סוף למסיבת יום העצמאות בפלורנטין?

נראה שהמסיבה האחרונה שבאמת לא עלה כסף להיכנס אליה עומדת להיסגר. עושה רושם שהממסד קץ בארועים בלי חסות תאגידית. בעבר האיום הזה על מסיבת פלורנטין הושמע, ולמרות זאת העם בתל-אביב שמח ויצא לרחובות לחגוג.

מעניין מה היה אומר על זה הרב ידידיה פרנקל ז"ל שייסד את מסיבות הרחוב בפלורנטין ב-1942 בהקפות השניות של שמחת תורה.

אני בכל מקרה מתכוון לקפוץ מחר בערב לקורדובירו לחגיגות.

פוסט זה פורסם בקטגוריה מסיבות, פלורנטין, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על סוף למסיבת יום העצמאות בפלורנטין?

 1. ערן הגיב:

  מצד אחד – באסה. אין לי ספק שלעירייה יש פה מניעים נסתרים פחות או יותר לתקוע מקלות בגלגלים של המסיבה הזו ודומותיה. מצד שני – אם בעלי העסק האלו אכן מכרו אלכוהול בניגוד לחוק, אין להם על מה להתלונן… אפשר לעקם את האף, ובצדק, אבל עדיין…

 2. יוחאי הגיב:

  שערוריה! התרגיל של המשטרה כל כך שקוף. החוק למניעת מכירת אלכוהול לקטינים כמעט ולא נאכף. פשוט נבלות.
  אני גם אגיע לקורדוברו, מצוייד בתעודת זהות עם תמונה ותאריך לידה, ארכוש קאווה כחוק ואשתה באחריות לתפארת מדינת ישראל.

 3. לרמן הגיב:

  ערן, מעניין אם בסופרים של שליד כיכר רבין כאשר נערך המופע המרכזי של העירייה לא מכרו אלכוהול לקטינים. אם כן, אז אני מציע שיסגרו גם אותם, ובכלל את כל הסופרים והפיצוציות בעיר כנראה.

 4. שרון הגיב:

  אכן, חלפתי לפני שעה ברח' פלורנטין, ואחרי שהצטערתי שאין ברשותי מצלמה כדי לצלם את החבר'ה שהדביקו שלטים שמוחים על ביטול המסיבה, הבחנתי בפתק שהודבק על דלתות הפלורנטין10 עליו נכתב שעקב בעיות בירוקרטיות, המקום יהיה סגור בימים הקרובים.

  קשה לי לומר שנהניתי במיוחד להידחק בין האלפים במסיבת הרחוב ההמונית של פורים (ואפילו התכוונתי שלא ללכת, באופן אקטיבי במיוחד, למסיבת הרחוב של מחר), אבל העניין הזה כל כך מרגיז אותי שאני שוקלת ללכת בכל זאת, פשוט בשם הדווקא והעצבים (אז בחייאת, תנו צעקה כשאתם מגיעים ואצטרף).

 5. יונית הגיב:

  אוף, ואני תכננתי לא לצאת מהבית עד יום רביעי בערב. אני פנויה מחר מחצות. נצטייד בבירה ממרי ונעשה איזו מסיבת רחוב קטנה.

 6. ערן הגיב:

  לרמן – צודק. אני בטוח שבסופרים ובפיצוציות מכרו גם מכרו. זה רק אומר שהמשטרה, כהרגלה, לא מתפקדת אלא כשזה לא נוח לה. מצד שני, גם בעלי בתי העסק, בינינו, לא בסדר. להגיד שהם הביאו את זה על עצמם? לא במאה אחוז, אבל יש בזה משהו…

  חוצמיזה, האם בלתי אפשרי לקיים את המסיבה במצב הנוכחי?

 7. לרמן הגיב:

  לדעתי, המשטרה והעירייה שמו לב שהמסיבה בפלורנטין הפכה להיות המונית מדי והתעוררו בזמן כדי לנסות ולהחזיר לה את האופי המחתרתי מהשנים הקודמות, ואם צריך להוציא בשביל זה כמה צווים מנהליים, זה רק משפר את אופי המסיבה. לא רואה סיבה שלא יתקיים הארוע היום בפלורנטין. למיטב ידיעתי, עדיין מותר לאנשים להגיע לשם ולהסתובב ברחובות. אני מניח שמדובר בסוג של מחווה לרגל יום העצמאות שנחגג בסימן 100 שנה לתל-אביב.
  בכל מקרה, הם לפחות פתרו לי את הדילמה בנוגע למה לעשות ביום העצמאות – פלורנטין – מאז ולתמיד.

 8. שרון הגיב:

  אגב, קבל ניכוס (וניחוס) של מסיבת הרחוב בפלורנטין בחסות TNT/הוניגמן:
  http://www.facebook.com/event.php?eid=90735564344&ref=nf
  ראיתי והתקשיתי שלא לצחוק במרירות.

 9. סמור הגיב:

  לא נעים לי להגיד, אבל אני לגמרי בצד של המשטרה, ואני אומר את הדברים כמי שגר בפלורנטין כבר קרוב לעשר שנים, מתוכן 3 שנים בקורדוברו. לטעמי המסיבות הללו כבר חצו מזמן את קו הטעם הטוב, ומשיחות שניהלתי בשבוע האחרון עם שכנים ובעלי עסקים בשכונה אני יכול להעיד גם שאני לא היחיד. פלורנטין גם ככה מוזנחת לחלוטין מבחינת תשתיות, והעובדה שעשרות אלפי אנשים עולים אליה לרגל ללילה של שכרות ווונדאליזם לא ממש תורמת למצב התברואתי.

  הנה כמה דברים שאירעו במסיבות האחרונות: השחתה של רכבים (שזה אומר שישה ערסים קופצים על גג של מכונית עד שהפח מתעקם למידה הרצויה), זריקה של נפצים על כלבים וחדרי מדרגות עם שלוליות של קיא וזכוכיות שבורות לרוב. ואני גם לא מדבר על כך שכל מי שגר באזור קורדוברו / פלורנטין / ויטל לא יכול ללכת לישון לפני שש וחצי בבוקר.

  ברחוב שלי גרה אוכלוסיה מגוונת: סטודנטים, אנשים מבוגרים, קולנוענים, אנשי הייטק ובוגרי גואה. חלק לא מבוטל מהם דואגים לא להיות פה בחגים ומועדים, כי הבלאגן הפך פשוט לבלתי נסבל. אגב, המסיבות הללו כבר לא קורות רק בפורים ובפסח – רק לפני שבוע מישהו ניסה לארגן מסיבת רחוב לכבוד המימונה. לפחות במקרה הזה המשטרה הגיע ועשתה קצת סדר.

  עוד משהו אחד לגבי "ארועים בלי חסות תאגידית". סליחה, אבל אתה מכיר איזו שהן מסיבות שנערכות הערב תחת חסות תאגידית? (אלא אם כן אתה מגדיר את הברזילי או הבלוק כתאגידים, ובמקרה כזה גם הצ'ייסר או המייט הם תאגידים לכל דבר). מספיק כבר עם הספין הדבילי הזה – המסיבות הראשונות בפלורנטין היו חצי ספונטניות, אבל היום מי שמניע את העסק הם קבוצה מצומצמת של בעלי פאבים שדופקים קופה נאה על חשבון רווחת התושבים. אגב, ראיתי שחלק גדול מהחב'רה האלה דאג לקשט את ויטל בדגלונים מתוצרת ג'יימסון – אבל הי, יצרניות אלכוהול בינלאומיות הן לא תאגיד, נכון?

 10. לרמן הגיב:

  סמור, מסכים איתך שהמסיבה בפלורנטין התחילה לקבל כיוון של "טעם העיר" ואפילו בפעמים האחרונות שהיא התקיימה כבר לא הגעתי אליה בגלל זה. עדיין, בסדר גודל של ארוע כזה (קצת יותר גדול ממסיבה בבלוק), שמתרחש במרחב הציבורי והכניסה אליו היא חינם, אני לא מכיר משהו דומה שמתרחש ללא שליטה תאגידית כיום.
  מעניין איך פלורנטין תראה היום ובמועדים הבאים.

 11. נמרוד בוכמן הגיב:

  לרמן.
  היום נשברו כל השיאים.
  המשטרה סגרה את הכניסות לשכונה ומנעה מאנשים להכנס אליה.
  כולל סגירה של מקומות בהם הושמעה מוזיקה ומניעת האפשרות של
  האזרחים לחגוג.

 12. יובל הגיב:

  סמור, אני מבין ללבך, באמת. יש לי בבית אמא שכל אוטובוס ברחוב וכל ווליום רועש יכול להקפיץ ולהחריד אותה.
  עם זאת, המסיבות בפלורנטין הן אחד המוסדות הסימפטיים והספונטנים שצמחו כאן בשנים האחרונות. מועד חילוני שלשם שינוי לא מבוסס על אבל,בניגוד, למשל, ליום הזכרון יום השואה ודומיו. נדמה לי שכל מי שהיה במסיבות הרחוב בפלורנטין מכיר את ההרגשה המיוחדת שלהן של מעין שמחה שתויה ופומבית, קרנבל חילוני.

  בהרבה ערים בעולם יש קרנבלים, בריו בניו אורלינס הם הבולטים אבל מספיק חיפוש קצר בגוגל כדי למצוא אינספור קרנבלים באינספור ערים ואפילו אינספור כפרים. ונכון, תמיד יש אנשים שזה מפריע להם. מה לעשות? בולעים את הצפרדע. זה חג.
  יום העצמאות הוא יום שחוגג את המדינה, המדינה היא ביטוי לקשירת גורל של אנשים ממוצאים שונים במטרה מסויימת. קשירת הגורל הזאת גוררת מדי פעם גם ויתור על נוחות אישית.
  אני אתן לך דוגמה לאחד יומיומי שאני עושה, אני גר שני בתים מדיזנגוף וליד הבית שלי עוברים לפחות חמישה עשר קווי אוטובוס. השתמשתי בכל חיי בלא יותר מחמישה, אבל שמעתי את הרעש שלהם, נשמתי את האגזוזים שלהם ועמדתי בפקקים שהם יוצרים.
  זה לא טוב -לי- שעשרה דרקונים רועשים עוברים לי ליד הבית מדי 20 דקות, אבל אני מקבל את זה.

  מה שכן, אני כן אלחם על זכותי להיטיב את מצבי במידת האפשר, שהאוטובוסים יתוחזקו טוב יותר יתודלוקו טוב יותר ואולי יוחלפו ללא מזהמים.
  האנלוגיה ברורה, כמו בכל מסיבה אנשים משתכרים, מקיאים, שוברים בקבוקים, משתינים בכל מיני מקומות ואפילו יש מקרים של ונדליזם. עבור זה יש משטרה. המשטרה יכולה וצריכה לשמור על הסדר, ולא לכרות את העץ כי העלים עושים לכלוך.

  ולגבי הרעש? תבלע. פלורנטין היא לא הרכוש הפרטי שלך.

 13. mem הגיב:

  הרב ידידיה פרנקל מתהפך בקברו.

  המסיבות היו נחמדות וחביבות, ספונטניות ושמחות כשהן התחילו לפני כמה שנים והיו בגדר שמחות נעימות לתושבי השכונה, שירדו לרחוב מחופשים וטובי לב ורקדו ברחובות הריקים למדי.

  המפלצת שהתפתחה מאז אין בה ולא כלום מהשמחה הנעימה שהיתה בהתחלה. המוני בני נוער חוגגים מכל רחבי הארץ, שבאים כדי לקפוץ בחינם על גגות של מכוניות, לשבור מראות, ללכלך ולעשות המון המון רעש.

  למעשה כל "לקוחות" מתחמי הבילוי המפורסמים מתייצבים בהמוניהם אצלנו בשכונה. המתחם לא נעלם, הוא רק בא לבקר.

  אולי לאורחים לרגע שיכולים לחזור הביתה כשנמאס להם זה נראה מאגניב, אבל לתושבי השכונה, שלא ישנים כל הלילה, וקמים בבוקר לאומדן נזקים, זה, אפעס, מעט פחות סימפטי.

  מבחינתי, כתושבת השכונה כארבע שנים, ושותפה נלהבת למסיבות הראשונות, אפשר ורצוי לוותר על המסיבה. שכל עם ישראל ימצא לו מקום אחר לפרוק את שמחתו הלא תאגידית.

 14. לרמן הגיב:

  לדעתי, הפתרון הטוב ביותר הוא לייצר מרחבים עירוניים איכותיים כמו פלורנטין שיאפשרו למדינת ישראל לשמוח בהרבה מסיבות רחוב בינוניות ועדינות ולא באחת גדולה מדי, שאכן מנקזת אליה הרבה אנשים שמתגוררים במרחבים עירוניים מתים ולא-מתפקדים (כלומר, פרברי תל-אביב). חבל שהיום אסור לבנות שכונות כמו פלורנטין (קו-בניין אפס, עירוב שימושים ורחובות צרים).

 15. סמור הגיב:

  יובל היקר,

  לבי לבי עליך שאתה סובל בגבורה רעשים של אוטובוסים. לא ברור לי איך לא הוזמנת עדיין להדליק משואה במסגרת חגיגות יום העצמאות, שלא לדבר על חגיגות המאה לתל אביב. מה שכן, הייתי רוצה לראות מה היה קורה אם נהגי אגד היו בוחרים לשרוט לך את האוטו שלוש פעמים בשנה, נגיד בסילבסטר, בפורים וביום העצמאות. אגב, שמעתי שהסילבסטר הוא תאריך שמסמל קשירת גורל של אנשים ממוצאים שונים במטרה מסויימת. אני אשאיר לך להחליט מהי אותה מטרה, אתה בטח כבר תמצא משהו נחמד.

  כמו כן אתה יכול לספר לבחור שהחנה את הפולו הירוקה שלו מתחת למרפסת שלי אתמול בערב וגילה הבוקר שהגג שלה קיבל צורה של האות הלועזית U, שמדובר בביטוי ספונטני ל-UNITY בין כולנו, אזרחי ישראל, ללא קשר לדת או מוצא. כמו כן תשמח לשמוע שהחוגגים הצליחו לגשר על פערי המעמדות על ידי כך שהשליכו תכולה של טרנזיט לכל עבר (לאחר שקרעו את הברזנט שהגן על אותה תכולה, שלא לומר טיפסו על גבי הברזנט וקפצו עליו ארוכות). כנראה שמדובר בחלוקה מחודשת של הרכוש במטרה ליצור סדר חברתי חדש וצודק יותר.

  מצד שני, יכול להיות שברחוב שלי נאספו אתמול כמה מאות חוליגנים שהחליטו שלהשמיד רכוש של תושבים זה אחלה בחלה ודי כיף באופן כללי. יכול להיות גם שכל זה נעשה במרחק של חמישים מטר מניידת משטרה. הייתי אומר שהשוטרים שאיישו את אותה ניידת הם חידלי אישים מקצועיים, אבל גם אם זה לא היה המצב, אני לא בטוח כמה סיכוי היה לשלושה שוטרים מול שש מאות איש. בקיצור יובל, לא נותר לי אלא לאחל לך שרכושך הפרטי יזכה גם הוא לטיפול דומה לפחות 3 פעמים בשנה. איך אומרים אצלנו, תבלע את הצפרדע, זה חג.

 16. Uptown הגיב:

  מסכים עם mem. ככל שזכור לי המסיבות בפלורנטין התחילו ממסיבות רחוב ברחוב אברבנל (ובסמטאות ליד ההודנה) באזור 2004-2005. אלו היו ארועים סימפטיים ביותר וממש לא היו דומים למה שנהיה מהם. מצד שני אני לא בטוח שהפתרון הוא למנוע אותן. צריך למצוא איזון כלשהו.

 17. יובל הגיב:

  ואו. לגמרי חשפת ושכנעת אותי עם השימוש שלך בגוזמה, צודק. פעם הבאה נביא גם יס"מ.

  חבל על המכוניות, באמת חבל. אבל אתה באמת חושב שאם השוטרים לא היו במחסומים בכניסה אלא -ליד- המכוניות הם לא יכלו לכנוס את הונדליסטים?
  אה נכון. יש שם המון אנשים איך הם ימצאו אותם?
  רגע! הם קופצים עכשיו על אוטו!

  חוץ מזה, הייתי בכמה מסיבות בפלורנטין. למרות שעשו לך קצת רעש שלשום (רואה, גם אני יכול לגמד את הטיעון שלך עם קצת אירוניה) זה לא בדיוק שבטי ברברים מהצפון שבאו לשרוף לך את הבית ולאנוס לך את האישה, צריך להציב קצת גבולות לא לשלוח אוגדה.

  בכל אופן, אני אסכם את הטענה שלי בצורה שתאלץ אותך להתייחס אליה באופן ענייני: אני חושב שמסיבת הרחוב היא דבר אורגני ונחמד שיש בהרבה ערים בעולם ואי לכך יש לשמר אותו כי הרבה אנשים אוהבים אותו וכי הוא נחמד. יש נזקים, ובעוד אתה אומר לסגור ת'שלטר אני אומר שצריך למנוע את הנזקים אבל להמשיך.

 18. דני הגיב:

  הפתרון למסיבת הרחוב הוא מאד פשוט לדעתי – שבמקום לנסות לחנוק אותה, העירייה תסייע לה.
  שידאגו לשירותים ניידים כדי שאנשים לא יצטרכו להשתין בחצרות
  שידאגו לעובדי ניקיון שיעברו לאורך הלילה במסיבה כדי שהזבל יאסף ולא יערם במהרה
  שידאגו לשוטרים שיעשו סיבוב מדי פעם כדי שאנשים לא יתפרעו

  כל זה לא מצריך הרבה. רק השקעה כספית מזערית ומעט רצון טוב. כל הבלגן הנוכחי הוא פשוט כי העירייה מסרבת להכיר בקיומו של אירוע בהשתתפות אלפי אנשים בתחומה. וככה זה נראה.

 19. לרמן הגיב:

  דני, ההצעה שלך הגיונית מדי.

 20. ארנון מעוז הגיב:

  שלום יואב
  כנס לתחקיר הבלעדי שפורסם לראשונה בנושא העצמאות בפלורנטין 2009
  " עיר עם הפסקה"
  אחלה בלוג!
  א.מ.

  http://www.layla.co.il/ContentView/ContentView.aspx?cimid=146400&cid=114 🙄

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s