אוכלים אותה בזיקות ההונאה – ביום ששי בצהריים חוגגים במגדל נוה-צדק

כפי שכבר ידוע לכם, התכנון של המרחב העירוני בתל-אביב לוקה בחסר. אחת הדוגמאות הקיצוניות לכשל התכנוני בן-זמננו היא איכותן המזעזעת של זיקות ההנאה בתל-אביב. זיקות ההנאה האלה הן מעין תשורה של יזמי נדל"ן לציבור הרחב ודוגמאות מהעת האחרונה (ולא רק) כוללות בעיקר רחבות קטנות בשולי מגדלים כאלה ואחרים, שתוכננו על-מנת לגרום למינימום של אנשים לעבור בהן או לשהות בהן. רחבות אלה בדרך-כלל מוחבאות, סחופות רוח וחסרות אלמנטים נוחים לישיבה עליהם. ניכר שהעירייה, שהיא האמונה על אישור התכנון אינה מסוגלת להתמודד עם האתגר הזה והגיע הזמן שתתייחס אליו ברצינות. כמובן, גם לחברי הועדה המקומית (חברי מועצת העיר שלכם) מכל סיעות הבית ישנה יד ורגל בכשלים האלו. הגיע הזמן שגם הם יבינו את ההבדל בין איכות של מרחב ציבורי (כיסאות ניידים, צל/שמש, מרכזיות) לכמות שבה הם בדרך-כלל עוסקים בדיוניהם (הפרוטוקול נראה בערך כך: "תן לי 600 מ"ר של בטון סחוף רוח. במחשבה שנייה תעשה את זה 800 מ"ר").

עושים חיים בזיקת ההנאה של מגדל פרישמן-דיזנגוף (צילום: טל ניסים)
נהנים בזיקהת ההנאה

להרחבה על כשליהן ההולכים ומתרבים של זיקות ההנאה בתל-אביב אתם מוזמנים לקרוא את הפוסט הזה של אסף וקשלק על זיקת ההנאה הדפוקה של הבנק הבינלאומי ברוטשילד ואת הפוסט הזה שעוסק בזיקת ההנאה של מגדל נוה-צדק. הרחבה נוספת כולל ספירות תנועה שמראות את מיעוט הנהנים מאותן זיקות הונאה בכתבה המשובחת של נעמה ריבה. ולמיטיבי לכת מומלץ לקרוא גם את הפוסט הזה שעוסק גם במהלכים שביצעו בסן פרנסיסקו על-מנת לייצר זיקות הנאה מוצלחות.

אז לאור התרבותן של זיקות ההנאה המחורבנות התקבלה החלטה פרלמנטרית לנסות ולהתמודד איתן באמצעות מפגש שבועי כל פעם בזיקה אחרת. המפגשים עמוסים בכיבוד ומיני תופינים, לצד שמיכות וצעיפים להגנה מהרוח. לטובת העניין הוקמה קבוצה בפייסבוק הנושאת את השם "הנאה בזיקה". עד כה נערכו מפגשים בזיקת ההנאה של מגדל פרישמן-דיזנגוף ובזיקת ההנאה של מגדל השופטים (מגדל "שרי אריסון"). המפגש הקרוב ייערך בתחתית של מגדל נוה-צדק (רחוב אילת 61) שגם בו יש זיקת הנאה נטושה וחסרת שימוש.

לפיכך, הנכם מוזמנים ביום ששי הקרוב, 7 בפברואר, בשעה 13:00 למפגש בתחתית מגדל נוה-צדק (לדף הארוע בפייסבוק). במהלך המפגש נעמה ריבה ועבדכם יעלו סוגיות נוספות הקשורות לתכנון זיקות הנאה, מגדלים ובכלל. וגם אם זיקות ההנאה האלה לעולם לא יגרמו הנאה לאף אחד לפחות אפשר יהיה לנצל אותן ליצירת אנרגייה מהרוח שנוצרת בהן.

להרחבה מומלץ לקרוא גם את הפוסט של עמית נויפלד על ארוחות בזיקות הנאה.

בזיקה של מגדל השופטים ללא ספסל לרפואה. למזלנו לא נפלה עלינו אף שמשה מהמגדל (צילום: טל ניסים)
בזיקת ההנאה של מגדל השופטים

פוסט זה פורסם בקטגוריה אורבניזם, ביקורת, המלצה, תל-אביב, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על אוכלים אותה בזיקות ההונאה – ביום ששי בצהריים חוגגים במגדל נוה-צדק

  1. פינגבאק: מקבץ לינקים לאמצ"ש | עוד בלוג תל-אביבי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s