לראות את העיר מחדש – הזמנה לסיורים אורבניים

אני שמח להכריז שחברתי לקבוצת CTLV שעורכים שלל סיורים אורבניים בתל אביב-יפו. בשלב זה אני מעביר שלושה סיורים שניתנים להזמנה לקבוצות קטנות ובינוניות באזורים הבאים: תל אביב הקלאסית של אחוזת בית ונוה צדק, תל אביב של גדס במעלה רחוב קינג ג'ורג' ובנוסף סיור לילי בין כיכר רבין לכיכר המדינה. בהמשך יתווספו גם סיורים פתוחים שניתן להירשם אליהם מראש באופן אינדיבידואלי. כל הסיורים עוסקים בתכנון אורבני בצורה כזו או אחרת. אם אתם מעוניינים לראות את העיר דרך העיניים שלי אתם יכולים להזמין את אחד מהסיורים האלה. הפירוט שלהם כדלקמן:

1. סיור ממנשיה לנוה-צדק. הסיור יבחן כיצד ניתן לתכנן עבור הולכי רגל בעיר, כיצד הולכי הרגל משפיעים על העיר וכיצד העיר משפיעה עליהם. הסיור יעסוק בתהליכים של קיטוב העוברים על תל-אביב, חשיבותה והישרדותה של רשת הרחובות. הסיור יעבור בנקודות הסטוריות ובעלות עניין באזור. מהרברט סמואל והמע״ר במנשיה, כיכר מוגרבי ורח׳ אלנבי, דרך כיכר מגן דוד ואנדרטת המייסדים בנחלת בנימין הקיוסק הראשון וראינוע עדן ועד תהליך הג׳נטריפיקציה והקיטוב החברתי באזור היום. במשך ההליכה יועלו שאלות הנוגעות לפיתוח וקידמה ללא תלות במכוניות, תכנון עבור אנשים, תאונות דרכים, צפיפות ועירוב שימושים ושדרוג סלאמס ללא הריסתם ומחיקתם.

2. סיור מכיכר מגן דוד במעלה רחוב קינג ג'ורג' בעקבות תוכנית גדס. כיצד התוכנית ממושת היום? מה ההשפעה שלה על המרחב האורבני בתל אביב? הסיור יקיף נקודות חשובות בתכנון העירוני, כמו חיבור מסחרי לרחוב, עירוב שימושים וצפיפות מגורים כמפתח לחיי רחוב.

3. סיור לילי מכיכר רבין לכיכר המדינה. מה הקשר בין תכנון עירוני לפשע? איזה עקבות משאיר העבר על המרחב העירוני? הליכה מכיכר רבין עד כיכר המדינה היא שיעור בתכנון עירוני וההשפעה שלו על החברה – איך אנשים מתפקדים וזזים בתוך העיר, הזכרונות שלה והשירותים השונים שהיא מציעה למי שהולכים בה.

בנוסף לסיורים האלה, ניתן לתאם איתי מסלולים נוספים.

בסיור
סיור תכנון להולכי רגל

פוסט זה פורסם בקטגוריה הולכי רגל, המלצה, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s