושבי תל אביב צריכים לשאוף לשינוי שיבריח את התושבים?

  – שמוכנים להאמין שחולדאי באמת קידם את התחבורה הציבורית (למרות שכל הראיות מראות ההפך – גנז את תוכנית התחבורה של גודוביץ' מ-1999, עצר בניית ניתבי נת"צ מ-2003, רצה להכניס משאיות לנתיבי האוטובסים, הרחיב חניונים, ושינה את התוכנית במחלף קפלן כך שתתעדף את הרכב הפרטי על חשבון האוטבוסוים)

  ושחושבים שהפתרון לבעית הגברת הצפיפות היא על ידי מגדלי יוקרה בני 30 קומות.

  שחושבים שהפתרון התחבורתי של חנין הוא אגרות גודש. ועוד מנפלאות הגות ליבם,

  ועוד י להאשים את הצד השני בפופליזם.

  =================
  עורכי עיתונים ואנשי תקשורת יקרים – במקום לקשקש בקומקום, על תחום שאתם פשוט לא מבינים בו.

  תשלחו כמה עיתונאים שיראיינו את חנין (וחולדאי אם הוא יסכים לקבל אותכם) או את אנשי עיר לכולנו (ואנשי מרץ ות"א 1) – או לחלופין

  קדמו עימות על בסיס זמן שווה בין 2 המועמדים.

  ואם אין לכם זמן או את האומץ הפוליטי לעשות זה או זה, לפחות תשבו בבית ותסכלו על אגדה אורבנית

  או שתסתכלו על מה חנין מדבר

 8. לרמן הגיב:

  הבעייה עם דעתה של אבירמה שהיא ממש לא מלומדת. היא טוענת שעיקר הארנונה בתל-אביב באה ממגורים, בעוד שמעל ל-60% מנפח התקציב העירוני מגיע מארנונה לעסקים.

  מאמר רצוף טעויות עובדתיות של מישהי שעדיין חושבת שהציבור קונה חתולים בשק ושקרים. מזכיר לי איך רון חולדאי התיימר לטעון אצלו בבלוג שההבטחה למכרז השכרת האופניים שלא יצאה לפועל נחשבת אצלו בגדר ביצוע.

 9. פטריק סרוסי הגיב:

  משעשע, יואב, שאפשר לקחת את מילותיך שלך ולהשתמש בהן כתמונת ראי.
  מה שעוד משעשע, שדב חנין וחבריו הם אלה שמשוכנעים שהציבור יקנה חתול בשק, שהוא יצביע בהמוניו לתנועה קיקיונית, שמורכבת מרסיסי סיעות, מכלנתריסטים למיניהם, כדי שדנה עדיני תוכל להישפך על הבר אחרי שליש גולדסטאר וצ'ייסר באד אפל.
  הדברים של אבירמה הם רק הד לדברים שכבר הועלו על ידי אחרים, חנוך מרמרי למשל, אך הם פשוט הושתקו במטח קללות, גידופים ויתר מרעין בישין.
  אין איש בעולם הנאור, שלא קוראים לו האזרח דרור, שהצליח למצוא במצע של עיר לכולנו הסבר איך מצד אחד פותרים את מצוקת הדיור, מצד שני מספקים דיור בר השגה, מצד שלישי מצמצמים את התחבורה, מצד רביעי אומרים ש-BRT זה השחור החדש, מצד חמישי משנים את שם כיכר רבין לכיכר קוריטיבה, מצד שישי מסבירים איך אהרון מדואל קם יום בהיר אחד וגילה שהוא בעצם מספר שלוש.

  אתם מבטיחים שינוי? תנו שינוי, אל תתנו לי הררי מילים ואיזה דב חנין אחד מזיע ליד הונטילטור. לא רוצה בלונים, וסטיקרים ואת אורי גוטליב – אם אתם מדברים על שינוי, אני רוצה להבין איך הוא יקרה ואיך הוא נוגע לי, כתושב משלם מסים שגם מתלונן על ראש העיר לפעמים.

  ואני, כמו אחרים, לא מרגיש חלק מה"כולנו". עושה רושם שה"כולנו" שלכם נעצר איפשהו בקו הויירלס בשדרות רוטשילד או באיזה בר אולטרה-מגניב בקרליבך. הייתי נורא רוצה להתחכך במפורסמים כמו עלמה זק ואלון נוימן ולהרגיש שזאת מארץ נהדרת היא חלק מהכולנו שלי. אבל למעשה, העובדה שהפכתם לסוכנות טאלנטים ממורמרים לא תורמת למעמדו של דב חנין כרובין הוד. יש באזז בעיר שאושרי כהן הולך לערוק מסוכנות רוב העיר אל הסוכנות שלכם, כי הבטחתם לו תפקיד בסרט הביוגרפי על חייקה גרוסמן.
  אני לא אצביע לו כדי שעלמה זק תוכל ללכת בעקבים על המדרכה. אני אצביע לו אם הוא יתקן את המדרכה, כדי שאני עם שתי רגליי השמאליות לא אתקל באבן סוררת. אני אצביע לראש העיר שיעשה שינוי ולא כזה שמפריח בלונים.
  ואגב, לגבי מצפונו הזועק של שי אביבי, אתם מוזמנים לקרוא פה מה חושבים על מדממי הלב שכמותו – http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000391408&fid=845&nl=845

 10. לרמן הגיב:

  פטריק ידידי, נחמד לראות שתומכי חנין הפיקו לו קליפ תמיכה על דעתם ובתהנדבותם. יפה לראות תל-אביבים (וחולוני אחד) מעורבים בבחירות, ללא תמורה, פשוט כתוצאה מכך שהם מאמינים במועמד מסויים. אני מקווה שזה בסדר מבחינתך שיש תל-אביבים שחושבים שראש העירייה המכהן לא ממש צריך להמשיך לעוד קדנציה, אבל גם אם לא, אני שוב מפנה אותך לאתר של "עיר לכולנו" שבו תוכל להתרשם. אני לא הולך לעשות את השינוי, דב חנין הולך לעשות את זה, ואתה יכול לקרוא עוד כאן.

  למזלי, אני לא מצביע לשי אביבי לראשות העירייה, אלא למועמד שמשתמש בתחבורה הציבורית בעיר, דב חנין.

  אבירמה הלא מבוססת טוענת שהכנסות העירייה מואזנות בגלל ארנונה למגורים בעוד שמעל ל-60% מהתקציב העירוני מגיע מארנונה לעסקים, אבל הרבה יותר פשוט לכתוב דברים בלי לבדוק קודם.

  הערה אחת לסיום, דיברת על כלנתריזם, וזה בדיוק מה שיש אצל תל-אביב אחת, שאספה את סגנית ראש-העירייה יעל דיין אחרי שזו כשלה בפריימריס במרצ. כמו כן יש כלנתריזם גם אצל אורן שחור שגייס את וירשובסקי מ"הירוקים". אשמח אם תביא לי עוד דוגמאות לכלנתריזם ברשימות המתמודדות, או שאתה לא ממש סגור על המושג?

 11. greentul הגיב:

  פטריק סרוסי זה לא דמות מתוך סרט? מארס תורכי?

  נדמה לי אפילו שהשחקן גל זייד שמגלם אותו מופיע בקליפ סלבס.

  "פטריק", משום מה אני מרגיש שהמרמור שלך לא קשור לדנה עדיני או לקליפ. אני חושב שהבעיות שהועלו שם – אמנם בפיהם של מפורסמים, הן דברים שכולנו, בתור תושבי העיר, מרגישים ומתמודדים איתם. (יודע מה – לא יודע בקשר לכולם. אני הזדהתי).

  אני הרגשתי תחושות דומות לטענות שאתה מעלה, כשראיתי את אושרי כהן וקיציס במסיבות של "רוב העיר". תמיד אפשר לא להסכים עם האג'נדה המוצגת, וזה לגטימי אבל במקרה של עיר לכולנו, לטעון שאין דרך ושמדובר רק בסוכנות סלבס, זו סתם התלהמות.

 12. חללית הגיב:

  הופה, לרמן, אני רואה שלמדת משהו, וכל שורותיי לא הוסנפו לריק.

  למדת (בערך), ש-85 אחוז מהכנסות הארנונה מגיעות מעסקים. יפה!

  כל הכבוד לרמן, עכשיו קרא שוב את כל מה שכתבתי עד היום, ותביא תשובות לכל מה ששאלתי.

  לרמן, כמי שמוביל את העדר הטרנדי – ספר לי איך תעודד עסקים להיכנס לעיר, מאיפה תיקח כסף להגשים את כל הפרויקטים האוטופיים שנועדו "לכולנו", מה יבוא קודם – דיור ציבורי או בר השגה, ובכלל איך אתה עומד לנהל את המנגנון העירוני.

  לרמן, אזרח ושאר הוונטילטורים כאן, אתם משחקים אותה מקצועיים ורציניים, אבל אתם לא יותר מטרנד חלול של סלבס דהויים, שכל הבעיה שלהם בחיים שהם צריכים לנסוע לנמל בשביל שליש בירה (אגב, אחלה סרט! באמת. הוא מצוין, עשוי טוב. פאנץ' טוב. ממש ברמה. חבל רק שאומרים בו כל-כך הרבה שטויות. ואני עוד החזקתי מאביבי. את השאר לא סבלתי מעולם).

  לרמן, בליכי-קיקי, ושאר הסלבריקיקים שלכם – שליש בירה אפשר לשתות בקנטינה, וגם להרוויח מכות של סלבס.

  וחוץ מזה, מה פתאום לקחת מונית לנמל? ממתי מכונית פרטית היא אופציה?
  חשבתי, שצריך לעלות על האופניים בשביל להגיע לנמל, או לקחת אוטובוס – מה פתאום מונית, טפו, מושחתים.

  בקיצור לרמן, אל תדברו בשמי, אתם לא לכולנו ולא נעליים – אתם מפלגה סקטוריאלית של סלבס שמחפשים אג'נדה, ועוד כמה טרמפיסטים עם הווה מפוקפק. המנהיג שלכם עושה לעצמו קמפיין מיין-סטרימינג על חשבון משלם המסים, בלי שיישב יום אחד בעירייה.

  אתם טרנדים בדיוק כמו שינוי בזמנו, ובדיוק הגמלאים בפעם האחרונה.

  חודשיים לאחר הבחירות תרגישו אידיוטים, כי תגלו את המדואלים והרוחיקים במועצה, מלקקים את התחת של חולדאי, בתחינה שייתן להם משכורת.

  לרמן, יום ההתפכחות שלך קרוב.

  אולי אז תכה על חטא, על הקים איל חולדאי שלך. ואני עוד חשבתי שאשכנזים הם מנומסים.

 13. זיו הגיב:

  "שליש בירה אפשר לשתות בקנטינה, וגם להרוויח מכות של סלבס". ענק חללית.
  😆

 14. חללית- אם אתה רוצה לפתוח בלוג שירה – יש הרבה כאלה. אחרת אתה מבזבז את הזמן שלך ושל הבוס שלך.

  כן אנחנו טרנדים – וכנראה שזה מפחיד כמה אנשים שלא יודעים לחפש בגוגל "עיר לכולנו" ולשבת ולקרוא.

  גם קורטיבה זה טרנד, וגם בוגוטה, ופורטלנד, זה רק חלום, לא אמיתי. וגם המשבר הסביבתי. הכל טרנד אחד גדול. גם מדינת ישראל ותל אביב – זה רק טרנד כזה.

  רק הג'יפ שדרס 2 צעירות – אחת למוות ואחת פצועה קשה – בדרך חזרה ממתחם הנמל בשבוע שעבר – הוא לא היה טרנד. הוא היה אמיתי לגמרי.

 15. חללית הגיב:

  אזרח,

  1. אני גורם לך לקרוא שירה, וזה המון, בטח עבור מי שחלש בפרוזה.
  2. אתם טרנד חלול, חלולים, אדוותיים, אין דבר מתחת לקליפה.
  3. קורטיבה זה ליד לונדון, פאריז, ניו-יורק, ברלין, אמסטרדם? תזכיר לי איפה זה? אולי תביא לכאן את ראש העיר שלהם, שיספר לנו מאיפה הביא את הכסף לסבסוד דירות לאשכנזים מפונקים שרוצים לגור בשינקין. חלולים.
  4. רגע, עכשיו הבנתי! חולדאי נהג בג'יפ, לא?
  5. ואם לא, למה זה בדיוק קשור? לקמפיין הפטרונות והשנאה שלכם נגד כל מי שפתח את התחת שלו כדי לעשות כסף, ולממן את כל הרעיונות ההזויים שלך.
  אזרח, מה תעשו עם כל השנאה שלכם? לעשירים, לבעלי הג'יפים, למי שיושב בנמל, ולציונים, שהולכים לקרבי, ועומדים דום בצפירה. גם אותם צריך להרוג? את כל הקים איל חולדאים האלה?
  6. אזרח, אולי בכל זאת תתאמן על פרוזה, לפני שאתה מתחיל עם שירה?

 16. חלבית הגיב:

  תמיד כיף לראות איך שני טרולים משני משרדי יחסי ציבור של חולדאי,"זיו" ו"חללית", מקיימים יחסי מין פה בתגובות. האמת שהתגעגענו. וכשמוסיפים לזה את פטריק, שבה מאותו אזור של החלילית, בכלל נהיה מעולה.

  תנו לנו עוד! יש רק עוד שבועיים ליהנות מזה.

 17. חללית הגיב:

  חלבית, את אוהבת לצפות? את ממש סוטה!

  אל תשכחי שבזמן שאת צופה, את לא רק מתגרה, אלא גם מחכימה.

  וחוץ מזה, לא מזיק ללמוד ממישהו שסוף-סוף עומד דום בצפירה.

  רק אל תתרגלי, כי ב-12 בנובמבר לא נהיה כאן, ואת תיתקעי עם אלה שלא עומדים דום.

  עוד לא מאוחר לעבור צד, לפני שיהיה מאוחר.

 18. חללית – הקשר הוא שכשמבצעים עירוב שימושי קרקע – אנשים הולכים ברגל. כשעושים מתחמים (תשאל את הלל שוקן) – אנשים נוסעים יותר. גם בג'יפים – ומפעם לפעם הם דורסים מישהו.

  אני יכול להביא לך את יעל גרמן שתספר לך איך לסבסד דירות. תשאל את המעסיק שלך, הוא מפעיל לה את האתר.

  אבל לפני סבסוד – אפשר להתחיל לבנות דירות שהן לא דירות יוקרה במרכז העיר, אפשר להחיות שכונות שהיום הן שכונות שינה, ואפשר גם לפתח את התחבורה הציבורית כדי שאנשים לא יהיו חייבים לחיות בשינייקין כדי להנות מהשירותים העירוניים. כל זה לא עולה הרבה כסף.

  כן, "עירוניות חדשה" זה רעיון הזוי. לרמן ואני עבדנו עליו אתמול בלילה. הוא יכול לעבוד רק בחו"ל ולא בארץ, כי הוא נוגע לבני אדם, ולא לטרולים או לחלליות.

  הלו, מי שונא מה שונא? היית בקרבי אחי? עמדת בצפירה? שילמת מיסים. יופי טופי. אתה רוצה חיבוק או משהו כזה?

  נראה לי שאתה ממש שונא אנשים שגרים בשיינקין – לא קנו ממך גבינה צהובה הבוקר?

 19. חללית הגיב:

  אזרח,

  קודם כל, עוד לא נולד האדם שיהיה המעסיק שלי. כנראה שעוד לא הפנמת את החיכוך המעמדי מבית מדרשו של מארקס-חנין – אתה המדוכא ותמיד תהיה מדוכא, ואני המדכא האכזר. זה שנוגש בך ללא רחם. פעם, עוד היית יכול לחלום על התקוממות מעמדית, היום אתה יכול רק לחלום על זה, כי בלעדי אתה כלום. אני ושכמותי הם צינור החמצן שלך. נכון יותר הזונדה שתקועה לך בגרון.

  עירוב שימושי קרקע זה לשים את החתול והכלב ברחוב קרליבך ולפתוח אותו עד הבוקר? עירוב זה לשים את הקנטינה באמצע רוטשילד? את ננוצ'קה בלילינבלום? את האומן 17באברבנל? את קומפורט 13 בקומפורט? תגיד, אתה עוזב מדי פעם את מסך המחשב? כי אם כן, בקרוב יתחילו האודישנים ליפה ולחנון. לך לשם, אולי תקבל מייק-אובר ויעשו לך סיבוב מועדונים בעיר.

  אל תביא את גרמן, ספר לי איך מסבסדים דירות, ובעיקר מאיפה? מאיפה? כל-כך הרבה ימים השאלה שלי נותרת תלויה בחלל ללא תשובה.

  מי יבנה דירות "שהן לא דירות יוקרה" במרכז העיר. אתה קורא את מה שאתה כותב? הרי ערך הדירה הוא נגזרת של ערך הקרקע, ולא של ערך הברז במקלחת. כל דירה שתיבנה במרכז תהיה מייד דירת יוקרה, כי יהיו עליה המון קופצים. ואם היא תיבנה בסטנדרט נמוך, אז הרוכשים יחליפו את הרצפה, ויעשו מטבח חדש.

  להחיות שכונות שינה? מצוין. קח את הסלברטיס שלך, את כל האשכנזים מהסרטון ולכו לגור בנחלת יצחק, ובשפירא, ובכפר שלם, ליד החבר שלכם מדואל (רק אל תפלשו כמוהו, כי זה לא חוקי).

  אם תגורו באותן שכונות, תוכלו בקלות להגיע למרכז, רכובים על-גבי האופניים המג'ויפים שלכם. אתה זה שהסברת לי שבשבע דקות אפשר להגיע מכל מקום לכל מקום, לא? אז תעשה גם כושר, ואולי תקבל גם זריקת צבע על הירכיים הלבנבנות שלך.

  כן, הייתי בקרבי, וכל שנה, כל השנה, אני הולך לאזכרות של החברים שלי, אלה שלא חלמו שלעיר העברית הראשונה מריצים אדם, שרוצה להיות אחראי על מערכת החינוך בעירונית, אבל כופר בציונות, שבשבילה הגוף שלהם התפרק לחתיכות.

  ועוד משהו מותק, גבינה צהובה מכרתי בגיל 13, הרבה לפני שאמרת את המשפט הראשון שלך "אמא, הנה חייל", שעליו התחרטת מאוחר יותר. היום, אני תוקע לך זונדה של דייסה מרוסקת במורד הגרון, ועוד מווסת את הזרימה. אל תשכח את זה לרגע.

 20. פטריק סרוסי הגיב:

  אגב יואב,
  מעניין שלמרות מה שכתבת פה – http://news.walla.co.il/?w=/2971/1354042
  באמת מנהמת לבך הפצוע, אתה מחבק בחום ובעוז לליבך את עידו רוזנבלום.
  תיזהר שיונית לא תקנא.

 21. זיו הגיב:

  עירוב שימושי קרקע זה להוריד את האזרח דרור לקרקע המציאות, לסדר לו פרנסה טובה בחקלאות בגינת שינקין, ולערבב אותו לקורס מבוא לאדריכלות ועירוניות באוניברסיטת קוריטיבה.

  בסוף הוא יישלח לדרור אמיתי ואולי, אולי, מי יודע, אפילו יהיה אזרח אמיתי ותורם, לא סתם דרור, האזרח דרור.

 22. לרמן הגיב:

  פטריק, בניגוד לחולדאי שהכניס את שוקי זיקרי לרשימתו ועוד מיני סלבס בשקל (ללא בחירות בתוך הרשימה), רשימתו של דב חנין נבחרה בצורה דמוקרטית ואינה כוללת סלבריטיס מוצנחים. אני יודע, שבחירות דמוקרטיות זה קונספט מעניין שברוב הרשימות שרצות למועצה לא הפנימו.

  סבבה שעידו רוזנבלום תומך בדב חנין, גם אני מצביע לדב חנין (ולא מצביע לעידו רוזנבלום).

 23. חללית – אני מתפרנס יפה גם בלי הזונדה שלך, תודה.

  איך מסבסדים דירות – לוקחים מהדיירים היותר עשירים ומעיבירם ליותר עניים.

  ערך הדירה הוא פונקציה של כמה דברים ערך הקרקע* גודל הדירה,
  וכן עלויות הבנייה.

  – דירות שנבנות במגדלם – יקרות יותר בגלל שבניית מגדל יקרה יותר.
  – דירות שנבנות ויש להן שטח גדול – כמו הדירות במגדלים – הן דירות יקרות יותר.
  – גם התחזוקה של הדירות האלה חייבת להיות יקרה יותר – בגלל היותן במגדלים (שכיום הם מגדלי יוקרה).

  אפשר להוריד את ערך הקרקע על ידי הרחבת האיזור שאתה מכנה "שיניקין". ואפשר על ידי שיפור התחבוה הציבורית.

  זה שאוכלסויות שלמות יעברו לגור בשכונות השינה של רמת גן או ברמת אביב או בהתקווה – לא יהפוך את השכונות האלה למרכז עירוני – בגלל שאין בהם תמהיל נכון של מסחר , שירותים עירוניים , עסקים ומגורים – אלא בעיקר מגורים. זה לא שאלה של עושר אלא שאלה של עירבוב נכון.

  לי באמת אין בעיה להגיע באופניים – זה לא אומר שכל האוכלסיה יכולה לעשות את זה.

  אחרי שאתה חוזר מהפוזה הקרבית והשזופה (שהיא רק שלך, כי כולנו אשכנזים חננות שלא עשינו צבא, ולא שום דבר חשוב בחיים), וגומר לטפוח לך על השכם…

  אתה עדיין נכנס למכונית, מתניע אותה, עוזר לגרום למשק נזק שנתי של 58 מיליארד ש"ח בשנה, מסכן את הילדים של החברים שלך שהצליחו להשאר בחיים (יש יותר מתים ממכוניות מאשר מתים מכל מלחמות ישראל), ועוזר לחזק את כלכלות איראן, סעודיה ולוב. אחלה ציונות. לפחות היתה יכול למכור לסעודים גבינה צהובה על הדרך -שימותו מכולסטרול.

  ואגב – זה שאתה רוצה לתקוע לי זונדה, וזיו רוצה לשלוח אותי לחינוך מחדש – יכול להיות שאתם מבלים יותר מידי שעות ליד חולדאי?

 24. חללית הגיב:

  אזרח, הזונדה שלי תקועה לך בגרון, ואתה מעז לומר שאתה מתפרנס בלעדיה? פוחח.

  תגיד לי, כמה מסים אתה משלם כל חודש – ארנונה פרטית ועסקית, מס הכנסה, מס חברות, ביטוח לאומי, ביטוח בריאות, מע"מ. אתה בכלל מבין מה זה "יפה"?

  כמה אתה עוד רוצה לקחת מהעשירים? לא חלבת אותם מספיק? אתה רוצה לקבוע מס עשירים מיוחד? מלווה שלום הגליל? מלווה חנין? מלווה מדואל?

  אז תקשיב לי טוב, אזרח יקר, עשירים משלמים יותר על כל דבר – ארנונה, מסים, ביטוח לאומי שמממן סלבס שמתעוררים ב-12 בבוקר, ושאר פרזיטים שחוסמים באנרים באינטרנט, ומתחמנים כל היום כדי לקבל דברים בחינם.

  דירות גדולות יותר הן גם זולות יותר, אזרח חכם שכמוך – שמעת פעם על תקורות? אתה יודע מה זה? לקבלנים משתלם לבנות דירות קטנות, אבל אין להן ביקוש, כי ערך הקרקע יקר, ודירות קטנות אינן מבוקשות במחירים האלה. בכלל, דירות קטנות אינן מבוקשות, בכל הארץ, ולא רק בתל אביב. דרורקה, לא נמאס לך ללהג בלי להבין מהחיים שלך?

  עכשיו תגיד לי, האזרח ד, איך בדיוק מרחיבים את שינקין? עושים חישוף באלנבי? חשבתי שאתה שמאלן, או שאתה בכלל מהפלג הניצי של מדואל במפלגת הסלבס-מונית-בשביל-שליש-גולדסטאר-בנמל שלך.

  פלורנטין היא שכונת שינה? רמת אביב היא שכונת שינה? יד אליהו היא שכונת שינה? אין שם קופות חולים, קניונים, מסעדות, תגיד – מתי היית שם בפעם האחרונה?

  למה כל האוכלוסייה לא יכולה להגיע באופניים? מה רע בזה? אתה הרי הסברת לי כמה זה אפשרי. זה נקי, זה ירוק, זה עושה כושר.

  תגיד ד', כמה תועלת בשנה גורמות המכוניות למשק? את החישוב הזה עשית? או שהמחשבון שלך עושה חישובים רק של צד אחד? וחוץ מזה, ככל הידוע לי, ישראל לא רוכשת נפט מסעודיה ומבחרין, אלא אם כן יש לך מידע חדש בסוגיה.

  אגב, מענין באילו מדינות אסרו על התושבים להחזיק רכב פרטי – ברה"ב, סין, אנגולה, קובה, כל המדינות שהיית רוצה להידמות להם.

  כל הכבוד ד', כנראה שהמשבר הפיננסי שיבש את דעתך המשובשת ממילא.

  אז דרור המשובש, קפיטליזם הוא גם חופש, והוא גם חירות האזרח.

  הקומוניזם מת, מת, מת. קו רציף במוניטור.

  רוצה קולחוזים וסובחוזים? נסה את צפון קוריאה.

 25. פטריק סרוסי הגיב:

  לרמן, אני מבין שאנחנו עכשיו עושים מאזן סלבס. יפה.
  אגב, לא יותר כדאי שתתחילו לדבר בקול אחד? כי הרי רק לפני שבועיים התייפח חברך, יהונתן קלינגר, בדמעות שליש על כך שהעזתי להטיל דופי במפעלו התרבותי של רועי צ'יקי ארד וליבו העדין נכמר כשהעזתי להשוות סלב כזה לאחר.
  אתם באמת כבר מתחילים להישמע כמו הגורגונה עם שלושת הראשים וזה לא מחמיא. תזכור מה פרסאוס עשה לה בסוף הסיפור ההוא.
  אבל אתה יודע מה, סלבס בשקל אתה אומר?
  בוא ונראה –
  עמי איילון http://tinyurl.com/6a2g9z
  יוסף תמיר http://tinyurl.com/3wocwe
  יורם קניוק http://tinyurl.com/3tr6qa
  הם באמת, כקליפת השום לעומת מפעלו התרבותי של אורי גוטליב למשל, אם כבר דיברנו על סלבס בשקל. באמת אם רק יורם קניוק היה מתארח בעניין של זמן בתור סבא של ויצמן או משהו כזה, זה היה בהחלט מגדיל את ערכו התרבותי מאות מונים.

 26. greentul הגיב:

  הגורגונה היא לא מפלצת בת שלושה ראשים. היו שלש גורגנות (ע"פ הסיודוס) ופרסאוס הרג רק את מדוזה כי היא היחידה שלא הייתה בת אלמוות.

  אתה מתכוון לקרברוס, הכלב ששמר על פי השאול. לו היו שלושה ראשים. פרסאוס לא עשה לו כלום.

  השכלה זאת לא בושה, פטריק.

 27. פטריק סרוסי הגיב:

  לאיש הירוק שלום,
  מקבל את התיקון באופן חלקי. כשפרסאוס הרג את מדוזה, הוא גם הרג את אחיותיה והפך אותן לאבן כשהוא גרם להם להביט בראש של מדוזה.
  השכלה זו לא בושה, גם לדייק בעובדות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s