רק לא ש"ס?

הכלנתריסטית מס' 1, וסגנית ראש העירייה יעל דיין, מזדעקת נוכח הגילוי שגם בש"ס חושבים שדב חנין יהיה ראש-עירייה טוב.  "עכשיו גם דוסים חושבים להצביע לדב חנין, ועוד דוסים מזרחיים?" אומרת לעצמה דיין בעודה נצמדת באמצעות דבק נגרים לכסא ולמשכורת.

יעל דיין, שתמורת ג'וב פוליטי כזה או אחר מוכנה לקפוץ ממפלגה אחת לשנייה ובחזרה (העיקר שישלמו בסוף החודש) מנסה לרמוז לנו שהנה תיכף קופצים עלינו כמה דוסים חשוכים, סוקלים את כל ההומואים למוות ואחר-כך גוזלים את שארית כספי העירייה לטובת קיומן של תפילות המוניות ברחבת הכותל בכיכר רבין. המציאות היא איך לומר, קצת, אבל ממש קצת יותר מורכבת.

בקואליציית האימים של רון חולדאי יש גם היום דוסים והיו דוסים בעבר. למרות עובדות אלה, תל-אביב היא עדיין עיר חילונית ברובה (שאין בה אוטובוסים בשבת, אלא רק קצת מוניות שירות). אפילו דוסים מזרחיים היו בקואליציה של חולדאי. בקדנציה הראשונה של חולדאי (הקדנציה שאומרים עליה שעוד הייתה בסדר ושבה התבצע שיפוץ השדרות) היה לו אפילו סגן ראש-עירייה מש"ס, הלא הוא הרב נתן אלנתן. באותה קדנציה היסטורית גם מרצ (בראשות מיכאל רועה שערק מאז ל"ירוקים" ) וגם תל אביב 1 היו בקואליציה עם ש"ס.

ב-2003 רון חולדאי נבחר לראשות העירייה שוב (לקדנציה די שנוייה במחלוקת) וראו זה פלא. יעל דיין (זאת שעברה מהעבודה למרצ בכנסת, משם הוצנחה למרצ בתל-אביב, ואחר-כך עשתה עוד פליק פלאק לכיוון תל-אביב 1) קיבלה ג'וב כסגנית ראש העירייה מטעם מרצ בקואליציה שכללה את ש"ס.

במהלך הקדנציה הנוכחית באיזשהו שלב לא מזמן ש"ס פרשה מהקואליציה משום שלא קיבלה ג'וב למרות שהביאה שלושה מנדטים לקואליציה בדיוק כמו הליכוד (שקיבל בתמורה סגנות בשכר לארנון גלעדי). מאז אותה פרישה נציגי ש"ס במועצה העיר נוהגים לתקוף את יהדות התורה שיושבת בקואליציה של חולדאי (מה, עדיין יש דוסים אצל חולדאי?).

גברת דיין היקרה (30,000 ש"ח בחודש), טלי קורה מבין עינייך. את היום יושבת בקואליציה (כלומר דבוקה עם דבק נגרים לכסא ולתלוש שאני משלם לך) עם הרב נפתלי לוברט מיהדות התורה. אותו לוברט שלא מוכן לשמוע על כך שיש בתל-אביב קהילה גאה של הומוסקסואלים ולסביות. אותו לוברט שלא מוכן להכיר בכך שבתל-אביב חיה קהילה לא-יהודית גדולה ומגוונת. כשראש העיר מברך את התל-אביבים הלא-יהודיים בחגיהם מעל בימת מועצת העיר הרב לוברט, שותפך הנאמן בקואליציית האימים, לא חדל להפריע לברכתו של ראש העירייה. כשאיתי פנקס מברך על פתיחת המרכז הגאה מעל בימת המועצה אותו לוברט, שאיתו את יושבת בקואליציה לא מפסיק להפריע לו ולשאול אותו על מה מר פנקס כל-כך גאה.

אותו נפתלי לוברט (שכאמור לא ממש מחבב את כל ההומואים האלה שמסתובבים לו בין הרגליים) מודאג מהתחזקותו של חנין בסקרים, שהרי חולדאי מחזיק אותו בקואליציה והוא כיום הדוס הבכיר בעיר. אני ממליץ לרב לוברט להיפגש עם דב חנין, ולהתרשם שדב חנין באמת מעוניין בגיוון האנושי בתל-אביב (והגיוון הזה כולל גם דוסים). אני בטוח שאחרי פגישה כזו לוברט יפסיק להיות מודאג.

דב חנין נפגש עם ש"ס. דב חנין נפגש עם מרצ. דב חנין נפגש עם יאפא (ערבים, סססאממק, בטח רוצים שנחזיר להם את מערת המכפלה שיח מוניס) ומן הסתם ייפגש עם שאר הסיעות בהמשך אם לא נפגש איתן כבר. כבר נאמר פה בבלוג ע"י מגיבים שונים שתל-אביב היא עיר של יהודים והיא עיר של ערבים. תל-אביב היא גם עיר של חילוניים וגם עיר של דתיים (אפילו אם הם דוסים שמצביעים ש"ס). כזוהי העיר תל-אביב, עיר שאמורה לתת מקום לכולם – ילדים, קשישים, רווקים חסרי מנוח, לסביות וגם דוסים.

אני שמח שיש לי הזדמנות להסכים סופסוף עם ח"כ יעקב מרגי מש"ס: דב חנין יהיה ראש-עירייה טוב לתל-אביב (וגם ליפו).

גילוי נאות שמן הסתם יעניין את מי שלא ממש מכיר אותי: הכותב היה בעברו יו"ר תא שינוי באוניברסיטת תל-אביב (מקווה שלא תחזיקו את זה נגדי חזק מדי) ונהג לאכול חרדים ליד החביתה כל בוקר.

פוסט זה פורסם בקטגוריה מוניציפאלי, תל-אביב, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על רק לא ש"ס?

 1. גיל הגיב:

  נפלא. לא יכולתי לנסח זאת טוב יותר. שכחת רק לציין את המשפט בו מחלקת הגברת דיין ציוני הגינות לתושבי תל אביב: "אני גם חושבת שכל ישראלי תל-אביבי הגון לא יוכל לסבול את הקומבינה הבלתי כשרה בעליל הזו – 'לא ציוני' מוכפל וגם זכויות אדם שנדרסות". זאת, לאחר שבפוסט אחר שלה היא טענה, בעקיפין, כי מבין אלו האומרים כי "חולדאי מתעלל בתושבים", עשוי לבוא הרוצח הפוליטי הבא.

  מהכרות אישית קצרה שנוצרה לי עם האישה הזאת בשבועות האחרונים, ברור לי לחלוטין שמדובר בגברת שתעשה את הכל כדי לשמור על הכיסא שלה. חברי טוענים כי יש להניח לה משום שמדובר בפנסיונרית, וכל דיאלוג עמה יכול להיות משול להתעללות בקשישים. אבל, לדעתי, מכיוון שהמרוץ לכיסא הפך אותה לדוברת הרשמית של הדיקטטור השותק, כל פוסט שחושף אותה במערומיה יכול לעזור קצת במלחמה בבורות המצביעים.

  מה שכן, הדבר המשמח אותו למדתי מהשיחות עם הגברת דיין, זו העובדה כי היא באופן אישי מאמינה שאחרי ה-12 לנובמבר היא תצטרך למצוא לעצמה מקור פרנסה אחר. עכשיו, כל שנותר הוא לדאוג כי גם חברה הקרוב, דורון ספיר (מספר 2 בסיעת תל אביב אחת), יצטרך למצוא לעצמו בקרוב מקום עבודה חליפי (לאחר 19 שנים במועצת העיר תל אביב).

 2. greentul הגיב:

  אתה היית יו"ר תא הסטודנטים של שינוי בתל אביב???!!! 🙂

  הייתי מחזיק את זה נגדך אבל אז הייתי צריך לחשוף מה אני עשיתי באגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב.

  עצוב לי להודות גם, שבערך באותה תקופה, הצבעתי למרצ בבחירות המקומיות בגלל הערכה שרחשתי ליעל דיין.

  טוב, מתבגרים.

  (אני עדיין אצביע כנראה למרצ, ומקווה שהפעם ההצבעה שלי תיחשב בשלמותה ולא רק ב-80%. אתה יכול לקרוא למה שהיא עשתה כלנתירזם. לגירסתי יעל דיין פשוט חייבת לי).

 3. קרני הגיב:

  טל, זה לא היה הרבה לפני זמנך… אין בדור החדש סנטימנטים לקצת היסטוריה וזכרון ארגוני? חוץ מגיא הדר וגיא קלנר אף אחד לא יודע מה היה שנה-שנתיים קודם? 😉

 4. greentul הגיב:

  אה, הייתי צריך לשים יותר מרכאות, או סימני פיסוק. זה היה בדיוק בזמני 🙂

 5. נמרוד ברנע הגיב:

  אני עדיין אוכל חרדים לארוחת בוקר ליד היוגורט אבל כל פעם שאני פוגש אותך אני אומר לעצמי: "איפה שבעלי תשובה עומדים גם אלף צדיקים לא עומדים."

 6. ערן הגיב:

  לרמן ידידי,
  ראשית קצת כבוד ליעל דיין.
  אני משוכנע שהיא הייתה יכולה להרוויח הרבה יותר כסף מחוץ לפוליטיקה וגם לא היו שופכים עליה כוסות של תה רותח בגלל שהיא שמאלנית.
  אתה לא חושב שזה מצער שפוליטיקאית שיש לה כל-כך הרבה זכויות בדיוק בתחומים שגם דב חנין עוסק בהם לא מצליחה למצוא מקום מכובד בפוליטיקה הישראלית (ואני חושב גם על תמר גוז'נסקי)?

  ולענייננו, דב חנין מבטיח לציבור הבוחרים החילוני-שמאלני שלו פוליטיקה מסוג אחר, שבה אפשר לעשות הכל אם רק רוצים ולא צריך להתפשר עם אילוצי הכסף והחוק והפוליטיקה ואפשר לארגן תחבורה ציבורית בשבת בקלי-קלות.

  ואז הוא הולך וסוגר עסקאות עם ש"ס לפני הבחירות כמו אחרון החולדאים.

  האם זה לא טבעי שאנשים יאמרו לעצמם שאם חנין הוא פוליטיקאי כמו כל פוליטיקאי אחר (ואני לא אומר את זה בזלזול) שמתפשר על עמדות בכדי להשיג הסכמה וקואליציה רחבה, אז אפשר באותה מידה להצביע לפוליטיקאי כמו חולדאי שלפחות יתרונותיו וחסרונותיו ברורים וידועים?

 7. הרן הגיב:

  קואליציות הן חלק מהמשחק הפוליטי. "עיר לכולנו" מודיעה בצורה שקופה ומסודרת על מגעים שיש לה עם מפלגות אחרות, זאת בניגוד ליחסים המדוייקים בין חולדאי ות"א אחת לירוקים, ליהדות התורה ואולי לרשימות נוספות, שאף אחד לא מצהיר עליהם. לגבי הסכמים, אני מקווה שעיר לכולנו ימשיכו בשקיפות ויפרסמו את ההסכם עם ש"ס ברגע שהוא יושג, חולדאי למשל שכן ידוע רשמית שיש לו הסכם עם הגימלאים לא פרסם את פרטיו למיטב ידיעתי.
  לצערי, כולנו התרגלנו כבר לשחיתויות בכל המערכת הפוליטית, אז אנחנו לא רגילים לזהות התנהלות פוליטית בריאה – כלומר משא ומתן לגיטימי ומוצהר בין שתי מפלגות עם אינטרסים משותפים (אי שביעות רצון מחולדאי, דאגה לשכבות חלשות, דאגה לקהילתיות) ואינטרסים סותרים (תחבורה ציבורית בשבת, עיר לכולנו לא שמה דגש על מוסדות דת מעבר לדגש שהיא שמה על כל מוסד קהילתי, יש כנראה חילוקי דעות בתחום הלהט"ב, ועוד…). כשדב חנין יהיה ראש עיר, בניגוד לחולדאי שדאג בעיקר לאינטרסים של מי שהביאו אותו לשלטון, אני מניח שהוא ינסה לדאוג לאינטרסים של כלל התושבים, מבלי להתפשר על העקרונות שבשמם הוא נבחר. לדוגמא, המצע של עיר לכולנו מדבר על תחבורה ציבורית בשבת, ואני מניח שבמשא ומתן מדברים על רשימת השכונות שבהן תקודם תחבורה כזו ורשימת השכונות שבהן זה יכול לפגוע בתושבים.
  פוליטיקה בריאה ושקופה היא לא פוליטיקה שמתעלמת מהצורך הפרגמטי להתפשר עם כוחות אחרים. מי שרוצה של"עיר לכולנו" יהיה יותר כח במשא ומתן מול ש"ס, מוזמנת לבוא ולהצביע לה.

 8. לרמן הגיב:

  אם וכאשר דב חנין יהיה ראש העירייה הוא יצטרך לבנות קואליציה עירונית שתהיה מורכבת מכוחות נוספים פרט לסיעה שלו. החסרונות של רון חולדאי ידועים וברורים – הוא חושב שעדיף לנהל את העירייה ביד (אחת) רמה ולא בצורה דמוקרטית, לסגניו אין סמכויות, מועצת העיר שלו היא חותמת גומי והוא מעדיף תכנון פרברי מוטה רכב פרטי, על פני תכנון עירוני מוטה תחבורה ציבורית, אופניים והולכי רגל.

 9. אלון הגיב:

  אני תומך בדב חנין והכול, אבל למה לקרוא להם "דוסים"?
  זה על אותו משקל של "יהודונים" ו"ערבושים"?

 10. לרמן הגיב:

  אין כוונה להעליב. הרב לוברט בעצמו קורא לדוסים דוסים.

 11. אורי הגיב:

  אחרי יעל דיין גם שלי יחימוביץ' מפגיזה שנית ערב הבחירות. הפעם היא מכנה את חנין "מועמד האופנה הירקרק" וגם מבקרת את הקמפיין של חנין:
  "כמות המידע המשובש וההתעסקות בשטויות מפונקות שיש במשפט הזה מאפיינת במדויק את חוסר השחר של הקמפיין של חנין. קמפיין שלילי שקורץ לקהל חובב טרנדים אשר חנין מקפיד, בחוסר יושר, שלא לחשוף אותו לעמדותיו האמיתיות". קיראו כאן:

  http://tinyurl.com/69nn42

 12. עזרא הגיב:

  יעל דיין איננה שמאלנית, לא הייתה שמאלנית ושום דבר שמאלני לא ייצא ממנה. יעל דיין תמכה בתהליך ההפרטה כשהייתה בממשלה, תמכה במלחמת לבנון(של פרס) ותומכת ברון חולדאי.

  אבל אני כנראה לא עושה שירות טוב לדב כי בישראל, מי שאינו עיוור משנאה, אז הוא בטח קומוניסט…

 13. יעל דיין הגיב:

  לא אצליח לענות על הכל,ומאחר והעלבונות,השקרים,ההערכות והקביעות השגויות לגבי כה רבים-אוכל אולי להציע משהו על קצה מזלג.אני לא שמאלנית כחנין אלא סתם שמאל,נגד הפרטה ברוב המקרים,נגד המלחמות בלבנון ואת מרצ הובלתי לנצחון.בסיעת חולדאי אני עצמאית ולא מטעם מפלגה.אם למישהו מהאנשים המתמצאים בתחום הרווחה,קהילה,ילדים בסיכון,פליטים ונשים יש טענות לתפקודי ב16 שנה-בכנסת ובעירייה-הם יודעים היכן למצא אותי.הצגתי כמי שמחפשת ג'וב כשברור שבתפקידי במועצה לא אהיה מתוגמלת,והעמדתי כמי שקופצת מתפקיד לתפקיד תמורת מה? להרוויח את הנאצות האומללות שלכם ?לנסות להסביר מהי עבודת רווחה משך שנים מתסכלות ונפלאות בגלל איכות העובדים אתם עבדתי ומהם למדתי-ומדוע הם מצטערים שאני עוזבת ?אני מרגישה שבמענים שאני נותנת אין טעם כי בשיחות רחוב וכיכר נעניתי בגסות ובעלבונות,בהטחת שקרים וברשעות.ומה אתם רוצים מדורון ספיר-ישר כסרגל,אמין על התושבים,מקצועי לעילא-למה לשלוח אותו לאבטלה ?
  אני מסופקת אם דב חנין רואה את הכתבים האלה והאם הוא שותף להם.?לא כל כך מאמינה שהיה נותן לגלוש לביטויים אישיים וייחוס תכונות ומעשים שקרי והזוי.ניחא,יראה בעוד שבועיים.
  להשגות הכאילו אמתיות עניתי בבלוג שלי-יושבים עם כולם אכן,אבל בהסכמים אחרי הבחירות ולא בפיתויים לפניהן.לסיכום,כסגנית אחראית על רווחה היו גם היו לי סמכויות.פיתחתי פרוייקטים עם אנשי המקצוע,גייסנו מתנדבים וכספים והשקעתי עצמי בעבודה עם הפליטים מאפריקה ואף אחד לא עמד בתור להחליף אותי. נתראה אחרי הבחירות,אולי תוכלו להירגע קצת מהגסות המוטחת בי
  שהיא כנראה צורך לכם.שק חבטות אני לא.

 14. לרמן הגיב:

  יעל דיין, קודם כל תודה שאת עונה (בניגוד לחברייך בתל-אביב 1). גם אני לא אצליח לענות על הכל, אבל תרשי לי מספר השגות קטנות.

  כתבת: "ברור שבתפקידי במועצה לא אהיה מתוגמלת". לפי אלי סניור במיינט, הובטח לך תפקיד של סגנית ראש-עירייה בשכר (שכר לא רע, אגב), במידה ותל אביב 1 תיקח חמישה מנדטים (אני בספק רב) ורון חולדאי ייבחר לתפקיד ראש העירייה (גם פה יש ספק). אז או שאלי סניור, כתב ידיעות תל-אביב, טועה ולא הובטח לך מינוי שכזה או שכן תתוגמלי במידה ותיכנסי למועצה עם רון חולדאי כראש העירייה.

  כתבת: "מה אתם רוצים מדורון ספיר-ישר כסרגל,אמין על התושבים…?"
  אחרי שקראתי את הראיון של ספיר בהעיר לגבי אישור מגדל נוה-צדק, משהו באמינותו של דורון ספיר נפגם. דורון ספיר טען שהמגדל אושר לפני שחולדאי נכנס לתפקיד, כאשר במציאות המגדל אושר ע"י דני קייזר, מהנדס העיר השני של חולדאי, וחולדאי חתם על המגדל בועדה המחוזית.

  כתבת: "אני מסופקת אם דב חנין רואה את הכתבים האלה והאם הוא שותף להם".
  זה הבלוג של יואב לרמן, כך כתוב במפורש בכותרת המשנה של הבלוג, ומי שכותב פה את הטקסטים (פרט לפוסטים אורחים) זה עבדך הנאמן, יואב לרמן. בניגוד לבלוג של חולדאי לא יושב פה אף דובר או יחצ"ן וכותב פוסטים כאלה או אחרים. משעשע שאת חושבת שדב חנין שותף לכתבים פה. בכל מקרה, גם אני מסופק אם הוא קורא את מה שכתוב כאן (אין לו זמן, יש לו בחירות לנצח בעוד יומיים), ואני יכול לומר לך שלצערי הוא עדיין לא כתב אפילו פוסט אורח אחד פה (למרות שהוא תמיד מוזמן).

 15. גיל הגיב:

  יעל, קודם כל מרגש לראות אותך מגיבה בבלוג של לרמן (ועוד בשעת לילה כה מאוחרת). אם למישהו היה עדיין ספק לגבי כוחו של האינטרנט במערכת הבחירות הזאת, נראה כי עכשיו הוא הוסר באופן סופי.

  ולעצם העניין, ההיתממות שלך פשוט מרעידה את אמות הסיפים. כמי שבחרה להיות השופר הרשמי של חולדאי במערכת הבחירות הזו, היית בוודאי מודעת למיצוב הבעייתי של האיש בציבור. מיצוב שנוצר, בין היתר, בגלל הצורה היהירה והמתנשאת בה הוא מתנהל מול תושבי העיר. את גם היית זאת שבחרה להכפיש ולהטיל רפש בצד האחר (במספר הזדמנויות), ולכן אין זה מין הראוי לזעוק לכבודך האבוד.

  לגבי דורון ספיר, לי באופן אישי לא ממש ברור אם הוא אכן ישר כסרגל, אך במקרה הזה מוכן לקחת את המילה שלך בעניין. הכוונה בתגובתי הקודמת הייתה שמכיוון שהוא מספר שתיים בתל אביב אחת, צריך לדאוג שהוא לא יכנס למועצה הבאה (אומרים שחולדאי יהיה ראש סיעת יחיד מצוין באופוזיציה).

  מה שכן, נראה לי שהפעם הבלוג הנפלא הזה מספק לנו סקופ חדשותי (בזירה המקומית): הדוברת הבלתי רשמית של חולדאי מאמינה בסיבוב שני ("ניחא, יראה בעוד שבועיים").

 16. חללית הגיב:

  אח-אח, ליצני הלרמן,

  על התקווה אמרתם שזה לא רלבנטי, על הציונות גם, על מדואל – זה לא משנה, כי מדובר בניהול עירוני.

  אבל עכשיו, עם ש"ס – אלה שהבטיחו שהאדמה תפער את פיה במצעד הגאווה ותבלע את ההומואים. זה גם לא עירוני, נכון?

  או, תחבורה ציבורית בשבת, שככל הזכור לי היא אחת מהבטחות הבחירות שלכם. זה גם יקרה עם ש"ס?

  לא שהיה לי ספק קל שבקלים, אבל עוד מוקדם מהצפוי הדגמתם מה אתם שווים.

 17. ירון לרמן הגיב:

  נו באמת חללית, זו תגובה שרק נועדה להכפיש. מהכרותי עם הפוליטיקה ואני מכיר אותה טוב יחסית מעבודתי בכנסת בתור עוזר של הח"כ לשעבר רצאבי, ניתן לנתח את הספין עם ש"ס בקלות.

  החרדים הרי תומכים בחולדאי ומעדיפים אותו. זה ברור לכל ויהדות התורה מעידה על כך בגלוי. ש"ס בסופו של דבר לא קיבלה את כל מה שרצתה (כנראה סגנות בשכר היתה פותרת את הבעיה) לחולדאי היתה קואליציה מאוד רחבה גם בלעדיה והוא יכול למנות רק 5 סגנים על פי חוק. אז ש"ס פרשה ומנסה לעשות קצת שרירים מול חולדאי על ידי קריצה לכיוון חנין. זה כל מה שקרה.
  הם מעדיפים את חולדאי וזה ברור.

  ברור לכולנו שקיים סיכוי גדול יותר לתחבורה ציבורית בשבת אם דב חנין יהיה ראש העיר מאשר אם חולדאי יהיה (בעצם אנחנו יודעים שאין סיכוי לכך אם חולדאי יהיה ראש העיר).
  לדעתי, אם חנין יקים קואליציה עם ש"ס קיימת אפשרות שהם יסכימו לתחבורה ציבורית בשבת בשכונות החילוניות.

  ככה שאם תחבורה ציבורית בשבת היא בראש מעיינך גם אתה חייב להצביע חנין 🙂
  אישית, אם חנין יבחר ולא תהיה תחבורה ציבורית בשבת אני מבטיח לך שהוא יקבל ביקורת על כך גם ממני וגם מאנשים נוספים אשר כותבים בבלוג הזה.

 18. חללית הגיב:

  לרמנון, כעוזר פרלמנטרי של ח"כ נידח, היית צריך להשקיע עוד מעט וללמוד את רזי הפוליטיקה.

  ש"ס יסכימו לפריצת הסטטוס-קוו בתל-אביב? אתה מעלה מופע סטנד אפ?

  שוב, ש"ס היא לא רכיב קטן בקואליציה הפסאודו-חנינית, אלא הראשונה שאיתה הוא סוגר. לכן, חנין מוכן להעניק להם אתנן של ממש, כי ש"ס לא סאקרים, והם יודעים שלכל בחירות יש אחרי הבחירות. ואחרי הבחירות, חנין חוזר לספסלים האחוריים.

  לכן, ש"ס עושה עכשיו תרגיל, כדי להלחיץ את חולדאי, ובזמן הזה מרוקנת מתוכן את מצע זכויות האדם והאזרח של עיר לכולנו.

  אז גם ש"ס לא רלבנטית לעיר, לרמנון?

 19. ירון לרמן הגיב:

  די כבר לקשקש. לא קוראים בבלוג הזה אנשים בלי אינטליגנציה מינימלית.
  הסיכוי שש"ס תסכים לפריצת הסטטוס-קוו בתל-אביב גדול פי אלף מאשר הסיכוי של יהדות התורה. ואני אישית מאמין שבדרך של הדברות אכן קיימת האפשרות שש"ס תסכים לתחבורה ציבורית בשבת כל עוד היא לא תעבור בשכונות דתיות.

  ופעם האלף אם אתה יודע שמשהו נסגר עם ש"ס לך תביא הוכחות! זה קצת קשה אה… הרבה יותר קל סתם לזרוק רפש.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s