מקבץ לינקים לשבת

1. ד"ר נח עפרון, חבר מועצת העיר מטעם ביעת עיר לכולנו, מדווח על ההתרשמות שלו מהסירוס שעברו חברי המועצה שנכנסו לקואליציה של חולדאי.

2. אני מקווה שכמה אנשים ייכנסו לכלא במקרה הזה.

3. היכל יד אליהו ע"ש נוקיה. משהו כאן מסריח. מאוד מסריח.

4. אתר חדש של חגיגות המאה. מה דעתכם?

5. לעצור את טירוף המגדלים? סגנו הנאמן של חולדאי, פאר ויסנר, לא הגיע לישיבת ועדת בניין עיר שבה הוגבה עוד מגדל ברחוב יצחק אלחנן (לא משהו רציני, כולה 38 קומות). גם ממלא מקומו, דן להט, לא הגיע לישיבה. "הירוקים" יודעים לדאוג לעוד מגדלים בתל-אביב. אגב, אם אחד משני הליצנים האלה היה מגיע לישיבה, אזי הקול שלהם (אם היו מצביעים נכון) היה מספיק כדי לדחות את הגבהת המגדל הזה. פרטי ההגבהה בפרוטוקול כאן אצל מיטל להבי בעמוד 36.

פוסט זה פורסם בקטגוריה לינקים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על מקבץ לינקים לשבת

 1. שחר הגיב:

  הצבעתי ל"עיר לכולנו" ואני שמח לגלות אותם כאופוזיציה חרוצה. אבל יש משהו מתבכיין בטענות כנגד העובדה שלא נותנים להעביר פתקים מהקהל לחברי המועצה.
  יש גם סתירה בין טענת "כל חברי המועצה חוץ מעיר לכולנו הם פודלים כנועים של חולדאי" לבין הלינק האחרון שלך, לפיו דווקא היה ויכוח רציני על המגדל ברחוב יצחק אלחנן. אני משער שזה לא הנושא היחיד שבו יש חברי מועצה, גם מהקואליציה שמרשים לעצמם לערער על עמדת חולדאי.

 2. להב הגיב:

  תגובה לשחר.

  יפה שהצבעת לעיר לכולנו, אבל אני לא מבין את טענת ההתבכינות. כל פעם שאנחנו מתריעים, טוענים כנגד אופני התנהלות הזויים של העירייה, שהתקבעו מחוסר אלטרנטיבה, נשמעת טענת ההתבכינות. לצערי לפעמים מבית.
  השאלה היא עקרונית. מותר או אסור להעביר פתקים? מותר או אסור לשבת בשלוש השורות הראשונות של יציע הקהל? מותר או אסור ללבוש חולצות עיר לכולנו ופארק קריית ספר ואוסישקין? מותר או אסור לחייב כניסה בהפקדת תעודת זהות?מותר או אסור להתכנס במרכז הגאה בגן מאיר, בהודעה מראש, בתשלום?
  אסור – אז אסור.
  מותר – אז מותר, צריך וחובה להאבק בהחלטות והתנהלויות שרירותיות, שבמקרה הרע והסביר יותר, הן רדיפה פוליטית, ובמקרה הרע לא פחות והלא פחות סביר, מביעות את הרצון להמשיך ולנמנם בשקט בכסא המאוד נח, יש לומר, במועצת העירייה.
  מותר – אז חובה עלינו להלחם בהתנהלות הבלתי דמוקרטית והשרירותית הזו. לשם כך נבחרנו.
  בין זה ובין התבכיינות אין דבר וחצי דבר.
  אתה בא לשבת איתי בשורה הראשונה בפעם הבאה?

 3. יוני הגיב:

  בשל התעלמות די קבועה מחדשות טובות בבלוג, אני אנסה לרכז מעט מהן

  1. עיריית תל אביב שינתה את דעתה וממליצה להקטין את מגדל אסותא ב-13 קומות (אפשר לטעון שיש לקצץ יותר – אך זה בוודאי עדיף על המצב הקודם)
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000417083&fid=2

  2. עיריית תל אביב זכתה בפרס משרד החינוך לשנת תשס"ח – הקריטריונים: ביצוע תכניות לצמצום פערים, למניעת נשירה, לשיקום נוער בסיכון ולטיפול במוקדי אלימות; מידת המעורבות והתמיכה האישית של ראש הרשות ושל מינהל החינוך; הפעלת מסגרות ופעילויות תרבות דוגמת פעילות פנאי וספורט, הפעלת תנועות נוער ועוד, ביצוע תכניות עבור אוכלוסיות בעלות צרכים יחודיים (עולים, חינוך מיוחד, מצטיינים ואוכלוסיות שאינן נכללות בחוק חינוך חובה); ו-השקעה בתשתיות של מוסדות החינוך, התרבות, הנוער והספורט לרבות נושא הבטיחות (ובכלל זה בטיחות בדרכים).
  http://www.local.co.il/tel-aviv/8513/articles.htm

  3. תערוכה חדשה במוזיאון תל אביב – ההיסטוריה הסודית של תל אביב
  http://www.mouse.co.il/CM.art_item,418,208,17289,.aspx

  4. תוכנית של להט להפוך מבני תעשייה לבנייני מגורים
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3656688,00.html

 4. לרמן הגיב:

  שחר, ממליץ לך לבוא לישיבת מועצת העיר כדי להתרשם. אגב, גם חברי המועצה מהקואליציה נדרשים לעשות קולות של לחימה כדי לייצר כותרות. אני חושב שההתנייה שהמתנגדים בישיבת התכנון עשו היא לא טובה. הם התנו את תמיכתם בפרויקט בכך שתהיה תוכנית תחבורה סופית לאזור. אני לא חושב שצריך שם 38 קומות בלי קשר לאף תוכנית תחבורה.

  יוני, אני אוהב חדשות טובות, אבל:
  1. 25 במקום 38 זה לא ניצחון, זו פשרה כואבת. אין הבדל בנזק שהבניין הזה יעשה לאזור שלו והכל בשם הגדלת הארנונה.
  2. כן, זו בשורה מצוינת.
  3. תל-אביב היא מרכז התרבות העברית מאז תחילת שנות ה-30 לפחות. טוב שלא איבדנו את זה.
  4. אני לא גר בתוכניות שנמצאות בעיתון. נדמה לי שלעירייה יש גם תוכנית לרפורמה בתחבורה (תוכנית מלפני 3 שנים כל פעם מביאים אותה מחדש לעיתונות) ויש תוכנית בת שנה לדיור בר-השגה שגם בה מנפנפים.

 5. אייל הגיב:

  על פי הסקר האחרון של עיתון הארץ, ויסנר בפנים. עצוב.

 6. יוני הגיב:

  עוד משהו טוב –

  עיריית תל אביב החלה בניסוי של העלאת ישיבות המועצה לאינטרנט – מצולם!
  יש קישור מאתר העירייה וזה הועלה כרגע על ידם ליו-טוב (שכרגע זו אופציה גרועה מאד – כי זה מחולק להמון חלקים, אבל אני מניח שעם הזמן הם ישתפרו)

  http://il.youtube.com/watch?v=AwnbOmN7GsM&feature=related

 7. לרמן הגיב:

  כן, יש לי פוסט בדרך על הנושא, אבל ללא ספק צעד משמעותי בכיוון הנכון.

 8. יוני הגיב:

  האם ידוע לך על עוד מועצה/עירייה בישראל שמעלה את הישיבות המצולמות לאינטרנט?

 9. לרמן הגיב:

  ירושלים, שעושה את זה בשידור ישיר ולא מחלקת את הקטעים ביו-טיוב.

 10. ערן הגיב:

  יוני,

  האם כבר שכחת את הדיון הזה:
  http://lerman.blogli.co.il/archives/872

  או שמא לא מדובר באותו יוני?

 11. יוני הגיב:

  אותו יוני – משום מה זכרתי שמדובר רק בהקלטה ולא בוידאו. אחלה.

  לגבי היו-טוב -> אני מניח שמדובר עדיין בניסוי. גם רומא לא נבנתה ביום אחד. אני מניח שבקרוב יעבירו את זה לפורמט נורמאלי (או במינימום יעלו את זה לאתר לשיתוף וידאו בלי הגבלה של 10 דקות) אחרת זה באמת לא נוח.

 12. ערן הגיב:

  הקלטת אודיו בלבד נעשית בישיבות של וועדת התכנון והבנייה (ואולי גם וועדת הכספים), אם אני לא טועה.
  בכל מקרה, ברכותי ובהצלחה.

 13. רן אברהמי הגיב:

  נוקיה – משהו כאן אכן מסריח. היכל נוקיה הוא ללא ספק אחד מהפרויקטים הבולטים והמוצלחים בעיר אולם כמבקר קבוע בהיכל לא ניתן שלא להבחין בהדרדרות עקבית של הבנין עקב מסחור פרוע ובלתי מרוסן שכנראה נעשה בניגוד מוחלט לכל תנאי היתרי הבניה התקפים – כלומר בניגוד לחוק.מהכתבה עולה כי האדריכל המוכשר לרמן פוטר לאחרונה מפרויקט העיריה (אליו נחשפנו לא מזמן בכתבה בהארץ http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1034983.html) בתזמון תמוה הקשור לחשיפת עבירות הבניה עליהן הוא כנראה התריע לאורך זמן. במידה ואכן לרמן פוטר כחלק מניסיון בכירים כאלו ואחרים לטשטש את מעורבותם במתרחש בהיכל נוקיה ובניסיון המאורגן להכשיר בדיעבד עבירות בניה כאלו ואחרות, אזי מדובר בסיפור גדול מאוד שבמידה וללרמן נותרו עוד כוחות במותניו הוא רחוק מלהסתיים….

 14. לרמן הגיב:

  רן, תודה על הלינק לכתבה בהארץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s