עוד בלוגים תל-אביביים

לקראת סוף השבוע הארוך הממשמש הבא, ועל-מנת להעשיר את קוראי הבלוג הזה בעוד חומרים טובים על תל-אביב, ליקטתי מספר בלוגים מומלצים. הבלוגים שארחיב בהם פה אינם בהכרח מוקדשים לתל-אביב בלבד או בעיקר, ויכול להיות שבעיני כותביהם הם אפילו לא בלוגים תל-אביביים. על אף זאת, הם מכילים ריכוז יפה של חומר על העיר וניכר שהכותבים שלהם אוהבים את העיר העברית הראשונה. הרשימה  הזו לא מתיימרת לכלול את כל הבלוגים התל-אביביים, ואפילו לא את מקצתם, אלא רק את אלה שאני מוצא בהם עניין.

1. הבלוג של יוחאי עילם. יוחאי, לדבריו, כותב על שטויות בשתי שפות, ובד"כ מתבל את שלל הפוסטים בדיווחים על אנקדוטות תל-אביביות, שלא היו יכולות לקרות בשום מקום אחר.

2. הבלוג של ניימן. בלוג תרבות אלטרנטיבי, שתמיד מעדכן לגבי ארועים צפויים לשבוע הקרוב, ולפעמים נוגע בהרחבה בארועים שווים במיוחד. אמנם לפעמים מדווח גם על ארועים שקורים מחוץ לעיר, אבל זה יוצא דופן (לא באמת קורה משהו מחוץ לתל-אביב), ולכן הבלוג הזה הגיע לרשימה שלי.

3.הבלוג של עילם. לא להתבלבל עם יוחאי מלמעלה. בלוג זה נוגע בין היתר בנושאים איזוטריים כמו מוזיקה וטכנולוגיה, אבל פה ושם מופיע לו איזה פוסט יפה על תל-אביב.

4. הבלוג של יודן רופא. כבר המלצתי עליו בעבר באופן נפרד, אבל הבלוג הזה חשף אותי למגוון חומרים אורבניים על תל-אביב וערים בכלל, כך שהוא פשוט מומלץ לכל מי שאוהב מרחבים עירוניים. בסרגל הימני של הבלוג תמצאו כותרת שנקראת "מהיום" ומתחתיה אוסף מאמרים שמתעדכן מעת לעת. יודן הוא אדריכל ומתכנן ערים, וחבר הועד המנהל של "מרחב", העמותה לעירוניות מתחדשת בישראל.

5. הבלוג של יוסי מטלון.יוסי מטלון הוא אדריכל שכותב על הרבה תחומים ארכיטקטוניים וגם לא מעט על העיר שבה הוא חי, תל-אביב. מעבר לבלוג, יוסי הקים לא מזמן אתר בשם ArchiTimes שמקיף את כל תחומי האדריכלות בעברית, ובמיוחד חביב עליי עמוד המאמרים שם. אני מקווה שהפרויקט הזה יצליח.

מילות סיכום, בקשה, ביקורת והמלצה קטנה:

חיפשתי עוד בלוגים תל-אביביים ולא מצאתי דברים שעניינו אותי במיוחד. אם אתם מכירים בלוג שאולי ימצא חן בעיניי תשלחו לי או תוסיפו בתגובה. בחיפושיי הגעתי אפילו לטבעת של בלוגים בישראבלוג, אבל רובם היו בלוגים מתים, ואלו שלא, נטו קצת יותר מדי לכיוון של "קמתי בבוקר, צחצחתי שיניים", רק שבתל-אביב זה מקבל טוויסט של "קמתי בבוקר, צחצחתי שיניים, זיינתי פעמיים, עישנתי ג'וינט ועשיתי שורות בהלנה/רוזה/פרדריקה/המקום החם הבא…" צ'ארלס בוקובסקי כתב את זה כבר לפני 30 שנה ויותר מעניין. חוצמזה, ספר טוב מאוד על הכלום המודרני הוא "Less Than Zero" של ברט איסטון אליס. אה, ואם אתם בכל זאת רוצים בלוג שעוסק בזיונים בתל-אביב ברמה סבירה אז לכו לבלוג של דנטל.

אוקיי, אם הגעתם עד לפה הגיע הזמן שתלחצו על כמה מהבלוגים למעלה ותצאו לטייל.

פוסט זה פורסם בקטגוריה אורבניזם, ביקורת, המלצה, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על עוד בלוגים תל-אביביים

 1. יוחאי הגיב:

  תודה על הקישור!
  מהרשימה שלך אני מכיר היטב את ניימן שעושה עבודה מופלאה.
  אני בהחלט חולה על העיר, וכותב עליה לא מעט (גם מסעדות והופעות בנוסף לשטויות).

 2. פינגבאק: קורות ממלכת עילם » שם, שם

 3. Islay הגיב:

  יאיר גת כותב בין השאר על ברים תל אביביים.

 4. לרמן הגיב:

  Islay, שמתי לב לבלוג של יאיר לא מזמן, אבל אני לא שותה מספיק בעיר הזאת. רב הברים של תל-אביב פשוט גרועים ואני די הולך לאותם מקומות שאני מסתדר איתם (ולפעמים מנסה מקום חדש ומתחרט). חוצמזה, איך את יכולה לשתות פה סינגל מאלטים כשאפילו על גלן פידיך לוקחים 50 ש"ח?

 5. Islay הגיב:

  מענין, כשאני נתקלת ביותר מדי ברים גרועים אני פשוט יוצאת מנקודת הנחה שאני לא מכירה את הטובים, לא שכולם גרועים. (:
  עם איזה ברים אתה מסתדר ובאיזה התחרטת שניסית?

  סינגל מאלט אני שותה בעיקר בבית או אצל חברים, ואם ממש בא לי לשתות סינגל מאלט בחוץ, אני בדרך כלל שותה חצאי מנות (במקומות הסבירים שגובים מחצית המחיר על מחצית המנה, ולא שני שליש מחיר על מחצית המנה).

 6. lior הגיב:

  היי גם אני תל-אביבי, אומנם לא כותב על תל-אביב, אבל אני גר פה, זה נחשב?

 7. יואב,

  כתל אביבי מזה דורות, (סבא שלי היה גר ברחוב מטלון, לשעבר רחוב מרכז מסחרי , כן, הרחוב נקרא על שמו), אני חי את העיר הזאת ואוהב את מה שהיה ועוד יותר את מה שיהיה. השינוי לרוב מציין התקדמות ולא קפאון. אני תמיד דרוך ומצפה לאדריכלות אחרת, לריגושים ארכיטקטוניים. מכיר?

  תודה, יוסי

 8. הגר הגיב:

  אני תלביבית מתחילה 🙂 קצת כתבתי על העיר:
  על הסמים
  על היאפים
  על הלילות

 9. לרמן הגיב:

  Islay, אני בד"כ מתמודד בצורה סבירה עם השיילוק והסילון (למרות שצריך לבוא עם הרבה חמצן מבחוץ לשם). השופטים הוא פאב נחמד מאוד (גם אם יותר מדי אנשים חושבים שהוא קצת גריאטרי). אם נראה לך שמתחבאת איזו פנינה באזור שאני לא יודע עליה, תעדכני אותי. אני לא זוכר את כל הברים שהתחרטתי עליהם (וחלקם כבר לא קיימים), אבל לאחרונה התחרטתי על האברבוך, ולעומת זאת היה לי ערב סביר ביותר באופן מפתיע באליעזר. בר שהייתי שמח אם הייתי מצליח להנות בו זה הבוקובסקי, אבל למרות השם והספרים בצד ,המקום ההוא פשוט לא עושה לי את זה.

  דרך אגב, אני מתלבט עכשיו אם להביא למסיבת יומהולדת סקאפה או ארדבג, ואני מאוד מקווה שלפחות חלק מהאנשים שיגיעו יעריכו את מה שהם שותים.

 10. לרמן הגיב:

  היי ליאור, שים לב שההגדרה שלי לא הייתה האם הכותב תל-אביבי, אלא האם הבלוג תל-אביבי, כלומר שהבלוג בחלקו מתייחס לעיר. לכן, בעוד רבים הבלוגרים התל-אביביים, ישנו מספר נמוך בהרבה של בלוגים תל-אביביים. הבלוג שלך, מהתרשמותי, מתעסק בתחום מעניין (אהבתי את הפוסט על טכניקות לקידום הבלוג, ואתה לא תאמין איזה חיפושים בגוגל מגיעים אליי. בעצם אני מניח שכבר ראית הרבה יותר ממני בתחום הזה, אז כן תאמין), אבל לא קשור ספציפית לעיר תל-אביב. זה שאתה גר פה מראה שאתה יודע מה אתה עושה, בכל הקשור לבחירת מקום מגורים.

 11. לרמן הגיב:

  יוסי, קודם כל, כבוד הוא לי לפגוש בך פה. תמיד כיף לפגוש אחד מממשיכי הדרך של בוני העיר. חוצמזה, לגבי חידושים ארכיטקטוניים שאני אוהב, אני לא בטוח שאני מכיר אחד כזה בעיר תל-אביב (מלבד ההצלחה שלה להיות עיר תוססת מבוססת על בנייה מודרנית). אשמח אם תאיר את עיניי, וחצמזה נתת לי פה רעיון לפוסט.

 12. לרמן הגיב:

  הגר, סחתיין על הכתיבה, ותודה על הלינקים. שמרתי לעצמי את הפוסט על לילות תל-אביב (או איך גם את נפלת ברשת של העיר הזו) לשימוש חוזר.

 13. הגר הגיב:

  בכייף 🙂
  וכן, נפלתי חזק…
  ומודה שאני בכלל לא שולתתתתתתת!!!!!!1

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s