התנועה הירוקה – עכשיו הזמן להצטרף

ד"ר יודן רופא מעדכן שהתנועה הירוקה הולכת לבחירות, וגם מסביר קצת מי ומה עומדים מאחורי התנועה הזו.

יודן גם מוסיף שנשאר שבוע להצטרף כדי לבחור את המועמדים ב-28.11. אני מתכנן להצטרף השבוע כדי להצביע, במיוחד אחרי שראיתי את העמוד הזה עם רשימת המומחים שעומדים מאחורי הרשימה הזו שכוללת גם את ד"ר נח עפרון, חבר מועצת עיריית תל-אביב-יפו מטעם סיעת "עיר לכולנו".

החזון של התנועה מפורט כאן, ומכיל גם חלק הנוגע לאורבניזם.

לא ברור אם התנועה הזו תיכנס לכנסת, אבל מה שכבר ברור זה שיהיה קרב חם בין התנועה הירוקה של ערן בן ימיני, למפלגה המתקראת "הירוקים" (שמזהמים את הסביבה), בראשותו של פאר ויסנר, שותפו הותיק של חולדאי ששיקר לא מזמן בנוגע לאופן אישורם של כמה מגדלים בכיכר המדינה.

לינק לאתר התנועה הירוקה

פוסט זה פורסם בקטגוריה גיאו-פוליטי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על התנועה הירוקה – עכשיו הזמן להצטרף

 1. עוד לפני די הרבה זמן , מישהו מאוד נלחץ מהתנועה הירוקה והקים אתר ספאם עליה

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=636733

  אין דרך כרגע לדעת מי זה, אבל מי שהיה בבחירות בתל אביב-יפו יכול לנחש במי מדובר.

 2. ירון לרמן הגיב:

  אני מנחש שזה מישהו שאוהב לשיר את התקווה.

 3. ערן הגיב:

  תהיתי בתגובות אצל יודן ואני תוהה יחד איתך לגבי הסיכוי של התנועה להכנס לכנסת. מה שבטוח היא מציגה אלטרנטיבה אמיתית למפלגת הפסאודו-ירוקים. קראתי את החזון והמצע של התנועה ואני בהחלט מזדהה עם חלקים נרחבים ממה שנכתב שם ובתור מי שכרגע באמת תוהה למי כדאי לתת את הקול שלי בבחירות הקרובות – סימנתי את התנועה לפני כמתחרה רצינית על הקול שלי. מצד שני יש לי חשש שהקול הזה יילך לאיבוד אם התנועה לא תעבור את אחוז החסימה.
  חוצמיזה, לי גם חסרה התייחסות לשאלות המדיניות-בטחוניות שסובבות אותנו. אבל אולי זה לא המקום של התנועה לעסוק בזה. מה אתה חושב?

 4. ירדן הגיב:

  אפשרי לעבור את אחוז החסימה לדעתי – אבל חייבים בשביל זה לנהל קמפיין יעיל ולהתחיל כבר לגייס כספים.

 5. ממה שאני הבנתי הם בכוונה שומרים על עמימות בנושא המדיני-בטחוני עם כיוון של בין מפלגת העבודה בערך. במציאות היום שדי קשה להבדיל בנושא הזה בין חלקים גדולים בליכוד עבודה וקדימה אני חושב שזה יהיה לטובתם.

  גם לי יש חשש שהם לא יעברו את אחוז החסימה, ומצד שני אין לי חשש שהקול שלי ילך לאיבוד.

  באפשרות א' ב' ג' יש לי אפשרות לבחור באנשים שהם שרלטנים גמורים, מפלגות מושחתות שמובטח שאחרי הבחירות הם יתנו לי "עוד מאותו דבר" ממה שיש היום. באופציה הזאת מובטח שהקול שלי ילך לאיבוד.

  באפשרות הזאת יש לי סיכוי לנסות להכניס אנשים שהם באמת מחוייבים לעשייה ומנסים לשמור על תנועה דמוקטרית ומעורבת.

  הבחירות האלה הם בעיתוי לא נוח לתנועה הירוקה, היה להם הרבה יותר נוח להמשיך ולבנות בסיס ועממי של תומכים בצורה שמזכירה את "עיר לכולנו". אני מקווה שיהיה כאן הרבה דמוקרטיה שקיפות ושיתוף. המטרה של להכנס לכנסת בקדנציה הזאת היא חשובה מאוד, אבל בעיני (ואולי רק בעיני) המטרה הזאת היא פחות חשובה. יותר חשוב לבנות משהו בצורה נכונה. הרי 50% שתוך שנתיים יש שוב בחירות.

 6. נמרוד ברנע הגיב:

  רק עובדה קטנה: החבר'ה נמצאים במשא ומתן עם מרצ על מקום לשריון הרשימה.
  אני לא יודע עם זה מעלה או מוריד לדעתכם, אבל זה מה שקורה דה פקטו.

 7. רמי לבני הגיב:

  מר ברנע היקר
  אני אומר לך באחריות כי לא היה משא ומתן בין התנועה הירוקה לבין מרצ. ברור שלמרצ ולירוקים יש אינטרס לטעון שיש משא ומתן כזה. נא לא להטעות

 8. סלע הגיב:

  התנועה הירוקה היא הירוקים,
  האחרות הן אדומות קומוניסטיות שיעדיפו לשלם לנהג משאית זבל מעל שלושים אלף שקל
  ולמורה פחות משלושת אלפים.

  התנועה האדומה המתראית ירוקה אינה ירוקה ,
  לא איכפת לה מירוק,
  איכפת לה מאדום.

 9. לרמן הגיב:

  סלע, אשמח אם תביא לי דוגמאות לפעילותה הסביבתית של תנועת "הירוקים". עד היום מה שראיתי זה שויסנר הצביע בעד מכירת מוזיאון תל-אביב לסמי עופר ולא התנגד לבניית המגדלים בכיכר המדינה. על הדרך מפלגת "הירוקים" הדיקטטורית של ויסנר גם טינפה את העיר עם לכלוך ובקבוקים. זה מה שעושה סגן ראש-עירייה שקורא לעצמו עאלק "ירוק".

 10. עם נהיה הוגנים רגע עם הירוקים:
  – אפשר לשייך אליהם העלtת מודעות מסויימת
  – אפשר לשייך להם אולי חלק מהפעילות ברידינג
  – מאבק באנטנות סלולריות (?)
  – פעילות של דרור עזרא בנושא חופים כולל כמה הישגים
  – וסיוע לפעיליות מקומיות של רשימות ברחבי הארץ

  עם זאת , הדבר הזה עומד בצל של העדר שקיפות, חוסר בדמוקרטיה, חזון סביבתי צר מידי ופופליסטי, שקרים ועוד .

  "סלע", זה חזרה על קמפיין "דב בוריס חולדאי"? המשך התלהמות מצד "הירוקים" רק ירע את מצבם – כפי שידעו לעשות רוב המצביעים בתל אביב – לשקר אין רגליים.

 11. ציפי אילן הגיב:

  לרגע חשבתי שיש תקווה לעתיד ירוק טוב יותר בתנועה שלכם אבל בקריאת החומר נוכחתי שטעיתי. גם אם החלטתם בימים האחרונים לא להתאחד עם מר"צ, אתם עדיין תנועה שמאלנית במוצהר. מתי תקום תנועה ירוקה אמיתית שתחשוב רק על ירוק – אמנם במובן הרחב של המילה שכולל כיום גם "צדק חברתי", אבל לא תחפש פטרונים מן השמאל ולא תעסוק בשאלות פוליטיות של שמאל מול ימין. אפשר להסתפק באידאולוגיה ירוקה ולא לסטות לאידאולוגיות נוספות – גם מכיון שיש מספיק מה לעשות בנושא הירוק וגם מכיון שאתם מונעים מאנשים ימניים להצטרף אליכם. אני מחכה שיום אחד תקום מפלגה ירוקה אותנטית ולא מפלגה מתחזה. מצטערת, אבל אני לא אתכם!

 12. לרמן הגיב:

  תמיד קל למצוא סיבות מדוע לא לתמוך בתנועה כזו או אחרת. התנועה הירוקה היא כרגע הדבר הקרוב ביותר שיש בקרב המפלגות הפוליטיות לתנועה סביבתית-חברתית ראוייה. לא הבנתי את ההקשר של שמאל מול ימין, ולמה בדיוק התנועה הירוקה מתחזה כהגדרתך. התנועה שמאלנית בהגדרתה החברתית-סביבתית ונשמע זה גם מה שאת מעוניינת בו.

  אם את מצפה שתקום תנועה של מתנחלים שתומכים ביישוב גבעות ריקות ושזו תהיה תנועה "סביבתית" נראה לי שאת מכוונת למשהו שלא יכול לקרות.

 13. ציפי אילן הגיב:

  תשובה ללרמן:

  הצלחת לעוות את דברי: אני דיברתי על תנועת מתנחלים? לדאבוני, אני לא יכולה להצטרף לתנועה ששקלה ברצינות להתאחד עם מר"צ. ההשקפות של מרץ אינן ההשקפות שלי. אני מחפשת תנועה שתעסוק אך ורק בירוק, ושזה יהיה בסיס ההצטרפות היחידי לתנועה. אני לא זקוקה לתנועה ירוקה שתעסוק בהיבטים פוליטיים אחרים – שאינם מתאימים לי. ניתן לבנות לאט ובסבלנות תנועה ירוקה נטו, בלי פטרונים ממפלגות אחרות, גם אם, חלילה, פרוש הדבר שאיש מראשי התנועה שלכם לא יצליח לשבת בכנסת הבאה.

 14. לרמן הגיב:

  ההשקפות של מרצ הן גם לא ההשקפות שלי. חלק מחברי התנועה חשבו שאפשר לחבור למרצ העייפה, ואסיפת החברים החליטה אחרת ברוב גדול. מצאת באמת סיבה רצינית לא לתמוך בתנועה הירוקה – הם מדברים עם שמאלנים וקיבוצניקים, טפו.

 15. ציפי אילן הגיב:

  ושוב אתה מעוות את דברי, אבל החטא הגדול שלך הוא שאתה סבור שהציניות בגרוש שאתה מפגין שווה משהו. אני דוקא מדברת עם שמאלנים וקיבוצניקים, אבל לא עם נפוחים כמוך…ואין צורך להגיב, כי אתה לא פרטנר בשבילי להתנצחויות…

 16. לרמן הגיב:

  ציפי, את כתבת: "אני לא יכולה להצטרף לתנועה ששקלה ברצינות להתאחד עם מר”צ", כלומר שאת פוסלת את התנועה הירוקה בגלל שהיא דיברה עם מרצ. לדעתי, זו סיבה קלושה כדי להימנע מתמיכה בתנועה, במיוחד אחרי שהתנועה החליטה נגד חבירה למרצ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s