דב חנין מתארח מחר ב-15:30 בקהילת תל-אביב של קפה דה מרקר

שימו לב, חבר-הכנסת ד"ר דב חנין, המועמד לראשות העיר תל-אביב-יפו, מתארח מחר בקהילת תל-אביב של קפה דה מרקר, ואתם יכולים כבר עכשיו להעלות לו שאלות בלינק הזה.

דב חנין עולה מחר לדיון בשעה 15:30, ואיתו מגיעה גם רוחיק גלעד-וולנר, פעילה ותיקה לטובת איכות החיים והסביבה בעיר תל-אביב, שגם נבחרה במקום גבוה ברשימה של "עיר לכולנו" למועצת העיר תל-אביב-יפו הבאה.

חוצמזה, אנגל מפנה לדיון שהתקיים לא מזמן בקהילת איכות הסביבה של קפה דה מרקר עם דב חנין. די מעניין לקרוא את מה שכתוב שם.

לינק לדיון מחר עם דב חנין

פוסט זה פורסם בקטגוריה חנין, מוניציפאלי, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על דב חנין מתארח מחר ב-15:30 בקהילת תל-אביב של קפה דה מרקר

 1. נעמה הגיב:

  משום מה אלה תמיד אותם בלוגרים שמתקבצים מאחורי איזה אביר חדש על סוס לבן. בפעם הקודמת זה היה עמיר פרץ. ההלם שגרם להם כשלונו היה כזה שחלק מהם פשוט השתתקו מכל התבטאות פוליטית במשך חודשים ארוכים. עכשיו הם מצאו מישהו חדש לרוץ אחריו.

  כל סימני האזהרה כבר כאן: הבעייתיות האידיאולוגית שעוטפת אותו; חוסר הניסיון בניהול מערכות גדולות; אי-הרצון להסביר מהיכן ישיג את כל המשאבים כדי לבצע את התוכניות שלו. הכל בדיוק כפי שהיה אצל עמיר פרץ. מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין, אבל אותה חבורה של 10-15 בלוגרים שתמיד מחפשת אידיאליסט חדש להיאחז בו לא למדה את הלקח. והלקח הוא שצריך לשאול שאלות מאוד קשות את המועמד לפני שבכלל מביעים בו תמיכה.

  אבל נעזוב את זה לרגע. כולם כאן רוצים לעשות משהו למען הכלל. אותי חינכו שהדבר הראשון שעושים הוא למלא את החובות כלפי הכלל. חנין לא רוצה שאנשים יתגייסו? שיבושם לו. אבל אצלי זה לא עובד ככה. ממילא תל אביב היא העיר בעלת אחוז המשתמטים הגבוה ביותר בארץ משירות צבאי. עכשיו זו בכלל תהפוך להיות אידיאולוגיה רשמית בבתי הספר. אחר כך יבואו כל המשתמטים וידרשו מהמדינה לגייס את החרדים לצבא כי אסור להשתמט. הצביעות בהתגלמותה.

 2. משה שרף הגיב:

  "מילא תל אביב היא העיר בעלת אחוז המשתמטים הגבוה ביותר בארץ משירות צבאי. עכשיו זו בכלל תהפוך להיות אידיאולוגיה רשמית בבתי הספר. אחר כך יבואו כל המשתמטים וידרשו מהמדינה לגייס את החרדים לצבא כי אסור להשתמט. הצביעות בהתגלמותה."

  יותר מבני ברק או ירושלים?
  יש לך נתונים שמגבים את ההצהרה הזאת?

  "משום מה אלה תמיד אותם בלוגרים שמתקבצים מאחורי איזה אביר חדש על סוס לבן. בפעם הקודמת זה היה עמיר פרץ. ההלם שגרם להם כשלונו היה כזה שחלק מהם פשוט השתתקו מכל התבטאות פוליטית במשך חודשים ארוכים. עכשיו הם מצאו מישהו חדש לרוץ אחריו."

  בתור ימני כלכלי הארד-קור (אני חושב שביבי סוציאליסט מדי. ברצינות) שלא היה בוחר בעמיר פרץ (או כל קומוניסט אחר) לנהל את ועד הבניין שלו,התמיכה בדב חנין היא לא דבר שקל לי לעשות.

  אבל אז אני נזכר מול מי הוא מתמודד.

 3. לרמן הגיב:

  נעמה, לא יודע למה את מתכוונת בתמיד זה אותם בלוגרים. עבדך הנאמן לפחות שמתכוון להצביע לדב חנין לא תמך בעמיר פרץ (מעולם לא הצבעתי למפלגת העבודה וגם לא אצביע לה בעתיד).

  ודאי שצריך לשאול שאלות קשות את חנין, כמו למשל איזו רפורמה הוא מתכוון לעשות בחנייה, ואיך בדיוק הוא מתכוון לפעול בתחום הדיור. זה השאלות הקשות. התחומים שאת מתייחסת אליהם לא כל-כך רלוונטיים ואני בספק אם מה שאת מייחסת לחנין באמת נכון.

  דב חנין הוא לא אביר על סוס לבן, אבל הוא נותן צ'אנס אמיתי לתיקון עירוני בתחום התחבורה ושיפור בתחומים האחרים שהם קריטיים למהות העירנית של תל-אביב. להזכירך: תל-אביב הקימה את מדינת ישראל, אז אני מבקש ממך לתת קצת כבוד לעיר הזאת.

 4. צביקה הגיב:

  אגב, לא שנעמה לא אומרת דברים שחשוב לשמוע ולהפריך, אבל צריך לקחת בחשבון שהיא לא בנאדם אמיתי, אלא פיקציה מטעם הקמפיין של חולדאי. תגובות זהות לזו שנכתבה כאן נצפתה בכל מני מקומות ברשת. די מגעיל, אבל ככה זה הולך להיות מעכשיו.

 5. לרמן הגיב:

  צביקה, אני מניח שבקורב אני אכתוב פוסט בנושא הקמפיין האינטרנטי של חולדאי (שכרגע בעיקר עסוק בלהסיט את נושא הדיון מהעיר תל-אביב לאיכויות כאלה ואחרות של חנין).

  בכל מקרה, אם תושבי תל-אביב רצו בכך, הגנרליסימו חולדאי יצא לפנסיה, ועול הכיבוש יוסר מהעיר העברית הראשונה. מגיע לנו ראש-עיר אזרחי כמו שהיו דיזנגוף ורוקח.

 6. אולי כדאי לעשות דף שאלות ותשובות?

  חוסר הניסיון בניהול מערכות גדולות; – חודלאי היה לפני זה מנהל בית ספר ומנהל מערכת היררכית של צבא, מה בדיוק הכשיר אותו לנהל עיר? חנין ניהל את השדולה הסביבתית בכנסת וגם את חיים וסביבה – לא בדיוק מערכות ענקיות אבל לא מחוסר לגמרי ניסיון ניהולי.

  הכל בדיוק כפי שהיה אצל עמיר פרץ. – לעמיר פרץ דווקא היה ניסיון ניהולי עשיר (של ההסתדרות) – זה רק מוכיח שעם אג'נדה בעובי של טיח ויחסי ציבור אי אפשר לנהל את המדינה. ראש עירייה לא חייב להיות גנרל טוב – בשביל זה יכול להיות לו מנכ"ל עירייה טוב – חשוב יותר שהוא יקבל החלטות פוליטיות נכונות – שידע להקשיב לתושבים ולשתף אותם ולהצעיד את העיר לכיוון נכון –

  חולדאי צועד בבטחה והוא מנהלן טוב – הוא רק מצעיד את העיר לכיוון הלא נכון.

  עוד דבר אחרון – בדבר אחד נעמה צודקת – כדאי ללחוץ כמה שיותר על חנין להיות יותר דמוקרט ומשתף של התושבים – ראו לדוגמה בבלוג את הדיון על דמוקרטיה ישירה.
  http://iddb.blogli.co.il/archives/41

  צריך להבין שההבדל צריך להיות לא רק איכות האיש, אלא גם באיכות המנגנון – אם עיר לכולנו תהיה שקופה ומשתפת, ואם חנין יבטיח ויקיים מנגונים אמיתיים לשיתוף הציבור – אז הציבור יוכל גם לשמור על חנין ופוליטיקאים אחרים מפני בגידה אפשרית בציבור

  בקיצור – חוץ מתכנון עירוני, וסביבה, ותחבורה, כדאי לדרוש מחנין ומכל שאר המועמדים – שקיפות, השתתפות וכו' – ומי שהבטיח ולא מקיים – לחשוף את זה – כמו
  כאן

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=590511

 7. איתי הגיב:

  תגובתה של נעמה חשודה כתגובה שתולה מטעם מטה האינטרנט של חולדאי.
  לפרטים http://citydov.org/?p=179

 8. אלון דוד הגיב:

  נעמה שלום,
  אתייחס אל תגובתך כאל תגובה של אדם אמיתי ולא כאל תגובה שתולה.
  אני לא מאותם בלוגרים אידיאליסטיים שתמכו בפרץ עליהם את מדברת (זה כנראה נח לגדר את כולם יחדיו לחולמים בהקיץ תחת הגדרה אחת בשביל ה"מאבק" שלך במקום להתייחס לטענות המועלות) ואני בספק אם אני לבד. לא תמכתי בפרץ מכיוון שלא האמנתי בדרך שלו, באג'נדה שלו או בפעילויות שלו.

  אני תומך במוצהר בדב חנין, לא בגלל שזה דב חנין. אלא בגלל שזה מנהיג – מושג שכבר הספקנו לשכוח מהו. אדם, פוליטיקאי, שמסוגל להתעלות מעל רגשי החייתיות נוסח החזק שורד המלווים את אנשי הציבור בארץ ולסחוף אחריו המון של אנשים מכל גווני הקשת בגלל המטרה הברורה שלו, הדרך המשותפת והמשתפת שלו והעשייה המרשימה.

  אני את השאלות הקשות כבר שאלתי, אבל שוב, כנראה שזה נח לך להכליל את כל מי שתומך בו כקומוניסט הזוי מחבק עצים בכדי לעורר סימפטיה לאנדרדוג (שבמקרה מכהן כרגע בתפקיד).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s