פתק אחד למרצ, שלוש ידיים לחולדאי

מרצ חתמו על הסכם קואליציוני והתחייבו לוותר על שיקול דעתם לטובת חולדאי. מיטל להבי קיבלה טייטל מעורפל של "תחום" חינוך לגיל הרך. שיהיה, 30,000 ש"ח בחודש דורשים טייטל כזה או אחר גם אם מאחוריו אין סמכויות. אני בטוח שלהבי תמצא שפה משותפת עם מפלגת הירוקים ופאר ויסנר בקואליציה של חולדאי והם ישמחו ודאי לאשר את הרחבת הכביש בדרך שלבים בשם איכות החיים והסביבה, והגדלת הנגישות של כל תל-אביבי לפחמן וחלקיקים מזהמים.

בכל מקרה, אני שמח להפנות אתכם למאמר משובח של מישהי בשם מיטל להבי מלפני שנה שבו היא מסבירה מה כל-כך גרוע בקואליציה של חולדאי. הנה הקטע החביב עליי:

"לקראת שנת ה- 100 של העיר העברית הראשונה, נראה כי מתחם מסחרי עדיף על שטחים ציבוריים פתוחים, חניוני ענק עדיפים על נתיבי תחבורה ציבורית ומכירת עתודות הקרקע של העיר לכל המרבה במחיר, עדיפה על שמירת עתודות לדורות העתיד.

השעון מתקתק והזמן הולך ואוזל, ואנו עומדים בפני צומת דרכים קריטית לעתידה של העיר. המדיניות העירונית בתחום התכנוני הסביבתי והחברתי מייצרת נזק בלתי הפיך לעיר ולתושביה – וחברי הקואליציה עומדים דום ומיישרים קו.

במשמעת מופתית הקואליציה מאפשרת לבולדוזרים והמנופים להרוס עוד ועוד חלקות טובות ולגרש עוד ועוד תושבים חסרי הגנה מבתיהם. ככל שהמדיניות העירונית הדורסנית הולכת ומתגברת בחודשים האחרונים, כפי שהתבטא בפינויו הברוטאלי של כפר שלם או כפי שמתרחש ביפו, בה אנו עדים לתהליך מוגבר של טיהורה הכלכלי מערבייה לטובת בנייני יוקרה עם נוף לים, כך ברור כי צריך אופוזיציה לוחמת במועצת העיר."

עוד קטע חזק מפיה של להבי ניתן למצוא בפרוטוקול הזה בדיון על התקציב בשנה שעברה (עמוד 29):

"על פי התקציב-הכסף קיים. השאלה לאן להפנות אותו היא בידי העירייה ונבחרי הציבור שלה.
מתוך הניתוח שעשיתי לתקציב 2008 עולים כמה נושאים בעיתיים, בחרתי להעלות רק 4 מהם:
1. התקציב של הרשות לאיכות הסביבה גם השנה נמוך מאוד ולא מאפשר לה לעמוד ביעדים החשובים שלה.
2. מדיניות העירייה בנושא התחבורה מראה בברור העדפה של רכב פרטי על פני קיימות ומעודדת את העלייה בזיהום האוויר.
3. בתחומי הרווחה והצדק החברתי עולה כי לא ניתן תשומת לב מספיק לצרכים כמו קליטת עלייה, בריאות הציבור, ושום מענה רציני לנושא דיור בר השגה.
4. העירייה ממשיכה במגמה של הפרטת נכסים עירוניים לטובת מיזמים כלכליים, ואינה פועלת לחלוקה צודקת ומאוזנת של שטחים ציבוריים באזורים שסובלים ממחסור בעתודות.
מדובר ב- 3.7 מיליארד שח', אפשר בסכום כזה להתוות מדיניות ולא רק לעשות הרבה. מצאתי בפשטות שהתקציב אינו מקיים ואפילו נוגד את האג'נדה לפיתוח בר קיימא. יש הרבה פיתוח בתקציב, יש הרבה שיפור פני העיר, אבל הוא לא מקיים את הצורך בשמירה על עתיד הדורות הבאים ועל צביונה של תל-אביב כעיר של תושביה, עיר שלנו, עיר אדום-ירוק של צדק חברתי וסביבתי."

בינתיים, הקואליציה שלהבי הצטרפה אליה כבר הספיקה לבזות את מבקר המדינה ואת שלטון החוק של מדינת ישראל הציונית ולמנות לאיגוד הערים נציגות שאין בה ייצוג לנשים בכלל.

נו, אז תשאלו מה השתנה בין להבי האופוזיציונרית לזו שתכופף את ראשה לטובת הגדלת חניונים ומגדלים – התשובה מתחילה במילה 30. מענין אם להבי וחבריה יתמכו עכשיו בבניית פארק קריית ספר וביטול הרחבת ציר שלבים לטובת הרכב הפרטי.

פוסט זה פורסם בקטגוריה מוניציפאלי, תל-אביב, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על פתק אחד למרצ, שלוש ידיים לחולדאי

 1. נויף הגיב:

  אין ספק שחובת ההוכחה היא על מיטל להבי.
  אבל לא ברור לי למה אתה מתעקש להכשיל אותה עוד לפני שהיא הרימה את ידה בעד או נגד.

  אני עוד לא הצלחתי למצוא את נוסח ההסכם המלא ברשת. יש לך אותו? אני בטוח שהניסוח שלך "התחייבו לוותר על שיקול דעתם לטובת חולדאי" לא מופיע שם. זו פרשנות שלך ולא עובדות. פרשנות לגיטימית, אבל לא עובדות.

  אני מקווה שתושבים שעבדו איתה ב-5 שנים האחרונות בפלורנטין, בנווה צדק, ברמת החייל, בקריית ספר, ברמת אביב הירוקה, ברמת אביב ג', בכרם התימנים, בלב העיר וביפו נותנים לה קצת (קצת!) יותר קרדיט ממך. קרדיט שהיא בהחלט צריכה להמשיך ולהוכיח שהיא זכאית לו.

 2. אלון דוד הגיב:

  אני חושב שמרצ הוכיחו חד משמעית שעניינם אינו קיום הבטחות לבוחר ושמירה על מנהל תקין אלא כניסה לקואליציה והיאחזות בכסא בכל מחיר.
  ניתן לראות זאת גם בעיריית רחובות, בה מרצ חברה לראש עיר מושחת שהורשע בהפרת אמונים וכן הורשע בעבר בעבירות מס, אף על פי שחיים אורון נתבקש למנוע זאת – הוא סירב לעשות כן.
  כנראה ששוב מרצ מתעניינת במשבצת השליטה תמורת ויתור על דמוקרטיה ועל חיזוק הקשר עם המצביעים שלהם.

  נויף – לא ברור לי על סמך מה הקרדיט הזה מגיע לה, נכון לעכשיו היא ממשיכה להוכיח לנו בדיוק את ההיפך.

 3. אורי פולגר הגיב:

  יואב, כדאי לתקן – לא 3,000 שקל, אלא 1,800,000 שקל. בכל זאת, מיטל להבי חתמה על חוזה ל-5 שנים.

  אולי כל ההדחה של יעל דיין זו היתה תחבולה להביא לחולדאי עוד ידיים מטעם מרצ. הציבור הבין שמרצ זה לא זה, אז הם התפצלו – יעל דיין א' בתל אביב אחת, ויעל דיין ב' (הידועה גם כמיטל להבי) במרצ.

 4. לרמן הגיב:

  נויף, זו הפרשנות שלי לנספח של ההסכם הקואליציוני – מה שכתוב שם זה שלחברי מועצת העיר בקואליציה אין שיקול דעת בהצבעות על אישורי החלטות של ועדות והם צריכים לבקש אישור מחולדאי כדי לצאת לשירותים במהלך הצבעה שמפריעה להם במיוחד.
  ביום רביעי תהיה ישיבת מועצת עיר ונראה איך זה יעבוד.

 5. דני הגיב:

  אכזבה אדירה.

 6. יוחאי הגיב:

  ההצטרפות שלה מאוד מאכזבת. אני כבר לא מתלהב מלהבי.
  כמובן שהיא עוד יכולה להפתיע לטובה, ולהשתמש בתפקיד החדש שלה כדי להפתיע לטובה, אבל ההצטרפות לחולדאי לא מבשרת טובות.

 7. נויף הגיב:

  אלון דוד,
  הקרדיט למיטל להבי מגיע על סמך עבודתה בקדנציה הקודמת. על הדברים הטובים שאמרו עליה פעילי קריית ספר, פעילי שכונת פלורנטין, פעילי נווה צדק, פעילי רמת אביב ועוד. הנה כמה דוגמאות לדברים שהיא עשתה:
  http://shirbut.com/blog/?p=810

  אבל שיהיה ברור: ברגע שמיטל להבי נכנסה לקואליציה, רף הציפיות שלי ממנה עולה משמעותית. כחברה ראשית בקואליציה וכסגנית ראש עיר היא תצטרך לתת את אותו דין וחשבון שתבענו מיעל דיין, מפאר ויסנר ומשאר ראשי הקואליציה הקודמת.

  ההבדל ביננו הוא שאני מחכה לראות איך להבי תתנהל ותצביע, ואתם כבר גזרתם דינה.

  לרמן, הנספח שהבאת באמת נראה בעייתי, ואשמח לקבל את הנוסח המלא או לינק כדי לקרוא ולהתייחס אליו במלואו.

 8. לרמן הגיב:

  אני ממתין ביחד איתך. חולדאי צריך לחשוף את ההסכם עד יום שני. הנספח זהה לכל ששת ההסכמים האחרים שנמצאים באתר העירייה. כמו בשאר ההסכמים לא יהיו בהסכם עם מרצ שום אמירות מפורשות, תאריכים לביצוע או תקציבים, אלא שימוש מוזגם במילים "תקדם", "תבחן", "תעודד" ושאר מילים יפות ללא מספרים.

 9. יונתן משעל הגיב:

  הייתי שותף למהלך של שיתוף בין מרצ לעיר לכולנו לפני הבחירות, מחשש לתרחיש כזה בדיוק ומתוך תקווה לבחירתו של דב חנין לראשות העיר והגברת הכוחות החיוביים במועצת העיר. גם הצבעתי למרצ על אף המעורבות שלי בעיר לכולנו בשל החובה שהרגשתי כלפי פועלה של להבי ומעורבותה של תמי זנדברג במאמצים של רנטקונטרול לקידום דיור בר השגה.
  אני מוכרח לומר שזאת אכזבה אדירה. במקום האופציה לאופוזיציה לוחמת, קיבלתי קואליציה שהיא עוד מאותו הדבר.

  מרצ, מגוונת ככל שתהיה בדעותיה, כמו בכנסת, כך גם במועצת העיר: לא מפספסים הזדמנות להיות מנהיגים בשעת מבחן.

 10. נמרוד הגיב:

  גועל נפש.
  לזה קוראים זנות פוליטית.
  כל מה שהיא אמרה על יעל דיין חוזר עליה.

 11. מיה זהבי הגיב:

  שלום יואב,
  כמעט ולא נתקלתי אישית במיטל להבי, אבל עוד בקדנציה הקודמת, כשהייתה חברת מועצת העיר, הבנתי מדרך התנהלותה ("לעשות טובות" ) שאיננה "כוס התה שלי" בהשקפת עולמה הליברלית-מתנשאת. דאגתה לנשים בתל-אביב היא אפס, לפי מה ש(לא) כתוב בפלייר שלה לקראת הבחירות.
  אני שמחה על שכתבת על כך. בקשה אחת לי אליך: אל תשתמש כמותה בלשון זכר בלבד בבלוג שלך (לדוגמה, הכותרת "השאר תגובה").

 12. נמרוד ברנע הגיב:

  שלום יואב,

  חבל לי שאתה בוחר בשפה משתלחת ופוגענית כלפי סיעת מרצ במועצת העיר והעומדת בראשה מיטל להבי.
  להזכירך, הבחירות נגמרו ומה לעשות – רון חולדאי ניצח.
  נדמה לי שבתור בחור אינטליגנט קראת את פקודת העיריות פעם או פעמיים, אני לפחות עשית זאת עוד טרם שהתחלתי ללמוד משפטים. פקודת העיריות לא נותנת שום סמכות של ממש או יכולת ביקורת לחבר מועצת עיר מטעם האופוזיציה. מרצ, כמפלגה אשר מיוצגת גם בכנסת, כוללת במצע שלה הצעה לרפורמה במבנה השלטון המקומי וקידום הדמורטיזציה בו.
  בשיקול הדעת של הנהלת סניף ת"א-יפו של מרצ, אשר אישר את הכניסה לקואליציה, עמדה השאלה – כיצד נוכל לממש בצורה הטובה ביותר את מצענו והבטחותינו לבוחר. למרות שאנו מלאי אכזבות ממר חולדאי, החלטנו לקחת צ'אנס ולהיכנס לקואליציה עקב הרכב שונה של המועצה. אינני שלם, ולהערכתי גם הסיעה בראשות מיטל, אינה שלמה לחלוטין עם ההחלטה – אך אנו לוקחים כאן סיכון מחושב ומודעים להשלכות שלו.
  בניגוד למה שחשבתי בהתחלה, קראתי לעומק את ההסכם הקואליציוני ואת ההסכמות לגבי וועדת תכנון בניין ערים, ואני מאמין שמרצ ומיטל קיבלו סמכויות של ממש ויוכלו להביא לשינוי מתוך הקואליציה. אם לא – נוכל לעזוב את הקואליציה בתום שנה.

 13. אורי פולגר הגיב:

  נמרוד ברנע,

  פקודת העיריות לא השתנתה בשנה האחרונה. גם הרכב הקואליציה לא השתנה מהותית (קצת פחות גמלאים, קצת יותר רוב העיר, בכל מקרה עסקנים שפוטים של חולדאי). אפילו יעל דיין עדיין בקואליציה.

  מה השתנה מאז שמרצ חשבו שלא נכון לשבת בקואליציה של חולדאי ופרשו בקול תרועה גדולה תחת הנהגתה של מיטל להבי?

  אה כן, בקואליציה הקודמת, מיטל להבי לא הייתה סגנית ראש העיר בשכר.

  רגע, קבל תיקון. מקריאה חוזרת בהסכם שלכם אני רואה שהצלחתם במה שסיעות אחרות לא הצליחו. יש התחייבות אמיתית של חולדאי בהסכם הקואליציוני!
  סעיף 10 קובע שהמועדוניות יפעלו עד 18:00. צעד נכון וחשוב ואני שמח שהשגתם אותו.

  אורי

 14. עידן הגיב:

  אפשר לסכם את כל הפוסט (וההסכם) במילה אחת.

  תבוסתנות

 15. לרמן הגיב:

  מיה, הכותרת "השאר תגובה" קבועה בתבנית הבלוג ואני לא יכול לתקן אותה. אני אפנה לשרון גפן שתרגמה את התבנית לעברית בנושא.

  נמרוד, לא הבנתי לאיזה הסכמות לגבי ועדת תכנון ערים אתה מתייחס. ממה שראיתי ההסכמים כוללים סגירה של ועדת רישוי לציבור וכן שעת הפגישה של ועדת בניין עיר היא 9:00 בימי רביעי, מה שמקשה מאוד על אנשים מהציבור הרחב להגיע לישיבות אלה במקרה והם נדרשים להגיע לצורך פירוט התנגדויות.

  יש לחולדאי היסטוריה של 10 שנים בראשות העיר ובמרצ מכירים את ההיסטוריה הזאת טוב. צר לי שמרצ מצטרפים (כמו שהצטרפו לכל הקואליציות של חולדאי בזמנו עם יעל דיין ולפני זה עם מיכאל רועה) שוב לקואליציה של חולדאי. בכל מקרה, ביום רביעי מצביעים כבר על חניון אחד אוטוסטראדה אחת, ופארק אחד ונראה כיצד נבחרי מרצ יצביעו.

 16. שרון הגיב:

  מיה שלום,

  תודה על הפידבק. השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד. אני מוצאת ששימוש בלשון גנרית כגון "השארת תגובה" וניסוחים אחרים הם לרוב מסורבלים למדי, ולפיכך נמנעתי מכך. ואני ממש שונאת שימוש בלשון נקבה מכוון, כי זה לקחת את הפמיניזם צעד אחד הלאה לרמות מגוחכות-משהו.

  את מוזמנת לקרוא את דעתי אודות נושא זה אצלי בבלוג:
  http://www.meshune.net/blog/?p=263

  (אגב, האם את המיה זהבי שהיתה המדריכה שלי בצופים לפני המון שנים?)

 17. נויף הגיב:

  בנוגע לשיקול הדעת:
  כל חברה בקואליציה משתמשת בשיקול הדעת שלה כדי להשפיע דרך ועדת ההנהלה והוועדות האחרות על העמדה של הקואליציה. מיטל להבי לא ויתרה על שיקול הדעת שלה ולא אמורה לקבל "מלמעלה" את עמדת הקואליציה, אלא להאבק עליה, לשנות אותה, או לחזק אותה בהתאם לעמדתה. וכן – להיות חלק מהמשמעת הקואליציונית.

  אני מסכים שההיסטוריה של חולדאי לא טובה בנושא הזה. אבל מרצ החליטה לנסות בכל זאת, ובסופו של דבר המבחן יהיה מה היא תשיג בזכות ישיבתה בקואליציה, לעומת על מה תתפשר. נחיה ונראה.

 18. נויף הגיב:

  אגב,
  לעיר לכולנו יש מנגנון המחייב את חברי המועצה שלהם להצביע ע"פ החלטות הסיעה המורחבת של עיר לכולנו.
  האם זה אומר שלחברי המועצה של עיר לכולנו אין שיקול דעת?

 19. סלע הגיב:

  מי שמצפה מתאכזב,
  אגב – לכנסת , הירוקים ויתרו על הגיבנת של פורז ושלגי מ"שינוי"
  והולכים סוליקו.

  יפה לראות שכוחות הדמוקרטיה מוכיחים עצמם.
  יפה לראות שויסנר לא ננעל.

  נו , ירוקים הפכו שוב לאופציה החביבה עליי.

 20. עידן הגיב:

  סלע, אם בירוקים הייתה דמוקרטיה, היו גם בחירות ליו"ר…

 21. לרמן הגיב:

  סלע, תבדוק איך נבחר מי שנבחר ב"ירוקים", ואז נדבר על דמוקרטיה.

  נויפלד, נציגי עיר לכולנו מייצגים את תנועה עיר לכולנו במועצה ומייצגים את החלטות התנועה שלהם. נציגי הסיעות שבקואליציה, באים בשביל להצביע לפי הנחיותיו של ראש-העיר. מעניין האם במרצ יש מנגנון שמאפשר שיתוף בהחלטות על הדרך בה יצביעו נציגי התנועה בישיבות מועצה.

 22. נויף הגיב:

  למרצ יש הנהלה של סניף תל אביב-יפו. גם את הכניסה לקואליציה הייתה ההנהלה צריכה לאשר.
  הסיעה המורחבת של עיר לכולנו, היא כמו הנהלת הסניף.
  הרי אני בתור חבר עיר לכולנו לא יכול להצביע במסגרת הסיעה המורחבת. אני בחרתי נציגים.
  כך גם במרצ. ההשפעה שלי הייתה בבחירות הפנימיות של הסניף.
  בשני המקרים אני כמובן יכול להמשיך לדבר ולשכנע את הנציגים.
  מה ההבדל?

 23. לרמן הגיב:

  ההבדל, שחברי מרצ שנכנסו לקואליציה העבירו את סמכות ההחלטה לגבי אופן הצבעתם לגוף שנקרא הנהלת העירייה – זה מה שהתכוונתי בויתור על עצמאות. מעניין איך תהיה ההצבעה היום על הוספת מחלפים וחניונים.

 24. נויף הגיב:

  אני מסכים שזה יהיה מעניין לראות את אופן ההצבעה שלהם.
  אבל אני רואה את עניין הנהלת העירייה קצת אחרת ממך:
  מרצ לא העבירו – מרצ (ושאר סיעות הקואליציה) היא שותפה להנהלת העירייה ומשפיעה על החלטותיה.
  צריך יהיה לבחון האם מרצ באמת הצליחה להשפיע מבפנים על ההחלטות או לא.
  נתראה בישיבה…

 25. עמיצי הגיב:

  נויף, אין דבר כזה "מרצ". יש רק נשים. הן מצביעות עבור משהו לפי שיקול דעתן. ב"עיר לכולנו", בשיטה שגם היא אינה מושלמת, יש כל הזמן דיונים על הנושאים העומדים בפנינו. כל חברה בתנועה יכולה להביע את דעתה, להצטרף לפורום נושאי או אזורי, ולהיבחר לתפקיד משפיע בתנועה. לחברות המועצה שלנו עדיין יש כח רב ובעיקר הרבה עבודה שהן צריכות לעשות. יש להן דעות משל עצמן וכובד משקל לא מועט בתנועה (מטאפורית).

 26. סלע הגיב:

  לרמן , עידן – ומי בחר את מלכיאור , מי ?
  לרמן, חובתך לנמק מקבלת יישום כשאתה מנמק פוסטים אנטי ירוקים,
  כשאתה אומר שאתה תצביע לתנועה הירוקה , תאמר לי מי בחר בה ומי בחר במלכיאור.
  לא מסובך.

 27. לרמן הגיב:

  סלע, מלכיאור נבחר לעמוד בראש מימד בבחירות ע"י חברי מועצת מימד. כמו כן, ההסכם בין מימד לתנועה הירוקה אושר בהצבעה באסיפה הכללית של התנועה הירוקה (וגם באסיפה של מימד) ואני הייתי אחד מאלה שהצביעו בעד ההסכם ומתן המקום הראשון ברשימה המשותפת שלנו למימד.

 28. סלע הגיב:

  לא הבנתי ע"י מי נבחר מלכיאור ,
  מה הייתה האלטרנטיבה להסכם , האם הושמעה ?

  ובכלל – מפריע לי הקונסוננס בתנועה הירוקה , כולם מסכימים , בעד הצעה אחת , או ברוב מוחלט ,
  לא נשמע קולה של האופוזיציה הפנימית, ככל שהיא קיימת, על אותו העניין.
  זה לא בריא , זה לא דמוקרטי. כל מי שקצת מבין בבחירות ורשימות מבין שהעובדה שבשאר אל אסד נבחר ב 99 אחוז מקולות הבוחרים מצביעה בהכרח על אי-דמוקרטיה והדבר דומה אצל התנועה הירוקה.

  אצל הירוקים – נשמע גם נשמע הקול האופוציוני הפנימי וכך הגולש האינטילגנטי מבין שיש תהליכים דמוקרטיים אמיתיים , מהותיים ולא הסכמה כללית גורפת. יש וויכוחים שלכאורה פוגעים בירוקים אבל למעשה מחזקים אותם לטעמי – הינה תראה איך הוויכוחים בירוקים הובילו להקאת פורז ושלגי הנלעגים והנבעטים.

  הטענה היא שכשהתנועה הירוקהמימד טוענת, כאן , באמצעותך, שהיא דמוקרטית,
  חלה עליה חובת הוכחה של מידת הדמוקרטיות בה כשהיא מבקרת תהליכים דמוקרטיים במפלגות אחרות- כמו הירוקים למשל. כלומר שאתה מבקר מישהו אחר על תהליך שלטענתך הוא לא דמוקרטי ולטענתו הוא כן – תציג את החיובי אצלך כאשר אתה תוקף את השלילי אצלו. ולא עשית כך.

  בניגוד אלייך יואב , חבר התנועה הירוקה.
  אני לא חבר בירוקים ואשמח אם שתיהן יכנסו.
  אני עוד לא סגור אם אני אצביע לירוקים או לתנועה הירוקהמימד
  אני כן סגור לשמוע ולהישתתף בחוג בית של אלו ושל אלו
  ולהחליט לאחר קריאת המצע לעומקו.

 29. לרמן הגיב:

  סלע, אתה מוזמן לבדוק כיצד חברי התנועה הירוקה הצביעו בנושא חבירה אפשרית למרצ בזמנו (לפני כחודש+) בניגוד לעמדת רוב חברי ההנהגה, וכיצד נבחרו המועמדים לרשימה – בפריימריס. היו הרבה דיונים על לא מעט חבירות אפשריות לפני כן וגם ריצה לבד.

  אגב, היכן נשמע הקול האופוזיציוני של "הירוקים" – במקרה של הדס שכנאי שקיבלה בעיטה מויסנר, והלכה לבית-משפט כדי למחות נגד העובדה שאין תהליכים דמוקרטיים במפלגת "הירוקים" ככתוב:
  "הביקורת על ויסנר מתמקדת בניהול הלא דמוקרטי שלו את המפלגה, ומובאת על רקע הליכים משפטיים שנוהלו נגדו בעבר."

  הגולש האינטליגנטי מבין ש"בירוקים" של ויסנר יש דיקטטורה. כיצד נבחרה רינגל-הופמן לעמוד במקום ה-3 של ויסנר או דרור עזרא בשני, ומתי בדיוק התקיימו בחירות למקום הראשון ברשימה של ויסנר?

 30. סלע הגיב:

  בידיוק זה הקול האופוזיציוני שנשמע , שכנאי עדיין בירוקים.
  ונלחמה על עמדתה.

  העובדה שהיא אומרת שויסנר מנהל או לא בצורה דמוקרטית,
  לא אומרת שמדובר במפלגה לא דמוקרטית.

  אבל כן אומרת שיש קול אופוזיציוני אמיתי כלומר דמוקרטיה מהותית.

  בינתיים בניגוד לתנועה הירוקה, שמזמינה אותי לבדוק דרכך איך נבחרו,
  אדרבא שיפרסמו.
  אם לא נתקלתי בזה מקריאה בעיתונים סימן שלא מדובר בוויכוח עקרוני אמיתי בתנועה דמוקרטית. אז היה וויכוח טכני. תשים פרוטוקולים שלכם ואולי אשתכנע.

 31. לרמן הגיב:

  כלומר, תנועה היא דמוקרטית רק אם עותרים נגד היו"ר שלה שהוא דיקטטור?

 32. פינגבאק: מועצת העיר מתכנסת ביום רביעי ב-18:00 במרכז עינב | עוד בלוג תל-אביבי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s