מרצ תל-אביב בוחרת: מיטל להבי מול יעל דיין

ביום שלישי הקרוב, 20 במאי, תקיים מפלגת מרצ את הפריימריס המקומיים שלה. בעלי זכות הבחירה בתל-אביב-יפו הם חברי הסניף של מרצ בתחום השיפוט המוניציפאלי. הקלפי העירוני תוצב בבית הקיבוץ הארצי בתל-אביב (רחוב לאונרדו דה-וינצי' 13 או 15 למיטב ידיעתי) ותופעל בשעות 17:00-22:00.

לפני שנפתח את הפוסט אני רק רוצה לציין שאיני חבר מפלגת מרצ ואיני מצביע בבחירות האלה. למרות זאת, אני חושב שיש עניין לפוסט בנושא, בהתחשב בכך שחלק מהמועמדים בפריימריס יתיישבו ליד השולחן העגול של מועצת העיר הבאה, וקיים סיכוי יותר מסביר שראש הרשימה החדשה תמונה לסגנית ראש-עיר. הפוסט יעסוק בהתמודדות על המקום הראשון ברשימה בין מיטל להבי ליעל דיין ובהמשך אני אביא פוסט קצר נוסף שיעסוק במועמדים ובסדרי הבחירות.

אם אתם חברי מרצ בתל-אביב-יפו אני מקווה מאוד שתצביעו ביום שלישי. אני שמח לראות מפלגה עירונית שמקיימת פריימריס ואפילו משתפת חלק מהחומר באינטרנט. ללא קשר לתוצאות, מפלגה שמתנהלת באופן דמוקרטי מבחינה פנימית עדיפה על-פני מפלגות פשיסטיות כדוגמת הגמלאים והירוקים אשר לא מקיימות בחירות פנימיות. מפלגה שאינה פתוחה לציבור מבחינה פנימית גם לא תיטה לו חסד דמוקרטי בהיותה בשלטון. שאפו למרצ תל-אביב על הדמוקרטיה הפנימית.

ועכשיו פרטים לגבי שתי המועמדות לראשות הרשימה – מיטל להבי ויעל דיין. לשמחתי,כבר כתבתי קצת על על להבי ודיין, כך שאני ארשה לעצמי להוסיף פה כמה לינקים למה שכבר נכתב (ולדיונים שהתפתחו בעבר).

מיטל להבי
20080518meital

מיטל להבי מתפקדת תקופה ארוכה כבר (לדעתי, יותר משנתיים) כאופוזיציה די בודדת לחולדאי במועצת העיר והביאה למספר ערעורים בנושאים שמבחינתו של ראש-העיר כבר היו גמורים. כמו כן, היא עוזרת ללא מעט תושבים במאבקים מול העירייה (לחברה' מפלורנטין, למשל ואפילו עזרה לנויפלד במאבק מול לב לבייב על קולנוע לב ברמת-אביב). להבי הייתה מהבודדים שהצביעו נגד התקציב העירוני האחרון וגרמה לא מעט כאבי ראש לרון חולדאי וכמובן ליריבתה, יעל דיין, שגררה אותה לבית הדין הפנימי של מרצ והפסידה שם בטענה שהצבעתה של להבי כנגד חולדאי תואמת את עמדות מרצ. כמו כן,להבי עוזרת מאוד לפורום הירוק של החברה להגנת הטבע (שאני חבר בו), במיוחד בכל הקשור להסרת העירפול הנוגע לישיבות ועדת תכנון ובניה ואספקטים אחרים שהעירייה מתאמצת מאוד להסתיר מעיניי הציבור, למרות שהם אמורים להיות פתוחים ושקופים.

אם אתם רוצים עוד פרטים על להבי אתם מוזמנים לעיין באתר האינטרנט שלה.

יעל דיין
20080518yael

יעל דיין (הבת של אביה) אינה מחזיקה אתר אינטרנט ולמרות זאת ידוע לי שהיא סגנית ראש-העיר (כלומר מקבלת ממני 30,000 ש"ח בחודש משכורת) ובשנים האחרונות דבוקה לחולדאי. הישגיה המרכזיים מתבטאים בעיקר בתחום הרווחה עליו היא ממונה בכל הקשור לטיפול של העירייה בפליטים, בעובדים זרים ובקבוצות מוחלשות מאוד אחרות בעיר תל-אביב. מרצ קיבלה חמישה מנדטים בבחירות האחרונות למועצת העיר ומתוכן הצליחה דיין לאבד את כולם חוץ מעצמה. חברי המועצה מיטל להבי וג'ימי טורק הפכו לאופוזיציה פנימית וחברי המועצה יפה כחלון ואיתי פנקס עזבו את מרצ לעבודה. כנראה שלאנשים קשה לעבוד עם יעל דיין האריסטוקרטית. למרות אובדן האמון בה יעל דיין מתעקשת להמשיך לשבת על הכסא ועל הכסף – אני חושב שמישהו הדביק אותה לשם.

לא צריך לקרוא פה יותר מדי בין השורות ולכן אני אשים את דעתי פה בקצרה:

אני תומך באופן מובהק במועמדותה של גברת מיטל להבי לראשות מרצ תל-אביב וקורא לחברי מרצ הזכאים לבחור להצביע לה ביום שלישי הקרוב. בחירה במיטל להבי תקרב את מועצת העיר לתושבי העיר, תעודד דמוקרטיזציה בתהליכים עירוניים וגם תפגע בהגמוניה המוחלטת של חולדאי בפוליטיקה המקומית.

מכיוון שאני צופה (אבל לא בטוח) שיתפתח פה דיון קצר על טיבן של שתי המועמדות אני כבר רוצה לציין שלחובתה של מיטל להבי עומדת חריגת בנייה בעבר שכבר דנו בה בעבר, אבל כאמור בין חריגת בנייה ישנה של 30 מ"ר שנזקפת לחובתה של להבי לניסיון להריסת העיר תל-אביב שמבוצע ע"י חולדאי בתמיכת דיין אני מעדיף את להבי בגדול.

לינקים לקריאה נוספת:

סדרי הבחירות במרצ תל-אביב

המועמדים מספרים על עצמם

האתר של מיטל להבי

פוסט זה פורסם בקטגוריה מוניציפאלי, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על מרצ תל-אביב בוחרת: מיטל להבי מול יעל דיין

  1. יוחאי הגיב:

    מיטל להבי תקבל את הקול שלי מחר.

  2. שרית הגיב:

    מיטל להבי מנהיגה אמיתית, אני מאמינה שרק היא יכולה באמת לחולל שינויים לטובת התושבים.
    מיטל תקבל גם את הקול שלי.

  3. פינגבאק: מרצ תל-אביב בוחרת: המועמדים | עוד בלוג תל-אביבי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s