הזמנה לשיתוף רוכבי אופנים בתכנון פארק אריאל שרון (איילון)

חברים, במיוחד רוכבי האופניים מביניכם, תנו דעתכם להזמנה זו לשיתופכם בתכנון פארק איילון ביום ששי הקרוב.

פארק אריאל שרון (איילון) עומד עתה בפני שלב חשוב מאין כמותו – תכנון שימושי הפארק. בחודשים הקרובים יגובשו החלטות שיקבעו את תמהיל השימושים בשטחיו, ביניהם: פעילויות פנאי, נופש, ספורט, מגרשי משחקים, תנועה אל הפארק ובתוכו, חניה ועוד… בפארק גם יוקמו מערכות שבילי אופניים בדרגות קושי שונות.

הנהלת הפארק ומתכנניו מעוניינים לשתף את רוכבי האופניים בישראל בחשיבה על תכנונו ופיתוחו. לשם כך, ובמסגרת תהליכי שיתוף הציבור בתכנוןאנו מזמינים נציגים של קהילת רוכבי האופניים לביקור ודיון בפארק.

 הנכם מוזמנים לסיור אופניים בפארק אריאל שרון (לשעבר – פארק איילון)

ולאחריו לדיון שעוסק בתכנונו, ביום ששי 1.5.2009, בין השעות 08:30-12:00

 תוכנית הביקור:

 08:30 – 09:30 – סיור רכיבה על אופניים ברחבי הפארק.

 נקודת המפגש והיציאה לסיור: מגרש החניה של מרכז המבקרים – המרכז לחינוך סביבתי בפארק. (כניסה מכביש 4,מדרום לצומת מסובים, בפנייה לאתר חירייה).

09:30 – 10:00 – חזרה למרכז המבקרים, מנוחה, כיבוד.

 10:00 – 12:00 התכנסות:

הצגת מערכת הניהול והתכנון הכולל לפארק, ודיון קבוצתי בצרכים והעדפות של רוכבי אופניים מתכנון הפארק .

כדי שנוכל להיערך, הנכם מתבקשים לאשר השתתפותכם אצל סטלה אבידן בטלפון: 2573475 052 או במייל: avidanls@bezeqint.net

פוסט זה פורסם בקטגוריה אופניים, תל-אביב, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על הזמנה לשיתוף רוכבי אופנים בתכנון פארק אריאל שרון (איילון)

 1. רוני הגיב:

  יש לי שאלה אליך ופעם אחת אני מקווה לקבל תשובה ראויה.
  אם כל כך רע לך בעיר הזאת וכל כך הרבה תלונות יש לך על רון חולדאי ועל העיר
  ואתה רק יושב כל היום ומבקר ולא מוצא לנכון כמעט אף פעם לראות את הדברים הטובים בעיר הזאת.

  למה אתה עדיין גר כאן?

 2. לרמן הגיב:

  אני חושב שמרכז תל-אביב הוא אזור מצויין, ואחד הבודדים שנבנו בצורה ראוייה במאה ה-20 ברחבי העולם, ובסך-הכל המרכז עדיין מתפקד בצורה עירונית לא רעה. באותו מידה אני חושב שהממשל הנוכחי (וגם קודמיו במידה מסויימת) פגעו ופוגעים הן במרכז העיר והן בהרבה אזורים אחרים שלה. למזלנו את מרכז העיר תל-אביב ברובו סיימו לבנות הרבה לפני מדיניות התכנון הנוכחית שפועלת לפי עקרונות שהשתרשו ברחבי הגלובוס בשנות ה-50, כך שלוקח הרבה זמן להרוס אותו.
  אני מקווה שהתשובה הקצרה הזו עוזרת לך. כמובן, כמו תמיד אני אשמח לקבל פוסטים על הדברים הטובים והרעים בעיר.

 3. רוני הגיב:

  אתה מבקר כל דבר בעיר הזאת כל צעד של ראש העיר. אתה שישבת באירועי המאה אין לך מה להגיד אתה חלק ממה שנקרא עירייה עם שיתפת פעולה עם ראש העיר ה"נורא" הזה בעיניך שהורס את כל מה שנבנה פה בעבר.
  ואני חושבת שאדם כמוך קצת יורק לבאר שממנה הוא שתה ושותה.
  אולי במקום לשבת כל היום ולבקר את מה שאנשים פועלים ועושים למענך ולמען שאר התושבים. תנסה לראות איזה עיר מדהימה פה והיא הסיבה והאיש שבראשה שבגללה אתה נשאר כאן ולא מוכן להודות. כי זה נוח לשבת ולבקר כל היום וזה נוח לבכות כל הזמן כמה נורא וכמה איום ואיזה מבאס.

 4. רוני, באותה מידה אפשר להגיד שלמי שיש תלונות על ישראל , כדאי שירד מהארץ.

  אני לא חושב שלרמן רק מבקר – עובדה שהוא היה בין אלה שינסו לשנות בפועל. זה לב המאמץ של "עיר לכולנו" שלרמן היה חלק ממנו.

  תל אביב היא המטרופולין של גוש דן. היא היתה כזו לפי חולדאי וכזו היא תישאר גם אחריו. המטרופולין הזה הוא בטח לא הכי גרוע בעולם (יש את לוס אנג'לס לדוגמה) אבל הוא יכול להשתפר ובהרבה.

  אין שום סיבה לדוגמה שאחוזי התחלואה בסרטן בתל אביב ובערים סביבה יטפסו ויעלו מעלה מעלה כאילו היו סביבה מפעלים מזהמים כמו חיפה ובאר שבע. אין שום סיבה שיהיו בה הפקקים שיש בה, או שנחכה לפתרון של תחברוה ציבורית במשך 40 שנה.

  אלו לא סימנים של איכות חיים. ודברים שניתן לשפר אותם. זה לא בשמיים, זה רק רצון פוליטי. רצון שלראש העייריה כנראה אין.

 5. לרמן הגיב:

  רוני,
  אני לא מבקר לשלילה כל דבר בעיר. גינת רות, למשל, היא מקום מצויין ושווה ביקורים חוזרים ונשנים. גם הקובה בשוק התקווה חבל על הזמן, והשוק בכלל נחמד שם, וגם כרם התימנים היא מקום נחמד מאוד לשיטוט בדרך אל הים ושדרות מוצקין נעימות מאוד גם הן.

  עשית לי כבוד כשהפכת אותי לעירייה, תודה.

  אכן, יש חלקים טובים ומצויינים בתל-אביב שבגללם באתי לגור פה. חלקים אלה תוכננו ע"י סר פטריק גדס וחלקם אף לפניו (החלק מדרום לבוגרשוב) ואושרו לביצוע ע"י מאיר דיזנגוף ז"ל ובנייתם נמשכה בתקופות של מאיר דיזנגוף ז"ל וישראל רוקח ז"ל (וגם קצת בתקופת דוד בלוך ז"ל). אני לא נשאר בתל-אביב בגלל רון חולדאי, כמו שלא באתי לתל-אביב בגלל רון חולדאי (אפילו לא חשבתי עליו כשעברתי לכאן), אלא בגלל האיכויות שמציע מרכז העיר שחלקיו המשובחים תוכננו ונבנו לפני שנות ה-50 (מאז קצת הרסו פה עם ההגבהה של כיכר דיזנגוף, כיכר אתרים, אפשרו חנייה על מדרכות ועשו עוד כמה טעויות, אבל למרות כל זאת המרכז עדיין מתפקד).

  אני חושב שתל-אביב יכולה וצריכה להיות עיר הרבה יותר טובה ממה שהיא היום, למשל ע"י שינוי במדיניות התחבורה והחניה שלה, במידת השקיפות של העירייה עצמה וכן בדברים נקודתיים שפוגעים במרקם שלה (כיכר דיזנגוף כבר אמרנו). לכן אני פעיל במספר ארגונים שפועלים כדי לשפר את מצב ערי ישראל (וגם תל-אביב) וגם משתמש בבלוג הזה כדי להחליף דעות ולקדם ארועים שיכולים לעזור לתל-אביב כמו לדוגמה קידום ארוע שיתוף רוכבי האופניים בתכנון פארק אריאל שרון.

  רוני, אני מקווה שגם את תתרמי לדיון על העיר תל-אביב-יפו לטוב ולרע.

 6. רוני הגיב:

  יואב
  אל תקח דברים שלא חילקתי לך. לא אמרתי שאתה העירייה. אמרתי שלקחת חלק בפעילות של העירייה. נשמע ששיננת את העניין שאתה אוהב את העיר שנבנתה לפני חמישים שנה. מגניב אבל היא ממשיכה ומתקיימת לא בזכות מה שבנו רק פעם. האוירה שלה החיים שבה זה מה שנעשה מהעיר.
  ולגבי קטילת רון חולדאי, זו רק דוגמא בים הקטילות שאתה מעביר על כל העולם.
  אבל יפה שיש לך סנגורים שמגינים עליך.
  אולי במקום ככה ישר לענות לי תנסה קצת להסתכל אחורה בפוסטים שלך ולראות כמה אתה שולל וכמה את לא. ואז אולי תין למה התכוונתי

 7. לרמן הגיב:

  רוני, אם כבר את מגיבה בעילום שם, עדיף לשנות גם את הפרמטרים שאת מגיבה איתם, ולא להראות לי שבעבר הגבת כאן תחת השמות טל, יעלי ונועלה, וגם הן היו תגובות דומות מאוד לתוכן של תגובתך פה, ועסקו בעיקר בהגנה על רון חולדאי.

  אני מצטער שהעכרתי את שלוות רוחך. תל-אביב היא עיר מצויינת שרק הולכת ומשתפרת, ובדיוק ברגעים אלה אני בונה מקדש קטן לפרנסיה וחורז כמה שירים לכבודם. תל-אביב רק תשתפר אם רק יוסיפו לה עוד כמה אוטסטרדות וחניונים במרכז העיר כדי למלא את החללים במכוניות, ואם יתחמו את המועדונים הגדולים ביחד, נגיד ביד חרוצים רחוק מהעין. למזלנו, זה בדיוק מה שעושים, ככה שאפשר להמשיך ולהלל את פרנסי העיר שחושבים ארבעה צעדים קדימה (או למצער, לטקבק כאן תחת שמות שונים בתקווה שזה יכסה על הכיוון העגום שהממשל הנוכחי בעירייה מוביל).

 8. עומר הגיב:

  יואב וכולם,
  בעניין הזה אני חושב שעדיף להתסכל על חצי הכוס המלאה, במיוחד שיש פה בהחלט קצה חוט על קצר בכלל של הצלחה שאפשר וצריך להיאחז בה כדי שהפארק אכן יוקם על כל השטח.
  כפי שאתה בטח יודע, כמעט בכל ישיבת ועדה מקומית בחודשים האחרונים, מאז אישור תכנית השימור, יש לפחות תכנית אחת בסדר היום הכוללת העברת זכויות ממבנה אחד לאחר (למשל: תוספת קומות למגדל רוטשילד-אלנבי, התכנית להוספת קומות ביצחק אלחנן ועוד), כך שהדבר ממש לא זר לעירייה.
  נכון יעשו מובילי המאבק אם ימפו את המקומות בהם ניתן להוסיף זכויות (כפי שעשתה החלה"ט במקרה של "ספדי" ) ואז לא יהיה לעירייה תירוץ ש"היא לא הצליחה למצוא מקום…

 9. לרמן הגיב:

  עומר,
  כמובן שראוי להדגיש הישגים ולחגוג אותם, אבל כשכולם מסביבי פותחים שמפניות וטופחים אחד לשני על השכם אני מעדיף להיות בטוח שיש סיבה אמיתית לכך. מה שאתה אומר בהחלט מצדיק פעולה בנושא כדי שמאבק של 10+ שנים לא ייגמר בפיאסקו, אלא בפארק על כל השטח.
  צריך לחכות לפרוטוקול.

 10. אסף הגיב:

  תודה רבה על העדכון.
  חסרון אחד – הנסיעה באופניים אל הפארק היא הקטע הקשה (מרמת אביב זה בכל זאת מרחק).
  אבל אולי הסקרנות תנצח ואגיע בכל זאת.

 11. רוני הגיב:

  הי יואב
  אני לא יודעת למה אתה מקשר אותי לאנשי העירייה. אין לי שום קשר (לא שאני יכולה להוכיח לך אבל תצטרך להאמין או שלא להאמין). אני אזרחית בעיר הזאת וכן אני בעד רון חולדאי. ומעריכה את מעשיו בעיר הזאת. אני חושבת שהוא קידם אותה מאוד.
  אבל , פרט לכך פשוט נמאס לי מאנשים שליליים כמוך בנושא תל אביב שרק מבקרים כל הזמן.
  ואולי מנסים להזיז דברים אבל בעיקר שליליים לגבי כל מה שמנסים לעשות כאן טוב.
  ולפעמים בחיים צריך להסתכל גם על הדברים האלה ולא רק לשלול ולחפש מה רע.

 12. שירה הגיב:

  רוני:
  יש לי שאלה אליך ופעם אחת אני מקווה לקבל תשובה ראויה. למה בחרת דווקא את הפוסט הזה לשאול בו את השאלה שלך? האם זה אומר שלדעתך עידוד של שיתוף הציבור בתכנון הוא דבר שלילי, ביקורתי או לא ראוי באיזשהו אופן? או שסתם לא קראת על מה הפוסט?

  אסף:
  גם אני מתלבטת אם להגיע מאזור רמ"א ולא בטוחה אם יעמוד לי כוחי לקום כה מוקדם ולרכוב כה רחוק. רוצה לאחד כוחות? אתה מוזמן לכתוב לי ל-shirrra בג'מיל.

 13. אמנון הגיב:

  לרוני, אני חושב שאת מכלילה שני דברים שונים תחת אותה קטגוריה. את העיר תל אביב, המרחב האורבני, ואת העירייה, שהם בעצם האחראים על המרחב האורבני הזה. ביקורת כנגד העירייה והפעולות שלה אינן ביקורות נגד תל אביב, אלא נגד העומדים בראשה והאגנדה שלהם. הגיוני שכאן יווצרו חילוקי דעות, וכאן המקום להתווכח ולהתפלפל. לכן הבלוג הזה חשוב, מכיוון שהוא מעלה בכתב תפיסת עולם של מישהו, ומספק מקום לאנשים להכיר, להתפתח ולהתעצם.
  ובכלל, אני לפחות מוצא בבלוג הזה הרבה יותר מביקורת לשם הביקורת. יש כאן ניסיון אמיתי לשנות. לפרסם כנסים, פגישות והרצאות. ליזום פעילויות. אולי מדובר בפעילויות שהן אינן לרוח. אפילו את כתבת שהוא מנסה להזיז "רק דברים שליליים", אז כאן בדיוק הויכוח. אם זה שלילי או לא.
  יש תפיסות עולם שונות בגלובוס שלנו, צריך להתחיל להתרגל לזה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s