מקבץ לינקים מוניציפאלי

מקבץ מוניציפאלי מיוחד:

1. בעירייה של חולדאי חוקים הם המלצה בלבד, והיועץ המשפטי לממשלה לא מעניין אף אחד. מיטל להבי הודיעה שהיא תפנה למזוז בנושא התנהלות ועד עובדי העירייה בבחירות (מעניין באמת אם בקרב עובדי העירייה יש רוב לחולדאי. מכמה עובדים שאני מכיר, זה לא נראה ככה).

2. עמי ברנד מסביר את אפקט הדוב (חנין) והנה שני ציטוטים שאהבתי:

"איך זה קרה? חנין הפך לדובר אותנטי של ציבור תל אביבי גדול, הטרוגני מכל הבחינות. מדובר בבוחרים אדישים לשעבר, כאלה שחולדאי סמך עד היום שהם יישארו בבית ולא יפריעו. אלא שהם כבר לא מסוגלים לשבת בבית. בייאושו, המחנה השמרני יוצא למלחמה להגנת הקיים: ח"כ שלי יחימוביץ', מצביעת חד"ש לשעבר, מסבירה לציבור שחנין מטיף לסרבנות ולא עומד דום בהמנון ולכן אסור שייבחר; פקחי עירייה נשלחים פתאום למטה חנין עם מצלמות, בנימוק של "עבודה שגרתית לצורכי חישוב ארנונה"; חנוך מרמרי מסביר לצעירים הנלהבים שצריך להצביע "בעד" ולא "נגד", כלומר לחולדאי המוכר על פני הטריטוריה הלא-מוכרת של חנין; ואבירמה גולן נתפסת לאיזה עניין טפל ומסיקה שבמדובר בתנועה המבטאת "נהמת לב", והיא מזהירה: "נהמות לב ידועות כמערערות הליכים דמוקרטיים", לא פחות."

"הבחירה בחנין אינה טרנד. זה לא שהוא משיח גואל, את התאמתו לתפקיד אפשר יהיה לבדוק רק בעתיד, ואף אחד לא תמים לחשוב שהכל יהיה חלק. אבל מדובר במועמדות שלא מביאה איתה סחבקים עם אימפריית חניונים, שאין לה פטרונים שגרים במגדלי אקירוב. חנין הוא פטריוט, ואם לדייק, חנין הוא לוקאל-פטריוט. האם זה לא מה שהעיר צריכה בראשה?"

3. לידיעת אגף התנועה של עיריית תל-אביב-יפו. אם רוצים אז יכולים.

4. מבחינת חולדאי אין בעייה למנות ממלא מקום שמואשם בפלילים. מצחיק (האמת, לא מצחיק) שמצד אחד נתן וולוך שמואשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות מודיע שהוא משעה את עצמו, אבל במציאות אין שינוי.

5. התגלה עמוד הבית של אורן שחור (שאפילו פתח בלוג).

6. ממתי עושים תוכניות שיפוץ בשיטת הסלמי? בקיצור, תכינו עוד 10 מיליון שקל שלא תוקצבו מראש בשיפוץ הבימה.

7. מיטל להבי גילחה למגדל מאייר את הראש.

8. דו"ח משמר המועצה של החברה להגנת הטבע בתל-אביב-יפו והסביבה עלה לאוויר. שני ציטוטים ברשותכם:

"הממצא המשמעותי ביותר בדו"ח הוא העובדה שכל ההצעות שעלו לסדר יומה של מועצת העיר בנושאים סביבתיים, לעולם לא חזרו לדיון בה. באופן רשמי סמכויות המועצה רחבות מאוד ובאפשרותה לחוקק חוקי-עזר ולקבל החלטות ביצועיות, אך למעשה היא אינה עושה זאת בהתייחס להצעות הסביבתיות שעל סדר היום."

לדברי ענת ברקאי נבו, מנהלת קהילת ת"א-יפו והסביבה של החברה להגנת הטבע, "העובדה כי  אף הצעה סביבתית שעלתה על שולחנה של מועצת העיר לא חזרה לדיון בכל מהלך הקדנציה מהווה אות קלון למועצה, שלמרות ניסיונות של חלק מחבריה, אינה מצליחה לקדם צעדים קונקרטיים לשיפור איכות החיים והסביבה בעיר. אנו תקווה כי המועצה הבאה תהיה סביבתית הרבה יותר, ואפקטיבית הרבה יותר בכל הנוגע לענייני סביבה".

גילוי נאות: עבדכם הנאמן שותף בכתיבת דו"ח משמר המועצה של החברה להגנת הטבע.

9. בלי קשר לכלום (חוץ מלדוקטורט שלי) התחלתי השבוע בלימודי צרפתית:

פוסט זה פורסם בקטגוריה לינקים, מוניציפאלי, תל-אביב. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על מקבץ לינקים מוניציפאלי

  1. עופר פיין הגיב:

    טוב, לא יכולתי להתאפק, אז זה הקומיקס מהיום על אורן שחור:
    http://mytlv.blogli.co.il/archives/68

  2. לרמן הגיב:

    עופר, הבלוג-קומיקס הוא נקודת אור רצינית בבחירות האלה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s