מקבץ לינקים מוניציפאלי

לפניכם מקבץ לינקים של חלק קטן מהדברים שרצים ברגע ברשת. כמות החומר באינטרנט עולה על גדותיה ואין ספק שאנחנו כבר באמצע מערכת הבחירות. מעניין לראות את המאבק בין חנין לחולדאי במדיה האינטרנטית. לצד חנין מתייצבים יותר ויותר אנשים. לצד חולדאי יש בעיקר טוקבקיסטים אנונימיים של משרדי פרסום. החל הקרב הגדול בין האנשים והנשמה של חנין לכסף ולניכור של חולדאי. אני בעד האנשים.

1. כאמור, יותר ויותר בלוגרים מצהירים על תמיכתם בדב חנין לראשות העיר.

2. דב חנין בחור על הכיפאק. זה די ברור, אחרי הכל הוא ויתר בשבילך על המקום שליד הנהג וגם פרט לך שטר של 100.

3. כלכליסט מסקר את האהדה לדב חנין ברחבי האינטרנט (וגם, תודה על הלינק. כבוד)

4. טל חן נזכר במה שרון חולדאי אמר לו בנוגע לשיתוף ציבור:

"נפגשתי פעם עם חולדאי כשהייתי ראש המחלקה למעורבות חברתית של אוניברסיטת תל אביב. זה היה בישיבת תא הסטודנטים של מפלגת העבודה. שאלתי את ראש העיר לגבי שיתוף תושבים בתכנון, אם הוא בעד ואיך הוא מיישם תהליכים שמסייעים לשיתוף התושבים בקבלת ההחלטות. (בדיוק עשיתי את הסמינר שלי בנושא).

התאכזבתי מהתשובה של חולדאי. הוא הסביר שרוב התושבים של תל אביב באים אליה בשביל “לנצל אותה”. (אולי התייחס בדיוק לסטודנטים שאותם ייצגתי באגודת הסטודנטים) ואז ללכת. לפי תשובתו – הבנתי שלפחות באותה נקודה – אני לא הייתי קהל היעד של חולדאי, ולכן הוא לא רוצה לשתף אותי בתכנון."

5. יש אתר חדש ומעולה שמסקר את הבחירות המקומיות שלנו.

6. עופר פיין קורא לעיר לכולנו ולמרצ לאחד כוחות בריצה למועצת העיר, ואף הגדיל לעשות ופתח עצומה בנושא.

7. יואב עינהר מצטט את ז'יימה לרנר ואומר – "העיר היא המפלט האחרון של הסולידריות". הוא מסביר למה דב חנין הוא האיש שצריך להיות ראש עיריית תל-אביב-יפו הבא. במיוחד אהבתי:

דב חנין מוכרח להיות ראש העיר הבא של תל אביב-יפו, ולא רק בשביל התל אביביים.
הבחירה בו תשפיע על כולנו. למה? כי דב חנין מייצג כל מה שצריכה להיות פוליטיקה תקינה ומשפיעה. דברים כמו יושר, צדק, דרך ארץ, נאמנות לעקרונות שמשולבת בפרגמטיות והתנהלות תבונית. כל מה ששונה לחלוטין מהתפיסה הצינית, הפיקודית, הפקידותית, המבטלת, שכל אחד כאן למד כבר להכיר.

8. ערן טמיר מוצא כמה נקודות טובות לזכותו של ראש העיר המכהן, רון חולדאי.

9. יוסי דהאן תוהה כיצד ח"כ יחימוביץ', הפסאודו-סוציאליסטית, תומכת באובר-קפיטליסט, רון חולדאי.

10. ד"ר הני זובידה תוהה האם יקימו ועדות להכשרת ראשי עיר ולהתאמתם לרצון האליטות.

פוסט זה פורסם בקטגוריה לינקים, מוניציפאלי, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על מקבץ לינקים מוניציפאלי

 1. יוני הגיב:

  נו באמת – "טוקבקיסטים אנונימיים של משרדי פרסום".
  אתה באמת לא חושבים שיש תומכים אמיתיים לחולדאי ברשת?
  אתה באמת לא חושב שלתושבים מפריע דעותיו הפוליטיות-מדיניות של דב חנין? (והיא כן, גם אם אתה, ואפילו אני באופן אישי, מזלזלים בקשר – אבל יצא לי לדבר עם לא מעט אנשים שזה מאד מפריע להם ולא רואים את עצמם מצביעים לחבר כנסת מחד"ש).
  הפוסט המתלהם הקודם שלך (דב חנין קומוניסט) נכתב אמנם כדי לגחך על התופעה הזאת, אך בסופו של דבר זו דעה אמיתית של הרבה אנשים שלא מסוגלים להצביע לו.

  האם גם שלי יחימוביץ', שהיא האחרונה מחברי הכנסת בישראל שאפשר לטעון שחוברת לבעלי ההון, גם היא מוצר של משרדי פרסום?
  אתה מזלזל באחת מחברות הכנסת היותר מוערכות בפוליטיקה כיום – האם גם היא "טוקבקיסטית אנונימית"?

  אני חושש שככל שמתקרבים לבחירות הבלוג שלך מתחיל לאבד מהיושר הפנימי שלו – אני לא חושב שצריך להגרר אחרי פוליטיקה מכוערת, ולמרות שברור שלבלוגר מותר וראוי שתהייה דעה מוצקה וברורה, צריך לשים את הקו בין הבעת דעה לבין הטיית המציאות.

 2. אני חושש לאכזב, אבל יחימוביץ' היא לא טלית שכולה תכלת.

  בכל מה שנוגע לאינרטסים של תעשיית המכוניות – אני חושד בה. ההתבטאות המוזרה שלה נגד חנין ובעד חולדאי (שהיא לגמרי לא לעניין ומשדרת חוסר סובלנות ואי עקביות באג'נדה) – מצטרפת לתמיכה הלא פחות מוזרה שלה בנסיון למנוע את ייקור הליסינג (בטענה שאסור לפגוע בעובדים – כאילו עובדי ההיטק הם באמת אלה שזקוקים להגנה). למה מי שפעיל בנושאי חברה "עיוור" כל כך לנזקים החברתיים והסביבתיים של מכוניות? למה מגיע לנו חברי כנסת "חברתיים" שלא מבינים את הקשר בין סביבה לחברה ומתייחסים לנושא הסביבתי כאילו מדובר בשאלות של רכב היברידי לעשירים, או במחזור בקבוקים?

  נכון לעכשיו, יחימוביץ' דוחקת את עצמה למשבצת של "אני אעשה את עצמי מפגרת" – או שהיא באמת לא מבינה שאי אפשר להגן על דבר שגורם לנזק כלכלי של 30-50 מילאירד ש"ח בשנה וגורם לאי שווין משמעותי (לא פחות מפערים בשכר), או שהיא לא רוצה להבין. טוב היא לא יוצאת בכל מקרה.

 3. לרמן הגיב:

  יוני, מה שאני כותב מסתמך כמובן על תחושות שלי. אם יש טוקבקים דומים עם שמות פרטיים שכולם משתלחים על אותו עניין בדב חנין באתרי אינטרנט, והם לא קשורים לנושאים העירוניים, והטוקבקיסטים לא מזדהים (כולל בטקבוקים בבלוגים כאלה ואחרים) אני יכול להניח שני דברים:
  1. יש מלא אנשים שמטקבקים אותו דבר נגד חנין.
  2. יש מעט אנשים שמשלמים להם לטקבק נגד חנין את אותם טקבוקים.

  אני נוטה להנחה השנייה דווקא.

  כן, ברור שיש הרבה אנשים שהעמדות המדיניות של חנין מפריעות להם. גם לי העמדות המדיניות של חנין מפריעות מאוד, למרות שאני שונא את הצבא הישראלי וחושב שהוא גוף שיונק את מיטב כספי משלם המסים במקום לתת למדינת ישראל לחיות (ולא דיברנו מילה על הפולינום שחיל הים רוצה לבנות בחיפה ולהשמיד את העיר האומללה הזאת באופן סופי). מבחינה מדינית אני יושב איפשהו באמצע המפה, וזה רחוק מאוד מחנין. שים לב גם שברשימה של חנין מופיע אהרו מדואל שפעיל בליכוד ורוחיק גלעד שפעילה במרצ, כך שאם כל אלה יכולים לשבת יחדיו למען תל-אביב-יפו סימן שהשד לא כל-כך נורא.

  עם זאת, אני מחפש בלוגרים שמזדהים ותומכים בחולדאי, אז עד עכשיו מצאתי תמיכה מסוייגת (ועניינית) של ערן טמיר וראוי לקרוא את מה שהוא כותב. הדיון על חנין יימשך וגם סגולותיו מול חולדאי ייבחנו בזכוכית מגדלת. מצאתי הרבה יותר אנשים שתומכים בגלוי בחנין וכמובן שבהתאם החומר הזה מציף פה את הבלוג. אם אמצא הרבה חומר בבלוגים שמדבר בשבחיו של יאיר צברי (ההוא שסגר את הצפארי בפארק הירקון ורוצה להרוג את תל-אביב באופן סופי עם המון מקומות חנייה חינם) אז גם זה יגיע לפה.

  בניגוד למערכות תקשורת גדולות (שמוטות גם לפי שיקולי פרסום ודעות של עיתונאים) הבלוג הזה ודאי לא מתיימר להיות אובייקטיבי, אבל אני כן מנסה לנהל פה דיון על סמך עובדות שניתן להסתמך עליהן.

  לגבי שלי יחימוביץ', מעבר למה שכתב האזרח דרור אני ממליץ לקרוא את הלינקים שנתתי ליוסי דהאן והני זובידה.

 4. ניר הגיב:

  שלום.
  כרגע קראתי ראיון עם דב חנין, באתר מקור ראשון.

  הוא מציע להלאים את הבנקים. הוא מדבר על קומוניזם בתור פיתרון אמיתי. הוא מדבר על לשנות באופן מהותי את העולם.

  כן, הוא מדבר גם על שקיות ניילון, ותחבורה ציבורית משופרת.

  אבל דב חנין, הוא איש עם משימה. כיום הוא פועל בכנסת לקדם הרבה דברים שאני מאמין בהם, כמו למשל גישה לחופים.

  אני מפחד מה יקרה אם יהיה לו כוח אמיתי לפעול לבד בתור ראש עיר.
  כי איש עם משימה יכול להפתיע אותך. כל מה שאתה רוצה הוא תחבורה טובה ציבורית , להפסיק את המכירה של העיר ליזמים וניהול נכון.
  אתה יכול לקבל הרבה יותר ממה שרצית – דיור מוגן למיעוטים, הפסקת ההתקשרות עם החברות העירוניות ומעבר לעשיית הכל על ידי עובדי עירייה, ושיתוק בבנייה בעיר.

  קשה לדעת.

 5. לרמן הגיב:

  ניר, קראתי את המאמר הזה. בהחלט מאמר מעניין.
  דב חנין בהחלט מתנגד להפרטות. אני לא יודע אם זה אומר שהוא בעד התערבות בהכל.

  דרך אגב, לפני מספר שנים הלאימו חברת תשתיות במדינה מסויימת. זה קרה ב-2002 כאשר קליפורניה קנתה מחדש את חברת החשמל שלה בעזרת ממשלת ארה"ב, אחרי משבר האנרגיה ב-2001. חתיכת קומוניסטים החברה' המשוגעים האלה בקליפורניה. תאר לך מה יקרה אם הם ישלטו בעולם. אופס, הם שולטים בעולם.

  מה שאני בא להגיד, שכדאי לקחת את מה שכתוב בפרופורציות. דב חנין בא לשנות את העולם, וזה מצויין. אם נראה לך שתהיה פה מהפכת אוקטובר בקרוב, נראה לי שאתה יכול להרגע. המטוטלת הקפיטליסטית צריכה להתחיל לנוע שמאלה ועדיף לפני שכדור הארץ מסיים לכלות את עצמו.

  ואם כבר על רשעותם של תאגידים בינלאומיים, אני ממליץ לך לקרוא משהו שכבר כתבתי בעבר. אני מקווה שאתה לא מסמן אותי במחברת השחורה של הקומוניסטים.

 6. יוני הגיב:

  בסופו של דבר קב' הבלוגרים היא בעיקרה קבוצה די הומוגנית, כאשר תל אביב שלעצמה היא מאד לא הומוגנית (בניגוד לתדמית שמנסה להציג את כל התל אביב כגרסה דומה של אותה אישיות).
  אני לא מתפלא בכך שאני לא רואה בלוגרים יוצאים מגדרם להלל את חולדאי (חוץ מזה, שבגלל שעדיין מדובר בסוג של פלטופורה "מחתרתית", היא לרוב מובילה "התנגדות" לממשל ולא הסכמה איתו. כמובן גם אני לא מצפה שהבלוגרים יהיו או יתיימרו להציג דעה אובייקטיבית, אך עדיין אני מצפה שיביאו את המציאות כמו שהיא (זכותך להתעלם מהדעה של יחמוביץ' למשל, ולהציג רק את הדעה של מי שהתנגד ליחמוביץ' כדי להטות את הדיון – אך עדיין זה מרגיש לי קצת כבעל פגם – ובמיוחד הערותיך על "אנשי הפרסום").

  לגבי מה שכתב האזרח דרור (שאני מכיר אותו גם מפורומים אחרים) – אין הרבה כיצד להתייחס לתגובות כאלו. אני גם חושד שחנין משתף פעולה עם פוטין. נו באמת.
  להגיד שהיא מעדיפה את ההיבט ה"חברתי" על פני ה"סביבתי" זה בהחלט נכון (ובתור פעיל של מגמה ירוקה, אני יכול להגיד בפירוש שהיו לי איתה מאבקים קשים על העניין של הליסינג) – אבל לטעון שיש לה אינטרסים בתעשיית המכוניות – נראה לי שאי אפשר היה לחבר את האימרה הזאת פחות טוב לאיזשהו חבר כנסת אחר – ולכן אין לי מה להתייחס הרבה לאמרה הזאת.

  לגבי הטוקבקים – גם אם מדובר ב-5% ממשרדי פרסום, אין לי ספק שמדובר ב-95% אנשים אמיתיים (גם אם בפירוש הם לא תל אביבים).
  אני מציע לך להכנס לכל הכתבות על הסיפור המגוחך של "משתמטי כוכב נולד" או סתם כל כתבה כללית על הופעה של ג'קו אייזנברג (או מי שמוגדר היום – כייצוג של כל הרוע בעולם) – תראה כמה מאות טוקבקים שליליים יש עליו, שבוודאי לא יכולים להיות חשודים שנעשו על ידי משרד פרסום.
  עכשיו כך אותו, ותהפוך אותו למתמודד על ראשות העיר תל אביב, תכניס לו דעות כאילו קומוניסטיות (גם אם זה לא נכון, זה לא משנה – אני מדבר על איך הוא נתפס) ואנטי-ציוניות (שוב, גם אם זה בפועל לא נכון) – ותחשוב אלו תגובות תקבל וכמה תגובות שליליות תקבל (דרך אגב, גם התגובות על ג'קו נראות תמיד בדיוק אותו הדבר – יש את המילים "משתמט" ועוד איזה קשקוש).
  האם אתה באמת לא חושב שזה אמיתי?

 7. מה זה "קבוצת הבלוגרים"? יש קבוצה כזו? יש מאות או אלפי בלוגרים, עד לפני שבוע לא הכרתי את הבלוג של לרמן (נעים להכיר). ומה בדיוק משותף לה ? לא הרקע המדיני ולא הרקע הכלכלי כנראה.

  מענייין כמה מהכותבים במקרה של ג’קו אייזנברג היו כאן בבלוג הזה? מעניין הוא גם שה"בלוגרים" האלה הם בדרך כלל אנשים שאי אפשר לראות מה הם כתבו בעבר – אולי בגלל שיש להם זהות רק לצורך הבחירות.

  "איך הוא נתפס" – זה תלוי הלא בתגובות של בלוגרים – כולל אותך לדוגמה.

  אין לי מושג מה האינטרסים של יחימוביץ' – בטח לא לפי ההתנהגות שלה באחרונה – התמיכה בברק, חוק הליסינג וכו'. אני יותר ויותר מקבל את עמדתו של גיא רולניק בנוגע לשחיתות – לפיה מלבד הקרב על תקציב חברתי או לא חברתי, יש קרב אחר שבו נערי האוצר קובעים את האג'נדה לטובת בעלי ההון – דבר שגם ביבי היה צריך להתנגד לו.

  אני מנסה לשפוט אינרטסים לפי מה שאנשים עושים, לא לפי מה שהם אומרים. אם יש לך חשד שחנין משתף פעולה עם פוטין – תביא הוכחות. במקרה של יחימובי'ץ הטענה היא פשוטה – למרות שפע הספרות בנוגע להשפעות החברתיות של מכוניות ולמרות שפע הספרות (שחלק קטן ממנה נכתב על ידי חנין) בנוגע לקשר הדו כיווני בין כלכלה-חברה-סביבה יחימוביץ עד עכשיו "גילתה" רק את הקשר בין כלכלה לבין חברה (וגם זה בצורה קצת מוזרה אם מסתכלים על "הישגים" של "ראש העיר המצויין" בתחום החברה בתל אביב) – מה הסיבה לכך? האם זה בגלל בורות? האם זה בגלל שכך נוח לה?

  יחימוביץ בוחרת להסתכל על הנושא החברתי דרך הפריזמה הצרה יחסית של מעמד העובדים בשוק העבודה. אין שום סיבה להלל גישה כזו במאה ה-21.

  ועוד דבר אחרון – היא הגישה שאילתה בדבר שיא תפוקת הנפט מול הממשלה לא מזמן. החמאתי לה על כך בבלוג שלי. לא ברור לי איך זה מסתדר עם טענה לפיה ראש עיר שמכוויון את תל אביב להיות עיר עם תחבורת מכוניות הוא ראש עיר שמתכנן קדימה.

  לסיכום – בואו נצא מהספין. מה שחשוב הוא הרבה יותר מה מתרחש בתל אביב ולאן מציעים המועמדים לקחת אותה (לגבי חולדאי לא הצלחתי עד עכשיו לראות) מאשר השאלות שמטה הבחירות של חולדאי מנסה לנווט אותנו להסתובב סביבן.

  ואגב, בתור בוגר מגמה ירוקה, אשמח לשמוע ממך לאיזה מועמד ורשימה אתה מתכוון להצביע, עם נימוקים כמובן – כמו בלוגר אמיתי.

 8. בתגובה לפוסט ששוקי כתב, אבל גם אליך – השאלה היא איך אפשר לשדרג את הקמפיין מצד אחד ומצד שני לנסות להגדיל את הסיכוי שתקדים פרץ לא ישנה

  כתבתי על זה שאלה ארוכה לחנין -אבל זה תלוי גם בבלוגרים- צריך לגרום לו ולעיר לכולנו להבין איך להתשמש ב"גייסות" בצורה חכמה ומתקדמת יותר מסתם בלוגים

  – משהו שיאפשר לעוד אנשים להשתתף ומצד שני יאפשר להגליש את הפעילות יותר לרחוב

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=584392&p=1

 9. ניר הירשמן הגיב:

  הי יוני,

  חשוב לומר שלרמן הוא איש אמיתי. האמן לי, אני מכיר אותו גם לפני הבלוג, ואין ספק שאם הוא אומר משהו הוא מתכוון.

  באשר לפוליטיזציה של הבלוג- ממתי ירדנו מהפסים? ממתי פוליטיקה הפכה למוקצה מחמת מיאוס? הגיע הזמן שמישהו יציב עמדה פוליטית רעננה, משוחררת מלחצים, וכחלק ממשנה סדורה. זוהי לא בושה, זוהי חובה.

  ובאשר לטוקבקיסטים, אין לך מושג עד כמה זה נפוץ. רק תאר לעצמך כמה טוקבקים היית יכול להכניס ליום אם היית עובד על זה שמונה שעות ביום.

  ניר

 10. יוני הגיב:

  לניר – להפך, אין בעיה שתהייה פוליטיקה בבלוג, ואף תמכתי בכך שתהייה עמדה גלויה של הבלוג במי הוא תומך – אך כן הזהרתי מכך שיש לשמור על יושר פנימי באופן הבאת המידע לאתר.

  לאזרח דרור – אני אכתוב את תשובתי לך רק מחר או מחרתיים, בשל קוצר זמן.

 11. ניר הגיב:

  טוב, זה קצת מפריע שאני לא יכול לבחור למי להגיב. לא משנה.

  המחברת השחורה של הקומוניסטים?

  זה המאמר שאליו כיוונתי. אני גם לא יודע אם דב חנין בעד התערבות בהכל. בעצם, מה אני יודע מה דב חנין יעשה בתור ראש עיר? אילו נושאים, ספציפית, הוא מתכוון לקדם?
  איך הוא מתכוון לעשות את זה?

  אני יודע שאתה לא דב חנין, אבל אתה תומך בו.

  אני, לפחות, קצת פוחד ממי שמצהיר בגלוי שהוא קומוניסט. אני אוהב את הרכוש הפרטי שלי, ולא הייתי רוצה לוותר עליו. אני מסכים שהחברה שלנו קפיטליסטית מדי וצריך הגבלות ממשלתיות, אבל אני בהחלט חושב שיש הרבה מאוד דרכים לא נכונות לעשות את זה, כך שיגרמו יותר נזק מתועלת והסיכוי שהן יסתאבו שואף לאחד.

 12. לרמן: תגובה זו נמחקה משיקולים כאלה ואחרים. לתלונות אפשר לפנות להנהלת הבלוג.

 13. יוני, אם אתה אדם אמיתי אז אני מצטער, אבל אורלי פשוט שפכה אותי מצחוק. LOL

  ניר – גם לך אין שם משפחה או בלוג? איך אתה יודע מה דוב חנין מתכוון לעשות – אממ, אולי לקרוא מה שהוא כותב בפורומים (כמו פורום תל אביב של זה של דה מארקר) או שאין לך זמן?

  אורלי , איזה שיר (האמת יש לי חוש שירה והומור ירוד, אבל מה לעשות?)!
  http://citydov.org/?p=179

 14. יוני הגיב:

  טרולי ויינרמן‏, את צריכה להתבייש בעצמך – וכדאי שתחזרי למקום שממנו הגעת!
  פשוט בושה לבלוג הזה ולכתובים.

  אני כותב בבלוג הזה כבר מתחילתו באריכות ובדביקות (קרוב לשנה) ופעמים רבים הבעתי תמיכה בחולדאי וגם התנגדות.

  לרמן, אבקש את אישורך ואת הגינוי שלך לעלבון הזה ולחוצפה האיומה הזאת (אם לא יגיע, אביא בעצמי למעלה מ-40 הודעות שכתבתי כאן בשנה האחרונה – איפה בדיוק ההודעות של ויינרמן מהשנה האחרונה?).
  פשוט בושה. אבקש גם למחוק את מה שהיא כתבה – זה בפירוש לשון הרע.

 15. יוני הגיב:

  מעבר לתגובה של לרמן שאני מחכה לה, אני חייב לציין שכבר הרבה זמן לא נפגעתי כל-כך, כמו אחרי שקראתי את ההודעה למעלה.
  הניסיון לדחוק כל דעה אחרת מהבלוגים, שאינה מתעלפת בכל פעם ששמו של חנין מוזכרת, על ידי מסע דה-לגיטימציה של כל מי שמביע דעה אחרת וניסיון להכפישו – הוא בזוי וראוי לגינוי.
  מעבר לזה, מסע ההכפשות הזה גורם למי שבאמת רוצה להשתתף בדיונים לצאת ממנו, ובמקום לנהל דיון פוליטי ראוי, יש ירידה בזויה והאשמות של כל מי שאינו תומך בחנין כ"טרול" או כ"פרסומאי".
  זה התחיל בהודעה למעלה: "טוקבקיסטים אנונימיים של משרדי פרסום", זה מתקדם לעבר מה שכתבה ויינרמן, וזה ממשיך הרבה אחרי עם מסע ההכפשות בכמעט כל הבלוגרים תומכי חנין באינטרנט (http://citydov.org/?p=179) שמנסים לטעון כאילו כל מי שתומך בחולדאי הוא איש פרסום/איש עם אינטרסים של בעלי ההון/טרול פיקטבי וכו'.
  עצוב לראות איך דווקא אותה אוכלוסייה שבאה לתמוך במועמד ה"נקי" שמנסה לקדם את השיח הציבורי, מנסה להכפיש והפיל כל מי שמנסה להתמודד כנגדה על ידי הטענות לעיל – כאילו לא יכול שאין אנשים שלא תומכים בדב חנין (רחמנה לצלן).
  מי שמנהל לקיים שיח רק עם עצמו, בוודאי יגלה שהוא צודק – כי כל מי שהתנגד לו, כבר עזב מזמן את המקום.

 16. יוני הגיב:

  שמנהל=שמנסה

 17. לרמן הגיב:

  טרולי, דרור ואחרים,
  חשוב לציין שיוני הוא מגיב ותיק בבלוג הזה, שללא ספק קיים בעולם הממשי (ואין לו קשר לאדם שוב).

  זכורים לי מספר מקרים שיוני אף חלק על ראש העיר המכהן, אפילו יותר ממני, וגם אם לא פעם תמך במידה מסויימת בחולדאי, זה עדיין מותר ככל שזכור לי. אפילו בבלוג הזה מותר לאנשים להביע דעה בעד חולדאי (ובקרוב אני מתכנן לכתוב משהו חיובי לגביו), בלי שיחשדו בהם, ואין חובה להזדהות בכניסה לבלוג ולהשאיר טביעות אצבעות.

  יוני, לא הייתי מאגד את כל הבלוגרים בתל-אביב לקבוצה הומוגנית. אם תסתכל מצד שמאל של הבלוג תראה שמתחת לחלק של עוד בלוגים תל-אביביים יש שונות די גבוהה. אני מסכים שהבלוגרים היחסית בולטים הם חברה' צעירים שגרים במרכז העיר ואולי בגלל זה דעתם הפוליטית על מה שקורה מבחינה אורבנית למרכז העיר דומה. אחרי הכל כל מי שגר כאן קיבל בראש את השיפוצים של חולדאי והרחבות הכבישים, אבל לא הייתי מאחד אותם לכלל ישות פוליטית אחת.

  לגבי החשד שיש לגבי חלק מהאנשים שעומדים מאחורי הטוקבקים לטובת חולדאי באינטרנט, הוא בעיקר נובע בגלל העובדה שטוקבקים דומים מאנשים ללא זיהוי מופיעים בכל מקום שמשבחים בו את חנין, ווזו טכניקה מקובלת בענף הפרסום ללא קשר לבחירות כאן, ונראה שפשוט עושים בה שימוש כרגע.

  יוני, אני משתדל להימנע ממחיקת תגובות בבלוג (כולל כאלה שמשמיצות אותי באופן אישי), אבל אם אתה עדיין רוצה שאני אוריד את התגובה של טרולי תגיד לי וזה יבוצע.

 18. פוליטיקה , היא קבלת החלטות הנוגעת לציבור ומסיבה זו היא לא מילה גסה או רעה. לעומת זאת קשרים בין הון לשלטון, תעמולה בוטה, והתחזות לאנשים חיים (מה שעושים מדרשי יחסי ציבור) הם דבר שראויים לגנאי כי הם פוגמים בדמוקרטיה.

  יוני, אני עדיין מחכה לדיון ענייני בשאלות העירוניות הרוולנטיות. (ואגב, למה שלא תפתח בלוג משלך?)

 19. יוני הגיב:

  לרמן, תודה רבה על התמיכה.
  למרות שזה לא נהוג, ואני חושב שככלל אין למחוק תגובות, אני מרגיש שנחצה כאן קו של לשון הרע ותקיפה מילולית חמורה, כמו גם פשוט קווי התנהגות סבירים בין בני אדם – ואבקש ממך למחוק את ההודעה. במיוחד לאור העבודה שייתכן ויהיה מי שיקרא את ההודעה ולא ימשיך הלאה לראות את התגובות.

  דרור, אני עוד נסער מהפרשה, אז אגיב רק מחר בערב, אך בפירוט, לגבי כלל הנושאים וההתלבטויות שלי, יחד עם נימוקים בנוגע למתמודדים והמפלגות השונות.

 20. יוני, אם רוצים להיות מדוייקים, לא נחצה כאן שום קו.

  השיר לא נכתב עליך – יוני כהן (לצורך הדיון), שמישהו יכול לזהות – ולפיכך ליוני כהן לא נגרם שום נזק. מאותה סיבה אני גם לא חושב שיש כאן עבירה על חוקי לשון הרע.

  כל המתקפה עליך היא בתוך המסגרת הבלוג של לרמן, אלא אם אתה כותב בעוד מקומות תחת השם "יוני". זה לא שאנשים במכולת או בעבודה יצביעו ויגידו – הנה "יוני" שצחקו עליו בבלוג של לרמן – אין להם שום דרך לדעת שיוני כהן הוא "יוני".

  אם אתה לא רוצה להחשד כדמות פיקטיבית יש מספר דברים שאתה יכול לעשות – בלוג, כינוי מעט יותר ארוך וכו' – אחרת – צפה לדברים כאלה גם בעתיד בנסיבות דומות (כלומר כשיש מערכת בחירות שבה משתמשים ב"בובות קש".)

  ואגב, חוש הומור (גם עצמי) הוא בהחלט תכונה רצויה.

 21. יוני הגיב:

  קודם כל יש לי זכות מלאה לאנונימיות – מסע ההכפשות שמנסים לקדם כל תומכי חנין כנגד האנונימים ברשת או כל מי שלא תומך בחנין (כאילו האנונימיות הומצאה לפני חודש, ולא כך פועלים בכל מקרה 90% מהאוכלוסייה באינטרנט גם ביום רגיל שאינו בבחירות) הוא הראוי לגינוי.
  מעבר לזה, יש לי זכות לשמור על אנונימיות אחת כאן, וזהות אנונימיות אחרת במקום אחר – וזה בוודאי לא מצדיק הכפשות או אפילו ניסיון (כפי שאתה עושה עכשיו) להצדיק הכפשות.

  אפילו אתה כתבת בעבר ש"רצית לשמור על אלמוניות" (http://cafe.themarker.com/view.php?t=551261)

  דבר שני הוא שהכוונה שלי ללשון הרע לא הייתה פלילית, אלא מוסרית –
  אבל רק ליידע כללי, זה בהחלט יכול להכנס לטעמי אל תוך החוק – גם אם הפגיעה היא רק בתוך מי שקורא את הבלוג של לרמן, ומעבר לכך שיש באימרה כדי להשפיל ולבזות – מתקיימים כאן שני יסודות העוולה: פרסום (כלפי צד שלישי – מתקיים) ולשון רע (שהפרסום היה עלול לבזות אדם, להשפילו או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג בעיני הבריו – גם כן מתקיים) [כמו שגם לך יש קיום כאן, בפורום של תפוז, קפה דה מרקר ובויקיפדיה – גם לי יש "קיום" כאן, וזה בהחלט מספיק].
  בכל מקרה זה לא הדיון – ואכזבת אותי מאד בתגובה שלך – כנראה הגענו לשלב שבו אפשר להצדיק כמעט כל פעולה ראויה לגינוי אם הכותב תואם לדעות הפוליטיות הרלוונטיות.
  אני בטוח שאתה וטרולי מרוצים, כי באמת יצא לי כל החשק מדיון אמיתי בשאלות – כמה כיף להשאר לנהל דיון עם עצמך וכל מי שמסכים איתך

  ועם כל הכבוד, אותי זה לא הצחיק, ואני בוודאי לא זקוק לשיעורים מהומור עצמי מאף אחד.

 22. לרמן הגיב:

  יוני, לבקשתך הוסרה התגובה הפוגעת.

  נראה לי שכדאי שאני אכתוב פוסטים חדשים כדי שנחזור לדון בכל הסיבות שבגללן דב חנין צריך להיות ראש-העיר.

 23. יוני, לא היתה כוונה לפגוע – רק להגיד שיש הבדל בין זה לבין לשון הרע של החוק. בכל מקרה, מצטר שנפגעת. כאמור מחכה לתגובה שלך לנושא עצמו.

 24. אלעד הגיב:

  קודם לכל, ברכות על האתר היפה והמאוד מושקע.
  שנית, ברשימת הליכוד לבחירות 2008 ציינתם כי ארנון גלעדי נבחר לעמוד בראש הרשימה.
  אז תיקון קטן – ראשי המצודה (ח"כ ישראל כץ, מנכ"ל הליכוד, המשמש כיו"ר הועדה המוניציפאלית העליונה ויו"ר הארגון) קבעו כי על סמך העובדה שארנון גלעדי (שעפ"י סקרים לא עובר את אחוז החסימה בבחירות 2008 ) הגיש טופס יחיד להתמודד על ראשות העיר (התמודדות שלא תתקיים בליכוד) ישמש כראש הרשימה.
  הוגשה עתירה לבית הדין של התנועה ע"י עו"ד (וח"כ לשעבר) עקיבא נוף בשם עו"ד ירון ורד הדורש פריימריס לרשימה ממקום ראשון והילך וזאת עפ"י חוקת הליכוד. טרם נתקבלה תשובת הדיינים לעתירה.
  אשמח לעדכן בהמשך.

 25. לרמן הגיב:

  אשמח מאוד להתעדכן. תודה, אלעד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s