מקבץ לינקים לסופ"ש

כמה לינקים טובים לפניכם:

1. אליאב מתייחס לתקנת כופר החנייה שנותרה לנו מימיו של ד"ר אברהם בורג במשרד המשפטים. לא הספקתי להתייחס לנושא תקן החנייה (שכופר החנייה הוא אחד מבניה החורגים והמרושעים) עדיין, אבל מדובר באחד משלושת התקנים שמפריעים יותר מכל ליצירת עירוניות חדשה בימינו (לצד תקן שטחים פתוחים ותקני הצפיפות של תמ"א 35).

2. קחו קרקע. חלקו אותה בין כמה יהודים. המתינו כמה דורות לפני הבנייה. קיבלתם 200+ יורשים אשר יבטיחו שלעולם לא תיבנה שם ולו דירה אחת.

3. לא באמת מפתיע שיש עדיין פרצות אבטחה באתר עיריית תל-אביב, למרות ההשקעה העצומה באתר החדש.

4. בבלוג של הקואליציה לדיור בהישג יש נחשפה בעמוד אחד פשוט מדיניות הדיור של ממשלת ישראל כפי שנוסחה בשלושה סעיפים קצרים ע"י אייל גבאי, מנכ"ל משרד ראש הממשלה. המדיניות שגולת הכותרת שלה היא "פרבור האוכלוסין" מזכירה את מדיניות הממשלה מ-1951 והגיונית אפילו פחות. הממשלה אמנם לא מעדיפה להתערב בשוק הדיור בצורה ישירה וסוציאליסטית כמו פעם. הסובסידיה שלה מסתתרת מאחורי המילה "השקעה בתשתיות" כשעיקר הכוונה היא לסבסוד כבישים מרוחקים לטובת התיישבות ישראלית מפורברת בכל השטח בשם הגדלת הפקקים, צריכת הדלק, תאונות הדרכים והתמ"ג. שלא ינסו לעבוד עליכם עם שמירה על שטחים פתוחים, העיקר הוא למרוח את השטח באספלט. חראם על ארץ ישראל. אייל גבאי מנסח את זה כך:

"3. הרחבת שוק הדיור ועידוד בפריפריה. הדרך העיקרית להבטחת דיור בהישג יד טמון המעבר אוכלוסיות להתגורר באזורי הפריפריה, שם עלויות הקרקע נמוכות יותר. בטווח הארוך, בנייה של דירות רבות וקטנות המרכז לא תפתור את בעיה הדיור, אלא רק תעצים אותה ותקטב את אוכלוסיית המדיה. השינוי טמון בפיזור אוכלוסין נרחב יותר – בו לא רק אוכלוסיות חלשות תתגוררנה בפריפריה. הממשלה מקדמת פתרונות בתחום התחבורה (תוכנית נתיבי ישראל) שנועדו לחבר בין הפריפריה למרכז, ובמקביל מעודדת את ההתיישבות והתעסוקה בפריפריה (לדוגמה, מפת העדיפות הלאומית החדשה)."

5. כתבה ביקורתית על ג'ון סטיוארט חושפת הבדלים תרבותיים משמעותיים בינינו לבין הציויליציות המפותחות. המרואיין מתייחס לפגישה שלו עם יאיר לפיד כך:

""מה אתה אומר? אז אני בכלל חייב לשלוח לו אימייל, שייתן לנו ראיון בלעדי כשהוא נבחר לראש ממשלה. הוא חנה על המדרכה, אני אומר לך, זה לא ייאמן".

וכך כותב המראיין הישראלי:

"אולי בכל זאת יש דבר כזה, הומור אלבני. או שחניה על מדרכות היא באמת קונספט שאינו מוכר בתרבויות מסוימות."

6. שוב אליאב – הפעם הוא איתר סופסוף מרחב איכותי חדש בתל-אביב.

7. קליניקה חדשה לעיצוב במכללה למינהל בראשון מערב. מוקדם לדעת איזו השפעה תהיה לה.

8. עמית פוני עושה שימוש ראוי במדיה ובמידע.

9. חנויות הספרים של סן פרנסיסקו. הייתי מסתפק באחת כזאת בתל-אביב.

10. פוסט מעולה על הגישות המתחרות בתכנון תחבורה היום והגישה שעולה לאט-לאט מהן – די לתקנים ולסובסידיות מלאכותיות, תנו שיקול דעת למתכננים.

11. נמצא שימוש ראוי לפסל הקבור ברוטשילד:

Human Rights March 2010

פוסט זה פורסם בקטגוריה לינקים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s