רוני מילוא: פוסט-טראומה?

רוני מילוא כיהן כראש-עיריית תל-אביב בשנים 1993-1998. משיחות שלי עם תושבים שגרו כאן אז עולה קונצנזוס על כך שרוני מילוא היה ראש-עירייה ש"לא עשה כלום". איני יודע אם זה באמת כך, אבל בתור אחד שגר אז בעיירה מרוחקת בצפון (חיפה) אני זוכר רק שרוני מילוא אישר לבנות את מגדל סי אנד סאן על הים שכלל חוף פרטי ואחר-כך עבר לגור שם.

השאלה שאני שואל את אתכם, בעיקר את אלו שגרו כאן בשנות רוני מילוא, היא האם יש ממש בטענה שרוני מילוא היה אחד מראשי הערים שעשו מעט מאוד בתל-אביב-יפו. את מחלקת הפיקוח על החנייה, למשל, הוא בקושי הפעיל יחסית לחולדאי (רון חולדאי שידרג את מחלקת הפיקוח ובזכותו אכיפת החנייה בתל-אביב מתבצעת הרבה יותר טוב ונגבים הרבה יותר דוחות).

אם רוני מילוא היה באמת ראש-עירייה גרוע כמו שאומרים לי אנשים שתומכים בחנין וגם כאלה שתומכים בחולדאי, האם יכול להיות שחלק מהאנשים שתומכים בחולדאי למעשה תומכים בו כי הוא לא גרוע כמו מילוא? כלומר, יכול להיות שעצם החווייה של ראש-עירייה כמו מילוא השאירה אצל מספר אנשים טראומה כזאת שהם ייאחזו בחולדאי רק בגלל שעליו אי-אפשר להגיד שהוא "לא עשה כלום" (את הרחוב שלי העירייה הפכה 10 פעמים בקדנציה האחרונה. מדרכות עדיין אין).

מה דעתכם?

פוסט זה פורסם בקטגוריה מוניציפאלי, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על רוני מילוא: פוסט-טראומה?

 1. האמת – משיחות שהיו לי בנושא קיבלתי גם אני רושם דומה. למרבה הצער בתקופת מילוא הייתי צעיר מידי כדי שאוכל לשפוט את תפקודו (יליד 1990), ואודה לבושתי שלא טרחתי לבדוק לעומק את תפקודו בדיעבד 😛

 2. זיו פ. הגיב:

  10 דברים שעיר לכולנו לא מספרת לכם:

  1. אתיקה 1#. בדרך לאתיקה, כפי שדב חנין מגדיר את מסעו לעיריית תל אביב, שכח הדוב הנחמד את האתיקה. הוא מתמודד על תנאי והצהיר לא פעם שלא ישאר חבר מועצת העיר אם לא יבחר לראשות העיר. הנה, מצא הדב פטנט נחמד – מתמודדים לראשות העיר על-חשבון הכנסת, וחוזרים לכנסת, מייד לאחר הבחירות. כך מקבלים המון יחסי ציבור, גם בזמן שהכנסת בפגרה.

  2. אתיקה 2#. מי שמדברר את הקמפיין של "עיר לכולנו" היא העוזרת הפרלמנטרים של דב חנין, שרון שחף, שמשכורתה משולמת על-ידי המדינה, ולא מחשבון הקמפיין של חנין. מושחתים? נדלניסטים? אלה אחרים.

  3. מדואל. אהרן מדואל. כשמספר אחת (דב חנין) בעיר לכולנו יחזור לכנסת, ישאר מספר שתיים (אהרון מדואל) בראש. אז בואו נדבר על אהרן מדואל, שמגדיר את עצמו כיו"ר ועד תושבי שכונת כפר שלם. למדואל יש סיפור מעניין שלא בטוח שהיה רוצה שתדעו – בשנות ה-90 התפנתה משפחת מדואל מכפר שלם לאחר הסדר עם חברת חלמיש ולאחר שקיבלה סכומים יפים, בעלי 7 ספרות. אבל מדואל בחר לא להתפנות ולא לקבל פיצויים, ובמקום זה הוא פלש לכל השטחים שהמשפחה פינתה. עכשיו, הוא שוב מבקש פיצויים על אותו שטח. אם אי אפשר לעשות את זה מול העירייה למה לא לרוץ ולהיות חלק מהעירייה. אתם תבחרו בעיר לכולנו, ומדואל יקבל פיצויים.

  4. מאיפה הכסף. כנראה זה לא באמת חשוב – עיר לכולנו יבנו לכם דיור זול, דיור ציבורי ודיור בר השגה, ישפרו את התשתיות בדרום העיר וביפו, יורידו את פרסום החוצות, יבטלו את החסויות, יוציאו צו גירוש לעשירים עם ג'יפים ולדיירי המגדלים, ואנחנו רק שואלים מאיפה הכסף? מדוע עיר לכולנו לא פרסמה עד היום תקציב אלטרנטיבי, או סיפרה לנו מאיפה היא עומדת להביא את הכסף לכל הפרויקטים היפים שהיא מציעה.

  5. איפה הסמכות. עיר לכולנו מכינה שינויים חקיקתיים מרחיקי לכת – תחבורה ציבורית במהלך כל השבוע לרבות סופ"ש, רשת קווים חדשה ויעילה, תעריפי נסיעה מוזלים, ועוד ועוד ועוד. רק שחברי הסיעה וח"כ חנין בראשם, שוכחים לספר לכם, שלא להם ולא לראש העיר אין כל סמכויות בנושאי תחבורה (או שיטור, או תעריפי ארנונה). יכול להיות שהם פשוט לא יודעים, עי הם מעולם לא ניהלו עיר, או לקחו חלק בניהול עירוני. מנגד, ח"כ חנין היה אמור לדעת את זה, הרי הוא דוקטור במדעי המדינה. מה לעשות, אף אחד עוד לא נעצר על הבטחות שווא לבוחר.

  6. ואם כבר סמכויות. מה עשה דב חנין כיו"ר השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת למען התחבורה הציבורית במטרופולין – לא הרבה, הוא התעסק בעיקר בשילוט החוצות באיילון. חנין לא קידם את הרכבת, לא עשה דבר למען נתיבי תחבורה ציבורית בישראל, לא סייע במאבקם של העיריות בגוש דן לשנות את נתיבי האוטובוסים משיטת "דלת לדלת" המיושנת לשיטות מתקדמות. אבל רגע לפני הבחירות הדב קם משנתו.

  7. מגדלים לוהטים. בכל העולם מטרופולינים מתפתחים לגובה כדי לאפשר תפיסה מינימלית של המרחב, אבל רק בישראל מגדלים הם תופעה שלילית, או שבעצם לא. עיר לכולנו מתנגדים למגדלים ודב חנין לעומת זאת תומך במגדלים, אבל לא כמו של חולדאי אלא כאלה שמתחילים מלמעלה למטה.

  8. הזנחה ביפו ובשכונות? עיר לכולנו מבטיחים לשים "דגש על לצמצום פערי התשתית בין צפון ומרכז תל אביב ביחס לדרום העיר וליפו", אז הם מבטיחים (אגב, ערבי ברשימה אין להם). למה הם לא מספרים לכם שהעירייה ברשות רון חולדאי השקיעה מעל מיליארד שקלים בתשתיות ביפו בלבד. בין הפרויקטים: שיקום וחידוש נמל יפו, פארק חופי בשטח של 220 דונם, הוקם בי"ס תיכון ערבי ראשון מאז קום המדינה, הוקמה מכללה חדשה בה לומדים 2,200 סטודנטים, כל בתי הספר וגני הילדים ביפו שופצו או הוקמו מחדש; למעלה מ-80 רחובות שוקמו בעלות של 600 מיליון שקל. שוק הפשפשים והטיילות, המגדל, כיכר השעון – כולם שומרו וחודשו. אז מה תעשה עיר לכולנו – תיקח מיפו ותעביר צפונה?

  9. עשירים בלבד? עיר לכולנו מספרים לכם איך תל אביב יפו הופכת לעיר לעשירים בלבד. אז איך זה שהגיל החציוני בתל-אביב יורד, ולמה נפתחו השנה 30 דני ילדים חדשים, ואיך זה שהשדרות מלאות בעגלות ילדים? בפועל, יותר ויותר זוגות צעירים נשארים לגור בעיר האוכלוסייה העירונית בשנת 2008 היא יותר צעירה משהייתה, נושמת אוויר נקי יותר, ובכלל חיה טוב יותר. עובדה, הם נשארים כאן, ולא עוזבים.

  10. ולבסוף, בונוס. לא התאפקנו, שלי יחימוביץ': "דב חנין הוא אנטי ציוני שמטיף לסרבנות ולא שר את התקווה".

 3. 9. טוב נו אם אפשר לשקר שחנין לא עומד ולא שר את התקווה, אז אפשר להמשיך לשקר לגבי דברים אחרים.

  1. אם לא יבחר דב חנין לראשות העיר הוא יהיה חלק מ"מועצה המורחבת" של עיר לכולנו שקובעת את המדינוית ,הוא לא הולך לשום מקום. מכל פנים הבוחר יודע את זה – רוב הסיכויים שהוא יבחר ואז בכלל לא תהיה בעיה.
  2. שרון שחף , לפי חנין, לא מקבלת כסף מהכנסת.

  4. הכסף – יש את תקציב הערייה, ורוב הפעולות שעיר לכולנו מציעה יגידילו את הכנסות העיר – לדוגמה על ידי פתיחת פקקי הענק שיש כאן, וחסכון בקרקע (יש מחקרים בעולם איך הקטנת נסועה במכוניות מעלה ערך קרקע)

  6. חנין העביר את התיקון לחוק התעבורה בפברואר 2008 שמאפשר לראשי ערים גדולות להציע תוכנית תחבורתית להקטנת זיהום אוויר, חודלאי סרב להתייחס לתוכנית הזאת בתגובות שלו ומעמיד פנים שהיא אינה קיימת.

  המאבק של רשויות גוש דן למען תחבורה ציבורית – הכוונה להגדלת החניונים למכוניות?

  כפי שאומר המדען הראשי של משרד התחבורה, הפרופ' יוסי פרשקר, טען: "עיריית תל אביב צריכה להחליט מה היא רוצה. אי אפשר גם להקים קו רכבת תחתי וגם לבנות לידו מגרשי חניה תת-קרקעיים שימלאו את הרחובות בכלי רכב, במקום שהנוסעים ישתמשו ברכבת".

  או שאולי הכוונה לזה חולדאי הקפיא בניית נתיבי תחבורה ציבורית משנת 2003.

  5. ראו הסעיף הקודם – בנוסף – אם רוצים נפתחת דרך. מי שלא רוצה תמיד יכול למצוא תרוצים

  7. בניה לגובה – 6-8 קומות – היא בניה זולה יחסית וגורמת לציפוף והגדלת היצע דירות זולות יחסית זה לא אותו דבר כמו עוד ועוד מגדלי יוקרה בגובה 30 קומות שהם גם יקרים יותר להקמה ולתחזוקה ולא מספקים פתרונות דיור לרוב האוכלוסיה.

 4. זיו פ. הגיב:

  אתה יודע האזרח דרור אין לך אלוהים.
  אחרי שחתן פרס ישראל יעקב יער אומר שחולדאי צודק במדיניותו:
  http://tinyurl.com/63ffrf
  ואחרי שראש בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב מרסק את טיעוניך בסוגיית בניית בניינים בני 6-8 קומות אחד לאחד:
  http://tinyurl.com/42kclu
  מה עם קצת צניעות וקצת פחות עצימת עיניים?
  אז כן, כבר הבנו שכאשר אנשיפ בעלי שיעור קומה מביעים את דעתם המקצועית התומכת בגישת ראש העיר אז הם "טיפשים, לא יודעים את העובדות, משוחדים" וכל השאר, וכאשר אתה מוצא איזה פקיד בעירייה שמתאים לאג'נדה שלך אז הוא מאור הגולה ושמש העמים.
  לא רציני, לא מקצועי, לא משכנע.
  ב-11.11 אני מצביע נגד הפופוליזם.

 5. לרמן הגיב:

  זיו פ. חלקים ממה שכתבת בתגובתך הראשונה הם שקרים. ממליץ לך לחזור בך.
  נראה שהצד שבשמו אתה מדבר נמצא בפניקה אם הוא מתבטא ככה.

  דרך אגב, חולדאי ימשיך לכהן במועצה במידה ולא ייבחר לראשות העיר?

 6. צודק זיו, אין לי אלוהים, תפסת אותי, – אני שומר לעצמי את הזכות להטיל ספק.

  יותר מזה, קראתי בזמנו על תוכנית 2020 של צוות מתכנני הערים והדריכלים ברשות אדם מזור, שטוענים שמגדלים הם פתרונות דיור יקרים. לא ראיתי מאז ראיות לזה שהמגדלים מספקים פתרונות דיור לרוב האוכלוסיה.

  אני מניח שאני מבין בכלכלה מעט יותר מאשר 2 האדונים הנכבדים. סורי.

  שני האדונים שהזכרת אגב, לא התייחסו בכלל לנושאי תחבורה.

  מה עם להתייחס לז'יימה לרנר, ראש העיר לשעבר של קוריטיבה או ל-אנריקה פנלוסה (Enrique Peñalosa) ראש העיר לשעבר של בוגוטה, או לטום פוטר, ראש העיר המכהן של פורטלנד?

  הנה ציטוט של פנלוסה
  " מהות הקונפליקט היום, הוא אנשים ומכוניות…. עיר יכולה להיות ידידותית מאוד למכוניות או ידידותית מאוד לאנשים. אי אפשר לעשות את שני הדברים"

 7. ניר הירשמן הגיב:

  זיו פ., רבאק, תתייחס לפוסט. לא לימדו אותך את זה במשרד יחצנות שבשמו אתה כותב? ההתחזות שלך כל כך בולטת שזה מכאיב.

  לרמן,
  גרתי כאן בתקופתו של רוני מילוא ולצערי התקופה של רוני מילוא התמצתה בסטגנציה מוחלטת. כל כך מוחלטת עד שהעובדה שחולדאי פתח את הביוב של אלנבי בתחילת כהונתו, דבר שיצר עומסי תנועה ענקיים ומרר לתושבים את החיים התקבלה, בשקט, בהבנה ואפילו באהדה יתרה.

  רון חולדאי לרוני מילוא הוא כמו דב חנין לרון חולדאי. בתקופתו של רוני מילוא לא היה שימור מבנים, האופרה הישנה נהרסה, רוטשילד ויהודה הלוי הוזנחו והפכו לסלאמס, דיזינגוף התמוטט והשכונות לא זכו לטיפול מיוחד.

  דווקא בקרב התושבים הותיקים נחשב רון חולדאי להצלחה בשל כך- אי אפשר להתווכח על העובדה שהעיר התפתחה בשנות חולדאי. הויכוח עכשיו הוא על כיוון הפיתוח, וזהו ויכוח חיובי, אך למי שחווה את ראשי העיר הקודמים וראשי עיר אחרים אלה הן צרות של עשירים.

 8. לרמן הגיב:

  הנה התגובה האינטליגנטית של ידידי יהונתן קלינגר לטענותיו השקריות של המגיב זיו פ. כאן בבלוג.

  זיו, אני באמת ממליץ לך לקחת את הדברים בחזרה. הפצת שקרים על אנשים והעתקתם למספר בלוגים היא לא הדרך לעזור למועמד שאתה חפץ ביקרו. אם אתה רוצה לעזור לחולדאי עדיף לפרט מה הוא עשה בתחום התחבורה בזמן שחנין העביר חוק שנותן לעיריות סמכויות גדולות מאוד בתחום התחבורה העירונית. כן, והבטחה לפרויקט השכרת אופניים שבוטל לא נחשבת עשייה.

 9. שרון שחף הגיב:

  אה, עכשיו אני מבינה שזיו פ. עובד מבלוג לבלוג ומדביק את ההשמצות שלו. אז כאמור, זיו, גם אני אעשה זאת. כפי שהגבתי בבלוג של קלינגר:

  "הי זיו פ. חבל שאתה לא עושה את עבודת "התחקיר" שלך בענייני אתיקה אצל מועמדים אחרים. אני לא עוזרת פרלמנטרית ומעולם לא הייתי כזו. תוכל להכנס לבלוג של דב חנין ולראות מה התואר שלי. אני עצמאית ובעלת משרד לייעוץ אסטרטגי ותקשורתי ועוסקת בייעוץ למאבקים סביבתיים וחברתיים.
  ח"כ דב חנין הוא אכן אחד הלקוחות שלי בשנה וחצי האחרונות, ואני מקווה שאכן סייעתי לו להגיע למקום התקשורתי הראוי לו. ב"עיר לכולנו" אני מתנדבת מאז הקמתה.
  מתחילת אוגוסט, כאשר "עיר לכולנו" בחרה את המועמדים שלה ואת דב חנין לעמוד בראש התנועה ולהעמיד אלטרנטיבה אמיתית לחולדאי, אינני מקבלת תשלום מח"כ חנין או ממדינת ישראל.
  אז מה אתה אומר, תנצל את האנרגיות שלך לחיפושים אצל מועמדים אחרים או שאתה טוקבקיסט מטעם?"

 10. לרמן הגיב:

  ניר, אהבתי את ההערה שלך שדב חנין לרון חולדאי הוא כמו רון חולדאי לרוני מילוא. מסכים איתך שיש לנו צרות של עשירים מול הבעיות בחיפה ובירושלים. אבל אלה צרות של עניים בהשוואה לפורטלנד וקופנהאגן.

 11. יונתן הגיב:

  לרמן, עלית על נקודה טובה.
  רוני מילוא סחף את העיר על ידי הבטחה לרכבת תחתית בעיקר. אם אני לא טועה הוא התמודד מול קהלני וניצח אותו.
  מילוא לא נכנס לכנסת וחיפש ג'וב לבינתיים והבטיח לתושבים הרים וגבעות.
  אחד הדברים החמורים שהוא עשה היה לנטוש את תפקיד ראש העיר לטובת חזרה לכנסת.
  הוא הכריז שב"תל אביב השמים הם הגבול" ואם אני לא טועה המציא את התב"א הנקודתית שאיפשרה בנייה גבוהה שלא בהתאם לתב"א המאשורת.

  כמה דברים שתל אביבים למדו מזה:
  1. חברי כנסת ופוליטיקאים מחפשים עבודה.
  2. פוליטיקאים מבטיחים דברים שהם לא יכולים לקיים.

  בשורה התחתונה, מילוא קידם את העיר, אבל הפר את ההבטחות שלו.
  אני חושב שאתה צודק בדבריך ולכן תל אביבים רבים כל כך מרוצים מחולדאי שלהבדיל ממילוא (ולדעתי גם מציץ' ) מצליח לעשות כל כך הרבה דברים שהיה צריך לעשות ממזמן.

  אישיתי אני חושב שדב חנין איש טוב וחיובי בכנסת, אבל הוא מזכיר לי קצת את מילוא ולכן אני לא אצביע לו.

  יכול להיות שאני טועה. חנין הוא לא מילוא ואף רחוק מזה, אבל הוא עדיין פוליטיקאי כמו שחנן כהן כתב. לכן אני מעדיף ללכת על בטוח ולא לקחת סיכון ל 5 שנים הבאות.

 12. לרמן הגיב:

  דב חנין מזכיר לך את רוני מילוא. אני לא יודע אם רוני מילוא, איש העסקים הממולח שברשותו מספר דירות בפרויקט שהוא אישר בסי אנד סאן יסכים שישוו אותו לד"ר חנין שגר בדירה קטנה בצפון הישן.

  מסכים איתך שהצבעה לחולדאי היא הצבעה בטוחה. בטוח שהוא ימשיך להיכנע למכונית הפרטית.

 13. יונתן הגיב:

  כנראה שלא הבהרתי את עצמי. רוני מילוא ודב חנין דומים בכך שהם חברי כנסת ופוליטיקאים ממולחים.

  יש לי המון מה להגיד על הרכב הפרטי וחולדאי אבל אני לא רוצה להגרר לזה. אני אכתוב על זה בבלוג שלי בקרוב.

 14. שרון שחף הגיב:

  או קיי. ראשית, אני חושבת שעל "זיו פ" (יש לו שם משפחה?) להתנצל, כי ההאשמה הספציפית שלו נגדי היא בגדר לשון הרע.

  לגבי "ההאשמה" הראשונה של "זיו פ" על כך שדב חנין לא יהיה חבר מועצה אם לא ייבחר לראשות העיר, אני מציעה שייכנס לאתר עיר לכולנו, לפרק העוסק במודל העבודה של הסיעה במועצת העיר ויקבל תשובה מלאה.

  לגבי שאר הההאשמות הלא מבוססות של "זיו פ" – כדוברת התנועה אשמח תמיד לענות על שאלות של כל תושב, במיוחד אם הן נובעות מרצון אמיתי לדעת יותר על עיר לכולנו. על מרבית הנקודות, נדמה לי שהמגיבים הקודמים השיבו.

 15. יוני הגיב:

  לי אין מושג מי זה זיו, אבל אני אשמח לתגובה לגבי 3, 4, 7, 8 ו-9 שהוא כתב (על 3 זאת הפעם הראשונה ששמעתי על זה).

  קראתי את התשובות של חנין בפורום בתפוז ולא הצלחתי למצוא תשובה שסיפקה אותי בנוגע לתקציבים – כולל שאלה ישירה שהוא נשאל בעניין. לא הבנתי מאיפה המימון לכל מה שהוא מדבר עליו בפורום (מימון שיפוץ חזיתות בניינים, פתיחת טרום-גני ילדים וכו').
  הוא דיבר על זה שהיה עודף תקציבי, אבל חלקו הגדול נובע מהכנסות מפרוייקטים שהוא מתנגד אליהם, ויותר מזה – זה מחזק את החשש שלי מפריצת מסגרת התקציב (והוא כן הודה בכך שחייבים להגדיל את התקציבים בכל מיני תחומים).

  הטענה שכן הסכמתי היא לגבי ירידת גיל החציון שלא מסתדרת עם הטענה של עיר לעשירים בלבד – הריבוי הטבעי בעיר צמח באחוזים כמעט פי 2 – קשה לי לחשוב על עוד טיעונים חוץ מהשתקעות של צעירים בעיר שבממוצע קשה לי להאמין שמדובר בעשירים יותר מדי.

 16. לרמן הגיב:

  יוני, ממליץ לך לקרוא את התגובה של יהונתן קלינגר להאשמות השווא ולשאר העניינים. כמו כן, אני מניח שאם הוא היה אומר על מדואל שצומחות לו קרניים והוא עושה מצות מדם של ילדים נוצרים זה גם הייתה פעם ראשונה שהיית שומע על זה. מן הסתם היית מבקש הוכחה שאהרון מדואל לא מכין מצות מדם של ילדים נוצרים במקרה כזה. קל לזרוק האשמות שווא ולהכפיש אנשים ללא הוכחות.

 17. יוני הגיב:

  לגבי מדואל – ברור, בגלל זה הייתי סקפטי ושאלתי לגבי זה. גם כששומעים שמועות שנראה שהן לא מבוססות, הדבר הבסיסי הוא לפחות לשאול או לברר לגביהן (ואני בספק אם זיו יענה לי, אז שאלתי את הדוברת של התנועה מלמעלה).

 18. BoR|S הגיב:

  לרמן, חיפה היא לא עיירה 🙂

 19. נמרוד ברנע הגיב:

  זיו פ. – כמה משלמים לטרולים במטה חולדאי? אני בעסקי המלצרות ועכשיו קצת חלש…אולי נעשה איזו השלמת הכנסה, אתה יכול לסדר לי משהו?

 20. לגבי גיל חציון –
  1. קודם כל יש הרבה בניה של שכונות שינה בצפון העיר – המושבה ואיזורי חן החדשים לדוגמה – שכונות שינה שמוסיפות תושבים לעיר – זה טוב ויפה אבל זה לא גורם לפתרון הבעיות במרכז העיר . הסבר נוסף הוא שסטודנטים נכנסים לגור בדירות חדר. מישהו אמר שלעשירים אין ילדים? לצרפתים לדוגמה? אולי זה גם סימן להתחרדות העיר? העבודות הברורות הן שאנחנו יחד מכירים הרבה סיפורים של זוגות צעירים שלא מסוגלים להשאר בעיר.

  2. רוני מילוא ודב חנין – כשיוני החל לכתוב על חנין, הוא נתן כמה רמזים לזה שהוא מכיר אותו. כעת הוא מכנה אותו "פוליטיקאי ממולח" ועוד כל מיני תארים. קודם כל כולנו פוליטקאים כאן – אנחנו עוסקים בפוליטיקה. ההבדל הוא שיש פוליטיקאים בשכר או אנשים שנבחרו לתפקיד רשמי כשלהו. ולכן יש להם תמריץ גדול יותר לתרגילים מלוכלכים. התמריץ לא אומר שרק הם עושים את זה. מבחינה זו יוני לדוגמה לא נרתע לדוגמה מלתת לקוראים שלו רושם מוטעה על סמך אמת חלקית ובצורה מודעת.

  אגב, בתור חודלאי, לא הייתי הולך יותר מידי אל הנושא של אמינות – 1. עד עכשיו חנין אמין מאוד 2. אנשים עלולים להזכר בהבטחות על קריית ספר, בזה שהוא פרסם באתר שלו הישגים כמו השכרת אופניים (הבטחה שלא קויימה), או הבטחה לזה שתהיה רכבת תחתית ב-2013 כשהוא כבר יודע שמדובר בקו יחיד, שלכל המוקדם יהיה ב-2014 (לפי נת"ע), וגם זה בלי להזכיר פתיחת חוזים על ידי הבנקים וחברת הכרייה, מיתון ועוד.

  האמת היא שאני רואה בפוליטיקה -2 סוגים עקרוניים של אנשים. אנשים שבאים לשנות כי יש להם חזון מסויים שהם מאמינים בו והם רוצים לקדם אותו, והסוג השני הוא אנשים שבאים אליה כי זה סוג של פרנסה, דרך לצבור כוח, פרסום, כסף זה מה שהם יודעים או רגילים לעשות וכו'. כמובן שבאמת יש גם הרבה אנשים שהם באמצע או צריכים לבצע כל מיני פשרות. אבל עדיין יש הבדל די ברור בין הדברים.

  רוני מילוא אצלי הוא בברור בצד השני, לדוגמה היום הוא סוחר נשק. וכמו שיוני אמר (לא מכיר את הנושא) הוא פשוט חיפש ג'וב.

  ההבדל הוא שאצל חנין זה פשוט להפך – הוא לא רץ כדי לחפש ג'וב – כבר יש לו אחד והוא די מוצלח בו (אני אפילו שקלתי לתמוך בחד"ש בבחירות הבאות בגלל זה). מראש יש לו די הרבה אופציות לעבודה מחוץ לשדה הפוליטי (יעוץ סביבתי משפטי לדוגמה, עריכת דין ועוד) – חוץ מזה מי שקצת מעורה בעניניים יודע שהריצה של חנין היא כדי לקדם את האג'נדה שהוא מאמין בה – ולא להפך – להמציא אג'נדה כדי לזכות במשרה.

  3. תקציב – לעירייה יש תקציב פיתוח של כמה מאות מיליוני שקלים. עוד תקציב שוטף של 4 מילאירד נדמה לי. (זה אגב מזכיר – אין שקיפות בתקציב, מזל שמיטב להבי עושה את זה) – 1. יש הרבה סעיפים עקריים במצע של חנין (פיתוח תחבורה ציבורית עם BRT) שלא דורשים תקציב מיוחד ואמורים דווקא לחסוך לתושבי העיר הרבה כסף – ולכן להגידל את הביצועים הכלכליים שלהם 2. יש די הרבה מחקר על שיפור התפקוד הכלכלי של ערים שעברו לתחבורה ציבורית טובה יותר 3. אפשר לחסוך לא מעט כסף בהפסקת שפיכה שלו על בינוי חניונים לדוגמה. 4. לא זכור לי שקורטיבה או פורטלנד שקעו במיתון כלכלי או משהו כזה. להפך.

  4. לגבי יפו והשכונות – נשפך הרבה כסף זה נכון, וגם יש שינויים פיזיים לטובה. אז יופי שיש שיפור בגינות. לגבי חינוך אני לא מכיר אז לא אגיד כלום. לגבי תחבורה – בלי פתרונות תחבורה יש פער רציני בין עשירים ועניים ביכולות מציאת תעסוקה ולימודים, ודבר דומה יש לגבי התקווה – העדר מרקם עירוני בריא בשכונה שומר אותה נחשלת וחנין מדבר על זה בראיון שלו בשקוף

  http://www.shakoof.org.il/2008/09/22/1256/

 21. נויף הגיב:

  איך זה שעם כל מיליארד השקל שהלך ליפו וחולדאי מדבר עליו כל הזמן, לא הצליחו לפתור בעיה בסיסית ביפו:
  אשפה, ניקיון ותברואה.
  למה לעזאזל עדיין בכל כך הרבה מקומות אין פחי אשפה בכל בניין?
  למה עדיין עובדים בשיטת הצפרדעים (מיכלי האשפה הענקיים, הפתוחים והמצחינים) בכל איזור?
  איך זה שחולדאי שהוא כמעט "מר ניקיון וחזות העיר" לא מטפל בזה?

 22. יוני הגיב:

  דרור, אם אתה משקר בכזאת צורה בוטה, לפחות תהייה חכם ותנסה להסוות את זה.

  באיזה הקשר אתה כותב: "מבחינה זו יוני לדוגמה לא נרתע לדוגמה מלתת לקוראים שלו רושם מוטעה על סמך אמת חלקית ובצורה מודעת.?" מה כתבתי כאן בכלל?
  אתה ממש חוצפן – ולא יצא לי להתקל ביותר עיוותים של המציאות ממה שאתה כותב כאן פוסט אחר פוסט.

  לא רק זה, איפה כתבתי שדב חנין הוא "פוליטיקאי ממולח”? (לא שזה נראה לי כזה עלבון).
  אם מביאים ציטוט של מישהו על דבר שהוא אמר – כדאי שהוא באמת יגיד את זה – אחרת לא רק שזה לשון הרע, זה גם שקר מוחלט – ובהחלט לא השקר הראשון שיוצא לך מהפה בנוגע לדברים שכתבתי – המטרה באמת מקדשת את כל האמצעים.
  מעבר לזה, אפילו אם הייתי מכנה אותו ככה (ולא כיניתי), מה הקשר לזה שיצא לי לעבוד איתו לבין זה שאני מכנה אותו ככה?

  דרור, מספיק עם השקרים ונסיונים ההכפשה שלך – זה ממש עובר כל גבול.
  חבל שאתה הופך דיון פוליטי לדיון אישי ויורד לכזאת רמה נמוכה.
  תתבייש לך.

 23. יוני הגיב:

  תוריד את המילה "לא" אחרי "אחרת לא רק שזה…"

 24. יוני – בבלוג שלך שמת קישורים שהכותרת שלהם אמרה דבר אחד והתוכן שלהם אמר דבר אחר. אפילו הודית בזה בשעתו.

  כתבת בבלוג שלך –
  "לא שכחתי להכניס שום קישור, לא התיימרתי להציג את דב חנין בצורה אובייקטיבית."

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s