קרנפים במרכז עינב (תעוד וידאו נדיר)

כהמשך לפוסט שסיכם את רשמיי מההצבעה על התקציב העירוני במועצת העירייה, מוגשים לפניכם מספר קטעי וידאו עם פרשנות ובהם מתועדים הקרנפים.

ראשית, נתחיל באחד הרגעים המביכים יותר מאתמול קרה בעת ההצבעה בנושא ביטול הקיצוץ בעזרה לזקן. בעוד שעיר לכולנו ויאפא הצביעו נגד הקיצוץ, בעת ההצבעה בעד הקיצוץ חביבה אבי-גיא מסיעת הגימלאים נעצרה לפתע וזכתה לקריאות נזיפה נמרצות מחולדאי עד שנכנעה והתקרנפה:

נמשיך בעוד קרנף קטן העונה לשם ארנון גלעדי. ארנון גלעדי הוא ראש סיעת הליכוד במועצת העירייה (שזכתה להישג העצום של 2 מנדטים, הנמוך בהיסטוריה שלה) והוא מתיימר לא פעם לייצג את האינטרסים של שכונות הדרום. עלה להצבעה נושא ביטול הקיצוץ במרכז דוהל בשכונת התקווה בגובה של 50,000 ש"ח. גלעדי לא ממש מעוניין לבטל את הקיצוץ בתרבות בשכונת התקווה:

כמובן, שלא נצא ידי חובה בלי הקרנף המקורי, פאר ויסנר, ראש סיעת "הירוקים" שהצביע נגד ביטול הקיצוץ בגובה 60,000 ש"ח בחינוך הסביבתי:

ואחרון חביב, יניב ויצמן מסיעת "רוב העיר" שטוען שהוא לכאורה מייצג את האינטרסים של הקהילה "הגאה" במועצת העירייה. ניחשתם נכון, גם הוא לא קשור לאג'נדה שאותה הוא מתיימר לייצג:

פוסט זה פורסם בקטגוריה ביקורת, מוניציפאלי, תל-אביב, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על קרנפים במרכז עינב (תעוד וידאו נדיר)

 1. יונתן שחם הגיב:

  יואב,

  צריך להדגיש את החשיבות המיוחדת של הצילומים האלה: בישיבות הראשונות של המועצה עיר לכולנו התעקשה לערוך הצבעות שמיות – כך שחברי המועצה לא יוכלו לסלף את פעולותיהם במועצה. הבקשה התקבלה (לא בקלות) ומאז ההצבעות היו שמיות.
  בישיבת התקציב הקואליציה לא הסכימה להצבעות שמיות – בדיוק כדי שלהבי, גלעדי וחבריהם יוכלו להסתיר את התקרנפותם. הצילומים האלה הם התיעוד יחיד (כמעט) שזמין לתושבי העיר בבואם לבחון את פעולות הנבחרים שלהם (אגב, פעם להבי הייתה התומכת הגדולה של הצבעות שמיות מסיבות אלו בדיוק).

  גם אני חבר בעיר לכולנו!

 2. איתי אשר הגיב:

  צריך לעשות ככה בכנסת כל הכבוד

  ראה כאן http://www.blacklabor.org/?p=2421 ולינקים לתשובות החכים למטה

  וכאן מדהים http://amsterdamski.com/749/

 3. עמוס הגיב:

  אני פשוט לא מבין מה כבר יכול לעזור. מה עושים עכשיו??

 4. לרמן הגיב:

  יקי, נותנים 11.4 מיליון ש"ח לציר שלבים הקטסטרופלי. 8 מיליון ש"ח לסידור חניון הבימה. יש כסף. מלא כסף. יש גם סדרי עדיפויות שגויים לחלוטין שבהם תומכים מיטל להבי, פאר ויסנר, רון חולדאי וחבריהם. כסף יש, סדרי עדיפויות יש, אפשר להחליט איפה שמים את הכסף ואיפה לא. חולדאי וליצני החצר שלו החליטו להפנות את הכסף שלי בדיוק לכיוונים שרובם הכריזו לפני כן שהם לא יפנו על חשבון סדרי העדיפויות שהם התיימרו לייצג. מורידים 50,000 ש"ח מאודיטוריום דוהל. מורידים 60,000 ש"ח מהחינוך הסביבתי. העיקר שיישאר כסף לעוד מכוניות, לזיהום אוויר ולהגברת תחלואת הסרטן.

  עמוס, אל תדאג, אורך רוח, סבלנות, התמדה והתמקדות במטרה יובילו בסוף גם את העיר תל-אביב לכיוון המאה ה-21.

  איתי, תודה על המחמאה.

 5. יואב גולדרינג הגיב:

  אני רוצה להבהיר מהן ההסתייגויות שהצגתי לסעיפים הנוגעים לקהילה הגאה בתקציב ומדוע לדעתי, חייבות היו המפלגות שהסוגיה נוגעת להן להצביע בעדן.
  מדובר בשתי סוגיות מרכזיות. האחת, הצהרתית בחלקה הרב, ואילו השניה משמעותה מכרעת ודחופה לשתיהן גם יחד משמעות בביצור הישגיהם של נציגי הקהילה הגאה במועצה ובעירייה.
  1. תקציב מצעד הגאווה.
  בספר התקציב מתוקצב מצעד הגאווה בסך 80 אש"ח. בפועל, מידי שנה, ובקביעות, מועברים סכומים המכפילים, משלשים ולעיתים אף מרבעים סכום זה. העברת הסכומים דרך הליך של ועדת כספים ואישור הפרוטוקול במועצה מחייבת כמובן שיחה שנתית עם ראש העירייה/המנכ"ל. והסכומים מועברים דרכו של דבר מסעיפי "רזרבות מנכ"ל" (עמ' 159 בהצעת התקציב של השנה).
  הסתייגותי באה להפוך את הניתן בחסד מידי שנה לתקציב נטוע "בבסיס תקציב" או אם לומר באופן כותרתי יותר: "להוציא את תקציבי הגאווה מהארון של הרזרבות". ביקשתי להעביר 300 אש"ח מהרזרבות אל בסיס התקציב של מצעד הגאווה.

  2. תקציב המרכז העירוני הגאה.
  המרכז העירוני שנחנך ביוני 2008 תוקצב לחצי שנת הפעילות ב 500 אש"ח. במהרה התברר שהפעילות הרבה אשר נוצרה במקום והמרכזיות שהמקום מקבל כנקודת ציון ופניה ראשית לחיי קהילות הלהטב בעיר ובארץ מצריכים תקציבים רבים יותר ומספר העובדים במקום מגוחך לנוכח המשימות העומדות בפניו. אלה נוגעות גם למתן סיוע פשוטו, וגם לתפקידו כאכסניה לפעילות תרבותית וקהילתית. ואולם, בהצעת התקציב ל2009 הובא התקציב השנתי המרכז העירוני הגאה אשר התאים לח צ י ש נ ה של פעילות וגם זה בקושי ובחוסר, כתקציב הש נ ת י של המרכז. פירושו של דבר, למעשה, הוא קיצוץ של 50% של מרכז שאך התחיל לפרוח ולתת את פירותיו. (כדאי גם להתרשם כי רובם ככולם של המרכזים העירוניים האחרים בעיר לא מתוקצבים בפחות מ 850 אש"ח). החשיבות של ביטול הקיצוץ והעברת 500 אש"ח למרכז, הביאה אותי להציע את ההסתייגות הנוגעת לעניין.

 6. לרמן הגיב:

  ציר שלבים הוא פרוייקט מיותר שמטרתו להכניס עוד מכוניות למרכז העיר. ממשלת ישראל רוצה להרוס את תל-אביב, אבל העירייה לא חייבת להשתתף בזה. אגב, חברת נתיבי איילון היא בבעלות עיריית תל-אביב ב-50%, כך שאם העירייה לא הייתה רוצה לקדם את הפרויקט הזה הוא לא היה קורה.

  בשביל מה עושים רכבת קלה, אם באותו זמן ממשיכים להרחיב גם את הכבישים ולהגדיל את החניונים? מה עם הגישה הנוחה של הולכי הרגל? מדוע על שכונות תל-אביב להיות מנותקות אחת מהשנייה ע"י אוטוסטרדות שרק יוסיפו תאונות דרכים?

  מי שמטרפד את פרויקט הרכבת הקלה הוא רון חולדאי שמתעקש על כך שהקו הירוק יהיה תת-קרקעי (1.1עלות של מיליארד ש"ח) ולא מוכן לממן את זה. יקי, רואים שאתה לא גר בתל-אביב.

 7. Suedehead הגיב:

  תודה על התיעוד.

  אכן יש ניחוח פופוליסטי בהצעות של "עיר לכולנו", ומהבחינה הזו הפוסט הקודם חשוב יותר ומדויק יותר. יחד עם זאת, פופוליזם איננו בהכרח שלילי, בטח לא כשהוא מגיע ביוזמת סיעת האופוזיציה היחידה (+עומר סיקסיק) המהווה כשישית מחברי המועצה. זו דרך נכונה בשביל הסיעה הלוחמת היחידה בעיריית ת"א והיחידה מבין ה"סיעות האופוזיציוניות" עאלק שלא התקפלה והצטרפה לקואליציה של חולדאי תמורת בצע כסף, להראות את כוחה.

  אגב, אם מרצ תמשיך בדרך הנוכחית שלה, כפי שכבר צוין כאן, היא תאבד את מעט המנדטים שעוד נותרו לה עד לבחירות הבאות. חברי המועצה, בכללם גם לדיאנסקי ויניב ויצמן, שנבחרו כביכול על בסיס מצע "ליברלי", צריכים להבין שיש כאן היום פוליטיקה אחרת, בה חלק לא מבוטל מציבור המצביעים (והמשפיעים) התל-אביבי בוחן את מעשי הנציגים שלו על בסיס יומיומי, ולא רק אחת ל-5 שנים. כל אלה (לדיאנסקי, ויצמן, להבי ואחרים) צריכים להבין שהמטרה כאן היא לא להכפיש אותם, אלא לגרום להם להבין שאם הם לא יעבדו עבור הציבור שבחר בהם, הם ימצאו את עצמם מחוסרי עבודה בעוד 5 שנים.

 8. אלעד-וו הגיב:

  בראבו! עוד חמש שנים של מעקב כזה, פלוס פעילות שטח מאסיבית במהלך השנה האחרונה, פלוס הצפה של השטח במידע זמין ופופולארי, פלוס התגייסות אמנים, וראש העיר הבא של תל-אביב יבחר ברוב גדול להיות האיש שלנו (חנין או מי שלא יהיה אז). וברגע שהמהפכה הזאת תצליח, את אותו דבר אפשר יהיה לנסות לעשות על בסיס ארצי (אם המדינה לא כבר אבודה במעגל של פחד ושקרים, שזה בכלל לא ברור). קודם ניקח את תל-אביב, אחר כך את ישראל.

 9. לרמן הגיב:

  תודה על המחמאות.

  יקי, התכוונתי בדבריי לכך שאתה קונה את ההודעות לעיתונות שמוציאה עיריית תל-אביב-יפו. עיריית תל-אביב-יפו מרבה להוציא הודעות נחמדות לעיתונות כמו למשל שיהיו אופניים להשכרה בתל-אביב (בוטל) או רפורמה בתחבורה הציבורית (לא לפני 2050) וכיו"ב. אם היית גר בתל-אביב היית כבר יודע שההצהרות של העירייה לא שוות את הנייר שעליו הן כתובות.

 10. יקי,

  איך מרצ מממשת את סעיף 3 בהסכם הקואליציוני, "קידום תחבורה ציבורית", אם הרפורמה במערך קווי האוטובוסים נדחתה שוב בעוד שנה, חולדאי מסרב לבקשת משרד התחבורה להקצות נתיבי תחבורה ציבורית, ולא סוללים בעיר נתיבים לאופניים?

  איפה מימוש סעיף 6, הקטנת חניית יוממים במרכז העירוני הסואן, ואיך זה מתיישב עם החניונים שהעירייה, שמרצ שותפה בהנהלתה, מקדמת, כמו חניון בכיכר רבין וחניון ברחוב גבעון?

  סעיף 11, הקטנת מספר הילדים בכיתה בדרום. אני חושב שכולנו ראינו את התכנון של עיריית תל אביב לכיתות של 40+ בבתי הספר הערבים ביפו. שוב – מרצ הצביעו בעד התקציב שמעביר פי כמה לכמה לתלמידים בצפון על חשבון תלמידים בדרום.

  16. שטחים ירוקים ופארק קריית ספר. נודע לי כי לאחרונה מיטל להבי לוחצת על התושבים להסכים להקמת מגדל על השטח ושחולדאי אסר עליה להשתתף בדיוני השולחן העגול.

  20. הפחתת גזי חממה. הגברת השימוש ברכב הפרטי הזכרנו כבר? תודה רבה למרצ.

  21. דיור בר השגה – בדיחה אחת גדולה. את הדו"ח המעודד בנושא שחולדאי שחרר לפני הבחירות ההנהלה, עם מרצ, קברה, והוועדה לא התכנסה פעם אחת אפילו מאז שכוננה המועצה החדשה.

  23-33. חיזוק יפו ותושבי יפו. אפס תוספת השקעה במוסדות תרבות וחינוך לתושבי יפו בתקציב. אף אירוע של שנת המאה ביפו. התקציב ממשיך את הגישה של חולדאי – יפו ליהודים עשירים, הערבים החוצה.

  37. הנגשת מידע לתושבים. מזל באמת שיש מרצ, אחרת המידע על התקציב לא היה יוצא לציבור. רגע, זה עיר לכולנו שסרקו את הספר אחרי שהעירייה, בשיתוף מרצ, סירבה לתת את הקבצים?

  ממש מזל שמרצ נכנסו לקואליציה וההסכם הקואליציוני הופך למציאות. אם לא הייתי מפחד שתקרא לי פופוליסט, הייתי מזכיר שיש סעיף אחד שכן מומש, אבל אני ארמוז שהוא בתחילת עמוד 6.

  אורי

 11. עמיצי הגיב:

  לגבי ציר שלבים הוא באמת מיותר. יש מספיק כבישים בדרום, רחבים, גדולים ומהירים, בעיני אפילו מדי, כדרך קיבוץ גלויות, דרך בן צבי, איילון שמחבר אותם לרוחב ועוד איזה כביש רוחב ששכחתי שמו מערבית לאיילון. כשעבדתי בדרום לפני שנים והיה לי רכב (שנדרש לי לצרכי עבודה) הייתי מגיע מהר מאוד לעבודה. בוא נגיד שלהגיע לעבודה באזור קרוב לשם באוטובוס לקח לי קצת יותר זמן באוטובוס שנוסע בדרך די מפותלת. את בעיות התנועה של שד ירושלים ניתן לפתור בקלות על ידי הסדרת תנועת רכבים דו כיוונית לאורך יפת שתמנע את הבלגן הקבוע בשד' ירושלים וסביבתה וכמובן הפחתת התנועה על ידי השקעה בתחבורה ציבורית, נניח רכבת קלה למשל. אה רגע.

 12. אור ברקת הגיב:

  יקי – מה בדיוק "פופוליסטי" בתיעוד הצבעה של נבחרי ציבור נגד האג'נדה שבחרה אותם? ואם זה פופוליסטי, אז למה זה דבר שלילי?

 13. דני הגיב:

  אגב למי שלא שם לב, עיריית תל אביב "הגיבה" לידיעה בנושא הניתוח של עיר לכולנו במודעה יקרה (על חשבוננו) בעמוד הראשי של הארץ למחרת על פרס ממשרד החינוך שקיבלה העירייה. מה שמעניין זה שהפרס ניתן שבועיים לפני כן. תחי המקריות.

 14. לרמן הגיב:

  יקי, עיריית תל-אביב היא אלופת התירוצים לגבי למה היא לא יכולה לעשות דברים טובים (שתו לי, אכלו לי, אין לי סמכויות). מסתבר שכל מה שהיא יכולה לעשות זה כבישים – לא אופניים ולא רכבת (ולא נדבר על הזלזול בהולכי הרגל).

 15. עדו הגיב:

  פוסט מאלף וחשוב. תודה.

 16. יוחאי הגיב:

  פוסט בכיר ביותר!

 17. יקי,

  שמע, להגיד, חכו 60 חודשים, זה תירוץ. אין לך משהו טוב יותר להגיד על ההתנהלות של מרצ מלבד "סמכו עלי, בסוף תראו שהם הכי טובים"?

  בתקציב 2010 כן נראה שטחים ירוקים בלב העיר? תקציב 2011 לא יקדם חניונים? בתקציב 2012 יהיה דיור בר-השגה? בתקציב 2013 יהיה תיכון עיוני בדרום העיר?

  מרצ חברים בקואליציה והצביעו בעד ההקצאה של כל שקל מתוך 3 מיליארד השקלים שבתקציב הזה. אם להבי, משראווי וזנדברג חושבים שהתקציב הזה לא טוב, והוא בבירור מנוגד לכל הבטחות הקמפיין וההסכם הקואליציוני של מרצ, הם היו צריכים להצביע נגדו.

  אין אלא להסיק שמרצ תומכת במדיניות העירונית, על כל המשתמע לכך לגבי מחויבות מרצ לבוחריה.

  אורי

 18. אור ברקת הגיב:

  יקי – תודה על השיעור, שכחת רק לענות על השאלה.

 19. gigi הגיב:

  יקי,
  מה הם ה"דברים שכולנו רוצים"?
  אני ממש לא בטוח שאתה ואני, למשל, רוצים את אותם הדברים.

  לרמן,
  אתה צדיק !

 20. אור ברקת הגיב:

  מר יקי טיעוני ה"אין כסף" לא מחזיקים מים – תמיד יש כסף השאלה היא מה עושים איתו

 21. לרמן הגיב:

  אורי, רק תיקון אחד. התקציב שעליו הצביעו הוא 4.5 מיליארד ש"ח ולא 3 מיליארד. יש הרבה מאוד כסף בתקציב הזה, שמופנה לאפיקים לא נכונים. אתם מזכירים לי שצריך לכתוב פוסט על שיטת נתיבי איילון להמצאת פרויקטים לא-נחוצים ובזבוז משווע של כספי ציבור באופן מיותר לחלוטין.

 22. סלע הגיב:

  כל הכבוד יואב,
  תמשיך כך כדי להרים את המסכות מפרצופי "נבחרינו".
  אם אתה צריך עזרה עם אקסל רק תגיד.

  זנדברג ממרצ היא הדוגמא הרעה ביותר לעניין השקיפות וכל הכבוד שחשפת את פרצופה האמיתי,

  ישיבות מועצת העיר צריכות להיות מצולמות כפי שהדבר קורה בירושלים.

  סלע

 23. לרמן הגיב:

  סלע, תודה רבה!
  דווקא יש איזשהו ניסיון קלוקל של העירייה לצלם עם וידאו את ישיבות המועצה, אבל הם עוד לא הסתדרו על הקטע של שידור ישיר (וגם למשל, אין צילום של ישיבת התקציב).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s