יחי התקציבולטור!

מחושך לאור! מעבדות לחירות!

הסבר בסרטון:

כל הפרטים כולם באתר התקציבולטור שמאפשר בפשטות יחסית חפירות עומק בתוך התקציב העירוני (כולה 4.5 מיליארד ש"ח, לא משהו רציני). החובבנים שמנהלים את העירייה כמובן מנסים להסביר שמדובר ברעיון לא טוב עם כל השקיפות הזו וחיזוק החברה האזרחית. מה שבטוח לא טוב זה להשאיר את כל המידע הכספי חסוי בידי החובבנים של חולדאי כאילו מדובר במידע בטחוני רגיש – פעם אחת החובבנים שלו מאבדים לו את הדומיין, פעם אחרת מערכות חיוב הארנונה מתפרעות.

שאפו גדול מאוד לתנועת עיר לכולנו שעומדת מאחורי המהלך פורץ הדרך הזה. מדובר באקט אופוזיציוני בכיר ביותר, כזה שמשאיר את הממסד השולט עם המכנסיים למטה. שאפו ענק באופן אישי לנועם הופשטטר ולאלון פדן על היוזמה והפעולה. על רקע ההסתרה המתמשכת של כל מסמך אפשרי (נסו למצוא באינטרנט פרוטוקולים של ועדות הכספים והנכסים, למשל) מצידה של העירייה, מדובר בהדלקת פרוג'קטור והארת חלק מהמרתפים העירוניים החשוכים.

עכשיו צריך לדרוש שהעירייה תפתח את התקציב של השנה הבאה מראש.

עוד מדווחים על הנושא:

יוחאי עילם סופר את הכסף במדרגות

עידו קינן מתרשם מהרצון של העירייה להשאיר אותנו בחושך

שוקי גלילי ומלחמתו האבודה של חולדאי

עירא אברמוב מתרגש

ד"ר אורי אמיתי מפרגן

וואינט מרחיבים בנושא תהליך הפיצוח

הארץ משקפים את הנושא

פוסט זה פורסם בקטגוריה מוניציפאלי, תל-אביב, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על יחי התקציבולטור!

 1. nivra הגיב:

  אתה מדבר על יריביך הפוליטיים בעירייה כמו שהפשיסטים/קומוניסטים/אנרכיסטים דיברו זה על זה טרם תקופת מלחמת האזרחים בספרד. סגנון מגעיל ואלים. נתנחם בתרומות החיוביות המעטות (אם יש כאלו) של מחאתכם בתקווה שהיא לא תצא משליטה. 

 2. איתינ הגיב:

  שמתי לב שנירווה הקפיד לא להשתמש בהשוואה לצוררים הנאציים.

  להגיד "חובבנים" (ולהדגים) – זה באמת סגנון מגעיל ואלים.
  לרמן, אני מקווה שהשמאלנים האלה שלך לא יפילו בטעות איזה מחק או גביע גלידה סויה למישהו על הרגל – כי אני מחזיק ממך אחראי על חלק מההסתה.

 3. לרמן הגיב:

  סויה זה ממש לא טעים. איתינ, אני מצפה ממך ליותר. האזכור הזה לסויה מזכיר לי את השנים של מלחמות הסמוראים ביפן ואיך שהם דיברו אחד על השני במאה ה-15. נקווה שזה לא יצא משליטה.

 4. דני הגיב:

  אני מוחה על ההסתה חסרת הבושה פה. יש גלידות סויה מצויינות כיום, וגם מעדנים לא חלביים וכן הלאה. אני שוקל את צעדיי נגד בעל הבלוג בעקבות ההשמצות הקנטרניות שלו

 5. שמואל הגיב:

  חולדאי, בוקר טוב.

  נגמרו חגיגות המאה, תרתי משמע.

  הכן את עצמך לחורף, ארבע שנים של חורף.

  מוסיף את השאפו שלי.

 6. שמואל הגיב:

  ולכל הטוענים להסתה,
  איפה הייתם שקראו לנו קריאות גנאי ברחובות לפני החירות, ושהשמיצו את דב ואת תנועת עיר לכולנו? ישבתם ושתקתם, נכון.

  אז אתם מוזמנים גם עכשיו לשבת ולשתוק.

 7. איזה יופי להיות מופתע לטובה מידי פעם בפעם. רק לפני שנה הרעיון של תקציב בר חיפוש ושקוף היה חלום. שאפו לעוסקים במלאכה.

  וכמובן שזו רק האמצע של התהליך, הרבה עבודה שחורה עוד יש לפנינו, כי שקיפות זה רק תנאי בסיסי, הנגשה ושקיפות ושימוש מושכל בנתונים הם ההמשך,

  אבל זה כל כך מעודד לראות שאפשר לשנות
  וגם , ראיתי בבלוג של עירא קישור לזה
  http://www.tlv1.co.il/
  איזה שלומיאליות.

 8. ליה הגיב:

  אין שום הסתה בפוסט הזה ❗ עצם ההסתה היא בתגובות לפוסט המדברות על ההסתה שיש כביכול בפוסט עצמו (דהיינו התגובות של nivra ואיתינ). הסגנון של הפוסט איננו אלים ואיננו מגעיל. למעשה אפשר להגיד על התגובות של nivra ושל איתינ – הפוסלים במומם פוסלים!

 9. idocohen הגיב:

  זה לא תזוזות קטנות חבוב, זה כבר קפיצה מטורפת. לשם שינוי, סחטיין לחנין.

 10. לרמן הגיב:

  יקי, קצת משונה ששכחת לציין שדב חנין הוא קומוניסט ושעיר לכולנו זוממת להשתלט על מדינת ישראל ואחר-כך על העולם. אני מחזיק בבית את "הפרוטוקולים של זקני עיר לכולנו" וכך ממש זה מופיע.

  בכל מקרה, יש לך פרשנות מעניינת לגבי סיבה ומסובב.

  רשום אצלך שהעירייה של תל-אביב כבר פרסמה את תקציב 2010 אצלה באתר. ממליץ לך לבדוק שוב את העובדות. אלוהים (וגם השטן) נמצאים כידוע בפרטים הקטנים.

 11. אליאב הגיב:

  יקי,
  אני קורא שוב ושוב את התגובות שלך, ולא מצליח להבין מה הבעיה שלך עם העובדה שפוליטיקאי כלשהו גוזר קופון מפעולה כלשהי שנעשתה על ידי מפלגתו, סיעתו המורחבת או מה שזה לא יהיה. האם רון חולדאי לא גוזר קופונים ועושה ספינים (רק לציין את תפיסת הטרמפ של העירייה על פעילותם של ארגוני הסיוע לזרים וכד')? אם יש לך ביקורת עניינית על הכלי הזה, שכל "חטאו" הוא בקידום השקיפות הדמוקרטית, אשמח לשמוע אותה. ולא, העובדה שיש כאלה שלא יודעים לקרוא תקציב עירייה היא לא עילה מספקת לאי-פרסום מידע כלשהו בחברה דמוקרטית.

 12. לרמן הגיב:

  אליאב, אל תפריע ליקי שמנסה בשארית כוחותיו להציל את העולם מלהפוך למקום בו מסתירים מידע (או להיפך, יכול להיות שאני מתבלבל). אל תגלה לו גם שהעירייה העלתה צילום של ספר התקציב רק לאחרונה בעקבות לחץ של עיר לכולנו. זה עשוי להפריע לו עם התיאוריות.

 13. לרמן הגיב:

  יקי, הדיון הזה כבר נוהל. לא הסכמנו לגביו אז וגם לא נסכים עכשיו. בספר התקציב של העירייה פורסמו נתונים מסויימים לגבי פערים בין צפון לדרום בחינוך. אתה חושב שהמציאות שונה וזו זכותך. אני מבין שאתה מעדיף לקרוא לעצמך בשם "הציבור" (אני מודה, גם לי זה נשמע שם קצת מוזר), אבל לפי מיטב זכרוני קוראים לך "יקי".

  לגבי החינוך ביפו, אתה יכול לקרוא כמה דברים כאן בעמודים 31-35 (אבל אתה לא חייב להאמין).

 14. ליה הגיב:

  גם לך, יקי, אין טיפת בושה! אם עיריית ת"א משקיעה בחינוך בבתי ספר ובתלמידים בדרום יותר מאשר בצפון או במרכז, למה הם לא חושפים בצורה מלאה בפני הציבור הרחב, ולא רק בפני חברי המועצה, את הנתונים הללו?! למה המידע שהם חושפים כביכול הוא לא נגיש?! מה יש להם להסתיר?! אין לך טיפת בושה, ואתה רואה ומבין אך ורק את מה שאתה רוצה לראות ולהבין! לכן, כל דבר שאנשי עיר לכולנו יגידו זה "עבודה בעיניים" מבחינתך!

 15. ליה הגיב:

  קראתי את הכתבה של דפנה לב בקישור שהבאת. לפרט במאמר תעמולתי את מדיניות השקעות העיריה בחינוך בדרום וביפו, זה לא מספיק. במדינה דמוקרטית מתוקנת (לא שישראל היא מדינה כזו) עירייה צריכה לחשוף בפני הציבור הרחב, ולא רק בפני חברי/ות מועצת העיר, את הצעת התקציב לשנה הבאה (ולא רק את תקציב השנה שעברה). היא צריכה לחשוף את התקציב לציבור הרחב לפחות חודש לפני ההצבעה עליו, ולא שבועיים לפני.

 16. אורי הגיב:

  יקי,

  ראית את ספר התקציב של עיריית תל אביב-יפו – הוא עב כרס ומסובך ביותר.

  האם לדעתך ראוי שהוא יפורסם לעיון הציבור (לא בפורמט שניתן לשאילתה ממוחשבת אלא רק לעיון ידני) רק 10 ימים לפני הדיון בו במועצת העירייה?

  ברור כי זו דרישת המחוקק, אך האם עירייה שאכן מתעניינת בידוע הציבור ובקבלת תגובתו לא יכולה לנקוט בצעד מקל ולהקדים את הפרסום בכשבועיים?

  למה להצמד לדרישה המינימלית של המחוקק?

  אורי

 17. ליה הגיב:

  אני חושבת שאם אנשי "עיר לכולנו" צריכים להתנצל בפני עיריית ת"א ובפני חולדאי, הם לא צריכים לעשות את זה לפני שהעירייה תפרסם לציבור את התקציבים שלה לשנה הבאה (2010) במועד מוקדם בהרבה מהמועד המינימלי שמציב המחוקק (היינו 10 ימים לפני ההצבעה עליהם). התקציבים צריכים להיות מפורסמים בצורה גלויה ונגישה לגמרי. אם לאחר שהם יפורסמו בצורה נגישה לציבור הרחב התקציבים אכן יאששו את דברי התעמולה של עיריית ת"א וחולדאי ויפריכו את הביקורת של דב חנין ועיר לכולנו גם עפ"י ההגדרות והתפישה של עיר לכולנו לגבי אפליה ושוויון, אז במצב כזה ראוי שאנשי עיר לכולנו יתנצלו על דברי הביקורת, הלגטימיים אומנם, אך מופרכים שלהם. אבל להתנצל כבר עכשיו רק בגלל כתבות הסברתיות ודברי תעמולה אחרים בעד חולדאי והעירייה, כשהעירייה עדיין מתעקשת על מידת השקיפות המינימלית ביותר שמאפשר לה החוק, שהיא כמובן בלתי מספקת ליצירת שקיפות אמיתית – חס ושלום ❗

 18. לרמן הגיב:

  אורן וליה, הויכוח שלכם עם יקי מיותר. מי שרואה בכלי מהפכני שעוזר לציבור רחב לנתח תקציב של 4.5 מיליארד ש"ח "ספין תקשורתי" ודאי שלא ישתכנע באמצעות טיעון כזה או אחר ולא משנה מה תכתבו בכלל בתגובות. אתם סתם מעייפים את עצמכם וחבל על האנרגייה שלכם.

  עדיף שתתמקדו בזירות חשובות יותר. בעוד כשבוע יבוא צו הארנונה לאישור מועצת העירייה (עוד מסמך שהעירייה לא מעלה לרשת). חולדאי יבקש להעניק 5 מיליון ש"ח לחברות הביטוח ומנגד הוא מעקל את חשבונה של עמותת דלת לתקווה (שפועלת לעזרתן של זונות רחוב בנווה-שאנן) שחייבת 90,000 ש"ח (במקום להחיל את ההנחה שבסוף נתנו לעמותה הזו באופן רטרואקטיבי). בו-זמנית פעילותו של מרכז שקד (בשכונת שפירא בדרום העיר) נפגעת בגלל מחסור של 150,000 ש"ח. חולדאי מעדיף לתת הנחה של 600,000 ש"ח בארנונה לשגרירויות וקונסוליות בתל-אביב.

  אם אתם רוצים לשחרר קצת אנרגיות בכתיבה אז במקום לנסות להתעמת עם קירות, עדיף שתכתבו מיילים לחברי המועצה בנושאים האלה (הנה הדף עם פרטי הקשר של כולם. נראה שבעירייה מאמינים בעיצוב בסגנון שנות ה-90. המוקדמות) ותשאלו אותם לעמדתם ולגבי האופי בו הם מתכוונים להצביע על צו הארנונה (אני אשמח לפרסם כאן חומרים מהסוג הזה).

 19. ליה הגיב:

  ללרמן: שלחתי עכשיו מיילים לחלק מחברי מועצת העיר, וגם פניתי באופן מקוון לחולדאי בנושא עמותת "הדלת לתקווה". לחלק מחברי המועצה לא פניתי ולחלק אחר ניסיתי לפנות אבל לא הצלחתי בשום אופן לשלוח להם מייל. מתוך אלה שהצלחתי לשלוח להם מייל, ענה לי בינתים רק אחד – אחמד משהראוי ממר"ץ. שלחתי לו תגובה לתגובה שלו וזהו בינתים. אני לא בונה על זה שמישהו נוסף יחזיר לי תשובה אבל נחיה ונראה.

 20. יקי, מה דעתך להוות דוגמה אישית ולהתנצל בעצמך על השטויות שאתה מפיץ כאן?

  קח לדוגמה את הפסקה "הציבור אינו מצביע בישיבת המועצה. מי שנדרש להכריע בתקציב בדיון במועצת העיר אלו הם חברי המועצה, והם מסוגלים לעשות שיעורי בית ב-10 ימים, כפי שעושים כל חברי המועצה במאות מועצות ברחבי הארץ. אם חברי “עיר לכולנו” מתקשים להתמודד עם המשימה המורכבת הזו הם יכולים לשקול להתפטר מהמועצה."

  "הציבור אינו מצביע בישיבות מועצה" – נכון, אבל אם יש סעיף שעלול להיות בעייתי (לדוגמה שעיריית מודיעין תצא בקמפיין תמיכה ברשות שדות התעופה) לציבור לוקח זמן להתארגן נגד זה. חברי המועצה אמורים להיות שליחים של הציבור (במקרה הטוב) ולכן הרעיון של שקיפות הוא לתת לציבור, כלומר לתושבי העיר, ולכלל תושבי המדינה (שעלולים להיות מושפעים מהתקציב) את מירב הזמן והיכולת לבחון את התקציב – הם הרי בסופו של דבר מי שמשלם את הכסף.

  "הם מסוגלים לעשות שיעורי בית ב-10 ימים" – לי לא זכור מבית הספר עבודות שדורשות ניתוח של מסמך מורכב כמו ספר תקציב בתוך 10 ימים. בהנחה שחברי המועצה מתנדבים , כלומר הם באופוציזיה, ושהם צריכים גם לעבוד, המטלה הזאת הופכת להיות בלתי אפשרית. יש עדויות של חברי כנסת (כמו שלי יחימוביץ) שמעבר על ספר התקציב או על חוק ההסדרים, גם כשהוא נעשה במשרה מלאה, עם סיוע של עוזרים הוא דבר בלתי אפשרי כמעט (וכי רוב חברי הכנסת לא יודעים על מה הם מצביעים).

  "כפי שעושים כל חברי המועצה במאות מועצות ברחבי הארץ." – באיזה מצב מצויין נמצאות כל המועצות בארץ, סתם במקרה חושבים האזרחים שהרשויות בארץ הן גופים מושחתים שבהן המועצות הן חותמות גומי של ראש העיר. המצב שאתה מהלל הוא המצב שאנשי עיר לכולנו רוצים לשנות.

  במצב הזה, מי ששולט בתקציב וברוב פעילות העיר הוא שילוב של פקידים, מקורבים לצלחת, אנשי עסקים וחברות שיש להם קשרים וכו'. ברור שמעבר מאוחר על התקציב הוא בעל משמעות פחותה, כך שרוב האנשים לא טורחים.

  מוזר שאתה, שתוקף את דב חנין, בעצם תומך בעמדה בולשוויקית חשוכה לפי אטימות והסתרה הם דבר טוב, ומעורבות אזרחית ושקיפות הם דבר רע.

  אולי לפי החזון שלך מי שצריך לקבל את ההכרעה הם קובץ פקידים וכמה פוליטיקיאים שנבחרו בזכות היכולת שלהם לתגמל אנשי עסקים ועל ידי כך לקבל מספיק תמיכה כדי לזכות גם בבחירות הבאות, אולי החזון הזה כולל גם מעורבות של איזה בלוגר "חשוב" אבל המודל הזה לא מוצה חן בעיני, וכנראה גם לא בעיני עוד תומכים של עיר לכולנו.

 21. לרמן הגיב:

  ליה, סחתיין על היוזמה.

  למה התכוונת כשאמרת שלחלק לא הצלחת לשלוח מייל?
  מה משהראוי אמר?
  רוצה לכתוב פה פוסט אורח בנושא?

 22. nivra הגיב:

  לרמן, לא מובנת לי האובססיה שיש לך בקשר לזונות ולנרקומנים של דרום ת"א. מדוע משלם המיסים צריך לממן לחברה'לך הללו זנות יותר נוחה או סימום יותר נוח? לא נראה לי נכון שכספי מממן ארוחת צהרים ליצאנית. תתכבד הגברת ותשתמש בדמי האתנן. אשמח אם כספי ינוצל לחיסולם של קיני הזנות והסמים שבעיר, לא להנצחתם.

 23. ליה הגיב:

  ל-nivra: עמותת "הדלת לתקווה" ממומנת כולה מתרומות ולא מכספי מיסים.

 24. ליה הגיב:

  ללרמן: כשכתבתי שלחלק לא הצלחתי לשלוח מייל, התכוונתי לכך שבמקרה הטוב, לאחר שלחצתי על send היה כתוב בהתחלה שההודעה נשלחה. אבל לאחר שסגרתי את המייל שלי ונכנסתי אליו שוב, נשלחה אליי הודעה ממייקרוסופט או מיאהו על כישלון בשליחת המייל. כרמלה עוזרי ועומר סיקסיק הם שני חברי מועצה שניסיתי לשלוח להם מייל ולא הצלחתי. במקרים אחרים, לאחר שלחצתי על send אפילו לא נכתב שההודעה נשלחה. אבל כמובן היו גם מקרים שלא היתה שום בעיה גם לאחר שסגרתי את המייל ונכנסתי אליו שוב. לגבי אחמד משהראווי, הוא שלח לי תגובה קצרה ביותר. הוא ביקש לדעת איפה פועלת העמותה, באיזה ימים, באיזה חוב מדובר ומה מספר הטלפון שלי. הסברתי לו בצורה מפורטת על העמותה והתבססתי על הכתבה של תמר דרסלר בבלוג שלה. נתתי לו את את מספרי הטלפון של דייב פיקוויט ושל תמר דרסלר. ננתי לו גם את שלי, אבל כתבתי לו שעדיף שיצלצל אליהם מאשר אליי. הטעות שלי היתה שהתחלתי את שליחת המיילים בלילה ולא בבוקר או בצהריים. בינתיים ענו לי גם חברי/ות מועצה נוספים/ות כמו תמי זנדברג, ראובן לדיאנסקי, ויעל דיין. ובאשר לכתיבת פוסט אורח אצלך, אני לא בטוחה שזה רעיון טוב אבל אני בהחלט לא פוסלת אותו ❗

 25. יקי, אולי שווה לשנות את הריטואל (טקס בעברית) כדי שהתקציב באמת ישרת את צרכי התושבים?

  מדוע טענות האופוציזה הם בהכרח ספינים ורעש? אולי באמת התקציב לא טוב? (לדוגמה למה להשקיע מעט בשבילי אופניים ?)

  דב חנין הוא חבר כנסת של מפלגה לא מקובלת, שנמצא באופוזציה. היכולת שלו להוביל חוקים היא תוצאה של הרבה עבודה טובה שלו כפרלמנטר. זה לא הופך אותו לקוסם , לא כל חוק שלא מוצא חן בעיניו הוא יכול לשנות. מכאן המסקנה – "אם דב חנין לא משנה חוק, אז זה סתם ספין" בעיקר מצביעה עליך.

  מה עם השאלה שמופנית אליך? איך הגעת לכתוב את המשפט המופרך לפיו מעבר על תקציב של עיר כמו תל אביב היא משימה שמתאימה ל-10 ימים, ועוד לאדם שעובד בהתנדבות?

  תורת הערך הנגלה אומרת שהדברים שאתה עושה מגלים את כוונותיך, אולי יש לך בלוג על מעורבות אזרחית במודיעין, אבל ברגע שיוצא כלי לשקיפות תקציבית בתל אביב , אתה בעיקר תוקף אותו, מה זה אומר עליך?

 26. לרמן הגיב:

  nivra, לא ברור לי (וגם לאחרים) מדוע העירייה גבתה תשלום ארנונה מעמותת הדלת לתקווה כאילו מדובר במפעל ייצור ולא במפעל צדקה. מדוע העירייה מסרבת להחיל את ההנחה הניתנה בסוף בארנונה לעמותת הדלת לתקווה (שאחרי הכל היום משלמת ארנונה כמו מפעלי צדקה אחרים ולא כמו מפעלי ייצור) על החוב הראשוני שנצבר כאשר העמותה חוייבה בתעריפים ארנונה שערוריתיים? כמו שאמרה ליה, משלם המסים (שהוא כולל את עמותת הדלת לתקווה) לא משלם לעמותה הזו גרוש (ולא ברור לי על מה הסתמכת בתגובתך בנושא הזה).

  ליה, ההצעה לפוסט אורח בעינה עומדת.

  האזרח דרור, אתה שוב מוצא את עצמך מתווכח עם בלוקים. אל תנסה אפילו להסביר ליקי שתקציב של 4.5 מיליארד ש"ח בעיר המרכזית והעשירה בישראל יותר מסובך מהתקציב הקטנטן של עיריית מודיעין (שעומד על כ-280 מיליון ש"ח, כ-6% מתקציב עיריית תל-אביב, שזה קצת יותר מסך ההכנסות מדוחות חנייה בלבד בשנה אחת בתל-אביב) ושההשוואות שלו בין עיריית תל-אביב לעיריית מודיעין מופרכות. יש דברים טובים וחשובים יותר לעשות. עיר לכולנו רעה, ועיריית תל-אביב טובה (חוץ מבקטע שקשור לעמותות שעוזרות לזונות רחוב, אבל זונות רחוב זה פויה). זה שהעירייה העלתה פידיאף סרוק של התקציב ואפילו לא פידיאף שניתן לחפש בו (וזה אחרי שעיר לכולנו כופפו לעירייה את היד) מראה שאין דבר שיותר חשוב לעיריית תל-אביב משקיפות ציבורית, ואל תתווכח על זה אפילו כי יקי אמר את זה וזה נכון, בגלל שיקי אמר את זה.

 27. לרמן הגיב:

  יקי, כפי שכתוב בכתבה שאתה מפנה אליה, ההשקעה בתקציב הפיתוח בדרום קטנה פי 8 מזו שבתקציב הפיתוח בצפון. זה גם לפי נתוני התקציב. זה מה שכתוב בכתבה שבה אתה מנופף בה כאילו יש בה נתונים שגויים. העירייה נתנה תשובה מסויימת בנושא, כפי שהיא נותנת בנושאים אחרים, ואפשר לקבל אותה, אבל הנתונים כפי שהם מופיעים בכתבה, נכונים ומדוייקים. מעניין איך זה יראה בתב"ר הקרוב. תפקידה של אופוזיציה הוא לאתגר ללא הרף את הממסד השולט. לעתים, כמו במקרה שאתה מציין תגובת הממסד מניחה את הדעת במידה מסויימת, וגוררת שאלות המשך, כמו מדוע מעדיפות משפחות עם ילדים לעבור למרכז העיר ולצפונה ולא לדרום העיר וכיצד זה קשור למדיניות העירונית (עדיף לגור, בודאי עם ילדים, ליד אוניברסיטה מאשר ליד תחנה מרכזית). לעתים, כמו התגובה של העירייה לתקציבולטור, תגובת הממסד מציגה את כוחות השלטון באופן מגוחך.

  אתה יכול להמשיך בתגובות כאורך הגלות פה, כואב לך שעיר לכולנו עושה קמפיין תקשורתי מוצלח על התקציבולטור (איך אחרת אנשים ידעו שיש כזה כלי? נועם הופשטטר היקר ילחש להם ברחוב?), ואתה מביע את כאבך. גם לאחרים זה כואב, אבל הדרך מהסתרה של מידע לחשיפתו לא נעימה לכולם, במיוחד לגורמי הכח שמנסים להסתירו.

  אגב, בדקתי בזמנו את נתוני הגנים הציבוריים ביפו שביקשת (מול עומר סיקסיק) ואכן הרישום לגנים הערביים גבוה במיוחד.

  אני יודע שאתה לא תרפה מהנושא ותמשיך בתגובות כאורך הגלות פה, תגובות שלא פעם מובעת בהן נימה מזלזלת משהו כלפי נבחרי ציבור וחמור בהרבה מכך, כלפי קוראים אחרים בבלוג, תוך דרדור רמת הדיון. אני מבקש ממך לשמור על רמת דיון נאותה ואני מקווה שתמצא כוחות להפנות לאפיקים חיוביים יותר.

 28. יונתן שחם הגיב:

  ליקי,

  אם אני זוכר נכון – הטענה שלך אז הייתה שפשוט לא ייתכן שביפו יש יותר ילדים בכיתת גן מאשר מה שהחוק מתיר, למרות שהמספרים הגיעו מהעירייה.
  נראה לי שאנחנו לא חיים באותה מדינה. בישראל שלך, ברור שאם יש חוק (ובמיוחד כזה המחייב את השלטונות) הרי הוא מקויים. בשלי העניינים קצת חורקים מפעם לפעם..

 29. לרמן הגיב:

  כמו שאמרתי לך, את נושא הגנים הערביים ביפו בדקתי מול חבר המועצה עומר סיקסיק ומסתבר כי ממוצע הרישום לגנים הערביים גבוה בהרבה מ-29. יכול להיות שזה הממוצע בכל יפו (שרוב התושבים בה יהודיים). יקי, אתה אדם אינטליגנטי וחושב (אני מקווה) וגם אתה בטח מבין שדפנה לב מתכוונת לסטטיסטיקה של כל יפו כשהיא אומרת 29 ילדים לגן ולא מבדילה בין השכונות, כאשר בשכונות הערביות ממש של יפו (ג'בליה ועג'מי) שיעור הילדים באוכלוסייה הוא עצום והגבוה ביותר בעיר תל-אביב (מופיע גם בשנתון הסטטיסטי), ושם שיעור הרישום לגנים הציבוריים של ילדים גבוה בהרבה מהממוצע העירוני ומשתקף גם בשנתון הסטטיסטי (והחברים היקרים והמסורים במחלקה למחקר כלכלי-חברתי אחראים עליו, אז ודאי אם דפנה לב חושבת שהם לא יודעים מה הם עושים, כדאי שהיא תפנה אליהם, הם יושבים באותו בניין ליד כיכר רבין). ההפרשים בהשקעות בתב"ר מבטאים הבדלים במגמות הפיתוח בעיר ומצביעים על כך שהצפון מתפתח הרבה יותר מהר מהדרום וראוי לתת על כך את הדעת, במיוחד כחושבים על עתיד העיר והאזורים בה לשנים הבאות.

  אותי מטריד שאתה מזהם לי את הבלוג בשטויות והאשמות שווא נגד התנועה הרצינית הראשונה מזה שנים שמאתגרת (לא מספיק לצערי) את הסטטוס-קוו שבו מצוייה עיריית תל-אביב. להזכירך, הבלוג הזה הוא לא הרכוש שלך (בבלוג שלך אתה מוזמן להפיץ את כל העיוותים והסילופים שבהם אתה חפץ, ולקונן שעיר לכולנו גנבו לעירייה את האינטרנט). אני מבקש ממך להפסיק לעוות את המציאות ולזרוק האשמות חסרות שחר כאן. סילופים תשאיר אצלך בבית, לא אצלי.

  עוד דבר אחד. אתה מאמין כפתי קטן לכל קומוניקט ומילה של העירייה (מעבירים כח אדם ממקום למקום והשירות לא נפגע? אתה באמת מאמין לזה או שפשוט תבלע כל שקר של העירייה ותפלוט אותו כאן כמו אוטומט עיוור?) הנה למשל רון חולדאי ענה לשאילתא של עיר לכולנו בישיבת המועצה האחרונה ואמר שאין תוכנית להקמת חניון מתחת לכיכר דיזנגוף ומאז פורסם שיש כזו תוכנית ואפילו אושר ע"י דוברות העירייה. נו, אפילו חולדאי והדובר שלו לא מסוגלים לתת הסבר לעניין הזה, ולא ברור איך רון חולדאי משקר כך מעל בימת המועצה עצמה (אתה מאמין לחולדאי או לדובר שלו? זה בכלל משנה? נחכה אולי לפוסט אצלו בבלוג ועדיף של דפנה לב, ואז תוכל ללנקק אליו כל יומיים).

  מדוע אין לך את היושר המינימלי לבדוק את העובדות לפני שאתה מקשקש בלי הרף, ועוד באחד הבלוגים הבודדים שבו עוד לא סומנת כספאמר חסר תקנה (אבל גם לסבלנות שלי יש גבול)?

  יקי, אני מבקש שתחדל לסלף את המציאות ואת מגמות הפיתוח בעיר (צפון גדל, דרום דורך במקום, ולפעמים הולך קצת אחורה כמו מרכז שקד), או שלפחות תחדל לעשות את זה כאן ותשאיר את הסילופים אצלך בבלוג. זה לא יפה לבוא למישהו אחר הביתה ולחרבן אצלו בסלון, ואני מאוד לא רוצה להתחיל לסנן תגובות פה (אפילו בתקופת הבחירות הסוערת בקושי סוננו פה תגובות). לא מספיק שהעירייה לא מפסיקה לשקר וראש העירייה משקר בחוצפה שאין לה תקדים מעל בימת המועצה, אתה בא לפה ומצטט את השקרים ועוד מכפיש את מי שחושף את הנתונים האלה. תרגיש חופשי להמשיך לסלף את המציאות התל-אביבית (במיוחד כשאתה יושב במודיעין), אבל אל תעשה את זה כאן.

 30. ליה הגיב:

  ללרמן מאתמול: החלטתי שלא. אני מוותרת סופית על הצעתך לכתוב כאן פוסט אורח.

 31. ליה הגיב:

  היום קיבלתי עוד מייל קצר – הפעם ממנהלת הלשכה של שלמה מסלאוי (משהי שקוראים לה רונית). היא הבטיחה לי שהוא העביר את העניין של "הדלת לתקווה" לטיפול לשכת ראש העיריה. היא הבטיחה לי שתעדכן אותי כאשר תתקבל תשובה בעניין.

 32. לרמן הגיב:

  ביום שלישי יתקיים דיון בצו הארנונה החדש. נחיה ונראה.

 33. ליה הגיב:

  אני אשתדל להיות נוכחת באותה ישיבה. בינתיים גם אהרון מדואל ענה לי. הוא כתב שבסיעת עיר לכולנו, יעל בן יפת היא זו שפועלת בנושא עמותת "הדלת לתקווה".

 34. ליה הגיב:

  קיבלתי עכשיו מייל שבישר לי שישיבת המועצה לא תהיה במרכז עינב אלא בבניין העירייה, ולא תהיה פתוחה לקהל. אולי זה בגלל כל המיילים ששלחתי לחברי מועצת העיר? אם כן, אני כבר מתחרטת ששלחתי להם מיילים!

 35. לרמן הגיב:

  ליה, זה לא בגללך.
  חולדאי מנסה להחליש את התושבים וזה בעיקר בגלל הצעה של עיר לכולנו בנוגע לפתיחת התקציב בפורמט שניתן לערוך בו ניתוחים וחיפושים (כמו שעושה התקציבולטור). כל אזרח מעורב מפריע לחולדאי במידה מסויימת.

 36. ליה הגיב:

  ובכל זאת, אולי אלמלא מתקפת המיילים שלי לחברי וחברות מועצת העיר(שבהם לא הסתרתי את העובדה שאני יודעת שעומדת להיות ישיבת מועצה מחר, ושאני מתכוונת להיות נוכחת בה) חולדאי והקואליציה שלו לא היו משנים את מיקום הישיבה ולא מונעים כניסה של קהל לאולם במרכז עינב.

 37. אליאב הגיב:

  ליה, אפילו אם זה נכון – מה שלא נראה לי – זו ממש לא סיבה לא לשלוח מיילים. להיפך.

 38. לרמן הגיב:

  יקי, הכוונה לסגירת הישיבה לנוכחות תושבים (בניגוד לכל הישיבות בקדנציה הנוכחית עד כה, שהיו פתוחות לרוב הציבור, כולל ישיבות המועצה שהתקיימו כבר בקומה ה-12 של העירייה בעבר) ולא להעברת המיקום. תודה על ההערה המועילה והמכובדת כרגיל.

 39. ליה הגיב:

  אבל לפחות הישיבה תוקרן על גבי מסך ענק בשידור חי, כך שבכל זאת נשמרת מידה מסויימת של שקיפות.

 40. יונתן שחם הגיב:

  יקי –
  הישיבה הועברה בגלל שנקבעה מראש (בכוונה? לא בכוונה?) על אחד מימי המנוחה הרשמיים ולכן היה אסור לקיים אותה. זה שהמזכירות לא הבינה את זה מראש אומר דרשני. בנוסף, כבר היו ישיבות בנוחכות קהל באותו החדר…

  ליה –
  את תוכלי לראות אותם, אבל לא תוכלי להסתכל להם בעיניים כשהם מצביעים נגד מה שהבטיחו.

 41. יונתן שחם הגיב:

  יתכן שהקלדתי מהר מידי והוא אינו מוגדר כרשמי, אבל נראה לי שתסכים איתי שאי אפשר לקבוע ישיבת מועצה בחול המועד סוכות למשל, גם אם אין מניעה חוקית מפורשת לעשות כן.

 42. ליה הגיב:

  ליקי: ההתנהגות של אותו אוהד הפועל וההתנהגות של תומכי עיר לכולנו באולם הישיבות, אינם מצדיקים בשום אופן סגירת ישיבות מועצה לקהל הרחב! העיריה היתה צריכה לאפשר כניסת קהל לישיבת המועצה שהיתה היום, ולא להקרין את הישיבה על גבי מסכים בקומה הראשונה של בניין העיריה.

 43. יונתן שחם הגיב:

  זו לא הפעם הראשונה שסוגרים ישיבה לקהל.

 44. ליה הגיב:

  קיבלתי היום תשובה מעיריית ת"א-יפו בנוגע לחובות עמותת "הדלת לתקווה". החתום על המכתב הוא אדיר שטיינר, סגן מנהל השירות, פניות הציבור, וממונה על חופש המידע. הוא כותב שהעמותה מסווגת בארנונה הכללית כנכס שאינו משמש למגורים. הוא כותב שהעירייה מצרה על הפסקת הפעילות במקום, ומוכנה להגיע עם בעלי העמותה להסדר פריסת חובות שיהיה נוח עבור בעלי העמותה. אך הוא אינו מתייחס לרעיון ההחלה הרטרואקטיבית של ההנחה בארנונה שניתנה לעמותה.

 45. לרמן הגיב:

  כן,זה היה גם בידיעות תל-אביב בסוף השבוע. שני-שליש מתוך החוב נוצר בזמן שהעמותה סווגה כמפעל ייצור וזה די טיפשי ואפילו מרושע שהעירייה לא מחילה את שינוי היעוד באופן רטרואקטיבי במקרה הזה. לא ברור מה האינטרס של העירייה להביא לכך שהעמותה הזו תיסגר.

 46. ליה הגיב:

  אתה מדבר על כתבה בידיעות תל אביב? הכתבת של הכתבה בידיעות תל אביב לא היתה אווה משען או משהו כזה?

 47. לרמן הגיב:

  אני לא סגור על שם הכתבת, אבל אווה משען מטפלת ברווחה בידיעות וזו כנראה היא.

 48. ליה הגיב:

  בימים שבהם שלחתי מיילים לחברי מועצת העיר היא שלחה לי מייל, וכתבה שהיא עובדת על כתבה במקומון בנושא עמותת "הדלת לתקווה", וביקשה ממני פרטים נוספים על "הדלת לתקווה". כתבתי לה את מה שידוע לי וגם נתתי לה את מספרי הטלפון של דייב פיקוויט ושל תמר דרסלר.

 49. ליה הגיב:

  יעל בן יפת, חברת המועצה מטעם עיר לכולנו, שלחה לי במייל את התכתובת הבאה בנוגע לעמותת "הדלת לתקווה":

  Yahoo! Mail
  Updates occur every 1440 minutes.

  Automatic page updates causing problems with your screen reader?
  If you are using a screen reader and having problems using Mail, it might help to disable automatic page updates. Please note, this will also disable chat and text messaging within Yahoo! Mail. You can toggle automatic updates on and off using the link below. Disable automatic page updates.
  Hi, Leeya
  Profile
  Contacts
  Account Info
  You are signed in as:
  leeyaladSign OutAll-New MailHelpHelpTutorialsBlogSend FeedbackGet the New, Safer IE8Yahoo!MailMy Yahoo!NewsFinanceSportsSearch Web Search MailContactsCalendar NotepadWhat's New?Mobile MailOptions Mail OptionsMail PlusSwitch to All-New Mail Options

  Mail Search
  Try the new Yahoo! Mail

  Online Degrees

  Nursing to MBA

  Folders[Add a new folder]
  InboxDraftsSentSpam[Empty all the messages from the Spam folder]Trash[Empty all the messages from the Trash folder]Search Shortcuts
  My Photos My Attachments
  Chat & Mobile Text[Hide]I am Available0 Online Contacts[Add]You don't have any Chat contacts yet.

  Start a New Chat
  0 Mobile Contacts[Add]You don't have any Mobile Text contacts yet.

  Start a Text Message
  Settings

  Go to Previous message | Go to Next message | Back to MessagesMark as Unread | Print ReplyReply AllMove…
  Flag this messageFW: מחיקת חוב ארנונה לעמותת דלת לתקווהTuesday, December 15, 2009 8:06 PM
  From: "יעל בן-יפת – חברת מועצה" Add sender to ContactsTo: "'leeyalad@yahoo.com'" ליה שלום,

  הטיפול עוד לא הסתיים, אבל תראי את התשובות בינתיים.

  ערב טוב,

  יעל.

  יעל בן-יפת

  חברת מועצת העיר תל אביב-יפו

  סיעת "עיר לכולנו"

  טל': 03-5218163

  חברה אחרת אפשרית.

  בוחרים בשוויון, ובצדק!

  ——————————————————————————–

  From: מורן זגורי – בוחנת חיובים
  Sent: Thursday, December 03, 2009 4:06 PM
  To: יעל בן-יפת – חברת מועצה
  Cc: אלי מלאכי – מ. אגף חיובי ארנונה; דורית אלטשולר – מנהלת מינהל השירותים החברתיים ; רות סופר – מנהלת תחום משאבי הקהילה ויועצת רהע לקידום מעמד האישה; מנחם לייבה – מנכ"ל העירייה ; עדנה סבן – ס. גזבר; דנה רייס – סגן ליועמ"ש
  Subject: FW: מחיקת חוב ארנונה לעמותת דלת לתקווה

  יעל שלום,

  התבקשתי ע"י עדנה סבן להשיב לך

  מורן

  הסמכות בדבר מחיקת חובות מכח סעיף 339 מופעלת בהתאם להוראות הנוהל שנקבעו בחוזר מנכ"ל מס' 4/2001. מחיקת החוב מחייבת את אישור משרד הפנים, ובהתאם להוראת סעיף 2 (ה) לנוהל מחיקת חובות "משרד הפנים לא יאשר מחיקת חובות לפי סעיף 339 למלכר"ים או ולעסקים".

  יצוין כי העמותה ממשיכה את פעילותה בנכס ולכן היא ממשיכה לחוב בארנונה בשיעור 1/3 לאור הפטור אותו היא מקבלת .

  הוראת סעיף 339 אינה חלה על החיובים השוטפים כי אם אך על חובות עבר ובתנאים הקבועים בנוהל.

  ——————————————————————————–

  ‏‏מאת: אלי מלאכי – מ. אגף חיובי ארנונה
  ‏‏נשלח: ‏‏יום רביעי 02 דצמבר 2009 16:22
  ‏‏אל: עדנה סבן – ס. גזבר
  ‏‏נושא: FW: מחיקת חוב ארנונה לעמותת דלת לתקווה

  אלי מלאכי

  אגף לחיובי ארנונה

  תן בליבנו……

  "שנראה כל אחד מעלת חברו ולא את חסרונם" תפילתו של רבי אלימלך מליז'נסקי

  ——————————————————————————–

  From: יעל בן-יפת – חברת מועצה
  Sent: Wednesday, December 02, 2009 4:19 PM
  To: אלי מלאכי – מ. אגף חיובי ארנונה
  Cc: מנחם לייבה – מנכ"ל העירייה; דורית אלטשולר – מנהלת מינהל השירותים החברתיים ; רות סופר – מנהלת תחום משאבי הקהילה ויועצת רהע לקידום מעמד האישה ; אניטה גבריאל – מנהלת לשכה ; משה גילצר – גזבר העירייה
  Subject: מחיקת חוב ארנונה לעמותת דלת לתקווה
  Importance: High

  לאחר בירורים ארוכים, קיבלתי את התשובה הזו היום,

  לאור חשיבות הפעילות הארגון והיכולת המשפטית* של מוסדות העיריה לפעול למחיקת החוב, אודה לפעילות העיריה לביצוע המחיקה.

  אודה להתייחסותכם לבקשתי ועדכון בהקדם האפשרי.

  *סעיף 339: "מחיקת סכומים באישור השר (תיקון תשנ"ה) – כל סכום המגיע לעירייה בשל ארנונות או סיבה אחרת, מותר למחוק אותו מפנקסי העירייה, באישורו של השר, אם ראה לעשות כן לטובת הציבור. בסכום המגיע לעירייה שאיננו ארנונה, יחליט השר לאחר שעיין בהמלצות ועדת ההנחות לפי סעיף 149 ד' (א) (2)".

  בברכה,

  יעל בן-יפת

  חברת מועצת העיר תל אביב-יפו

  סיעת "עיר לכולנו"

  טל': 03-5218163

  חברה אחרת אפשרית.

  בוחרים בשוויון, ובצדק!

  ——————————————————————————–

  From: אתי ביטון – מ. לשכת מנהל מינהל שרותים חברתיים
  Sent: Wednesday, December 02, 2009 3:57 PM
  To: יעל בן-יפת – חברת מועצה
  Cc: אניטה גבריאל – מנהלת לשכה
  Subject: FW: סכנת סגירתה של הדלת לתקווה

  מצ"ב התייחסות דורית אלטשולר בעניין.

  ב ב ר כ ה,

  אתי

  ——————————————————————————–

  From: אתי ביטון – מ. לשכת מנהל מינהל שרותים חברתיים On Behalf Of דורית אלטשולר – מנהלת מינהל השירותים החברתיים
  Sent: Sunday, November 29, 2009 3:24 PM
  To: דורון ספיר – סגן ראש העירייה ; יעל דיין – יו"ר מועצת העיר ; מיטל להבי – סגנית רה"ע
  Cc: עדנה סבן – ס. גזבר
  Subject: FW: סכנת סגירתה של הדלת לתקווה

  מינהל השירותים החברתיים אינו קובע את סכום הארנונה שעל העמותות לשלם.

  מברור שערכתי מול אגף הארנונה, עמותת "דלת לתקווה", מחזיקה בנכס ברח' נוה שאנן 5 החל מ- 8/07.

  העמותה הוכרה כאגודת צדקה ע"י משרד הפנים וקיבלה פטור חלקי על ידם, בשעור של 2/3 ועליה לשלם את ה- 1/3 הנותר + תשלום צריכת המים.

  עפ"י רישומי העירייה נרשם חוב בסך 95,266 ₪ (הכולל 1/3 בכל שנת חזקה + 1,788 ₪ חוב בשל צריכת מים).

  לבירורים נוספים יש לפנות לאגף הארנונה.

  ב ב ר כ ה,

  דורית אלטשולר

  ——————————————————————————–

  From: יהלומה פלדבלום – עוזרת ומנהלת לשכת סגן ראש העירייה
  Sent: Thursday, November 26, 2009 4:39 PM
  To: דורית אלטשולר – מנהלת מינהל השירותים החברתיים
  Subject: FW: סכנת סגירתה של הדלת לתקווה

  הי דורית,

  דורון מבקש התייחסותך למצ"ב,תודה

  יהלומה

  ——————————————————————————–

  From: דורון ספיר – סגן ראש העירייה
  Sent: Thursday, November 26, 2009 4:14 PM
  To: יהלומה פלדבלום – עוזרת ומנהלת לשכת סגן ראש העירייה
  Subject: FW: סכנת סגירתה של הדלת לתקווה

  אנא בקשי את התייחסות מנהלת אגף הרווחה

  דורון

  ——————————————————————————–

  From: Leeya Ladizensky [mailto:leeyalad@yahoo.com]
  Sent: Thursday, November 26, 2009 2:02 AM
  To: דורון ספיר – סגן ראש העירייה
  Subject: סכנת סגירתה של הדלת לתקווה

  לכבוד עו"ד דורון ספיר, ממלא מקום וסגן ראש העיר ת"א-יפו

  שמי ליה לדיז'נסקי, ורציתי להסב את תשומת ליבך לסכנת סגירתה של עמותת "הדלת לתקווה" המספקת מקלט לנשים דרות רחוב, זונות, ונרקומניות בגלל חוב של יותר מ-90,000 ש"ח. העמותה הזאת מופעלת בידי מתנדבות ומתנדבים המספקות/ים מקלט לאותן נשים, בו הן מקבלות ארוחות חמות, בגדים נקיים, רחצה, ומיטה חמה. כמובן שהעמותה איננה מסוגלת לעמוד בתשלום החוב הכבד שמטילים עליה פקידי העירייה. אני סבורה שאין שום הצדקה להטיל חוב כזה על עמותה חברתית ללא מטרות רווח שמופעלת בידי מתנדבות ומתנדבים. אני מבקשת ממך בתור סגן ראש העיר וממלא מקומו לפעול לביטול החובות הבלתי מוצדקים הללו, לביטול העיקול שהוטל על חשבונה של עמותת "הדלת לתקווה", ולמניעת סגירתה של עמותה חשובה זו.

  בכבוד רב ובתודה מראש, ליה

  ReplyReply AllMove…Go to Previous message | Go to Next message | Back to Messages Select Message EncodingASCII (ASCII)Greek (ISO-8859-7)Greek (Windows-1253)Latin-10 (ISO-8859-16)Latin-3 (ISO-8859-3)Latin-6 (ISO-8859-10)Latin-7 (ISO-8859-13)Latin-8 (ISO-8859-14)Latin-9 (ISO-8859-15)W. European (850)W. European (CP858)W. European (HPROMAN8)W. European (MACROMAN8)W. European (Windows-1252)Armenia (ARMSCII-8)Baltic Rim (ISO-8859-4)Baltic Rim (WINDOWS-1257)Cyrillic (866)Cyrillic (ISO-8859-5)Cyrillic (KOI8-R)Cyrillic (KOI8-RU)Cyrillic (KOI8-T)Cyrillic (KOI8-U)Cyrillic (WINDOWS-1251)Latin-2 (852)Latin-2 (ISO-8859-2)Latin-2 (WINDOWS-1250)Turkish (ISO-8859-9)Turkish (WINDOWS-1254)Arabic (ISO-8859-6, ASMO-708)Arabic (WINDOWS-1256)Hebrew (856)Hebrew (862)Hebrew (WINDOWS-1255)Chinese Simplified (GB-2312-80)Chinese Simplified (GB18030)Chinese Simplified (HZ-GB-2312)Chinese Simplified (ISO-2022-CN)Chinese Simplified (WINDOWS-936)Chinese Trad.-Hong Kong (BIG5-HKSCS)Chinese Traditional (BIG5)Chinese Traditional (EUC-TW)Japanese (SHIFT_JIS)Japanese (EUC-JP)Japanese (ISO-2022-JP)Korean (ISO-2022-KR)Korean (EUC-KR)Thai (TIS-620-2533)Thai (WINDOWS-874)Vietnamese (TCVN-5712)Vietnamese (VISCII)Vietnamese (WINDOWS-1258)Unicode (UTF-7)Unicode (UTF-8)Unicode (UTF-16)Unicode (UTF-32)| Full Headers Reply Reply All Forward Forward

  Mail Search
  WelcomeInboxNewFoldersMail Options

  Copyright © 1994-2009 Yahoo! Inc. All rights reserved. Terms of Service – Copyright/IP Policy – Guidelines
  NOTICE: We collect personal information on this site.
  To learn more about how we use your information, see our Privacy Policy

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s